ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2019 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1011  
Staro 12.08.2018, 13:12
ALEX2606 ALEX2606 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2018
Poruke: 15
Nepromenjeno

Ne mora da znači, ništa još nije objavljeno kojom progresijom se prave cut - off brojevi 2019 i na koji način će se `dobitnici` pozivati na interview... Ne znam čemu odmah pesimizam i defetizam
Reply With Quote
  #1012  
Staro 12.08.2018, 17:12
NemanjaNss NemanjaNss je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2018
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Više to doživljavam kao dozu realnosti. Pratio sam visa bulletin za 2018 i navijao da izađe što više brojeva. Sličan sam broj kao Ikac 26xxx. Znači da sam izvučen prošle godine bio bih 'ispod crte'.

Svako ko ima visok broj treba da bude oprezan. Tome u prilog idu i ovih 2000 za oktobar.
Reply With Quote
  #1013  
Staro 12.08.2018, 17:55
MilicaBB's Avatar
MilicaBB MilicaBB je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2018
US lokacija: Dallas ,Texas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 162
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NemanjaNss Prikaz poruke
Više to doživljavam kao dozu realnosti. Pratio sam visa bulletin za 2018 i navijao da izađe što više brojeva. Sličan sam broj kao Ikac 26xxx. Znači da sam izvučen prošle godine bio bih 'ispod crte'.

Svako ko ima visok broj treba da bude oprezan. Tome u prilog idu i ovih 2000 za oktobar.
Ko zna sta ce biti.. ja iskreno nisam videla da neko ima veci broj od 30xxx a tu je negde moj tako da je meni ovo bila sreca u nesreci sto sam izvucena sa tako visokim brojem ali ja sam nekako optimisticna i verujem da ce mozda biti sve okej jer je generalno low selection year ali necu biti mnogo razocarana ako ne dodjem na red jer se i to moze ocekivati s obzirom kakva je prosla godina bila
Reply With Quote
  #1014  
Staro 14.08.2018, 00:28
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Realno, nema još uvek razloga za paniku i neki veliki pesimizam, ali DV2018 poziva na oprez. U ovom trenutku niko ne zna, a i ne može da zna šta će se desiti. Ceo ovaj proces je jednačina sa mnogo nepoznatih, a trenutno mi malo podataka znamo. Znamo da je broj izvučenih manji nego prošle godine, a znamo i da je najveći case ima broj oko 31000, ako sam dobro pročitao, iz čega se može zaključiti da je gustina slična kao prošle godine. Ono što ne znamo je, koliki je tj. koliki će biti response rate, koliki je derivative rate i to su u principu dve stvari koje najviše utiču na finalni broj. Par procenata gore ili dole, može dosta stvari da promeni.

U januaru bi trebalo da budu dostupni podaci sa CEAC sajta i tada će sve biti dosta jasnije, ali opet DV2018 je primer da i iskusni prognozeri i ljudi koji godinama prate ceo ovaj proces, kao BritSimon, mogu da pogreše i to da baš pogreše. Npr. taj BritSimon je do marta/aprila pisao da su brojevi do 33000 bezbedni, a znamo svi kako se sve na kraju završilo.

Opet da ponovim, ne pravite velike planove da se posle ne biste razočarali. Ja vam svima najiskrenije želim da stignete na red, jer znam kakav je osećaj kada se ne stigne i to ne bih poželeo ni najvećem neprijatelju.
Reply With Quote
  #1015  
Staro 21.08.2018, 15:10
Nikola Zuy Nikola Zuy je offline
Član
 
Datum prijave: 21.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Post Zemlja

Da li se iskljucivo kvalifikujem za zelenu kartu na osnovu mesta rodjenja, a ne gde trenutno živim?
Rodjen sam u hrvatskoj, ali ceo život živim u Srbiji.
Reply With Quote
  #1016  
Staro 21.08.2018, 22:57
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikola Zuy Prikaz poruke
Da li se iskljucivo kvalifikujem za zelenu kartu na osnovu mesta rodjenja, a ne gde trenutno živim?
Rodjen sam u hrvatskoj, ali ceo život živim u Srbiji.
Kandidujete se na osnovu drzave rodjenja, bez obzira gde ste ziveli i gde trenutno zivite.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1017  
Staro 22.08.2018, 00:07
Nikola Zuy Nikola Zuy je offline
Član
 
Datum prijave: 21.08.2018
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Kandidujete se na osnovu drzave rodjenja, bez obzira gde ste ziveli i gde trenutno zivite.
Da li će me diskvalifikovati ako stavim zemlju koja mi daje pravo za učešće u lutriji ,,Srbija “umesto države rodjenja (hrvatska)?
Reply With Quote
  #1018  
Staro 23.08.2018, 10:32
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Neces biti diskvslifikovan, samo napisi gde si rodjen ako si rodjen u drugoj zemlji a pisi da je zemlja iz koje apliciras Srbija, jer si njen drzavljanin i mozes aplicirati iz Srbije.
Reply With Quote
  #1019  
Staro 23.08.2018, 13:36
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikola Zuy Prikaz poruke
Da li će me diskvalifikovati ako stavim zemlju koja mi daje pravo za učešće u lutriji ,,Srbija “umesto države rodjenja (hrvatska)?
Nema razloga da u startu "varate" sistem i pravila drzave u koju zelite da imigrirate. Napisite Hrvatsku kao zemlju na osnovu koje se kandidujete, a kao sto Vam je clan u pethodnom postu napisao, napisite Srbiju kao zemlju u kojoj zivite, jer cete u tu imati i intervju ako budete izvuceni.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1020  
Staro 26.08.2018, 14:02
L.studio2017 L.studio2017 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2018
Poruke: 7
Nepromenjeno

Posto sam završio srednju vanredno pa na osnovu toga ne mogu da apliciram, želim na osnovu radnog iskustva, uskoro će biti 2 godine radnog iskustva na jednoj poziciji u građevinskoj kompaniji, interesuje me da li je to dovoljno da bez problema dobijem vizu ako budem izvučen?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.