ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 14.12.2012, 01:54
Lola Lou Lola Lou je offline
Član
 
Datum prijave: 30.08.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 9
Nepromenjeno Da li biste promijenili ime/prezime?

Kako sam uspjela vidjeti nabrzinu, ovakva tema ne postoji na forumu, bar ne ovako izdvojena.
Zanima me da li biste i u kojoj mjeri promijenili ime ili prezime kako bi se lakše prilagodilo engleskom jeziku, odnosno da li je to neko već uradio?
Ja imam dva podugačka prezimena i prilično mi komplikuju život i na domaćem terenu, a ne smijem ni pomisliti kako bi to izgledalo u Americi.
U mom slučaju, vjerovatno bih promijenila prezime, tj. skratila bih jedno od svoja dva i uzela njega kao zvanično prezime. Ime mi je kratko i ima ga u cijelom svijetu, pa s tim nemam problema.
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.12.2012, 03:10
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja za sad nisam menjala nista ni nakon udaje. Mozda bih dodala ch na kraju da ne citaju kao K lici mi na Klodovik kad mi citaju prezime.
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.12.2012, 04:01
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja sam mom imenu dodala H,da bi ga lakse izgovorili amerikanci,ali u sustini i nisam promenila nista,posto mi je ime Dusanka,a u pasosu svakako na engleskom pise Dushanka,pa tako kad sam pocela da vadim kreditne kartice i SSN ja ostavila to H.A ime mog supruga je Petko,i oni ga lako izgovore ali nas stalno pitaju jel' to ono ko Petco store(to je poznata prodavnica za domace ljubimce),pa ja kazem suprugu da ga skrati na Pet samo za sluzbenu upotrebu.
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.12.2012, 10:32
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Eventualno bih i ja promenuo samo ono c u ch i slovo k u c u imenu da ga lakse citaju. I ja imam dva prezimena, ali jedno mi je nemacko, a i dosta je cesto prezime u US, a koliko vidim i Kovach ima
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.12.2012, 15:18
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Ja se razmišljam da promenim ćerkino ime iz Jana u Yana, zbog izgovora....Neki naši se prezivaju Močević i prezime im izgovaraju Mosevik. Kada sam pričala sa nekim našim ljudima u USA, rekli su mi da je to glupo, tj to je vaše prezime ili ćerkino ime, to ste vi i treba da naučite ljude kako da pravilno izgovaraju. Ne znam, nemam još jasan stav po povom pitanju.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #6  
Staro 14.12.2012, 15:58
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ..

Moje prezime je hit za Amere,polome jezik dok ga procitaju.
MILOSAVLJEVIC,mozda ga i skratim ili promenim Balboa,ili Snake Plissken,Silfredi,Hendriks.
Ivan Milosavljevic=Ivan ThompSon,Ivan MCdonald...
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.12.2012, 18:22
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Ja se razmišljam da promenim ćerkino ime iz Jana u Yana, zbog izgovora....Neki naši se prezivaju Močević i prezime im izgovaraju Mosevik. Kada sam pričala sa nekim našim ljudima u USA, rekli su mi da je to glupo, tj to je vaše prezime ili ćerkino ime, to ste vi i treba da naučite ljude kako da pravilno izgovaraju. Ne znam, nemam još jasan stav po povom pitanju.
Не би ја ту ништа дир'о.... А и менаџерка ме зове Bockyman па немам никакве примедбе.....

Хтели не хтели неке ствари мора да се промене, моје Ђ у презимену не могу да имам као ни Ћ, али шта да се ради...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #8  
Staro 14.12.2012, 19:59
redovnica redovnica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.10.2012
YU lokacija: Zagreb
Poruke: 48
Nepromenjeno

Ja bi vjerojatno mijenjala, ovdje automatski slovkam prezime jer ga tesko polove.. Mogu misliti kako bi tamo bilo..
Reply With Quote
  #9  
Staro 15.12.2012, 02:29
AllenJohnJohnson AllenJohnJohnson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.01.2012
Poruke: 70
Nepromenjeno

Ime bih ostavio, jer mi ono ionako nije hrvatsko, već nekakvo internacionalno.
Prezime je pravo slavensko, izvedeno od imena Ivan, a pošto su mu se neki preci zvali Ivan, promijenio bih prezime u Johnson (opet izvedeno od Ivan (John) i znači Ivanov sin (potomak)).
Reply With Quote
  #10  
Staro 15.12.2012, 13:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Meni ć nikako nije c (to je bilo samo dok nismo dobili nasu tastaturu u operativnim sistemima). Kao što je dj isto što i đ, ne vidim problem zasto ne napisati fonetski svoje ime. Inace smo svi Klodovici
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Duplo prezime-Suprug stranac eva Stare teme 31 31.10.2009 11:37
Pogesno prezime u AoS !!! mvp977 Stare teme 10 06.12.2008 21:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.