ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 28.09.2018, 20:48
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Ne zaboravite da je per capita income u San Dijegu 31,000$ godisnje BRUTO
https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...ions_by_income

2583$ BRUTO mesecno tj 2047$ i kad na to odbijete jos i lekarsko i penziono ostane oko $1500 NETO. Kad pretvorite to u nama razumljive cifre dobijete
1292 EURA. Neto platu. Neki ce reci "pa dobro vise nego duplo bolje od Beograda."

Ali zatim uzmite troskove u obzir.
Prosecna nekretnina za zivot (izdavanje) u San Dijegu je $2044
https://www.rentcafe.com/average-ren.../ca/san-diego/

Dok je u Beogradu to $300 (mislim ipak je 200e al neka bude malo vise)
https://www.halooglasi.com/clanci/ne...koliko-ce/1753
to je skoro 7 puta nize.

U Beogradu je cena struje 0.06$ kwh dok je u San Dijegu 0.30$ kwh
Sto je 5 puta vise. Hrana da ne pricamo. Paket za mobilni telefon 10 puta skuplji. Internet kuci 7 puta. Obdaniste je 22 puta jeftinije u Srbiji!!WOW!

Treba utvrditi zasto na primer samo on radi a ne salje zenu da radi jer poznato je da posle dve nedelje zene se vracaju na posao.
Odgovor je zato sto ne mogu da priuste obdaniste jer samo obdaniste vise kosta nego prosecna NETO zarada.

http://www.sandiegouniontribune.com/...g28-story.html
Dok je obdaniste u Beogradu 54$ mesecno!!


Finansijski je bas dosta losiji zivot od Beograda ali zato San Dijego ima nesto sto Beograd nema.

Surfovanje na talasima 6-7 meseci godisnje (doduse u odelu jer je voda ledena).
Svez i cist vazduh jer sve vise vozila su na elektricni pogon. Prilicno je cisto.
Klima je odlicna. Doduse ima jedan deo godine kada je dosta oblacno ali je odlicna klima. Vlaznost vazduha je niska.
Ipak ste u Americi pa sve sto narucite tu je online bez carine i smaranja koje imaju u Srbiji.

Last edited by Promenada; 28.09.2018 at 20:56.
Reply With Quote
  #202  
Staro 28.09.2018, 21:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Stvarno prestani da lupas. Nsi najpametniji, nisi jedini napravio milione (ako uopste jesi), ne mozes da lupas tako kako je u Americi lose. Dodji onda nazad.

U Beogradu ljudi po radnjama, kaficima i pekarama imaju 250-300$, kad neko radi za 500-600$ to im je kao u super plata. Stan i racuni su 350$ ovde, hrana uzasno skupa (ako hoces da se trujes u Matijevicu samo napred), benzin je preskup, sve je preskupo. Neko da ima po prosecnu platu sa muzem zajedno jedva moze do kraja meseca da se sastavi normalno (pitam li se kako mucenici sa minimalcem uopste zive a ne na koji nacin).

Uvek su me nervirali ljudi koji zive van Srbije i kad kenjaju kako je tesko u Americi, Austriji, Nemackoj, Norveskoj. Ako je tako zasto se ne vrate? Zato sto im je gde god samo ne ovde bolje.


Te linkove i statisticke podatke ostavi na stranu. I ovaj ovde psihopata svaki dan lupa sa statistikom a ljudi svaki dan zive gore i gore.
Reply With Quote
  #203  
Staro 28.09.2018, 21:54
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Kod mene je na ignore listi, u pitanju je jadni trol koji pokusava da eleminise konkurenciju prilikom apliciranja po sistemu -- sto manje aplikanata = vece sanse da njega izvuku, pa ce konacno nahraniti stomak i pisati sa americke IP adrese umesto koriscenja proksija i multi naloga. Te price da je nekom davao novac da se vrati u SRB samo znaci koliko autor nema novca, a vapi za istim.

Mora da je glad opasna rabota.
Reply With Quote
  #204  
Staro 28.09.2018, 22:01
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Kod mene je na ignore listi, u pitanju je jadni trol koji pokusava da eleminise konkurenciju prilikom apliciranja po sistemu -- sto manje aplikanata = vece sanse da njega izvuku, pa ce konacno nahraniti stomak i pisati sa americke IP adrese umesto koriscenja proksija i multi naloga. Te price da je nekom davao novac da se vrati u SRB samo znaci koliko autor nema novca, a vapi za istim.

Mora da je glad opasna rabota.
Ma jesteeee ))
Nasmejaste me do suza.
Samo jedan komentar: ja nisam nikada rekao da sam najpametniji ni ovde a ni u zivotu niti to smatram.

Dobro ja se samo drzim teme a ova tema je sta Vam se ne dopada u USA.
Da je tema "Bajke iz USA" mogao bi i tu sto sta da kazem
Jasno je naravno da vecina ljudi ne zeli da cuje istinu jer zele da veruju da je tamo necija trava zelenija. Zamolicu Dragana Rakonjca da snimi emisiju sa svojim misljenjem jer on je ipak upoznao najveci deo nasih ljudi od istocne do zapadne obale.

Sustina price je da od 100% nasih emigranata su ipak ljudi koji upadaju u gornji procenat populacije po svakom kriterijumu ali jedan deo (manji) upadnu i ljudi koji su prosek u Srbiji. Taj deo emigranata ima strasne probleme u USA i na zalost zbog neistina koje im svakodnevno serviraju ljudi koji su u USA kako je sve sjajno oni udare glavom u zid. Opet kazem ogroman deo nasih ljudi u USA je uspesan ali to je zato sto su imali druge predispozicije za to a ne zato sto je stanje bolje ili zato sto je sve ostalo bolje.

Sama cinjenica da moras da se edukujes oko imigracione dokumentacije da citas po internetu i slicno je vec dovoljan znak da ne moze bas "svako"

Last edited by Promenada; 28.09.2018 at 22:07.
Reply With Quote
  #205  
Staro 28.09.2018, 22:04
Simke Simke je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2017
Poruke: 87
Nepromenjeno

Zato ljudi kada krenu iz Srbije imaju izbor gde ce da idu.. Nisu vezani za Misisipi ili neke druge lose zemlje u koje se slabije zaradjuje, dok su u Srbiji vezani za jug, tu zive, tu su odrasli, nego ce otici u zemlje u koje mogu da zarade, jer zbog toga i dolaze u USA.
Reply With Quote
  #206  
Staro 28.09.2018, 22:06
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Simke Prikaz poruke
Zato ljudi kada krenu iz Srbije imaju izbor gde ce da idu.. Nisu vezani za Misisipi ili neke druge lose zemlje u koje se slabije zaradjuje, dok su u Srbiji vezani za jug, tu zive, tu su odrasli, nego ce otici u zemlje u koje mogu da zarade, jer zbog toga i dolaze u USA.
Naravno dao sam samo kao primer. Ipak imaju i vidu da oni mogu da se presele i u Beograd.
Reply With Quote
  #207  
Staro 28.09.2018, 22:06
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Da se razumemo -- neko ko ima milione ne cami na ovom forumu, ne kopira wikipediu i ne gubi vreme implicitno ubedjivajuce ljude da ne apliciraju jer je u US mnogo lose. Ti ljudi su uglavnom na Karibima ili Havajima i bubreg ih je zaboleo za emigraciju Pere iz Zitoradja.

Treba ga razumeti doduse, verovatno mu gori pod nogama da pobegne iz Srbije at any cost.
Reply With Quote
  #208  
Staro 28.09.2018, 22:10
Promenada Promenada je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.09.2018
Poruke: 56
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Da se razumemo -- neko ko ima milione ne cami na ovom forumu, ne kopira wikipediu i ne gubi vreme implicitno ubedjivajuce ljude da ne apliciraju jer je u US mnogo lose. Ti ljudi su uglavnom na Karibima ili Havajima i bubreg ih je zaboleo za emigraciju Pere iz Zitoradja.

Treba ga razumeti doduse, verovatno mu gori pod nogama da pobegne iz Srbije at any cost.
Ok ako ti tako mislis. Veruj mi u zabludi si. Ako mislis da je tako dodji uveri se i to je to. Mislim da nekim ljudima koliko god pokusas da pomognes i objasnis nece da veruju dok ne vide sami.
Dajes svoje komentare bez cinjenica. Hajde da vidimo definitivno cinjenice na delu. Mislim da je tako mnogo korektnije nego "zaradjuje se 20 puta vise u Americi" i samo gomilas zelembace na debitnom racunu.
Tako i ovi na blogovima isto tj jos gore.
Reply With Quote
  #209  
Staro 28.09.2018, 22:15
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno Da malo budemo otvoreniji prema razlicitim misljenjima?

Kao prvo moram da se slozim sa vecinom stvari koje sam procitao od strane Promenade, pogotovu jer je podrzano podacima . Bez te, po nekima, takozvane teorije i 'netacne' statistike ne bismo napredovali sveukupno ali bitno je znati i kako da se protumaci ista.
Ovo je tema za to sta vam se ne svidja u Americi, i mislim da je dobro i da se cuje i druga strana (koja uvek postoji) i treba je biti svestan i da nije svima pa cak ni finansijski bolje. To je vrlo bitno jer puno ljudi mogu stvarno da zavrse u losoj (ili losijoj poziciji) i da nemaju prakticno ni gde da se vrate, a ostanu 'zaglavljeni' u Americi. Mozda je tako jer se nisu snasli iz nekog razloga (nisu svi koji tako prodju nesposobni kako se ovde insuinira, mozda samo nisu imali srece), mozda su troskovi zivota (mnogo) veci nego sto su ocekivali, ili pak su porezi mnogo veci, mozda su imali problema sa bolestima a nisu imali dobro osiguranje... Da ne nabrajam sve sto mi padne na pamet.
Oni koji nisu dovoljno zreli (valjda je to pravi izraz) da mogu da nesto procitaju i da razmisle i donesu razumnu odluku o tome da li ce to da prihvate ili da ne prihvate izgleda da moraju da ignorisu taj deo (iako je argumentovano) a ne da daju konkretan pravi argument.
Apsolutno shvatam da programerima vrlo verovatno nece biti mnogo ili uopste nece biti bolje nego u Srbiji pogotovu ako su u San Francisku i sa porodicom a ne dobiju odmah top platu (vec na pr 150K USD). Jednostavno je izracunati troskove i to je Promenada i uradio, mislim da ostali nisu shvatili te brojke bas ozbiljno ili nisu ni pokusali da izracunaju. Nisu jedini Srbi kojima smetaju cene stanova tamo i poznat je taj problem. Takodje je Promenada naveo mesta gde bi bilo bolje nego u Srbiji uzevsi u obzir plate i troskove zivota, koliko sam shvatio bolje ali ne 20 (ili 100?) puta.
Slicnu argumentovanu borbu sa vetrenjacama sam imao da objasnim ljudima koji su nasli 'srecu' (prekvalifikovali se u bolnicare) u Norveskoj da na primer inzenjerima i programerima u Norveskoj nije finansijski bolje nego u Srbiji (cak naprotiv), tako da i sa te strane shvatam Promenadu. Iz moje skole sem dvoje njih koji rade u drzavnim firmama niko nema bruto platu manju od 50k USD racunajuci i one koji su ostali u Srbiji a cesto imaju mnogo vise. Sasvim je prihvatljivo ziveti u Srbiji sa jednom neto platom od 3000e i mnogo bolje (opet finansijski) nego u Norveskoj sa platom od 3500e (neto) za isti posao. Znam da deluje nerealno takva plata u Srbiji i da nije ni blizu tako u proseku, i zato razumem kada je neko srecan kada prvi put ustedi neke pare, i njima stvarno jeste bolje (opet ne svima, jer neki na pr ne mogu da podnesu razdvojenost od porodice/prijatelja i usamljenost). Dok, onih koji su recimo iz proseka iz Srbije otisli u prosek u inostranstvo ima raznih opet i onih kojima je stvarno super i onih kojima nije ni blizu dobro. Na to utice puno stvari, pocevsi od plate, drustvenog zivota, vremenskih prilika, nostalgije, pa cak i vremena provedenog u inostranstvu (i ne, 4 meseca nisu dovoljna za realnu procenu, ima i naucnih studija o tome, sto naravno ne znaci da necete imati isto misljenje i kroz 4 godine, da me neshvatite pogresno).
Takodje, vidim ovde ljudi kazu lakse je otici u Ameriku, ali ja zaista ne znam kako je to slucaj (neka mi neko slobodno objasni). Ako ne dobijete na lutriji (sto i nije neka sansa tj oko 1.5% okvirno) onda je mnogo lakse otici u neku zemlju u Evropi. Ako ste strucni onda uz ponudu za posao dobijate dozvolu, takodje i supruznik dobija dozvolu, sto nije slucaj u Americi (bar za H1B). Dakle, poenta je da je veca sansa da postanete strucni, pod uslovom da radite na tome, nego da budete izvuceni na lutriji. U vezi sa time u vecini najrazvijenijih evropskih zemalja (EEA zona, ziveo sam za sada u dve) je zdravstveno bolje reseno u smislu placanja (da li je bolje to je diskutabilno) ako imas 100% Ugovor odmor je 5 nedelja je standardan a ne samo posle par godina ( i ne postoji bojazan od otkaza), bolovanje se podrazumeva, radno vreme od 37.5h nedeljno je normalno, porodiljsko varira ali je duze u vecini zemalja, vrtici su besplatni ili subvencionisani i bolje organizovani, penziono, bolji gradski prevoz... Kvalitet hrane je na pr u Norveskoj losiji nego u USA (ne nije im losos nacionalno jelo), ali u juznom delu Evrope je bolji. S druge strane ima puno stvari koje su bolje u USA.

Poenta je da svuda ima i prednosti i mana, i nekome neke stvari vise odgovaraju nekome manje, i ne mora svakome da odgovara isto sto i vama. Takodje, mozda nisu svi imali srece da im budu ponudjena dva posla placena 25-30USD/h ili 4-5000 mesecno kao sto su ovde navedeni primeri ovde, btw neka mi neko kaze koji su to poslovi toliko placeni za nekvalifikovanu radnu snagu, ili slabije kvalifikovanu. Neko hoce da emigrira zbog politike u Srbiji, ili mozda generalne atmosfere, neko hoce emigrira u drugu zemlju zbog para ali neko hoce zbog posla koji na primer ne moze da nadje nigde drugo, ili mozda da bi razvijao neki posao (na pr San Francisko)... Postoje razni razlozi (a ne 2 kao je neko rekao). Nezadovoljstvo moze da proizadje i iz toga, jer si resio jedan problem zbog kog si otisao, ali si stvorio nove koje nisi imao pre.
Ne vidim problem da Promenada iznosi svoje argumente jer tome valjda i sluzi forum, kao i bilo kakva rasprava, i ako kritikuje Ameriku u temi za to, tim pre je to ok. Ono sto procitam cu uvek uzeti u obzir kada sam vec procitao, nevezano za to ko je to napisao i razmisliti o tome (iako razmisljanje moze da traje i 1ms), moze samo da mi pomogne i mogu samo da napredujem na taj nacin.

BTW nadam se da ce mi San Dijego biti bolji bar malo cak i finansijski i od Srbije i od Norveske iako je median household income 68k USD .
Reply With Quote
  #210  
Staro 28.09.2018, 22:24
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Da se razumemo -- neko ko ima milione ne cami na ovom forumu, ne kopira wikipediu i ne gubi vreme implicitno ubedjivajuce ljude da ne apliciraju jer je u US mnogo lose. Ti ljudi su uglavnom na Karibima ili Havajima i bubreg ih je zaboleo za emigraciju Pere iz Zitoradja.

Treba ga razumeti doduse, verovatno mu gori pod nogama da pobegne iz Srbije at any cost.
Shvatam sta si hteo da kazes, ali ljudi koji imaju milione uglavnom rade puno i nisu na Havajima/Karibima veci deo svog vremena, zato i imaju milione.
S druge strane posto puno i pametno rade, verovatno ne bi imali vremena da puno pisu po forumu .
Mada znam neke milionere koji pisu po forumima da bi pomogli drugima (ljudi tesko prihvataju tu pomoc). Pri tome ne znam Promenadu niti da li ima milione.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.