ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #111  
Staro 30.03.2019, 15:55
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

@Uran tih 20000 rezervisanih nije za akademiju nego je cap za one koji imaju master ili doktorat, a posao ne mora da bude vezan za akademiju. Postdoc-ovi uglavnom ne upadaju u cap od 20000 cak i na H1B (znam ih par koji su tako odlazili).
Inace H1B moze da se prebaci (transfer) na drugog poslodavca bez lutrije ako si jednom bio izvucen na lutriji. Pri tome, govorim o lutriji za H1B.
Moje pitanje je bilo vezano ako dobijem H1B za postdoc, dakle bez cap-a da li mogu da se prebacim na "industrijski" bez lutrije: H1B tj da uradim isti transfer kao da idem iz industrije.
U sustini mislim da nije moguce (i ne bi bilo logike da je moguce), tako da je moje pitanje vise bilo zelja (wishfull thinking).

@vuxanne taj deo mi je jasan, i znam da nije 100% da cu dobiti H1B. Takodje, sa ovima iz firme sam se nacelno dogovorio da se prijave za green card sto pre (ako uspemo), bar da bi moja zena dobija dozvolu za rad (H4 AED, dok Trump ne ukine to). Mene vise interesuje ako se sam prijavljujem za green card kao naucnik (u sustini cu ostati u research/scientist vodama) koji radi u industriji koliko mi treba radova, citiranja i ostalog da bih mogao da pokrenem postupak? Znam da ne postoji limit, ali bilo bi mi korisno da neko prenese svoja iskustva u tome (video sam i temu o tome, ali malo se tema izgubila u raspravi ). Ako sve bude OK, u skorije vreme cu imati 10ak radova i slican broj ucesca na konferencijama (dve oral prezentacije), radim kao peer-reviewer.
Reply With Quote
  #112  
Staro 30.03.2019, 19:09
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ne vredi da sad razbijas mnogo glavu dok ti ne prodje H1B.

U medjuvremenu sto ne probas da izvuces neki J1 za neki postdoc ? Sa J1 zena moze da dobije EAD i radi dok si ti na J1.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #113  
Staro 30.03.2019, 21:23
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
ne vredi da sad razbijas mnogo glavu dok ti ne prodje H1B.

U medjuvremenu sto ne probas da izvuces neki J1 za neki postdoc ? Sa J1 zena moze da dobije EAD i radi dok si ti na J1.
Apsolutno se slazem da mi ne vredi da razmisljam o green cardu dok ne prodje H1B. Cisto razmatram opcije, jer ako je ukupno losije nego sto imamo gde smo sada, mozda nesto drugacije uradimo i isplaniramo. Na primer, ako bih mogao relativno brzo da se prijavim za green card, onda bi to bila velika prednost.

Imam ponudu za postdoc, ali ne bih da se puno selimo zbog skole za dete (recimo zbog J1). Dodatno, postdoc je veoma slabo placen imajuci u vidu da bih dosao sa porodicom u CA. Cak su i druge pozicije u akademiji, popust Project Scientista lose (losije) placene.

To je ukratko to, ali dobar je predlog i hvala.
Reply With Quote
  #114  
Staro 30.03.2019, 22:42
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Apsolutno se slazem da mi ne vredi da razmisljam o green cardu dok ne prodje H1B. Cisto razmatram opcije, jer ako je ukupno losije nego sto imamo gde smo sada, mozda nesto drugacije uradimo i isplaniramo. Na primer, ako bih mogao relativno brzo da se prijavim za green card, onda bi to bila velika prednost.

Imam ponudu za postdoc, ali ne bih da se puno selimo zbog skole za dete (recimo zbog J1). Dodatno, postdoc je veoma slabo placen imajuci u vidu da bih dosao sa porodicom u CA. Cak su i druge pozicije u akademiji, popust Project Scientista lose (losije) placene.

To je ukratko to, ali dobar je predlog i hvala.
samo,

ako dodjes na H1B najblaze receno racunaj da su ti jaja u njihovoj saci. Da, oni ti sad govore ma dodji sredicemo, medjutim jednom kad stignes oni mogu da se izgovaraju da ovo da ono, jer oni moraju da te sponzorisu za EB. Nije to da ti ces da podneses "Sto pre" jer to podnose oni, kad ONI HOCE.

Takodje na H1B mogu da te sutnu odmah. A zena ne moze da radi na H4...

ja tu vizu zovem Hell i nikada ne bih otisao ni kao samac na nju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #115  
Staro 31.03.2019, 22:36
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
samo,

ako dodjes na H1B najblaze receno racunaj da su ti jaja u njihovoj saci. Da, oni ti sad govore ma dodji sredicemo, medjutim jednom kad stignes oni mogu da se izgovaraju da ovo da ono, jer oni moraju da te sponzorisu za EB. Nije to da ti ces da podneses "Sto pre" jer to podnose oni, kad ONI HOCE.

Takodje na H1B mogu da te sutnu odmah. A zena ne moze da radi na H4...

ja tu vizu zovem Hell i nikada ne bih otisao ni kao samac na nju.

Uopste ne gledam tako na stvari. Da mislim da ce me tako tretirati ne bih ni isao niti bih radio u firmi koja tako funkcionise. Ako bude takva situacija (mada cisto sumnjam jer znam ljude jer sam saradjivao sa njima) onda cu jednostavno da se vratim ili da nadjem drugi posao tamo. Sa tim sto se njima ne isplati da se ja vratim jer imaju rokove koje moraju da ispostuju, izmedju ostalog zbog investitora, i izgubice mnogo vise u tom slucaju.

Slazem se da H1B nije sjajna varijanta, a sada je jos i losija jer ocigledno idu ka tome da ukinu H4 AED i to u skorije vreme (https://economictimes.indiatimes.com...w/68626139.cms) U tom slucaju mi je iskreno svejedno da li ce me odmah prijaviti za GC, mozda cu ja da se prijavim kao naucnik jer deluje da se to brze resava.
Reply With Quote
  #116  
Staro 01.04.2019, 06:08
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Uopste ne gledam tako na stvari. Da mislim da ce me tako tretirati ne bih ni isao niti bih radio u firmi koja tako funkcionise. Ako bude takva situacija (mada cisto sumnjam jer znam ljude jer sam saradjivao sa njima) onda cu jednostavno da se vratim ili da nadjem drugi posao tamo. Sa tim sto se njima ne isplati da se ja vratim jer imaju rokove koje moraju da ispostuju, izmedju ostalog zbog investitora, i izgubice mnogo vise u tom slucaju.

Slazem se da H1B nije sjajna varijanta, a sada je jos i losija jer ocigledno idu ka tome da ukinu H4 AED i to u skorije vreme (https://economictimes.indiatimes.com...w/68626139.cms) U tom slucaju mi je iskreno svejedno da li ce me odmah prijaviti za GC, mozda cu ja da se prijavim kao naucnik jer deluje da se to brze resava.
ako je tako onda ok. Piči, srecan ti put i pisi kad stignes.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #117  
Staro 01.04.2019, 20:30
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke

@vuxanne taj deo mi je jasan, i znam da nije 100% da cu dobiti H1B. Takodje, sa ovima iz firme sam se nacelno dogovorio da se prijave za green card sto pre (ako uspemo), bar da bi moja zena dobija dozvolu za rad (H4 AED, dok Trump ne ukine to). Mene vise interesuje ako se sam prijavljujem za green card kao naucnik (u sustini cu ostati u research/scientist vodama) koji radi u industriji koliko mi treba radova, citiranja i ostalog da bih mogao da pokrenem postupak? Znam da ne postoji limit, ali bilo bi mi korisno da neko prenese svoja iskustva u tome (video sam i temu o tome, ali malo se tema izgubila u raspravi ). Ako sve bude OK, u skorije vreme cu imati 10ak radova i slican broj ucesca na konferencijama (dve oral prezentacije), radim kao peer-reviewer.
Treba ti jakih 8 pisama referenci. Neko ko ce da potvrdi da si izuzetan istrazivac jer ako sam sebe podrzavas to je EB1 kategorija. Moj jedan kolega je upravo dobio tako.
Reply With Quote
  #118  
Staro 01.04.2019, 22:12
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Treba ti jakih 8 pisama referenci. Neko ko ce da potvrdi da si izuzetan istrazivac jer ako sam sebe podrzavas to je EB1 kategorija. Moj jedan kolega je upravo dobio tako.
nevezano za prethodni razgovor, meni se cini da ne bi trebao biti problem otici i iz J1 na EB1.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #119  
Staro 02.04.2019, 02:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ne sa svake J1. J1 je viza napravljena za razmene. Cesto u svojim uslovima postoji zahtev da se vratis u zemlju za koju je taj exchange program i da budes npr.2 godine. Imam drugaricu koja je morala da se vrati u svoju maticnu zemlju jer joj J1 viza nije dozvoljavala da joj rade zelenu kartu nakon sto joj je istekao OPT. Morala je da boravi pune 2 godine nakon sto joj je istekla J1 i OPT u svojoj drzavi. Nema iste uslove J1 Work and Study kao J1 studentska ili post doc viza a i nisu stalno isti uslovi. Neke zemlje hoce da naprave "waiver" neke nece. Znam jednu porodicu sto je morala da ostane ovde tek nakon sto je platila nazad drzavi ogromnu svotu koji je drzava dala njima da zavrse studije ovde. I tek im je onda dala taj "waiver".

Ono sto treba da znate da su se pravila veoma poostrila za vreme nove administracije i zbog reformi procesa dosta stvari je drugacije nego sto je bilo ranije. Menjaju se pravila iz godine u godinu. Evo trenutnih pravila klikni
Reply With Quote
  #120  
Staro 02.04.2019, 03:23
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ne sa svake J1. J1 je viza napravljena za razmene. Cesto u svojim uslovima postoji zahtev da se vratis u zemlju za koju je taj exchange program i da budes npr.2 godine. Imam drugaricu koja je morala da se vrati u svoju maticnu zemlju jer joj J1 viza nije dozvoljavala da joj rade zelenu kartu nakon sto joj je istekao OPT. Morala je da boravi pune 2 godine nakon sto joj je istekla J1 i OPT u svojoj drzavi. Nema iste uslove J1 Work and Study kao J1 studentska ili post doc viza a i nisu stalno isti uslovi. Neke zemlje hoce da naprave "waiver" neke nece. Znam jednu porodicu sto je morala da ostane ovde tek nakon sto je platila nazad drzavi ogromnu svotu koji je drzava dala njima da zavrse studije ovde. I tek im je onda dala taj "waiver".

Ono sto treba da znate da su se pravila veoma poostrila za vreme nove administracije i zbog reformi procesa dosta stvari je drugacije nego sto je bilo ranije. Menjaju se pravila iz godine u godinu. Evo trenutnih pravila klikni
znam.

ali ne postoji ogranicenje da iz J1 statusa podneses zahtev za EB1 IAKO imas two year home residency rule 2YHR. Stavise EB1 ti moze biti i odobren ali ne mozes dobiti GC dok ne dobijes waiver na 2YHR ili ga i odradis na kraju krajeva.

Centralno pitanje je koliko je izgledno dobiti waiver za 2YHR, ali misljenja sam da nije problem jer EB1 je jako jako velika stvar i ne verujem da ce imigraciono blokirati. Ne bi trebalo.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
h1b

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.