ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #391  
Staro 27.03.2021, 02:05
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Eto zasto mi se cini da je ovde mnogo bolje ako hoce da se radi nego na Balkanu. Ko bi ikada kod "bivsih nas" zaposlio visokog coveka radi popravke automobila? Cesce bi ga vredjao i ponizavao zbog konstitucije, nego sto bi mu dozvolio da se usavrsava. Ovde je sve mnogo vise prilagodjeno coveku, jer npr. nema toliko kanala za popravku automobila, ali ima pouzdanih sistema dizalica koje na kraju ne ispadnu skupe ni za egzibicije u garazi. Kao u americkom fudbalu - ljudi svakavih konstitucija imaju sansu. Inace i pored troje kola vise i ne idem kod auto-mehanicara - YouTube je moj najbolji prijatelj za takve stvari. Treba malo opreme, treba svega kupiti, ali sve to ispadne jeftinije nego zakazivati popravke i cekati na dijagnozu i delove.
Hahah... Svaka cast kako si ovo iskopao
Inace ovde ne smeju ni da koriste kanale, zbog bezbednosti, samo dizalica ili kolica kao na filmovima. Elem, prevazisli smo Civic Hondu (Honda Šljivik), sad jurimo Camry 2017. Ziv mi bio
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #392  
Staro 28.03.2021, 01:57
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

kakav kanal i dizalica, dovoljna je i ona iz harbor freighta, garaza ne treba moze ispred Autozone i malo kartona da podmetnes da se ne isprljas
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #393  
Staro 28.03.2021, 19:41
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Meni samo nesto nije jasno sa tim rideshare poslovima. Zasto svi (sudeci po porukama na forumu) voze samo kraci vremenski period, a ne probaju npr. 40 sati nedeljno? Sve mi se cini da se moze zaraditi skoro kao i da se vozi kamion, a nema pseceg zivota u kabini i sl. Takodje, cini mi se da se i state, ili kompanija za koju radite, moze promeniti selidbom i nastaviti sa biznisom bez nekih preteranih trzavica, sto je idealno za pocetak zivota u US. Ucis okolinu, ucis jezik, a jos te i dobro plate za to.
Ja cu ti ispricati moje iskustvo...
Ja sam uzeo auto oktobra prosle godine i registrovao se prvo za Postmates, ta aplikacija nije busy i ima jako malo posla ovde kod mene...
Nakon sto su me prihvatili na lyft tu sam poceo i odradio nesto malo da ne predje 600 dolara zbog taksi
Odradio i Uber do nekih 550 prosle godine takodje zbog taksi...

Obe aplikacije imaju prednosti i mane. Skupljas poene i dizes se do gold platinum sta god i imas pogodnosti....

Npr na lyft kada skupis te poene do nekog ranga mozes da vidis trip info ( nisam dosao do toga ali mislim da je to ono kolko traje voznja, vidis gde ides i slicno...)

Na Uberu ima vise posla nego na lyft po mom iskustvu, ali veliki nedostatak je sto kada dodjes do najviseg ranga ti ne vidis kuda ides, vec samo vidis koliko je traje voznja i vidis ocenu korisnika. Na ubereats je drugacije jer vidis i gde skupljas i koliko traje voznja i gde ides pa mozes da se uskladjujes ili ne.

Ja imam full time posao i ovo radim trenutno samo petak subota nedelja jer daju bonuse ako skupis odredjeni broj voznji, tipa ja za ovaj vikend imam bonus od 260 dolara ako napravim 60 voznji. I onda ako skupim tih 60 voznji mogu da izadjem i do $1000 za 3 dana, doduse iskrivis se skroz jer vozim petak vece subota i nedelja po 11h

Kako sada krece sezona na mom poslu mislim da mi je ovo verovatno zadnji vikend da vozim...

Zasto ne volim da vozim:
1. Ne znam gde idem, a oko DC-a i u samom DC-u ima dosta losih naselja, da ne kazem getovina
2. Ne znam kog vozim, jer nema profilne slike na uberu dok na lyftu ima. Znaci ne znas na koga ces da naletis, da li je crn , beo, pijan, drogiran...
Evo jutros sam imao voznju u 7 ujutru ulazi devojka koja smrdi na travu( u 7 ujutru...)
3. Od kako sam krenuo da vozim barem 3-4 puta sam cistio sedista u autu jer ljude boli k i neoprezni su a vozim u proseku mozda25-30h nedeljno
4. Vozis ljude koji komplejnuju, bune se, mozes ovo, mozes da stanes ovde idi ovim putem... Ako ti brate znas bolje od navigacije onda ok izvini
5. Kada prihvatim voznju i vidim da ide npr u South East DC samo se molim da nije bas neka ekstremna getovina i da nemam nikakav problem. Tipa sinoc sam u 11.30pm imao voznju tamo i usrao sam se, doduse crnja bio bas ono neki gospodin i sve bilo ok

* Ima neki snimak koji se pojavio na fb, juce su neke klinke 13 i 15 godina u DC pokusale da ukradu auto starijem coveku koji je radio dostavu i na kraju ubile coveka

Link : https://www.cnn.com/2021/03/27/us/wa...ide/index.html

Iskreno nije bas bezbedno, ja npr ne prihvatam voznje ako korisnik ima ocenu ispod 4.80. Ima tu jos puno stvari koje nisam naveo, npr moras stalno odrzavati auto da ti bude cist, ako vozis full time bukvalno moras menjati ulje na nedleju dana jer prelazis dosta milja...

Ono sto sam ja do sada naucio u Americi jeste da radis ono sto ti pravi pare a ne ono sto volis. Iskreno ako ja zaradim npr 750 dolara svakog vikenda sa promocijama ja od toga 2 puta sipam gorivo i kazi ga na amortizaciju za auto jos nekih 50 dolara , i nije tako lose za 3 dana ...

Takodje stvar sa tim promocijama je velika navlakusa za vozace. Prosle nedelje mi je skroz opao Acceptance rate jer su mi davali sve neke glupe voznje a falilo mi je jos malo da ispunim bonus a bio sam pri kraju sa vremenom ( jer mozes da vozis max12h dnevno)

A opet fleksibilan si, ako ti se vozi vozis, ako ne batalis. Kada bi Uber uveo da se vidi destinacija i profilne slike bilo bi mnogo bolje...


Da sumiram ukratko,

Zarada nije losa, ali uglavnom Uber i Lyft voze neki Afrikanci kojima je to maksimum u Americi i nasi ljudi koji su bez papira. Moze dobro da se zaradi ko vozi full time, ali opet koristis svoj auto, sipas svoje gorivo...
Mozda nije losa opcija za pocetak, s tim sto se treba imati u vidu da za Uber moras imati vozacku barem godinu dana, dok za lyft ne moras
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #394  
Staro 28.03.2021, 21:15
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Ja cu ti ispricati moje iskustvo...
Ja sam uzeo auto oktobra prosle godine i registrovao se prvo za Postmates, ta aplikacija nije busy i ima jako malo posla ovde kod mene...
Nakon sto su me prihvatili na lyft tu sam poceo i odradio nesto malo da ne predje 600 dolara zbog taksi
Odradio i Uber do nekih 550 prosle godine takodje zbog taksi...

Obe aplikacije imaju prednosti i mane. Skupljas poene i dizes se do gold platinum sta god i imas pogodnosti....

Npr na lyft kada skupis te poene do nekog ranga mozes da vidis trip info ( nisam dosao do toga ali mislim da je to ono kolko traje voznja, vidis gde ides i slicno...)

Na Uberu ima vise posla nego na lyft po mom iskustvu, ali veliki nedostatak je sto kada dodjes do najviseg ranga ti ne vidis kuda ides, vec samo vidis koliko je traje voznja i vidis ocenu korisnika. Na ubereats je drugacije jer vidis i gde skupljas i koliko traje voznja i gde ides pa mozes da se uskladjujes ili ne.

Ja imam full time posao i ovo radim trenutno samo petak subota nedelja jer daju bonuse ako skupis odredjeni broj voznji, tipa ja za ovaj vikend imam bonus od 260 dolara ako napravim 60 voznji. I onda ako skupim tih 60 voznji mogu da izadjem i do $1000 za 3 dana, doduse iskrivis se skroz jer vozim petak vece subota i nedelja po 11h

Kako sada krece sezona na mom poslu mislim da mi je ovo verovatno zadnji vikend da vozim...

Zasto ne volim da vozim:
1. Ne znam gde idem, a oko DC-a i u samom DC-u ima dosta losih naselja, da ne kazem getovina
2. Ne znam kog vozim, jer nema profilne slike na uberu dok na lyftu ima. Znaci ne znas na koga ces da naletis, da li je crn , beo, pijan, drogiran...
Evo jutros sam imao voznju u 7 ujutru ulazi devojka koja smrdi na travu( u 7 ujutru...)
3. Od kako sam krenuo da vozim barem 3-4 puta sam cistio sedista u autu jer ljude boli k i neoprezni su a vozim u proseku mozda25-30h nedeljno
4. Vozis ljude koji komplejnuju, bune se, mozes ovo, mozes da stanes ovde idi ovim putem... Ako ti brate znas bolje od navigacije onda ok izvini
5. Kada prihvatim voznju i vidim da ide npr u South East DC samo se molim da nije bas neka ekstremna getovina i da nemam nikakav problem. Tipa sinoc sam u 11.30pm imao voznju tamo i usrao sam se, doduse crnja bio bas ono neki gospodin i sve bilo ok

* Ima neki snimak koji se pojavio na fb, juce su neke klinke 13 i 15 godina u DC pokusale da ukradu auto starijem coveku koji je radio dostavu i na kraju ubile coveka

Link : https://www.cnn.com/2021/03/27/us/wa...ide/index.html

Iskreno nije bas bezbedno, ja npr ne prihvatam voznje ako korisnik ima ocenu ispod 4.80. Ima tu jos puno stvari koje nisam naveo, npr moras stalno odrzavati auto da ti bude cist, ako vozis full time bukvalno moras menjati ulje na nedleju dana jer prelazis dosta milja...

Ono sto sam ja do sada naucio u Americi jeste da radis ono sto ti pravi pare a ne ono sto volis. Iskreno ako ja zaradim npr 750 dolara svakog vikenda sa promocijama ja od toga 2 puta sipam gorivo i kazi ga na amortizaciju za auto jos nekih 50 dolara , i nije tako lose za 3 dana ...

Takodje stvar sa tim promocijama je velika navlakusa za vozace. Prosle nedelje mi je skroz opao Acceptance rate jer su mi davali sve neke glupe voznje a falilo mi je jos malo da ispunim bonus a bio sam pri kraju sa vremenom ( jer mozes da vozis max12h dnevno)

A opet fleksibilan si, ako ti se vozi vozis, ako ne batalis. Kada bi Uber uveo da se vidi destinacija i profilne slike bilo bi mnogo bolje...


Da sumiram ukratko,

Zarada nije losa, ali uglavnom Uber i Lyft voze neki Afrikanci kojima je to maksimum u Americi i nasi ljudi koji su bez papira. Moze dobro da se zaradi ko vozi full time, ali opet koristis svoj auto, sipas svoje gorivo...
Mozda nije losa opcija za pocetak, s tim sto se treba imati u vidu da za Uber moras imati vozacku barem godinu dana, dok za lyft ne moras
velika je Amerika da bi se tako uopsteno govorilo. Kod nas ja nisam video ni jednog vozaca crnca, narocito u vecernjim satima jer mnogi tada voze kao dodatni posao. Imas vozace da se zapitas, cek jer nije ovo neki advokat ili inzinjer.

A ima i dosta vozaca zena relativno...

Mada zene se boje da taksiraju, to im nije sigurno, pa pre rade raznosenje hrane itd...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #395  
Staro 30.03.2021, 05:19
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Hvala svima na iscrpnim informacijama. Koga god (od amera) da sam upoznao nekako mrljavi sa rideshare-om. Ispricaju bajke oko dnevne zarade, a sutra su pokunjeni, ili radije rade stalan posao ni blizu toliko placen. Jedan mi je cak rekao da mu ne da mama da toliko radi jer je guverner rekao da je bolje ostati kod kuce.
Nije mi samo jasno kako nasi ljudi bez papira mogu to da rade. Treba ti dozvola i kola na tvoje ime, a verovatno i SSN?
Reply With Quote
  #396  
Staro 30.03.2021, 14:19
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Vozacka dozvola starija od godinu dana, kola i SSN su potrebni.

Ja se nisam bavio rideshareom, ali sam radio kao dostavljac hrane za Postmates/Uber Eats. Po NY-u mnogo ljudi, mahom latinosa, po cijeli dan vise na ulicama i bave se ovime ful time. Ono sto je specificno za NY je da, pogotovo po Menhetnu, dostavu se ne isplati raditi nikako drugacije sem biciklima. Sad jos ima gomila onih elektricnih bicikala, pa posao i ne bude pretjerano tezak.

E sad, kad je u pitanju lova, tu stvari ne stoje bas najsjajnije, barem kad su u pitanju servisi koje sam ja koristio. Ja sam to radio doduse part time iskljucivo, 3-4 sata veceru. Postmates i Uber Eats nisu medju najsjanijima kad je u pitanju lova, valjda jer je najlakse upasti na iste. Cesto se znalo da nekad i po sat i po vremena nijedna aplikacija ne izbaci nista. Za svo to vrijeme koliko sam sljakao to, rekord mi je bio ako dobro pamtim nesto malo ispod $300 za smjenu od 3-4 sata. Nije bilo dana da sam ga zavrsavao na 0, ali mislim da je bilo slucajeva gdje uzmem npr 30-ak dolara. Mislim da u samoj NY area-i puno bolje prolaze ovi na Seamlessu i Grubhubu, ali kod njih postoje liste cekanja da bi uopste poceli da vozite.

Fora kod ovih servisa je sto ti u sustini radis za tip. Sama cijena dostave zavisi od kilometraze, ali nije isto ako dostavis hranu iz McDonaldsa ili iz Nobua Jednom prilikom kad sam dostavljao iz Nobua, dobio sam $90 dolara tipa za samo jednu dostavu!!!

Same aplikacije rade po principu geolokacije, vide gdje si najblizi restoranu koji ima potrebu za dostavom i tu ti daje. Ima neko preporuceno vrijeme kao kad su najvise guzve s tim sto iz mog iskustva tu nema neke logike. Kad je kisa po pravilu se razbijes od posla. Snijeg je jos ludji, mada ja nisam vozio dok je bas padao.

Sto se sigurnosti tice, generalno sam se trudio da izbjegavam koliko god je moguce Harlem i projectse. Uglavnom sam strah imao da mi neko ne mazne biciklo. S obzirom da su svi dostavljaci mahom ili latinosi ili crnci, kad te vide sa onim postmates ili uber eats kesama su uglavnom ok

Eto, mozda ce znaciti nekome ovo iskustvo, generalno, kao prvi posao ili kao dopunski u ranom periodu moze biti super jer vam prakticno od dokumenata samo treba SSN i to je to.

Druga opcija ovako dodatnog posla, koju je masu Amera pocela da radi je ono sljakanje u prodavnicama za Amazon Prime/Instacart Shopper. U principu posao vam je da dobijete listu artikala i idete po listi i trgujete za neku trecu osobu kojoj je potrebno to dostaviti. Zarada nije neka (mislim nesto izmedju $18-22), ali ako imate vozacku, pa tu istu hranu onda i dostavite, onda mozete ocekivati tip i onda se vec moze izaci na neke pristojne dnevne cifre. Mana je sto su u jeku pandemije svi krenuli sa ovim da se bave tako da se na odobrenje nekad ceka i po mjesec dana.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #397  
Staro 30.03.2021, 21:15
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ti dostavni poslovi i drive in su eksplodirali za vreme COVID-a. Fast foodovi nisu ni osetili da je COVID, a niko vise ne izlazi svi narucuju hranu ko ludi.

Sto se tice hotela odgovor je MOZE da bude adresa barem ovde u Oregonu. I u drugim drzavama gde sam putovao i nocivao sam primetio da ima ljudi koji zive u hotelu, mogu da dobiju i popust na vise dana, ali ne veliki.

konkretno znao sam tipa koji je ovde ziveo u AMERICAN INN-u iz Indije je inace i placa nedeljno $470: soba studio, svoje kupatilo, mala kuhinja, frizider mikro + internet. Realno tako nesto ovde moze da nadje i za $800/mes bez komunalija i interneta, ali nije imao nikakvu istoriju i niko nije hteo da mu izda sobu pa je nasao ovaj motel.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #398  
Staro 18.04.2021, 16:13
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Prosto mi je neverovatno da i nakon malo opsirinijih postova nismo uspeli da motivisemo druge clanove da ostavljaju svoje price iskustva i ostalo, ali eto sta je tu je. Ja bi i dalje voleo da vidim postove drugih clanova kako je i sta bilo u pocetku, takodje bih voleo da podelim jos iskustva o nekim temama koje interesuju ostale, ali eto, slaba aktivnost na forumu
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #399  
Staro 18.04.2021, 16:47
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Prosto mi je neverovatno da i nakon malo opsirinijih postova nismo uspeli da motivisemo druge clanove da ostavljaju svoje price iskustva i ostalo, ali eto sta je tu je. Ja bi i dalje voleo da vidim postove drugih clanova kako je i sta bilo u pocetku, takodje bih voleo da podelim jos iskustva o nekim temama koje interesuju ostale, ali eto, slaba aktivnost na forumu
Bravo za post damagon, podrzavam u potpunosti.
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #400  
Staro 18.04.2021, 22:41
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Hvala svima na iscrpnim informacijama. Koga god (od amera) da sam upoznao nekako mrljavi sa rideshare-om. Ispricaju bajke oko dnevne zarade, a sutra su pokunjeni, ili radije rade stalan posao ni blizu toliko placen. Jedan mi je cak rekao da mu ne da mama da toliko radi jer je guverner rekao da je bolje ostati kod kuce.
Nije mi samo jasno kako nasi ljudi bez papira mogu to da rade. Treba ti dozvola i kola na tvoje ime, a verovatno i SSN?
Pazi. U Americi imas DESETINE MILIONA ljudi koji zive ilegalno. Kad kazem ilegalno, nemoj misliti da oni zive bedno i lose, stavise vecina njih zive sasvim OK. Muz i zena rade, a deca lepo uce skolu i Amerikanci su, a jos ako su rodjeni u Americi za njih nema nikakvih problema.

Kako je to moguce pitas se ? Pa moguce je jer drzava to tako dozvoljava. Ja ponekad mislim da USA planira da dovede jos oko 100 miliona ljudi, ali nece to da kazu zbog javnosti, ali eto tolerisu doseljavanje i ilegalce.

Evo ti primer. Ja sam legalno ovde i svaki put kad produzavam status ja produzavam i vozacku dozvolu i ranije su mi uvek davali dozvolu sa rokom dok mi vazi status. Medjutim zadnji put kad sam bio u DMV da produzim dozvolu, ne samo sto mi nisu trazili imigrantski broj i status, vec su mi dali dozvolu na OSAM godina. I sad ja pitam ovu sluzbenicu kako to ? I ona kaze: da je u januaru drzava Oregon izglasala zakon da se ne proverava imigrantski status prilikom produzavanja dozvole !

Znaci, sve sam ti rekao.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.