ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Intervjui - 2014 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1201  
Staro 24.07.2014, 16:42
The Goddess The Goddess je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2013
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Joka1809 Prikaz poruke
Sada sam napisala ceo post i nije ga obajvio, sve se izbrisalo, tako da cu malo kasnije napistai ponovo. Ali samo opusteno i osmeh na lice sve je formalnost, ako je zakazan intervju ima i dalje viza tako da nema brige. Srecno i pisem kasnije PONOVO celo iskustvo koje je bilo vise nego prijatno
Cestitam Joka, bas mi je drago da vam je viza odobrena.
Pao mi je kamen sa srca
Reply With Quote
  #1202  
Staro 25.07.2014, 11:50
Ivan986 Ivan986 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2013
Poruke: 17
Nepromenjeno

Ljudi treba mi hitno pomoc. Citajuci sad sve ovo totalno sam se zbunio. Stanujem u Beogradu, ali sam iz Pozege(unutrasnjost Srbije), i pre 2 dana sam dosao kuci da bih pokupio dokumenta za Intervju. Medjutim kad sam krenuo sajt nije radio a ja imam na sajtu zapamcenu onaj ID broj i sve ostalo, tako da od kuce ne mogu da pristupim informacijama. Razgovor mi je zakazan za 21 Avgust u 08:30. Pre svega da li mislite da imam dovoljno vremena da sve pripremim.
Da li neko moze da mi napise po stavkama sta od dokumenata sve treba da izvadim, jer danas je petak pa to moram hitno da odradim, sutra je vec vikend i nece niko raditi. Druga stvar ne vidim da je iko morao da vadi dokument da je sluzio vojsku a meni je na sajtu to navedeno kao i istorija bolesti, vi kazete da ne treba drzavljanstvo, ja ga izvadio . Stvarno mi treba hitna pomoc. Takodje ne vidim da je iko prevodio ta dokumenta, a ja videh da pise da treba strucan i ovlascen prevod svih dokumenata? HHHHEEEEEELLLLLPPPPPPP
Reply With Quote
  #1203  
Staro 25.07.2014, 12:37
p.antic p.antic je offline
Član
 
Datum prijave: 30.05.2013
Poruke: 14
Nepromenjeno

Ivan986,

Mislim da je najbolje da pozoves ambasadu u Bgd-u i njih pitas. Nama su npr rekli da ponesemo mnogo manje dokumenata od onoga sto pise na sajtu, i da ne bi doslo do zabune najbolje pitaj njih. Danas posle 16 casova javljaju se na tel, od 14-16 casova imaju razgovore sa strankama, tako su mi malopre rekli.

tel 011/ 706-40-00

Pozdrav
Reply With Quote
  #1204  
Staro 25.07.2014, 13:13
Ivan986 Ivan986 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2013
Poruke: 17
Lightbulb

Hvala puno ................................................ ....
Reply With Quote
  #1205  
Staro 28.07.2014, 20:24
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Ivan986
pozdrav ja sam skoro obavio intervju:Lekarski koji si odavio ranije bar nekoliko dana, izvod iz knjige rodjenih,2 slike 5x5 iste kao sto si slao po mogucnosti,vencani list(ko je ozenjen,udat),potvrda iz suda da se nevodi nikakav spor protiv tebe, potvrda iz policije da nisi osudjivan,potvrda iz vojnog odseka,potvrdno pismo kod koga ides svedocanstva i diploma da si zavrsio min IV stepen 330$ platis to je to budes nasmejan i opusten na intervju puno srece na razgovoru!!!

Last edited by pedjolino; 28.07.2014 at 20:30.
Reply With Quote
  #1206  
Staro 28.07.2014, 21:44
happyone happyone je offline
Član
 
Datum prijave: 28.07.2014
US lokacija: TeXas
YU lokacija: srbija
Poruke: 1
Nepromenjeno

Ja bih samo jos dodala da se obavezno ponese pasos za svakog ko ide na intervju. Obavezno napraviti kopije,koje ne moraju biti overene, od svakog dokumenta koji se ponese, i obavezno kod kuce imati iskopiran pasos (ako ti se viza odobri,pasosi ostaju kod njih) jer ce ti trebati njegov broj za tebe i za sve koji sa tobom idu, da bi podigli viza pakete poslate DHL-om, kada vam viza bude odobrena...Znaci,potrebno je sledece:
pasos, 2 fotografije formata koji su zahtevani na obrascima poslatim u Kentaki,Izvod iz MKRodjenih, Izvod iz MKVencanih,ako si ozenjen, Uverenje o nekaznjavanju iz Suda, Uverenje iz MUP-a, Uverenje o sluzenju vojske, pozivno piismo ako imas u USA nekog, papir kojim dokazujes da ti je zakazan intervju, diploma i svedocanstva za svaku godinu cetvorogodisnjeg skolovanja, i na kraju, rezultati medicinskog pregleda u zapecacenoj koverti
Reply With Quote
  #1207  
Staro 29.07.2014, 07:06
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Cekaj, cekaj, od kada moraju da se nose i svedocanstva? Zar diploma iz srednje skole nije dovoljna? Mislim, ako MORA MORA, ja sam u problemu, jer je rat u BiH poceo u aprilu i ja nemam svedocanstvo za drugu godinu, a srednju sam uredno nastavio i zavrsio u Srbiji. Doduse, supruga je nosilac, ona ih ima, ali kako je to reseno za konkretno ovakve slucajeve?
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #1208  
Staro 29.07.2014, 15:44
pedjolino pedjolino je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.10.2012
US lokacija: Milwaukee ili bili gde u USA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Cekaj, cekaj, od kada moraju da se nose i svedocanstva? Zar diploma iz srednje skole nije dovoljna? Mislim, ako MORA MORA, ja sam u problemu, jer je rat u BiH poceo u aprilu i ja nemam svedocanstvo za drugu godinu, a srednju sam uredno nastavio i zavrsio u Srbiji. Doduse, supruga je nosilac, ona ih ima, ali kako je to reseno za konkretno ovakve slucajeve?
Ako je supruga nosilac onda je to,to bice sve ok tvoja svedocanstva i diplomu ce samo pogledati i vratiti ih kao i mojoj zeni ako mozes probaj da trazis iz skole koju si zavrsio
Reply With Quote
  #1209  
Staro 29.07.2014, 22:25
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pedjolino Prikaz poruke
Ako je supruga nosilac onda je to,to bice sve ok tvoja svedocanstva i diplomu ce samo pogledati i vratiti ih kao i mojoj zeni ako mozes probaj da trazis iz skole koju si zavrsio
Hajde molim vas da ne unosimo zabunu u cijelu ovu proceduru. Kao što Zana rece na jednoj temi, ljudi će ovo čitati i za pola godine, godinu i onda će zasuti pitanjima.

Dakle, kad je riječ o dokazima o školovanju iste je potrebno da predoči samo nosilac viza, odnosno ona osoba koja je izvučena. Takodjer ako ta osoba ima završen fakultet i kao dokaz nosi diplomu kakva crna svjedočanstva, ona uopšte nisu potrebna. Moj suprug je završio trogodišnju srednju,pa vanredno četvrti stepen, pa višu, pa još jednu godinu faxa. Kao dokaz o školovanju predočili smo samo poslednju diplomu sa faxa. Nema zaista potrebe komplikovati. Treba sad čovjek da pomisli kako treba ići u BiH i "ganjati" svoja svjedočanstva, a nije čak ni nosilac.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #1210  
Staro 01.08.2014, 23:27
ziponja ziponja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2014
US lokacija: Texas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 35
Nepromenjeno

@pedjolino

Mozes li mi reci kako je tacno izgledalo tvoje potvrdno pismo. Da li je to ovaj i-864 obrazac ili nesto drugo?

Hvala!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Intervjui-2012 highvoltage84 Stare teme 424 25.09.2012 20:55
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.