ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 27.10.2019, 17:59
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Mislim da ovdje imas instrukcije: https://www.uscis.gov/system/files_f...pdf?download=1

Ne znam sta da vam kazem, uglavnom cini se da nije dobro... Iskreno, ako se ovo sve usvoji odustacu veoma lako
Ukoliko ja dobro shvatam, mislim da je odluka o Public Charge-u privremeno suspendovana.

Citat:
Visas: Ineligibility Based on Public Charge Grounds

On October 11, 2019, the Department published an interim final rule that amends 22 CFR 40.41, Ineligibility Based on Public Charge Grounds, including the addition of certain definitions, for public charge, public benefit, alien's household, and receipt of public benefit.

Although the effective date of the interim final rule is October 15, 2019, the Department will not implement the rule until the use of a new form for information collection is approved by the Office of Management and Budget. On October 24, 2019, the Department published a 60-Day Notice of Proposed Information Collection for its Public Charge Questionnaire, which is a necessary step to have the new information collection approved.

Visa applicants are not requested to take any additional steps at this time and should attend their visa interviews as scheduled. We will inform applicants of any changes to current visa application procedures.
Sto se tice Proclamation-a on Healthcare, mislim da ce to ostati. Ostaje nejasno sta ce tacno biti dovoljno prikazati za vreme intervjua. Ako se bude islo sa opcijom zdravstvenog osiguranja sa visitorscoverage sajta, pitanje je da li ce biti dovoljno prikazati samo "quotes" kao dokaz da smo svesni cinjenice da moramo imati odredjeno zdravstveno osiguranje ili ce se morati uplatiti pre intervjua i onda za vreme intervjua pokazati dokaz da smo to obezbedili. Mada, mislim da je moguce otkazati osiguranje sa ovog sajta ukoliko se to odradi pre naznacenog datuma pocetka istog. U tom slucaju se naplacuje odredjena naknada u visini $50.

Zao mi je ljudi kojima je intervju u novembru sto raspolazu sa veoma malo informacija.
Reply With Quote
  #212  
Staro 20.11.2019, 15:29
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Trazih malo po forumu al ne mogah pronaci odgovor.
Dobijamo li mi neki e-mail kada KCC obradi DS-260? Kako mozemo provjeriti status toga?
Znam da na onaj mail za dokumenta odgovaraju u periodu od 3-6 nedjelja. Da li je ista praksa i za DS-260?
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #213  
Staro 20.11.2019, 15:39
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Trazih malo po forumu al ne mogah pronaci odgovor.
Dobijamo li mi neki e-mail kada KCC obradi DS-260? Kako mozemo provjeriti status toga?
Znam da na onaj mail za dokumenta odgovaraju u periodu od 3-6 nedjelja. Da li je ista praksa i za DS-260?
Tamo gdje si ispunio DS-260 kada misem predjes na "COMPLETED" piše: "The IV Application (Form DS-260) has been submitted for this applicant. It will be reviewed when you have submitted all supporting documentation."

Pretpostavljam da će nas obavijestiti nakon 3-6 nedjelja u jednom mejlu da su i dokumenta i DS-260 u redu... Mi viši brojevi vjerovatno nećemo još dobijati nikakve potvrde jer su "važniji" ljudi koji su trenutno ispred nas, ali imamo pravo nakon 6 nedjelja kontaktirati ih i zatražiti potvrdu da je sve OK...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #214  
Staro 20.11.2019, 15:48
PearCookie PearCookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.05.2019
US lokacija: NYC
YU lokacija: SP
Poruke: 57
Nepromenjeno

U mom slučaju je prošlo 60 dana izmedju slanja DS-260 i njihovog odgovora da je zahtev obradjen i da im pošaljem dokumenta. Potom je prošlo malo preko 3 nedelje, i javljeno mi je da su obradili dokumenta i da pratim kada moj broj stiže na red.
__________________
DV 2020
Reply With Quote
  #215  
Staro 20.11.2019, 15:51
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Tamo gdje si ispunio DS-260 kada misem predjes na "COMPLETED" piše: "The IV Application (Form DS-260) has been submitted for this applicant. It will be reviewed when you have submitted all supporting documentation."

Pretpostavljam da će nas obavijestiti nakon 3-6 nedjelja u jednom mejlu da su i dokumenta i DS-260 u redu... Mi viši brojevi vjerovatno nećemo još dobijati nikakve potvrde jer su "važniji" ljudi koji su trenutno ispred nas, ali imamo pravo nakon 6 nedjelja kontaktirati ih i zatražiti potvrdu da je sve OK...
Pa kontam i to, da ima bitnijih ispred nas
Sa druge strane, mislim da nebitno o visini broja, ukoliko obrade formu+dokumenta, odgovor bi morali poslati.
U svakom slucaju, cimacu ih za 6 nedjelja (s obzirom da su praznici dacu im taj period pa kontaktirati u januaru ako ne dobijem nikakav odgovor dotad)
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #216  
Staro 27.12.2019, 22:04
2020EU10XXX 2020EU10XXX je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2019
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav, imam pitanje u vezi ispunjavanja obrasca ds260. Naime, nisam sigurna koje adrese stanovanja navesti za sebe i supruga, te datume na kojima smo boravili na tim adresama. Posljednjih nekoliko godina stanujemo na trenutnoj adresi, no tek smo nedavno na istoj prijavili prebivalište i stavili tu adresu na dokumente (nakon što smo se vjenčali), a do sada sam ja bila prijavljena na adresi svojih roditelja, a suprug na adresi na kojoj nije niti živio, već je prije preseljenja u zajednički stan u kojem smo sada živio s roditeljima na njihovoj adresi na kojoj nije bio prijavljen. Bi li trebali u obrazac upisati adrese i vrijeme življenja na istima prema stvarnom stanju ili onako kako smo bili prijavljeni kod Ministarstva unutarnjih poslova i kako nam je bilo upisano na osobnim iskaznicama? Hvala na odgovoru!
Reply With Quote
  #217  
Staro 28.12.2019, 00:08
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 2020EU10XXX Prikaz poruke
Pozdrav, imam pitanje u vezi ispunjavanja obrasca ds260. Naime, nisam sigurna koje adrese stanovanja navesti za sebe i supruga, te datume na kojima smo boravili na tim adresama. Posljednjih nekoliko godina stanujemo na trenutnoj adresi, no tek smo nedavno na istoj prijavili prebivalište i stavili tu adresu na dokumente (nakon što smo se vjenčali), a do sada sam ja bila prijavljena na adresi svojih roditelja, a suprug na adresi na kojoj nije niti živio, već je prije preseljenja u zajednički stan u kojem smo sada živio s roditeljima na njihovoj adresi na kojoj nije bio prijavljen. Bi li trebali u obrazac upisati adrese i vrijeme življenja na istima prema stvarnom stanju ili onako kako smo bili prijavljeni kod Ministarstva unutarnjih poslova i kako nam je bilo upisano na osobnim iskaznicama? Hvala na odgovoru!
Imali smo slican slucaj, prijavili stvarno stanje, nije bilo nikakvih problema.
Reply With Quote
  #218  
Staro 02.01.2020, 17:04
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

CEAC podaci konacno dostupni

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY20.html
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #219  
Staro 02.01.2020, 18:04
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Jel moze malo pojasnjenje za ovce kao sto sam ja ? U sta gledamo i sta je sta
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #220  
Staro 02.01.2020, 20:20
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno

postoji li mogućnost da se obriše osoba koja je dodana u ds 260 npr. žena ili dijete?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
Ds260 2019 kiddo Uputstva za dobitnike 21 27.02.2019 13:29
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03
Kasno slanje DS260 zanesena Intervju (interview) - Ambasada 9 15.09.2014 09:33

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.