ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #171  
Staro 23.12.2014, 13:56
sneskic sneskic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.05.2014
US lokacija: California
Poruke: 38
Nepromenjeno

Inace sam zvala juce ambasadu i kazu da nije potreban prevod sa Crnogorskog na srpski jezik.
Htjela sam samo da pitam da li ste nosili Affadavit of support? I da li moze poyivno pismo ili ima neki poseban formular da se popuni. Nesto sam citala po forumu ali odavno niko nije pisao na ovu temu.

Hvalaaaa
Reply With Quote
  #172  
Staro 01.04.2016, 15:16
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Ima li neko ko je bio na intervjuu u Beogradu, a da nije sluzio vojsku?

Ako ima, zanima me da li se u Beogradu na razgovoru, trazi uverenje iz vojnog odseka, cak i ako vojni rok nije sluzen, da li pitaju zasto nije odsluzena vojska na razgovoru ili sl...
Reply With Quote
  #173  
Staro 01.04.2016, 19:34
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

markoni brate 10x smo rekli ako nisi sluzio vojsku onda vvrtno nisi stavio u ds260 da si sluzio...samim tim nema potrebe za bilo kojom potvrdom
Reply With Quote
  #174  
Staro 02.04.2016, 21:44
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Da, nisam stavio u DS-260 jer zaista nisam sluzio, ali rekoh jos jednom da pitam ovako, mozda procita neko ko je bio u slicnom... ne bi skodila i takva informacija ako se pojavi, a i ako se ne pojavi, nije strasno
Reply With Quote
  #175  
Staro 04.04.2016, 07:49
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Ne treba uverenje o sluzenju vojnog roka. Ja sam stavio u DS-260 a nisam nosiio potvrdu, niti su mi trazili. Slao sam im mail za to pitanje, pa su rekli da ne treba.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #176  
Staro 17.04.2016, 17:36
NIP NIP je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno Svedocanstva

Dali na intervju traze svedocanstvo za sve 12 godine ili je dovoljna samo diploma za zavrseno sredno obrazovanje ?
Reply With Quote
  #177  
Staro 17.04.2016, 18:22
B&V B&V je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.05.2015
US lokacija: New York :)
YU lokacija: Bgd
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NIP Prikaz poruke
Dali na intervju traze svedocanstvo za sve 12 godine ili je dovoljna samo diploma za zavrseno sredno obrazovanje ?

Svedocanstava + diploma srednje (cetvorogodisnje) skole su obavezni dokumenti koji se moraju priloziti sluzbeniku u ambasadi. Ako si u kontinuitetu zavrsio te cetiri godine tipa 2008/09,09/10,10/11 i na kraju 11/2012. I to domah nakon osnovne skole mislim da neces imati problema ali najbolje bi bilo da okrenes ambasadu, trazis konzularno i pitas sta ti je ciniti.

Varijanta sakrivanja papira ili ne znam ni ja cega je glupost. Istina i sve ce doci na svoje.
Reply With Quote
  #178  
Staro 17.04.2016, 19:52
NIP NIP je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik B&V Prikaz poruke
Svedocanstava + diploma srednje (cetvorogodisnje) skole su obavezni dokumenti koji se moraju priloziti sluzbeniku u ambasadi. Ako si u kontinuitetu zavrsio te cetiri godine tipa 2008/09,09/10,10/11 i na kraju 11/2012. I to domah nakon osnovne skole mislim da neces imati problema ali najbolje bi bilo da okrenes ambasadu, trazis konzularno i pitas sta ti je ciniti.

Varijanta sakrivanja papira ili ne znam ni ja cega je glupost. Istina i sve ce doci na svoje.
Moj je problem posledno svedocanstvo jer mogu da vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida
Reply With Quote
  #179  
Staro 18.04.2016, 11:10
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NIP Prikaz poruke
Moj je problem posledno svedocanstvo jer mogu da vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida
NIP ja razumem da si u frci, ali cekati nedelju intervjua pa onda mahnito postovati jedno isto pitanje po svim mogucim temama... nije ok. Svi uglavnom pratimo sve teme tako da za tim zaista nema potrebe.

B&V i ostali su ti vec odgovorili. Dakle OBAVEZNO nosi svedocanstva jer bez svih dokumenata definitivno ides na AP gde ces svako morati da doneses i to poslednje svedocanstvo. Ovako lepo poneses sve i kada je vec skolovanje u kontinuitetu nemas brige.

Srecno!
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #180  
Staro 18.04.2016, 13:52
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NIP Prikaz poruke
Moj je problem posledno svedocanstvo jer mogu da vide da sva 11 svedocanstva imaju zavrsenu skolu kao REDOVAN a poslednjo svedocanstvo IV godinu srednju skolu kao VANREDAN ?
Dali moram da nosim svedocanstva na intervju ili je dovoljna samo diploma na kojoj ne pise ni redovno ni vanredno zavrsenu srednju skolu?
Inace obrazovanje mi je u kontinuitetu 12 godina bez prekida
I ja sam misljenja da treba nositi sve,koliko dugo citam forum. A ti uvek mozes reci (ili smisli valjan razlog ako ga nemas) zbog cega je samo ta jedna godina bila vanredno. MOzda i upali. Oni su vrlo uvidjajni i puni razumevanja. Ali, sa druge strane, kao sto su ti rekli--- bez prikrivanja dokumenata koji su neophodni i nekog krupnog laganja, oni su maheri da provale sve.... Srecno!!!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, novac, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.