ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Fotografija za prijavu » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 14.10.2015, 09:43
Jelence13 Jelence13 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.04.2014
Poruke: 38
Nepromenjeno

Mogu slike i od prosle godine negdje sam na forumu procitala da su ljudi prijavili sa proslogodisnjim slikama i da su izvuceni naravno ako nisi od prosle godine bitno izmijenio izgled Moze i spustena kosa i vezan rep bitno da se jasno vidi lice.
E sad imam i ja pitanje. Karakteristike slike treba da budu sledece: 600x600 piksela, veličina slike 51mmx51mm, veličina slike manja ili jednaka 240kB, rezolucija 300 piksela po incu ili 12 piksela po milimetru.
Ubacim sliku , glavu podesim da mi dodje izmedju onih krugova i kad ju odrezem veličina slike bude 5,08cmx5,08cm. Da li se to ikom jos desava? Sad ne znam sta da radim da li da saljem sliku 5,1x5,1 ili ovu koja je odrezana sa njihovim photo tool-om?
Reply With Quote
  #102  
Staro 15.10.2015, 01:49
salivux salivux je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2015
YU lokacija: Krusevac
Poruke: 20
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nina-Nina Prikaz poruke
Ni slučajno nemoj slati još jednu prijavu jer ćeš automatski biti diskvalificirana. Znači šta je učinjeno, učinjeno je. A što se slike tiče mislim da nebi trebala imati problema ako se lice jasno vidi i ako na licu nema nikakvih sjenki ili zamagljenja ili odsjaja.
postovani,veliko vam hvala na informaciji! pitala sam ovde na sajtu administratore da rucno provere fotografije za mene i muza tj.poslala u aplikaciji za prijavu (besplatna provera prijave) ali jos uvek niko nista ne odgovara. tako da ne znam gde da proverim! svakako hvala jos jednom.
Reply With Quote
  #103  
Staro 19.10.2015, 10:34
Adike Adike je offline
Član
 
Datum prijave: 29.03.2015
Poruke: 11
Nepromenjeno

Ljudi koji ste se prijavljivali iz ZG-a, znate gdje se mogu uslikat u ZG-u da znaju točno kako treba fotografija izgledat?

i jel fotografija ista kao za vizu ili baš trebam naglasit za zelenu kartu?

Hvala
Reply With Quote
  #104  
Staro 25.10.2015, 16:21
nikita61 nikita61 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.11.2009
US lokacija: Boston-Newburyport
YU lokacija: Beograd
Poruke: 76
Nepromenjeno

Pitala sam na dva mesta u Beogradu i dobila sasvim razlicite informacije za cenu slike narezanu na usb za lutriju.Da li se neko slikao kod fotografa i koliko je platio za sliku?
Reply With Quote
  #105  
Staro 25.10.2015, 19:41
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nikita61 Prikaz poruke
Pitala sam na dva mesta u Beogradu i dobila sasvim razlicite informacije za cenu slike narezanu na usb za lutriju.Da li se neko slikao kod fotografa i koliko je platio za sliku?
Ja sam se slikala prošle godine u TC Staklenac, ne znam kako se zove radnja...Mislim da je koštalo oko 500din, ali ne sećam se tačno. Poslali su mi sliku na mail. Sećam se da me je gazda tog studija pogledao i rekao "Izvućiće vas, spremite se"! I eto nakon 6 meseci tako i bi
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #106  
Staro 25.10.2015, 20:13
nikita61 nikita61 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.11.2009
US lokacija: Boston-Newburyport
YU lokacija: Beograd
Poruke: 76
Nepromenjeno

Znaci fotograf prorok...vazno je da si ti izvucena stvarno.Hvala na obavestenju i sve najbolje.
Reply With Quote
  #107  
Staro 26.10.2015, 19:58
nikita61 nikita61 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.11.2009
US lokacija: Boston-Newburyport
YU lokacija: Beograd
Poruke: 76
Nepromenjeno

E ovako: moje su fotografije savrseno odradjene,600X600,oko 70kb,dimenzije su im inace 51mmX51mm...kada odem na validator sve je ok, ali na onom njihovom sajtu gde lice treba da bude izmedju dve zelene linije, ne uklapa se...izgleda kao veca fotka. Da li je to bitno, posto tu cropovanje ne mogu da odradim, tj. vrati me na moju fotografiju?
Reply With Quote
  #108  
Staro 27.10.2015, 12:29
cole1270 cole1270 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2015
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 22
Nepromenjeno pomoć

Imam isti problem i molim članove foruma za pomoć,pokušano sa nekoliko fotki,čak su dvije radili i profesionalni fotografi ako ih možemo tako nazvati
Reply With Quote
  #109  
Staro 27.10.2015, 13:33
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Najlaksi nacin: uslikaj se kamerom (digitalnom), najbolje u landscape (ne portret, ono uzduzno) i nista ne zumiraj kad slikas.
Nista ne barci na slici, nego otvori taj photo tool sto imas na DV stranici (sa ona dva ovala gdje smjestas lice) i uploaduj sliku.
Kad ti je lice izmedju dva ovala, i vrat izmedju linija vrata klikni krop. Sama slika prelazi na 600x600 pixela. Spasi kod sebe na komp i to je to.
Ovako sam kolegici uradila za njih 4 bez ikakvih problema prosle sve slike.
I ona je meni slala slike koje je vec provukla kroz photo tool i te slike se ne mogu opet koristiti za isti tool jer je vec smanjeno na trazene velicine. Vazno je imati sliku koja nije provucena/preradjena kad se koristi photo tool (sa puuno pixela, 1000 i preko) i tek onda ima neke koristi od photo tool-a.
Savjet: kad stanes ispred bijelog zida, udalji se 30 cm od samog zida da bude sjena iza tebe. Ako si visok/a neka taj ko te slika stane na stolicu, da je kamera u ravni lica. Ako je nizak/ka cucni i slikaj (dijete).
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #110  
Staro 27.10.2015, 17:44
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Ljudi, razumem da se svi trudite da pošaljete odgovarajuće fotografije, ali verujte mi, zaista nema potrebe da bacate pare na fotografa za prijavu. To i drugi članovi mogu da vam potvrde. Mi smo se slikali mobilnim telefonom, čija kamera nije ništa specijalno, i vize u pasošu govore da je to bio dobar potez
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li odgovora ova fotografija? Dzeremija Stare teme 20 07.10.2013 22:05
Ispravnost fotografija za prijavu na DVL nenadbdc Stare teme 1 02.10.2012 19:24
Agencije za prijavu GC! V777 Vaša strana 35 20.04.2012 20:56
fotografija, dimenzije, kvalitet... bmilos Stare teme 263 04.11.2011 23:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.