ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 29.03.2015, 15:31
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Više bih voleo da pišem u drugoj temi, ali je zaključana

Hoću da uzmem auto preko craigsliste i da ga kasnije prodam. Fora zašto o ovome razmišljam je što će mi kompanija davati mesečni dodatak na platu koji mogu lepo da iskoristim i da mi još ostane preko nakon što sezona bude gotova. Onda bih tamo od sredine septembra, ili početkom oktobra gledao auto da prodam.

Sad, obraćam se više iz razloga što se ne razumem najbolje u automobile, a gađao bih neki koji ne troši mnogo (za američke standarde). Do sada sam video na oglasima da najviše ima japanaca i korejanaca, pa tek onda amerikanaca. Čak ima dosta i sabova i volvoa. Primećujem da za 2000 dolara može da se pazari pristojan auto. Kapiram da će sa registracijom (deo koji me dodatno buni) i osiguranjem da izađe do 3000.

Sad se setih - veliki broj volksvagena je na prodaji za male pare... Da smo u Srbiji, verovatno se ne bih razmišljao dalje, ali me ovde već ovo buni.

Imate neku preporuku za model, dosadašnja iskustva?

ps. Zanimljivu priču mi ispriča jedan Amer pre neko veče. On godinama vozi BMW, i na svake dve ili tri godine ga menja za novi. Pitam ga koliko ga izađe ta avantura i njegov odgovor je, pazite sad: $350 mesečno! Fora je u lizingu, ako sam ga dobro razumeo, a sinoć sam video da Honda ima akcije do kraja marta da za nekih od $130 mesečno pa na više, možete da dobijete nov auto.

Znam da ima neka fora, a pošto mislim da svejedno ne mogu da se uklopim u tu računicu, odustao sam od istraživanja za sada.

Fokus mi je na craigslisti.
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo

Last edited by elefteros; 29.03.2015 at 15:37.
Reply With Quote
  #62  
Staro 29.03.2015, 16:33
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Bezi od folksvagena sto dalje. Imaju problema sa turbo motorima, najvise je tih i za prodaju, 1.8t i 2.0t. Ne moze svaki majstor da radi VW pa je cena popravke ali i delova mnogo visa od japanskih i americkih vozila.

Moja preporuka je da uzmes Hondu (Civic ili Accord) 1996-2002 za te pare, koja je presla manje od 140k milja. Isto vazi i za Toyotu Camry i Corrolu. Sve ovo gledaj da bude sa 4 cilindra.

Od manjih americkih automobila bezi, nisu ni priblizno pouzdani kao japanski.
Koreanci imaju velikih problema sa limarijom, mislim na starije modele.

Japanca ces posle par godina moci da prodas po dobroj ceni.

I obavezno pitaj da li je clean title i da li je imao neki udes. Ukoliko im na title-u pise da je salvage ili rebuilt, bezi od toga. To sve mozes da pitas pre nego sto odes da pogledas auto.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #63  
Staro 29.03.2015, 16:52
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Samo honde i tojote otvaram u poslednjih nekoliko sati

Puno hvala na informacijama, ovo će mi biti od velike koristi!
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #64  
Staro 29.03.2015, 18:04
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
ps. Zanimljivu priču mi ispriča jedan Amer pre neko veče. On godinama vozi BMW, i na svake dve ili tri godine ga menja za novi. Pitam ga koliko ga izađe ta avantura i njegov odgovor je, pazite sad: $350 mesečno! Fora je u lizingu, ako sam ga dobro razumeo, a sinoć sam video da Honda ima akcije do kraja marta da za nekih od $130 mesečno pa na više, možete da dobijete nov auto.

Znam da ima neka fora, a pošto mislim da svejedno ne mogu da se uklopim u tu računicu, odustao sam od istraživanja za sada.
Automobili na "lease" su super stvar samo je "kvaka" sto imas limit na miljazu na godisnjem nivou. Taj limit sre krece 12-15 hiljada milja po godini, dakle 36-45 hiljada milja na tom trogodisnjem nivou. Ukoliko dodje do prekoracenja limita, na kraju leas-a se doplacuje 18-25 centi po prekoracenoj milji...

Ukoliko ti je posao blizu mesta stanovanja, auto na lease je skroz ok resenje. Cak i ukoliko ides na neki road trip, i to moze da se uklopi, ali ako je to vise od jednom godisnje onda je bolje uzeti za te potrebe rent-a-car.

Stalno vozis nov auto koji nikada nije stariji od tri godine
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #65  
Staro 29.03.2015, 21:18
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Nema šanse da toliko prevalim Posebno što će možda biti na stendbaju neko vreme. Samo, kako ga uzeti na lizing? Dobro, važno je da ima raznih opcija.

Nego, pazite sada situaciju - naletim na jedan oglas na Craigslisti koji mi za sada ima sve elemente prevare - auto je odlično godište, dobra miljaža, žena ga dobila od muža posle razvoda i neophodne su joj pare za lečenje deteta. Auto koji nigde drugde ne košta ispod 6000, ona ga prodaje za 2000.

I caka je u tome što je auto zapečaćen i spreman da bude poslat na adresu iz Pensilvanije, a navodno ide sve preko Ebay-a. Test period je 10 dana, i ako nisam zadovoljan, navodno mogu da vratim o trošku pošiljaoca.

Evo poslednjeg odgovora:
"Hi again the car is stored with all the paperwork in eBay warehouse number 29,in Erie,Pennsylvania headquarters in container,sealed and ready for delivery. The transaction will be made thru eBay because they can protect both of us and they also offer 10 days inspection period. You'll have 10 days to test/drive the car before decided to keep it or not. If the vehicle is not like I described you'll ship it back on my expense and they will give you a full refund. eBay will hold the funds until you receive the car with all the papers work. Only after you confirm them that you wanna keep it they will release me the funds. In this way you will be able to inspect the vehicle before committing to buy it.

If you want to start the transaction with eBay reply me your full name, delivery address and your ph#no,then eBay will contact you with further instructions.

Thank you"


Dopuna i potvrda tvrdnji da je prevara u pitanju:
http://theautoprophet.blogspot.com/2...tors-scam.html
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #66  
Staro 29.03.2015, 21:39
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Da to su sve klasicne prevare, kad god neko tuznu pricu isprica znaj da tu nesto nije u redu. Obicno kada pominju placanje preko ebay-a ili tako nesto znaj da neko hoce da te zavrne. Bezi od tih ultra povoljnih cena, niko nije bas lud da prodaje za male pare nesto sto vredi vise
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #67  
Staro 30.03.2015, 00:19
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Pored ogranicene miljaze obicno za auta na lease moras da uplatis porez odmah. To ti je oko $2000. Postoji i mogucnost da ti ovu sumu dodaju u mjesecnu ratu, ali to moras pregovarati i to ti podize iznos lease-a za nekih $55 mjesecno.

Ali kako ti igor rece idi sa hondom ili toyotom i ako trebas sta raditi ganjaj dijelove preko amazona i sl.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #68  
Staro 19.05.2017, 18:55
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav. Nadam se da i posle dve godine ima zainteresovanih za ovu temu?! Potreban mi je savet - uzeo sam kola 2013. god. 55000 mil. na 60 meseci, 6%, 220 usd mesečno sa sve uključenim porezom, registracijom, tablicama, bla, bla... Imamo dve godine garancije na sve bitnije delove. Sada, moje pitanje je, koliko je potrebno da ih otplaćujem minimum meseci pre nego što poželim da ih otplatim u celosti, da ne bi kvario kreditni skor? Rečeno mi je da ne bi trebao da ih otplatim/menjam bar nekih 8 meseci. Voleo bih uskoro kada krenemo da zarađujemo, da ih dam kao down payment kod dilera pa da uzmemo nešto novije, sa boljom opremom itd. Da li je to moguće i da li postoji tako neka opcija? Nadam se da ste razumeli šta sam hteo da pitam!? Unapred zahvalan svima.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #69  
Staro 20.05.2017, 01:49
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

A, jesi li probao da pitas dilera? Da ne bi mi ovde tupili...
Reply With Quote
  #70  
Staro 20.05.2017, 03:24
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav. Nadam se da i posle dve godine ima zainteresovanih za ovu temu?! Potreban mi je savet - uzeo sam kola 2013. god. 55000 mil. na 60 meseci, 6%, 220 usd mesečno sa sve uključenim porezom, registracijom, tablicama, bla, bla... Imamo dve godine garancije na sve bitnije delove. Sada, moje pitanje je, koliko je potrebno da ih otplaćujem minimum meseci pre nego što poželim da ih otplatim u celosti, da ne bi kvario kreditni skor? Rečeno mi je da ne bi trebao da ih otplatim/menjam bar nekih 8 meseci. Voleo bih uskoro kada krenemo da zarađujemo, da ih dam kao down payment kod dilera pa da uzmemo nešto novije, sa boljom opremom itd. Da li je to moguće i da li postoji tako neka opcija? Nadam se da ste razumeli šta sam hteo da pitam!? Unapred zahvalan svima.
Na tvoj kreditni skor utice vise faktora
The formula is proprietary information, but FICO has made public the relative importance of 5 categories of information that form the basis of computing the score:
Payment History — 35% (placanje na vrijeme)
Amounts owed — 30% (koliko dugujes)
Length of Credit History —15% (duzina svake pojedinacne kreditne linije - kreditna kartica, auto kredit, itd)
New Credit — 10% (nova zaduzivanja)
Types of Credit in Use (“healthy” mix?) — 10% (da li imas vise razlicitih kreditnih linija)
A FICO score predicts the likelihood of becoming at least 90 days
delinquent on any credit obligation within the next 2 years

Vise na https://www.myfico.com/downloads/fil...fs_booklet.pdf

Mozes da uradis sve sto si napisao. Imaj na umu ako kola otplatis da vise nemas kreditnu liniju koja ti stvara kreditnu istoriju.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Kredit za lot + house? Angelina Stare teme 1 13.04.2013 20:09
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31
Da li kupiti automobil za gotovinu ili na kredit? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 09.07.2007 21:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.