ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #891  
Staro 20.10.2017, 19:13
marenko marenko je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
Poruke: 21
Nepromenjeno

@vlada33
Hvala na odgovoru. Nisam u usa trenutno.
Reply With Quote
  #892  
Staro 22.10.2017, 18:51
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Banja zbog slobodnog vremena, zbog w2 zarade koja za 3 dana voznje izadje 1050$. Vozi se tim chicago phoenix los ang chicago, krene se u utorak uvece u 20h a vratim se kuci u petak uvece ili subotu rano ujutru. Banja je voziti west, nema guzvi, dobri putevi, nema vaga i tih cimanja oko tezine, otkacis prikolice, zakacis dve nove i picis
Uskoro se Markoss vraća na forum, pa da iskoristim priliku da ga dočekam sa porukom. Hvala još jednom za savete i informacije. Nadam se da ćemo se uskoro i upoznati na nekom od terminala.
Par rečenica bih napisao iz mog ugla o poslu u FedEx-u. Odmah da napomenem da sam još uvek novi i bez iskustva pa ne mogu da biram gde ću voziti i sa kim. Ja sam odabrao Fedex upravo zbog tog radnog vremena o kojem su mi Markoss i par prijatelja pisali. Međutim ono što ja radim u FedEx-u je daleko od toga. Za ova dva meseca nijednom nisam krenuo u utorak, a vratio se u petak. Prvo sam imao team leader-a sa kojim sam kretao u utorak u 5 ujutru, a vraćao se u nedelju oko 2-3 ujutru. To je bila dedicated tura i jasno mi je, čovek je sam ovde (kao i svi sa kojima sam vozio do sada) i tako mu odgovara. Posle mu se vratio kolega i mene premeste da krećem sredom i vraćam se ponedeljkom kasno uveče, oko ponoći. Zapadna obala, uglavnom, Portland, Sacramento, Tracy, Rialto. E sada ono najbitnije zbog čega i pišem sve ovo i zbog čega sam za sada jako razočaran u ovakav način rada - nikada nisam dobio prikolice odmah, već su to čekanja na terminalima od 6-12 h i onda posle toliko čekanja mi ne daju prikolice direktno za Čikago već me šetaju sa praznim prikolicama po zapadnoj obali. I svaki terminal opet čekanje celu noć. Po 15-ak kamiona čeka ispred, svi se guraju tamo na linehaul-u, otimaju jedni drugima ture. O timskoj vožnji da ne pričam - molite dragog Boga da suvozač ima bar minimum svesti o higijeni - juče sam izbacio flašicu sa zlatnom tečnošću pored dušeka gde stavljam glavu. Flašica je ona od 591 ml sa otvorom prečnika 1 cm. Smeće po celom kamionu. Beli luk i sardine na sve strane. Stajanje na shoulder svakih pola sata da mokri ili priča telefonom jer je baš tu signal dobar. Naravno bar vlažne maramice da kupi za posle ali ništa od toga. Onda sledeći suvozač amerikanac, control freak, koji mi nudi sendviče samo da ne stajemo nigde narednih 10-ak sati i moli me da držim nogu na gasu da bih na tih 10 sati stigli 9 minuta ranije. Puštanje muzike dok spavam. To su samo neki od primera timske vožnje.
Ponavljam, jasno mi je da sam novi, da moram da sačekam još ovih četiri meseca da prođu, pa da se nadam da ću dobiti nešto svoje za stalno, sa normalnim radnim vremenom ali za sada ovo je daleko od onoga što sam slušao o FedEx-u i razmišljam se ozbiljno da se vratim na OTR ukoliko se ovako nastavi.
Eto, za sada toliko od mene. Pozdrav svim dobrim ljudima.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #893  
Staro 23.10.2017, 12:08
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Mialim da je Magelan negde napisao "kamion je premali da ga dele dva coveka" i izgleda da je to cinjenica...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #894  
Staro 23.10.2017, 13:40
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Apsolutno se slažem. Mislim da ne bih mogao da podnesem timsku vožnju... Da delim tih par kvadrata prostora sa nekim nepoznatim, da mi prdi i smrdi, nema šanse...
Reply With Quote
  #895  
Staro 26.10.2017, 12:57
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Evo i mene posle 30togodisnje kazne. Razmisljao sam dal da nastavim da pratim forum ali posle jako mnogo mailova podrske odlucio sam da se vratim.

Toske, za FEDEX ti je tako ispalo jer tvoj ovner ima takav ugovor sa fedexom. Mi konkretno do 11pm utorak krecemo iz Romeovill za Phoenix pa odande za Rialto CA. E sad po ugovoru oni mogu da nam daju ili direkt Chicago ili Kanzas pa Chicago. U oba slucaja dolazimo kuci u Subotu rano ujutru. E sad, zadnjih 4 nedelja, kasno smo polazili iz Romeoville pa smo kasnili u Rialto, a ako do 11, pola 12 ne stignes u Rialto, velike su sanse da cak i dedicated tura ne bude spremna i onda cekas 12h na terminalu.

Timska voznja jeste jako specificna, jer deliti prostor od 4kvm s nekim pogotovo ko nema osnovnu higijenu, zna da bude katastrofa. Ja sam znao s kim cu da vozim tako da sa mojim kompanjonom nemam problema.

Od kad su svima kamioni zakljucani na 65, onda su dobre sanse da se kasni pa samim tim i gubi se tura, zato su pojedinci u fazonu nema stajanja osim obavezne 30min pauze.
Pisanje u flasu ili balon je meni ok pod uslovom da ga drzis negde van domasaja kolege jer jeste malo gadnjikavo.

Ne zalecite se sa kupovinom kamiona sada jer za mesec dana polako krece za sve elog book pa pitaj boga kako ce to da izgleda. Znam da ce timske voznje biti najtrazenije jer ce jedino tako moci da se naprave dobre pare a da imas full odmor i full vreme za voznju.
Reply With Quote
  #896  
Staro 26.10.2017, 20:10
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Welcome back...Markoss

Cuj ti njega, "da ne kupujemo kamion"...ma nek prvo dodje green card a kamion...njega ne moram nikad kupiti...

Kao sto rekoh,sreca u odabiru teamskog vozaca je najverovatnije kljucna...

interesu je me kako se blizi vreme za e-log,dali krecu lagano da rastu plate vozacima...zadnji put kada sam gledao kretalo se oko 0.5$ cak i nesto sitno preko?
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #897  
Staro 17.11.2017, 11:10
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

https://video.vice.com/rs/video/kami...f8df932a2d0037

Galeb Nikačević (emisija Vice) bio u Americi i snimio emisiju o kamiondžijama... Možda će nekome da bude interesantno.
Reply With Quote
  #898  
Staro 07.12.2017, 19:06
djordjekg djordjekg je offline
Član
 
Datum prijave: 07.12.2017
Poruke: 1
Nepromenjeno Pomoc za CDL Class A

Cao svima,dosao sam pre mesec dana na floridu.Treba mi pomoc za poganje cdl to jest za tipovanje posto sam tanak sa jezikom,da li neko zna neku foru za polaganje ili da mi kaze koje testove da ucim,voznja mi nije problem vozio sam vec po evropi.treba da mi stigne zelena karta uskoro..Hvala unapred .
Reply With Quote
  #899  
Staro 10.06.2018, 15:21
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Da ozivimo malo temu, makar slikama.









__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #900  
Staro 10.06.2018, 15:46
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Dobra Cascadia... Koji motor ima, Detroit ili Cummins? Ne deluje loše ni ovaj Volvo sa poslednje slike.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.