ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #271  
Staro 08.08.2016, 01:16
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JelenaX Prikaz poruke
Mislim da grešite...
Sa zvaničnog USCIS sajta:

Eligibility Requirements

Be physically present in the United States for at least 30 months out of the 5 years immediately preceding the date of filing the application
Ovo mi zvuci da je stavka o kojoj on prica... Biti fizicki prisutan 30 meseci ... Jel?
Reply With Quote
  #272  
Staro 08.08.2016, 04:15
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ovo mi zvuci da je stavka o kojoj on prica... Biti fizicki prisutan 30 meseci ... Jel?

Tacno, ako si 30 meseci u cugu bio u USA imas dozvolu da apliciras, e sad obicno ljudi odlaze iz amerike u domovinu pa se onda to otegne na 5 godina
Reply With Quote
  #273  
Staro 08.08.2016, 04:38
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Tacno, ako si 30 meseci u cugu bio u USA imas dozvolu da apliciras, e sad obicno ljudi odlaze iz amerike u domovinu pa se onda to otegne na 5 godina
Totalna dezinformacija. Nosilac zelene karte koja nije dobijena putem braka ili sluzenja u vojsci US za drzavljanstvo moze da aplicira nakon 5 godina "resident status"-a, sto svako ko ne slusa razna rekla-kazala, vec cita zvanicna uputstva vec zna: strana 18, prva stavka. Molimo vas da ne sirite dezinformacije po Forumu Zelena Lutrija.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #274  
Staro 09.08.2016, 01:43
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Meni deluje to samo kao dodatni uslov, ali ne uslov da ides da se prijavis. Too good to be true sto bi rekli.
Reply With Quote
  #275  
Staro 17.07.2017, 10:55
gajger111 gajger111 je offline
Član
 
Datum prijave: 07.01.2015
Poruke: 17
Nepromenjeno

https://www.facebook.com/dnevna1doza...3156362761640/
Sve ce vam biti jasno gore....
Reply With Quote
  #276  
Staro 17.07.2017, 22:32
Desertfoxxx Desertfoxxx je offline
Član
 
Datum prijave: 17.07.2017
Poruke: 4
Nepromenjeno Pozdrav

Da li neko ima bilo kakvog iskustva da je radio u americkoj vojsci, naravno podrazumeva se da ima green card?
Reply With Quote
  #277  
Staro 29.11.2017, 09:24
Captain Captain je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Nevesinje, Republika Srpska, BiH
Poruke: 13
Nepromenjeno Razlozi (naši), za odlazak u USA

Znači forum skoro pa zamr'o, do maja.
Rekoh, da malo oživimo ovu temu, ima poprilično vremena otkad stoji.
Nekako sam navikao kad ujutru dođem na posao, uključim komp., provjerim e-mail, i onda otvorim forum prije nego krenem raditi, tačno mi ne bude svejedno kada nema novosti.
Ja se prijavio 2 put, iskreno da kažem, ne očekujem previše.
Nekako se sve posložilo, da sam počeo raditi sa 19 god, sad imam 24, i još radim na istom mjestu, generalno na poslu mi je i više nego dobro što se posla tiče, e sad plata tu i tamo, bogami je loša, u odnosu na obaveze (troškove).
Od škole imam samo gimnaziju, i kurs engleskog koji sam završio prije par god (bar nešto u čemu sam dobar ).
Nisam imao priliku ići na fakultet, što nikad neću prežaliti, ali dobro, što se kaže i to je zbog nečega (svako zlo za neko dobro).
Odmah iz srednje sam uletio u neke stvari koje su se morale riješiti, tako da sam to posložio, i sad čekam priliku za bolju budućnost.
Razlog moje prijave je ova ustaljenost, dosada (dolazim iz male, nerazvijene opštine), isti ljudi, ista dešavanja, iste manifestacije, znači bukvalno sve po šablonu (svake godine u ovih 6 otkako radim).
Možda će me neki osuđivati što imam posao, i koliko-toliko normalne uslove za život, i ponovo pričam ovako, ali ljudi ja vam ne mogu opisati koliko to zatupljuje, posebno kad si u malom mjestu i teško da išta možeš promijeniti.
Plus što se ovdje ne vidi nikakav pomak, znači svake godine, primjera radi, ode 130-150 maturanata na faks, ne vrati se ni 5% nakon završetka, da ne govorim o ovim što ne završe, ti ispare, ali nazad ih nema.
Tako da me DV stvarno i više nego razveselila kad sam saznao za nju, dok nisam shvatio kolike su šanse za dobitak.
Od tad, imam neku nadu, ali ponovo se ne zanosim previše, recimo proteklog ljeta sam renovirao i stan, mislio sam čuvati novac, ako slučajno upali DV, ali hajde, ako bude, snaći ćemo se.
Ostaje da budem spreman za lutriju, a ovamo ću sve raditi kao da ću ostati ovdje.
Sve u svemu, nemam baš nekog obrazovanja, kao što je napisano, niti imam ikog u US, ali imam samopouzdanja na izvoz, (i malo sreće naravno) i baš me briga, izdržalo se i drugih (gorih) stvari.
Iskreno, neću da provedem najbolje godine ovdje, gleda mi se svijeta.
Ako mi se pruži prilika, ima da letim, što bi rekli kao prase u masan džak.
Srećno svima, živjeli!
Reply With Quote
  #278  
Staro 05.12.2017, 00:21
Raducojo Raducojo je offline
Član
 
Datum prijave: 30.01.2017
US lokacija: Čikago
YU lokacija: BiH
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Captain Prikaz poruke
Znači forum skoro pa zamr'o, do maja.
Rekoh, da malo oživimo ovu temu, ima poprilično vremena otkad stoji.
Nekako sam navikao kad ujutru dođem na posao, uključim komp., provjerim e-mail, i onda otvorim forum prije nego krenem raditi, tačno mi ne bude svejedno kada nema novosti.
Ja se prijavio 2 put, iskreno da kažem, ne očekujem previše.
Nekako se sve posložilo, da sam počeo raditi sa 19 god, sad imam 24, i još radim na istom mjestu, generalno na poslu mi je i više nego dobro što se posla tiče, e sad plata tu i tamo, bogami je loša, u odnosu na obaveze (troškove).
Od škole imam samo gimnaziju, i kurs engleskog koji sam završio prije par god (bar nešto u čemu sam dobar ).
Nisam imao priliku ići na fakultet, što nikad neću prežaliti, ali dobro, što se kaže i to je zbog nečega (svako zlo za neko dobro).
Odmah iz srednje sam uletio u neke stvari koje su se morale riješiti, tako da sam to posložio, i sad čekam priliku za bolju budućnost.
Razlog moje prijave je ova ustaljenost, dosada (dolazim iz male, nerazvijene opštine), isti ljudi, ista dešavanja, iste manifestacije, znači bukvalno sve po šablonu (svake godine u ovih 6 otkako radim).
Možda će me neki osuđivati što imam posao, i koliko-toliko normalne uslove za život, i ponovo pričam ovako, ali ljudi ja vam ne mogu opisati koliko to zatupljuje, posebno kad si u malom mjestu i teško da išta možeš promijeniti.
Plus što se ovdje ne vidi nikakav pomak, znači svake godine, primjera radi, ode 130-150 maturanata na faks, ne vrati se ni 5% nakon završetka, da ne govorim o ovim što ne završe, ti ispare, ali nazad ih nema.
Tako da me DV stvarno i više nego razveselila kad sam saznao za nju, dok nisam shvatio kolike su šanse za dobitak.
Od tad, imam neku nadu, ali ponovo se ne zanosim previše, recimo proteklog ljeta sam renovirao i stan, mislio sam čuvati novac, ako slučajno upali DV, ali hajde, ako bude, snaći ćemo se.
Ostaje da budem spreman za lutriju, a ovamo ću sve raditi kao da ću ostati ovdje.
Sve u svemu, nemam baš nekog obrazovanja, kao što je napisano, niti imam ikog u US, ali imam samopouzdanja na izvoz, (i malo sreće naravno) i baš me briga, izdržalo se i drugih (gorih) stvari.
Iskreno, neću da provedem najbolje godine ovdje, gleda mi se svijeta.
Ako mi se pruži prilika, ima da letim, što bi rekli kao prase u masan džak.
Srećno svima, živjeli!
Ne sekiraj Stefo biće to OK Nemoj samo ganjati lutriju ima i drugih načina.
__________________
DV 2018 - Has not been selected x 2
DV 2019 - Has not been selected x 2
Reply With Quote
  #279  
Staro 06.05.2018, 23:17
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Susurin Prikaz poruke
Vidiš li se u ovome?

Jebo majku svoju i ovaj naš životni standard! (Iskustveno vam velim, kad na početku ošinem psovku onda svi pročitaju tekst do kraja. Ne znam zašto je to tako, bit će pun vam ***** usiljenih tekstova)

Normalan životni standard podrazumjeva neke stvari koje obaviš a da ih ni ne osjetiš. Znači, dobiješ račun za struju, odeš u poštu, platiš ga, dođeš kući i ne spominješ da si ga platio jer to je u normalnom životnom standardu normalno. To je normalno u normalnim zemljama, al u ovoj našoj, ko uspije skucati za struju… 5 dana priča okolo kako je platio struju. Nije to za zamjeriti, jer danas je platiti račune živo čudo. Kako sa računima, tako sa svime ostalim što čini taj životni standard.

1. Poziv u svatove
Danas je najbolje sa nikim ne biti dobar jer ako je tako, nitko te neće zvati u svadbu u kojoj moraš ili dati pare ili kupiti poklon. Kud moraš sabrati jebene pare, tud se moraš i obući jer neš se na svadbi pojaviti u sakou sa maturalne večere koja je bila prije 20 godina a ti se od tad raširio pa ti šavovi na sakou nabubrili ka grah umočen u vodu noć prije. Ako se već nekako i spremiš na svadbu i odeš na istu, jedva čekaš janjetinu sa ražnja jer je nisi jeo dobrih 10 godina a kolači čupavci kad dođu, 5 dana poslije svadbe sereš kokos jer si ga u usta trpao sa otvorenim dlanom. Od cijele svadbe jedino ti juha ide na ***** jer nju stalno jedeš kod kuće.

2. Registracija auta
Kad ti uleti registracija auta, osjećaš se ka da ti je mater umrla. Izdvojiti tih 2 500 kuna (prosjek) je ka da ti na živo oči vade. Boli u tri pičke materine, al dati ih moraš. Dok je vani imati auto potreba, kod nas je luksuz. Provlačimo karticu tekućeg računa na kojoj je stanje već dotjerano do -12 876 kn al ono, što bi trebalo, da uzmeš nož i izvadiš vlastiti bubreg na šalteru stanice za tehnički pregled pa veliš „Evo ga gospođo, vrlo malo pišake prošlo kroznjeg! Ne znam ako sam 5 puta piša u životu! Ganj nov!“!? Registracija auta spada u domenu „Dan žalosti“ jer 20 dana poslije plačeš ka rodna godina.

3. Knjige za školu
Kad moraš djetetu kupiti knjige za školu, najradije bi da je isto to dijete nepismeno i da čuva 20 ovaca. Što je najbolje, bolje bi takvo prošlo u ovoj državi neg da spava na 50 knjiga. Ovi na vlasti, bilo koji da jesu, svakih 2 godine štancaju druge knjige… u najmanju ruku ka da je rijeka Drava promjenila svoj tok pa sad teče ravno u pičku svoje matere pa se to u knjigama mora izmjeniti. 80tih godina sam knjige iz matematike koristio od znate koga? – od svog brata koji je 10 godina stariji od mene, a danas ih nemoš koristit ni 24 sata jer već drugi dan je izašla nova knjiga iz matematike u kojoj je gle čuda 2+2 isto 4 kao i prije, al cijena knjige iz matematike nije ista.

4. Računi za režije
Ako uspiješ skrpat pare za račune i iste platiš, pri povratku kući otvaraš vrata u stilu „A gdje ste bili 91-e pička vam materina!“. Prsni koš je istaknut prema naprijed te se šepuriš ka pjevac kad povali kokoš. A što i ne bi jer kad gledaš, skucat pare za jebene režije je pravi jebeni sajens fikšn. Imaš se potpuno pravo kurčit po selu da si platio i struju i vodu i telefon, jer malo ko to danas može. Još malo pa ćemo, kakvi jesmo, od zavisti komentirati susjeda „Eno ga jeba mater svoju, platio je sve režije!!! Puj, jebamater svoju!!!“.

5. Prazan frižider
Ovo spada u kategoriju „Sad sam najeba ka žuti!“. Otići u trgovački centar po namirnice je isto ka da guraš vlastitu dušu u pakao. Trpaš one namirnice u kolica i sam sebi jebeš mater. Aj nek mi neko veli da nije tako? Nemaš šampon za kosu, uzmeš ga sa one police, gledaš cijenu i poželiš da su ti svi u obitelji najradije ćelavi. Kad staneš pred pastu za zube onda štediš jer razmišljaš „Zbog ova 2 zuba u usnoj šupljini ne isplati se kupovat pastu, ionako su socijalni zubi džaba“, pa drugi dan u socijalnom podnosiš zahtjev za državnom protezom koju pokriva zdravstveno osiguranje. Kad dođeš na kasu, ožene te za 1 400 kuna a u kolicima jedva da išta vidiš.

6. Dolaze ti gosti
Jebli mater svoju i gosti! Najbolje na vratima stana ili kuće okačiti tablu „Odjebte u širokom luku!“. Dok se u stranjskim zemljama vesele gostima, kod nas kad se najave ka da ti je javilo da iz svemira dolazi meteor tebi ravno u glavu. Prva misao koja nam pada na pamet je „A kud baš sad jebli mater svoju!“. Do gostiju ti je ka do side, zapravo radije bi da imaš sidu neg goste. Ako dođu pa ti vele da bi prespavali, odgovaraš sa „Ama nema nikakvih problema!“, a kad gosti odu leći, onda ženi šapućeš na uho „Jebli mater svoju, kad misle otići! Poješe mi sve hrenovke iz friždera!“. Kad se u jutro probude, pa im na stol staviš jelo… onda razmišljaš „Sve što pojedu, moram ponovo kupiti!“, i htio ne htio dođeš na točku br. 5 iz ovog teksta (Prazan frižider)

7. Večera u dvoje
Romantična večera u dvoje je kod nas moguća ka i da Barak Obama povali englesku kraljicu. Od romantične večere, sve se svodi na porciju ćevapa u lokalnoj ćevabdžinici, gdje ćete bolju polovicu očarati odabirom između "kombinacije" ili "obične porcije čevapa". U izboru vam se nude neke od poznatih ćevabdžinica gdje možete birati između banjalučkih (to su vam oni spojeni ćevapi) ili sarajevskih (to su vam oni gdje je svaki posebno) ovisno koju nacionalnu manjinu preferirate. Otići u riblji restoran je ka da ste otišli u Japan u onu nuklearku Fukošimu (u prijevodu "Jebošimu") i popili na eks 2 litre radioaktivne vode, u početku vam paše a za 3 dana se raspadnete kad vidite koliko vas je riblji meni izašao. U najmanju ruku ka da su ribe molili da skoče na udicu a ne ulovili ih.

8. Legla plaća
Na kovanici od 50 lipa je velebitska degenija, najrijeđa biljka u Hrvatskoj, da ne velim izumiruća. Tako bi trebalo i sa plaćom, ošinut je na neku od kovanica ili novčanica. Kad dolaziš na bankomat i udariš PIN… onaj papirić nije ni izaša, a već znaš gdje ćeš koju kunu potrošiti. Jebo ti sve naše ekonome svijeta, jer ti si zapravo najveći ekonom… stanje računa ti nije ni izašlo, a ti sve znaš. Nostradamus je go ***** za tebe. Što je najbolje, plaća legne a ti i dalje u minusu, no svi svjetski matematičari ne mogu dokučiti kojom formulom ti uspješ izgurati do kraja mjeseca… i svaki mjesec ponoviti isto. Gdje je ta jebena Nobelova nagrada da je podijele svakom našem domaćinstvu!?

Moga bi ja još nabrajati… no iskustvo govori da svaki tekst napisan u "wordu" preko stranice i pol nema čitanost odnosno na pola jednostavno prestanete čitati. Ne čudi to jer brzo se živi pa se i polovično čita… i u svakom slučaju, jebeš tekst do pola pročitan.

Autor: Bloger Krule

http://blog.dnevnik.hr/krule/2013/11...e-u-ovome.html

5 godina kasnije mogu reci, da je ovo svakodnevica vecine ljudi na Balkanu...
Reply With Quote
  #280  
Staro 07.05.2018, 10:38
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Au, mislim da smo se svi našli. Ne preostaje nam ništa drugo nego da kupimo kartu u jednom pravcu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.