ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Los Angeles, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 19.11.2008, 23:54
Leona Leona je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.10.2008
YU lokacija: Sarajevo/BiH
Poruke: 154
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Pazi, da ne shvatis pogresno - doci sa $2000 je ravno ludilu
hahahah ok
ali cisto sumnjam da bilo ko, ko dodje u SAD ce doci sa nekim basnoslovnim ciframa jer budimo iskreni, vecina i ide zbog novca tamo, a i zna se da su nase drzave poprilicno siromasne, tako da meni iskreno 10000$ zvuci wayyyy to much jer u BiH covjek sa prosjecnom platom koliko ona trenutno iznosi, mora raditi 2 godine da skupi 10000$, a sigurna sam da situacija nije puno bolja ni u okolnim drzavama.
Ali, naci ce se vec nesto
Reply With Quote
  #22  
Staro 20.11.2008, 02:39
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

@ Zana : Pazi, da ne shvatis pogresno - doci sa $2000 je ravno ludilu

A, ako dodjem sa 2100

Solja 150 maraka, cev 30 maraka, penzija 35 maraka, ako se pristedi za jedno 8 meseci ima da 'odem u Ameriku' ko covek gospodski
Reply With Quote
  #23  
Staro 20.11.2008, 07:39
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno You Know You're from Los Angeles when...

Vozis na 101 i vidis veoma jasnu liniju gde smog pocinje i gde se zavrsava.

Zaglavis u sobracaju najmanje sat vremena u bilo koje doba dana.

Odes na plazu i vidis da pravi lifeguards zaista izgledaju kao lifeguards iz Baywatch.

Pocnes da lazes svoje prijatelje gde si (na primer "Yeah I'm like 20 minutes away") a znas da u stvari ti treba minimum sat vremena da stignes do tamo.

Jedes drugaciju ethnic food za svaki obrok.

Napravis svesni izbor da gledas Jay Leno a ne David Letterman.

Znas da je najbolje da nisi na 405 u 4:05 pm.

Stici bilo gde, od tacke A do tacke B, bez obzira koja je razdaljina, uzme otprilike 20 minuta.

Nenamerno si naucio da pricas Spanski.

Tokom “zime”, mozes da ides na plazu i na skijanje na Big Bear istog dana.

Naleteo si na filmsku zvezdu u El Pollo Loco.

Znas sta "sigalert", "PCH", i "the five" znace.

Tvoj pizza delivery guy je u isto vreme zaposlen u Warner Bros.

Ako je destinacija gde ides udaljena vise od 5 minuta hoda, definitivno vozis do tamo.

Imas gym membership zato sto je “mandatory”.

Tvoj omiljeni TV show je iznenada prekinut sa “police chase”.

Ne mozes da zaspis bez zvuka policijskog helikoptera iznad tvoje zgrade.

Kad te turisti pitaju gde da kupe suvenire ti ih posaljes na Venice Beach.

Znas nekog ko se zove Freedom, Rainbow, Persephone ili Destiny.

Bar si jednom uleteo na privatno imanje da bi stigao do "Hollywood" znaka.

Ne zaustavis se na STOP znak, umesto toga radis California Roll.

Izgubio si auto na parkingu od Century City Shopping Center.

Mislis da je Venice plaza.

Vozis pored Rolls Roys i uopste ne primetis.

Pocnes da prelazis ulicu i vratis se nazad kada znak DON'T WALK pocne da trepce.

Imas svoj omiljeni Tai restoran.

Mislis da je Manhattan plaza.

Jedes ananas na pizzi.

Bio si vise puta u Disneyland nego u LA Downtown.

Kada dajes direkcije za voznju obavezno koristis frazu "With/Without traffic."

Razdvajas ljude koje upoznas po Area Code; 818 nikada nema date sa 562, i svako sa 323 i 213 je getto/druga klasa. Najbolji je 310

Dok vozis, u ogledalu vidis policiju koja juri nekog… ne panicis vec zoves prijatelje da im kazes da te gledaju na TV.

Znas da u 2 milje u bilo kojem pravcu obavezno naletis na McDonald's ili Starbucks.

Nikad ne ulazis u vodu na plazi. Izbegavas i da stanes na pesak.

Svako kojeg znas ima najmanje 3 broja telefona.

Sasvim je normalno da konobarica ima kosu ofarbano u zeleno, da ima dragon tattoo i piercing na jeziku.

Probudi te jak zemljotres u sred noci. Tvoja reakcija: "That ain't even a 5-pointer" i nastavis da spavas.

Zivis 10 milja od posla. Treba ti 60 minuta da stignes kuci.

Kad izlazis iz Jamba Juice, vidis da se snima film preko puta.

Ides u Las Vegas na weekend getaway i ceo put te kosta $50.

Licno znas najmanje 5-ro ljudi koji imaju svog agenta.

Licno znas najmanje 3-je ljudi koji su se pojavili u TV Show ili nekom filmu.

Znas sta je In N Out i zao ti je ljudi iz drugih drzava jer nemaju nijedan.

Znas da nije svako ko zivi na Beverly Hills milioner.

Dobijes parking ticket ispred svog stana.

Tip u Starbucks sa baseball kapom i naocarima koji izgleda kao George Clooney JESTE George Clooney.

Nikad nisi dovoljno bogat ili mrsav.

Radni dan pocinje u 10 am… ili kad god ti se zavrsi therapy session.

Nikad do sada nisi sreo konobara koji ujedno nije i glumac.

Nikad ne ides u coffee house bez scenarija – bilo kakvog scenarija u rukama.

Pada kisica i na svim televizijama je report “STORM WATCH”.

Pozoves 911 i oni te stave na HOLD.

Medicinska sestra te mrtva ozbiljna pita "you don’t drink or smoke, right?"

Konobarica te pita da li hoces “kalorije” u svom obroku.

Bars card. For real.

Last edited by Zana; 20.11.2008 at 07:44.
Reply With Quote
  #24  
Staro 20.11.2008, 10:52
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Hahaha
Kako je to ludo i realno
Me..me..meeeeeee
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #25  
Staro 25.11.2008, 07:35
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno DownTown Los Angeles



Vece je u DownTown Los Angeles i trotoari su prepuni nasmejanih i lepih ljudi koji setaju. Gotovo svi moderno obuceni, zaviruju u lokalne galerije pijuckajuci vino iz plasticnih casa… Najzad – it’s happening.



Porodica u DownTown Los Angeles. Posle zalaska sunca. E, to je vest.
Do skoro, veci deo DowTown LA je nocu izgledao kao production set za niskobudzetni zombie film: prazan i zastrasujuci.



Sirom LA zive ljudi koji nikada nisu bili u DownTown posle zalaska sunca, osim ako je u pitanju Lakers utakmica, opera ili balet. DownTown je godinama povezivan samo sa sudjenjima (Supreme Court je tamo lociran, Homeland Security etc) i nikako sa izlascima…



Sada je totalno drugacija situacija…. DownTown je postao cool za zivljenje, izlaske i kulturna desavanja. Samo nekoliko godina ranije, pizza nije isporucivana u DownTown posle 8 uvece. Mogao si da kupis narkotike na svakom uglu i bilo je tesko u nekim delovima pronaci prodavnicu u kojoj mozes da kupis mleko i hleb.



Sada se u tim istim ulicama nalaze fancy restorani i underground dance clubs u koje ne moze da udje neko ko nije obucen po “dress code” i nije na listi rezervacija… Sad je totalno cool sedeti u Warung Café u Old Bank District, koji je godinama bio omiljeno mesto narkomana, homeless-a, i lokalnih dealers…Sad je totalno cool otici tamo kad god dobijete zelju da se preselite u New York (kazu oni koji su ziveli na istocnoj obali da je feeling neverovatno slican).



Novopridoslice su privucene govorkanjima o dobrom provodu… vole DownTown jer je unique… kad ih pitas zasto oni ti kazu: “I like how it feels…” sve je hip, cool i urban… I to prepoznas po cigaretama (American Spirit), manu obavezno ima black kale (vrsta kupusa), art graffiti – to su prvi signali da ste na pravom mestu… Ali i bez ovih clues, jednostavno osetis da si na pravom mestu…



Tu su Little Tokyo, Chinatown, original Mexican pueblo…



Shopping Districts za nakit, igracke, garderobu… tu su City Hall, Courts, Staple Center, Cathedral of Our Lady of the Angels i Walt Disney Concert Hall.

Reply With Quote
  #26  
Staro 25.11.2008, 07:40
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno DownTown Los Angeles

Tokom dana, preko 400 hiljada ljudi dolazi u DownTown na posao. U pet su nekada odlazili svojim kucama. U poslednje vreme – sve vise njih se odlucuje za zivot u ovom delu grada.

Od 1999 do danas, izglasano je na desetine uredbi i zakona koji su omogucili da se napustene zgrade pretvore u stanove: 9300 je adaptirano u poslednjih nekoliko godina. 8000 je u toku izgradnje. Skoro su zavrseni planovi za jos 8500. Sve ovo jos vise dobija na jacini kada se zna da je tamo Skid Raw,



gde se 13000 zavisnika, beskucnika, mentalno obolelih samo spusti na trotoar i pokrije kartonom.



I to je jos uvek challenge…

Ali grad se trudi – otvaraju se shelters, izdvaja se dodatni novac – ulaze se se u razboj privrede i ovih ljudi na ulicama je sve manje i manje…policija je postala daleko aktivnija nego ranije. Ljudi otvaraju radnje nadajuci se boljoj buducnosti u ovom delu grada, Ralphs je skoro otvorio svoju prvu mega prodavnicu tamo…ever! Nizu knjizare i galerije…nekada je ovde bio zapadni Wall Street… i centar filma pre Hollywood-a… sada se sve razvija i ovaj deo grada polako vraca svoj stari sjaj. It’s happening. Najsmesnije je sto se neki starosedeoc nekako osecaju nostalgiju, jer se promene suvise brzo desavaju… like evolution: from poor to edgy and arty, to funky, to established…

Ulice istorijskog dela DownTown su mesto rodjenja modernog Los Angeles i dele se na National Register, Broadway Theater District i Spring Street Financial District.



Na krajnjem zapadu, na Broadway, nekada je radilo 12 bioskopa i od 1890 do 1930 ovo je bio entertainment centar grada. Ovde se nalazila filmska industrija i odrzavale premijere i parade…



ovaj deo grada ima prepoznatljivu arhitekturu i kulturna obelezja.





Jos uvek se u ovom delu grada oseca duh starih vremena, jos uvek su tu street performers koji docaravaju umetnicku kreativnost i mastovitost DownTown-a.



Jos uvek je moguce pogledati predstave u pozoristima koja imaju originalnu scenu i rasvetu sa pocetka proslog veka.



Downtown Los Angeles je svakako nesto sto treba da se vidi – i to ne samo jednom, jer je nemoguce obice sve za samo jedan dan. Mozda je dobro poceti sa Watercourt u California Plaza, parkom sa fontanama i zabavnim programom. Pogotovo sto je ovo mesto sigurno vecini poznato iz filmova (Independence Day, Heat etc.)

Reply With Quote
  #27  
Staro 14.12.2008, 04:23
asmiki asmiki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.10.2007
US lokacija: Torrance, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 83
Nepromenjeno

od lanlorda iz druge teme....

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Asmiki.. nigdje nisam naletio na tvoj post.. koji si jos davno obecao kad si tek dosao.. da ces napisati vise o mjestu u kojem zivis.. cijenama.. da li vam jos uvijek sve izgleda skupo? Kako je za posao i sl?

Ja sam se totalno nalozio na taj dio USA-a zbog klime.. pa me sve zivo interesuje..
Na sva pitanja verovatno mogu da odgovorim, ali je bas nezahvalno pisati o tome, posto je jako relativna stvar. Prvo sto nemam sa cime da uporedim, a drugo svaciji dozivljaj je drugaciji.

Ipak...

Torrance je mesto nalik mnogim u Los Angelesu i mislim da smo i Zana i ja dosta pisali (bilo je i slika) kako sve to izgleda ovde. Ovde imas detaljnije o Torrance-u, a mozda je najpoznatiji po jednom od najvecih molova u USA. U zavisnosti od postupka merenja, mol je izmedju drugog i cetvrtog mesta po velicini u USA.

Na cene smo se navikli...jos uvek mi haos skupe izgledaju usluge, dok su proizvodi jako pristupacni i mislim da tu nema velike razlike sirom USA (veci gradovi)

Za posao definitivno ima puno mogucnosti ovde...ali je za dobijanje zeljenog verovatno potrebno da ti se poklopi puno stvari ukljucujuci dosta i srecu.
Reply With Quote
  #28  
Staro 15.12.2008, 06:41
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Zana, sta znas o Pasadeni? Jel previse ''spanish speaking'', dali je siguran i dobar za obitelji s malom djecom, kolko trebas godisnju placu da zivis u sigurnom i ljepsem dijelu grada?

Postoji mala sansa da se tamo preselimo, mozda je neki poslic na pomolu pa da gibamo iz Colorado Springsa. Ovdje jos nikako da nademo neki poslic. Meni se bas ne ide jer je jos dalje od Evrope, ali kad pogledam zapravo se brze stize jer ima manje presjedanja.

Ajd pisi sta znas.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #29  
Staro 16.12.2008, 09:28
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pa pravo da ti kazem ne znam nista osim onog sto sam procitala na Wikipedia-i i videla na filmu "Rumor has it" Bila sam tamo na Muzickoj Akademiji jednom kad su svirali Vlatko Stefanovski i Mladen Tadic i to je to. Planirala sam jednom da odem na Rose Parade ali nisam jer mi je bilo mrsko da cekam celu noc da zauzmem dobro mesto. Dakle, kako cujem fino je mesto, ima dosta dobrih krajeva a ima i onih losih kao i svuda. Hej, pa da - tamo se snimala Dinasty u Panicevoj kuci

¿No entiendo ¿qué quieres decir con "Jel previse 'spanish speaking''? Todo el mundo habla español en California! Dakle, spanski jezik je drugi jezik ovde, tvoja deca ce ga sigurno pricati a za izvesno vreme poceces i sama - gledaj mene samo pati mi se koleginica svaki dan sa mnom i mojim spanskim To ne bi trebalo da ti smeta, jer i nikome drugom ovde ne smeta sto ces ti da pricas hrvatski/srpski/bosanski/makedonski/slovenacki/albanski etc (izuzev u situacijama kada si u grupi pa je to zaista rude).

Pasadena je dakle ok mesto za zivljenje kao i mnoga druga mesta u USA, google it, verujem da ces pronaci dosta podataka....

Last edited by Zana; 19.12.2008 at 10:48. Razlog: Ah...zaboravim se uvek da YU vise ne postoji...ispravila jezike :) sorry, nije bilo namerno...
Reply With Quote
  #30  
Staro 30.12.2008, 07:51
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Rodeo Drive

Elem, evo malo novih sličica moja cica i ja se danas švrćkale po "gradu"... što bi se reklo, gde bi drugde nego po čuvenom Rodeo Drive...

Rodeo Drive 1.jpg Priložena datoteka 152 Priložena datoteka 153 Priložena datoteka 154 Priložena datoteka 155


i nastavak sledi

Last edited by Zana; 08.04.2009 at 20:17.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
San Diego, California pence Lokacije u USA 174 23.05.2019 18:14
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Los Angeles - gluma mihael92 Vodič za emigrante 101 19.12.2013 22:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.