ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » US Virgin Islands (Devičanska Ostrva) » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 02.01.2009, 23:38
mare9 mare9 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.12.2008
Poruke: 2
Nepromenjeno Atlanta, Georgia

Cuo sam puno lepih stvari o ovom gradu,pa bi zeleo da mi kazete par stvari o njemu ako znate ili ako ste bili u njemu...Hvala unapred
Reply With Quote
  #2  
Staro 03.01.2009, 14:51
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

dobrodosao na forum..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #3  
Staro 03.01.2009, 16:04
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mare9 Prikaz poruke
Cuo sam puno lepih stvari o ovom gradu,pa bi zeleo da mi kazete par stvari o njemu ako znate ili ako ste bili u njemu...Hvala unapred
Ja sam cuo da ima veoma jaku gay zajednicu (400 000) pa ako si solo to znaci mnogo zena za tebe haahhaha
To mi rece kolega koji zivi tamo sa zenom
Reply With Quote
  #4  
Staro 03.01.2009, 19:37
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja imam strica tamo, a i upoznao sam par ljudi koji su tamo ziveli.....sta ja znam....niko mi nije bio bas nesto uzbudjen o tom gradu....kao..ok je ono, ali nista specijalno.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.01.2009, 22:39
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Pozdrav Mare9 i dobrodošao na forum!
Moja bivša koleginica (sad u zatvoru - tako je to kad se u LA vozi pijan) je živela tamo godinama sa svojom devojkom i igrala softball. Pričala je da je ok živeti tamo, vrlo brzo je kupila kuću ali joj je bilo dosadno i nije volela odnose ljudi... šta znam, ja hoću da verujem da ne postoji loše mesto za življenje nego da samo treba da odaberemo koji mentalitet ljudi nam više odgovara i koja grana privrede pa po tome da se bira... čitala sam na netu o gradu - zvuči interesantno...
Reply With Quote
  #6  
Staro 04.01.2009, 12:35
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ja sam živeo 6 meseci u Atlanti prošle godine. Ajde pitaj malo konkretnije šta te zanima, pa da probam da odgovorim iz mog malog iskustva.

Evo par subjektivnih stvari:

Atlanta je najbrže rastuću grad u USA
Atlanta je grad sa najviše "single" osoba
Atlanta je grad mnogih velikih kompanija (Coca-Cola, CNN, itd ..)

Što se tiče posla, mislim da ga nije preterano teško naći (mada mislim da to važi za sve veće gradove)

Porezi nisu veliki;

Ljudi su fenomenalni, gostoljubivi, spremni da pomognu. Mada možda to zavisi gde živiš (ja sam živeo u kraju Alpharetta, kao i u Sandy Springs)

Bez auta u Atlanti ne možeš ništa. Mada imaju metro (4 linije), kao i sistem autobusa (MARTA), ali ne povezuju sve krajeve. Atlanta zauziva ogromnu površinu i zbog toga auto je obavezan.

Troškovi života su veoma povoljni. Stan u kome sam ja živeo sa cimerom, Dve spavaće sobe, dnevna soba, dva kupatila, terasa, kuhinja ... ~800$ (komunalije su uključene).

Noćni život im je sasvim ok. Ima super restorana, kao i klubova.

Atlanta ima najveći akvarijum na svetu, jedini koji ima Beluga kitove u USA

Takođe kao što reče Sloba_Kg postoji ogromna gay zajednica, mada ih ja nisam viđao po ulici ovako. Jedino sam to zaključio kada je bila parada, pa se skupilo u centru pola miliona

Klima je po meni odlična, mada sam ja bio samo u periodu maj-oktobar. Veoma je toplo što meni ne smeta, malo je čudno što je uz velike temperature, leti npr. 40c bude i ogromna vlažnost, toga u Srbiji nema.


Eto ukratko ... pitaj šta te baš interesuje ...

PS. Naših ljudi ima, ali ne puno, bar koliko sam ja imao prilike da vidim ... poslednjih dve godine ja znam jedno 10-ljudi koji su otišli u Atlantu.

PSS. Ono što bih zaključio, ja bih definitivno preporučio Atlantu za život i rad. Moj plan je i da se vratim tamo. Samo moram da se ogradim, da nisam bio u drugim većim gradovima, pa ne mogu da povučem neku paraleelu.

Pozdrav
Reply With Quote
  #7  
Staro 04.01.2009, 16:22
mare9 mare9 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.12.2008
Poruke: 2
Nepromenjeno

e hvala na odgovorima hteo bi da pitam da li je onako pravi americki grad ili malo vuce na evropske?kolika je plata na sat?i ako neko moze po vasem misljenju da kaze koje su lose strane koje ima ovaj grad..?
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.01.2009, 17:23
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Šta znam, ja bi rekao da ni malo ne vuče na evropske. E sada pošto nisam bio u nekom drugom većem američkom gradu, ne mogu ni da ti kažem da li je američki

Dosta je čudna Atlanta, amerikanci afričko-američkog porekla su uglavnom u centru, dok sva bolja i bogatija naselja su na periferiji (gde sam i ja živeo).

ja sam bio nekih 25 milja ili kilometara sada ne mogu da se setim od centra, ali to je 15 minuta kolima po autoputu, naravno van radnog špica, kada se autoput sa osam traka pretvara u parking.
U centru grada su samo predstavništa mnogobrojnih firmi i ništa više. Nema klubova, restorana, prodavnica, itd ... Sve je po periferiji. Kroz centar prolazi Inter-State autoput, tako da je povezanost dobra.

Što se tiče plata, nemam pojma, sve zavisi naravno koji posao, u kojoj firmi, gde ... ja sam radio sezonski posao, pošto sam bio na studentskom programu. Radio sam kao spasilac na bazenu i satnica mi je bila 9$ sat. Prekovremeno je bilo 50% od osnovne satnice, i sve preko 40 sati nedlejno se računa prekovremeno.

Za ozbiljnije poslove ne mogu da ti kažem ništa specijalno.
Reply With Quote
  #9  
Staro 05.01.2009, 15:41
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Good Spirit Prikaz poruke
Dosta je čudna Atlanta, amerikanci afričko-američkog porekla su uglavnom u centru, dok sva bolja i bogatija naselja su na periferiji (gde sam i ja živeo).
Ovo skoro pa da je pravilo u svakom gradu.
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.02.2009, 13:11
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Da se upisem u ovu temu
Pocetkom aprila letimo za Atlantu i tamo zabadamo zastavicu. Zivecemo u Sandy Springs, kako smo za sada saznali fin kraj.
Rado cemo biti od pomoci svima koje Atlanta bude interesovala... samo da prvo odemo
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori

Tags
atl, atlanta, dirty south, georgia, southside

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.