ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.01.2018, 12:25
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno Ulaganje na berzi

Nedavno me je prijatelj zainteresovao da se pozabavim temom ulaganja na berzi. Njegov predlog su bile kompanije iz Kanade koje se bave marihuanom, jer uskoro treba da se glasa za legalizaciju kod njih, pa postoji šansa da akcije ovih kompanija skoče.

Pitanje za mene je bilo - na koji način mogu da se kupe akcije?

Drugi, i naš zajednički prijatelj, piše mi sledeće uputstvo - kao korisnik usluga Bank of America, imam mogućnost da checking account povežem sa Merrill Edge servisom preko kojeg mogu da kupujem i prodajem akcije.

Za akcije čija je vrednost ispod 1usd - na računu moram da imam 25.000 dolara!?

Za akcije čija je vrednost iznad 1usd - nema ograničenja.

Mene zanima da li neko od aktivnih članova foruma ima iskustva sa ovim?

Odnosno, iskustva sa ulaganjem na berzi
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #2  
Staro 14.01.2018, 14:43
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik elefteros Prikaz poruke
Nedavno me je prijatelj zainteresovao da se pozabavim temom ulaganja na berzi. Njegov predlog su bile kompanije iz Kanade koje se bave marihuanom, jer uskoro treba da se glasa za legalizaciju kod njih, pa postoji šansa da akcije ovih kompanija skoče.

Pitanje za mene je bilo - na koji način mogu da se kupe akcije?

Drugi, i naš zajednički prijatelj, piše mi sledeće uputstvo - kao korisnik usluga Bank of America, imam mogućnost da checking account povežem sa Merrill Edge servisom preko kojeg mogu da kupujem i prodajem akcije.

Za akcije čija je vrednost ispod 1usd - na računu moram da imam 25.000 dolara!?

Za akcije čija je vrednost iznad 1usd - nema ograničenja.

Mene zanima da li neko od aktivnih članova foruma ima iskustva sa ovim?

Odnosno, iskustva sa ulaganjem na berzi
Nije neka preterana filozofija kupiti akcije. Treba znati koje akcije kupiti i tu situacija postaje zamrsena...

Ja sam recimo pre dve godine otvorio racun u Charles Schwab-u koji je pre svega brokerska firma ali su u nekom momentu uveli i mogucnost otvaranja checking account-a zajedno za brokerage account-om. U tom momentu mi je taj checking bio primaran jer ne postoji mesecno odrzavanje racuna i za koriscenje debitne kartice se ne naplacuje international fee sto je meni odgovaralo po obe tacke (tada sam vise vremena provodio na Grenadi nego u US). Na brokerage account-u sam drzao tipa $3 cisto da mi ne ugase racun.

Prosle godine u nekom momentu sam krenuo da israzujem opcije na Charles Schwab aplikaciji vezane za brokerage account. Posle par nedelja istrazivanja kupio sam kontigent akcija u BMW-u, a par meseci nakon toga jos jedan kontigent kod iste firme. Proces kupovine je prilicno jednostavan. Ulogujes se na aplikaciju, krenes u pretragu kompanija cije su akcije dostupne za kupovinu, izaberes broj akcija koji zelis da kupis, na to se dodaje fee koji institucija naplacuje za tu transakciju i potvrdis transakciju. Nakon toga dobijes email o potvrdi transakcije i u roku od recimo 24 sata kada se transakcija rasknjizi akcije ce se pojaviti na tvom nalogu. Pretopostavljam da Merrill Edge funkcionise po slicnom principu.

Charles Schwab app je poprilicno pregledna i svakog dana mozes da pratis kretanja vezana za akcije koje posedujes (grafikoni, statistike itd, itd).
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.01.2018, 18:00
elefteros elefteros je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Boston
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Pošalji Skype™ poruku korisniku elefteros
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru Magelan

Zvuči dobro. Ja ću prvo povezati ovo što imam preko Boa, pa ću pisati iskustva..

U međuvremenu sam saznao od nekih studenata koji su bili na work and travel programu da su preko Wells Fargo otvarali račune za investeranje, bez posebnih uslova, stim da je bilo poziva gde su ih pitali da li su u zemlji duže od 6 meseci i jedan dan, i po transakciji su troškovi bili 6 dolara...

Taj deo verovatno neću proveravati
__________________
Urednik sajta Work and Travel iskustvo
Reply With Quote
  #4  
Staro 12.03.2018, 02:10
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

Za pocetnike na berzi, ima mobilna aplikacija Acorns, povezes bankovni racun/kreditnu karticu sa njom i oni ti skidaju zaokruzenje do punog dolara svaki put kad nesto platis i ulazu u tvoje ime tu sitninu. Naplacuju $1 mesecno, ili ako imas na racunu preko $25k onda neki procenat. Imas 5 vrsta portfolia izmedju kojih mozes da biras. Mozes svakodnevno da pratis "stanje" na tom racunu i dobijas i dividendu.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.