ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 20.10.2008, 15:27
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

A sto ti ne odes u USCIS da vidis sta ce da ti kazu? Jer ako ti imas samo nekoliko meseci fizickog prisustva u US, ne znam bas da ce da ti daju citizenship samo tako...idi ti pitaj prvo gde si ti sa tvojim papirima in real...a sto se tice supruge, jeste, najgora je situacija sredjivanja papira za bracnog druga kad nosilac ima GC, apsolutno najgora, to svi priznaju, te tu realno imate dve situacije: ili da ti predas papire za njeno dobijanje GC, koje moze da traje ko zna koliko godina (vec sam ti o tome pisala u prethodnom postu, ceka se cini mi se oko 4 godina, ali se vreme racuna OD MOMENTA KADA SU PREDATA KOMPLETNA DOKUMENTA I UZETA U PROCEDURU OBRADE); druga solucija je da cekate da ti dobijes citizenship, te da se onda sredjuju njeni papiri, tada bi trebala da dobije uslovnu GC za nekoliko meseci (i o tome sam ti pisala). Ova V visa, kao sto ti je Zana napisala, vise i ne vazi, jer je to bilo za vreme kad su se dokumenta predavala pre 21. 12. 2000. sto je bilo jako jako davno, te da se cekalo 3 godine, a nisu se dobili papiri dotle...to vise nikome nije interesanto...

Na koliko vremena je zena dobila turisticku vizu, moze da se preda za produzenje te turisticke vize, ako hoce da joj odobre, te da dobije jos neki mesec, da budete jos malo zajedno i vidite sta cete i kako cete...upisivanje skole i nije toliko losa stvar, menja se status, a sad sto mora da se placa, pa brate, mora, sta da se radi...ako hocete da idete na studentsku posle turisticke, nemoj da predajete za promenu statusa na zelenu kartu, jer ne moze da se skace s jedne na drugu vizu, pogotovo ne s neimigrantske na imigrantsku...situacija nije sjajna, ali morate da se borite, da vidite sta vam najvise odgovara (ja imam istu situaciju, moj verenik zato i nije sa mnom, doduse on je imigrant u drugoj zemlji, te eto tako sedimo razdvojeni, sto nije interesantno, ali sta da se radi, mi smo to tako prihvatili, borimo se nekako)...

Gde ste vi u US, ti rece u CA? Da li bi mogli negde drugde da se preselite, ukoliko supruga nadje neku skolu da se prebaci (citala sam postove cure s Internet krstarice, misilm da je nick bio RedSonia, koja je pomagala svojim postovima o skolovanju na faksu koja je ona zavrsila u jednom od statova ovde u US, znam da je mnogo nasih iz Srbije doslo na taj faks, da su bili prezadovoljni, polagali testove on line iz Srbije, imala je cini mi se i stipendija...ako vas interesuje nesto vise na tu temu, mogu da vidim ponovo na Krstarici, a pogledajte i vi)...

Za ostajanje ilegalno u US, to ne znam, ja to svom vereniku sigurno ne bih predlozila, pogotovo sto ne zelis kasnije da imate probleme, bez potrebe...morate da imate dokumenta, ne samo SSN, nego i vozacku i puno sto sta...za sve to treba da je i ona legalno... ne znam sta da vam kazem...

Promene u imigracionoj politici postoje, bilo je nekih menjanja skoro (kao npr. da citizen moze da sponzorise bracu i sestre za dobijanje GC, sto do sada nije bilo moguce), ali nazalost nema novina za GC holdere, nadamo se da sa promenom stanja ovde u narednom periodu, i imigraciona politika ce biti mnogo bolja...

Toliko za sada...

Pozdrav i sve najbolje!
Reply With Quote
  #12  
Staro 20.10.2008, 22:32
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Seekimo Prikaz poruke
Daklem...sta reci,D$D ti pricas sve u fazonu ,cuo sam... rekao mi prijatelj od prijatelja,..procitao sam u Kupusnom listu,..cuo na Radio Pegli isl...!!!!
[b]If you leave the United States for more than 6 monts,but less than 1 year,you have broken or disrupted your continuous residence[b],dakle iz ovog proizlazi ono sto sam napisao,ako si odsutan iz US vise od 6 mes.prekida se kontinuirani boravak,ali ako si odsutan manje od 6 mes,a to automatski znaci da si prisutan u US bar 6mes+1 dan onda se neprekida kontinuirani boravak.Sve se ovo odnosi na kalendarsku godinu.Nema sabiranja dana kao sto ti kazes,neznam u 2006 je recimo bio 20 dana pa u 2007.,opet 20 dana pa je tako recimo nakupio 40 dana,to se neuzima u obzir.
Ja nisam advokat , niti se bavim imigracionom politikom USA,Navodim primer koji covek moze da procita i da vidi ako nesto moze korisno da nadje u tome.

Mozda si ti advokat pa mu bolje objasni, i onako nasi ljudi ovde samo sto ne znaju sta Dzordz Bus radi u Americi, sve pametnjakovic do pametnajkovica, spolja gladac unutra jadac.Po nekim pravilima koja sam ja citao, trebalo bi da je coveku ukinuta zelena karta jer je odrazavao zelenu kartu samo za turisticki boravak u USA, ali covek jos ima dokumenat kod sebe sto znaci da 2+2 nisu 4 bas uvek.

Kako ti objasnjavas da je covek zadrzao Gc 4 godine dolazeci samo na godisnji ovde u USA.
Da li zakon kaze i to da bi mu trebala biti oduzeta zelena karta, za postupak koji je napravio u protekle 4 godine.

Znaci to su sve pravnicki trikovi na koje ja i ti ne mozemo i ne treba da trosimo reci.
Drugo ja ovaj forum dozivljavam kao kamaru informacija koje treba da se provere a ne da se uzimaju u obzir bukvalno.
Reply With Quote
  #13  
Staro 20.10.2008, 22:51
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

Moj stav je da treba davati sto tacnije informacije a ono sto neznas ogradis se i to je uredu,a ne pisati ''kamaru stvari,, kako ti kazes, pa onda onaj kome su iformacije potrebne neka to sve lepo proverava.To jednostavno nema smisla jer na taj nacin nisi nikome pomogao,a ja forume smatram ,,pomoc onome kome je potrebna,,.Takodje reci nekome,otidji kod advokata pa pitaj ako neznas,je potpuno bez veze,pa niko nije ovde zato sto mu treba profesionalna pomoc,vec samo ,,koliko toliko tacna informacija,.
Reply With Quote
  #14  
Staro 20.10.2008, 23:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hajde da spustimo malo strasti ovde – savetovati nekom da se obrati za profesionalnu pomoc na pravom mestu je najbolji savet koji mozes da das nekome ako mu tvoja pomoc ne donosi “peace of mind”. Toliko smo valjda naucili u ovoj zemlji: prost primer, ja umalo da platim neznam koliko za poreze ovde da sam dopustila H&R strucnjaku da zavrsi income return.

Nisam – pozvala sam IRS direktno i sama zavrsila takse, ljudi su nesebicno proveli sa mnom na telefonu neznam koliko vremena kako bi mi sve objasnili. Od tada nikada ne placam nikoga da mi radi takse – ako nesto neznam pozovem IRS, dokumentujem podatke sa kim pricam i dobijem sve sto mi treba – za dzabe.

Dakle, ja mogu neciji savet da uzmem into consideration ali ipak pitam tamo gde treba. Da dam jos primera: kada mi je Progressive ubacio 3 points jer je moj suprug imao illegal left turn, ja sam pozvala government agency da pitam zasto se njihovo bodovanje toliko razlikuje od zvanicnog u DMV. Uz put sam saznala da mi Progressive nije smanjio rate koji je obecao nakon settlement sa state-om. Ja sam prvi podatak mogla da saznam od svoje prijateljice ali ovaj drugi nikako. Znaci – sto rece D&D, ako covek nije radio re-entry permit (a mozda i jeste nego zaboravio da nam kaze) njemu je dosad trebalo da GC bude oduzeta (kao sto se ispred mene desilo pevacu grupe Ruz, ako se neko njih jos seca, zaboravih da li se covek zove Vuk ili slicno ali raspravljao se u ambasadi kada sam ja imala interview).

Ja licno mogu da posavetujem najbolje sto mogu i trudim se da budem maksimalno objektivna – ali u ovim Ujedinjenim Drzavama kada dodje do poreza ili legalno/nelegalnog statusa ja ne mogu da savetujem nikome ono sto ja sama ne bih uradila – a to je konsultovala profesionalce.

Zato momci – mir na forumu! Pokretac teme ako zeli moze da ostavi jos detaljnije podatke – evo ja uzimam na sebe da pozovem immigration – ali ne verujem da ce odgovor biti drugaciji od onog sto smo vec obrazlozili. “Mlada” moze da upise skolu ako zeli i bice legalno ovde dok prolazi vreme ako mogu to materijalno da izdrze.
Mozda immigracioni advokati znaju za jos poneku foru we are not aware of.

Nemojte da terate ovu tetu (alias moderator-od-nedelju-dana) da u prvim danima pravi mir medju decom...
Reply With Quote
  #15  
Staro 21.10.2008, 14:02
Seekimo Seekimo je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.08.2008
Poruke: 105
Nepromenjeno

OuKej,mir,mir,mir niko nije kriv....,a i taj brate,navalio da se zeni pa da se zeni,i eto sada nama problema.
Reply With Quote
  #16  
Staro 22.10.2008, 06:07
paok32 paok32 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

Da samo razjasnim,
normalno da je najbolje obratiti se profesionalcu, sto smo prvo i uradili, ali smo hteli da cujemo i iskustva ljudi koji su mozda bili u slicnoj situaciji. Normalno kada prvi put dodjes u zemlju sigurno nemas advokata na svakom koraku kojeg ljubazno mozes da pitas sta da radis.
Zato je svaki savet i iskustvo dobrodosao.
Takodje ideja mi je bila da vidim da li je neko prolazio kroz proceduru dobijanja drzavljanstva i da vidim kako to izgleda?
Zana, sto se tice nekih podata koje bih mogao jos da ostavim, mislim da sam sve napisao sem da je devojka dosla na multiplaj vizu, ali da su joj dozvolili boravak samo na tri meseca, tj u decembru joj istice rok. Multiplaj joj istice u maju 2009. Za taj re-entry permit ne znam ni sta je. Prosle godine sam imao malo problema na ulasku jer sam bio van zemlje 10 meseci, i tacno je da zbog toga zezaju, ali kada sam im rekao da zavrsavam skolu u mojoj zemlji njima je to bilo OK.
V777, rekla si da postoji varijanta o produzivanju vize, zanima me koliko to mora da se uradi pre isteka legalnog boravka, dal znas kako ide procedura?
Ili je bolje ici na studentsku odmah. Od jednog advokata smo culi da se one tesko sad dobijaju. I da li je to potrebno raditi preko advokata? Takodje ti ne savetujes nikome da bude ilegalno?
Svaka savet i pomoc je dobrodosao, zato nema razloga za prebacivanje, i hvala svima na savetima do sad.
Reply With Quote
  #17  
Staro 22.10.2008, 06:28
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Molim te pre nego sto izadjes iz zemlje, apliciraj za re-entry permit sa kojom mozes da ostanes van zemlje duze od godinu dana ako planiras a da ti ne prave probleme kad sledeci put dolazis. Mozda su ti progledali kroz prste zbog studiranja, ali rizikujes mnogo.

Par mojih poznanika koji su ovde dosli sa turistickom su par dana pre isteka boravisne aplicirali za produzetak iste slusajuci savete da su legalni dokle kod cekaju odgovor (sto je istina). However, zahtevi su odbijeni, nakon toga su nekoliko puta aplicirali da dodju ponovo, svakog puta su odbijeni. Vodi racuna sta radis.

Kazi mi gde si u Kaliforniji - postoje skole koje tvoja supruga moze da upise (nakon sto se vrati nazad da aplicira za novu vizu u ovom slucaju studentsku) i da bude ovde legalno dok ceka da ostvari pravo da dobije zelenu kartu na osnovu tebe, bilo preko peticije ili tvog drzavljanstva (mozes da uradis prvo peticiju i da cekas pa ako se nista ne desi 5 godina onda idi preko drzavljanstva - jedno ne iskljucuje drugo). Ako sve to, naravno, mozes materijalno da pokrijes.
Reply With Quote
  #18  
Staro 24.10.2008, 07:27
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik paok32 Prikaz poruke
...Zapravo da li na osnovu moje zelene karte, tj. jer je moja supruga moze dobiti socijalni broj i dozvolu za rad? Odgovori koje smo dobili od advokata, naseg prijatelja, su dosta obeshrabljujuci, navodno ona nema nikakva prava sve dok ja ne postanem drzavljanin...
U vezi naslova teme i podatka koji ste dobili od advokata - sponzor moze biti i lawful permanent resident i on moze da sponzorise supruznika ili dete bez obzira na starost pod uslovom da je single. USCIS tako kaze ovde:
Immigration through a Family Member
Evo izdvojio sam iz celokupnog teksta deo koji najvise govori:
Citat:
Eligibility
In order for a relative to sponsor you to immigrate to the United States, they must meet the following criteria:

---They must be a citizen or lawful permanent resident of the U.S. and be able to provide documentation providing that status.
---They must prove that they can support you at 125% above the mandated poverty line, by filling out an Affidavit of Support
The relatives which may be sponsored as an immigrant vary depending on whether the sponsor is a U.S. Citizen or a lawful permanent resident.

-If the sponsor is a U.S. Citizen, they may petition for the following foreign national relatives to immigrate to the U.S:
---Husband or wife
---Unmarried child under 21 years of age
---Unmarried son or daughter over 21
---Married son or daughter of any age
---Brother or sister, if the sponsor is at least 21 years old, or
---Parent, if the sponsor is at least 21 years old.

-If the sponsor is a lawful permanent resident, they may petition for the following foreign national relatives to immigrate to the U.S.:
---Husband or wife, or
---Unmarried son or daughter of any age.
In any case, the sponsor must be able to provide proof of the relationship.
Bez obzira na status sponzora ceo taj proces moze jako dugo da traje, sudeci po Visa Bulletin oni i dalje procesuiraju zahteve iz 2004. To vas nikako ne sprecava da dokle god se status i zahtev resavaju produzavate boravisnu vizu supruge na koji god nacin mozete, turisticki, skolovanje...
Naravno, morao bi da se zaposlis i da ispunis finansijske zahteve u prvom delu obavestenja.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #19  
Staro 24.10.2008, 08:33
paok32 paok32 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zana,
da mi smo u Californiji, u Stocktonu ako znas gde je to, nekih pola sata od Sacramenta. Ako imas nekih dobrih predloga za skole nije lose da ih napises. Mi smo vec gledali nesto ovde, i najpovoljniji je neki koledz, sto se tice para. I koliko smo razumeli ako bi konkurisala tu, dobila bi neku M studentsku vizu. Tj vizu za koledze valjda, e sad frka je sto taj koledz traje 2 godine, pitanje je sta bi posle jer navodno sa te vize ne moze na F akademsku vizu. To je problem jer
ce nam do mog konkurisanja za drzavljanstvo sigurno trebati jos vremena. Ali dobro to otom potom.
Nisam samo razumeo da li ti kazes da treba izaci iz zemlje i konkurisati u svojoj zemlji za studentsku vizu? Mi mislimo da to uradimo odavde, pa ti ako imas neke predloge za skole ovde i ako znas nesto o skolarinama ti napisi. Na ovom koledzu mislim da je semestar $1800. I ako sam se dobro informisao ona treba da dokaze da ima pare za skolu, i ima pravo da radi ali samo u okviru kampusa?
A sto se tice ovoga sto je napisao xeg da to su informacije koje smo i dobili od advokata. I upravo zbog duzine trajanja svega toga njegov predlog je i nas plan, da cekamo moje drzavljanstvo. Samo mi je ostalo nejasno da li kada se pokrene taj proces ona moze da bude u zemlji, ili mora da konkurise za druge vize kao sto je xeg napomenuo?
Reply With Quote
  #20  
Staro 24.10.2008, 08:53
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Moze da konkurise za bilo koji tip vize dok je u tom procesu. Bitno je samo da uvek bude legalna i ni u svojoj ni u drugoj zemlji ne pravi prkrsaje koji je mogu spreciti u dobijanju GC. Znaci moze da bude u USA na skolovanju, turisticki... legalan boravak po bilo kom osnovu je samo plus u procesu dobijanja GC jer ako je vec u States znaci da mnoge uslove vec zadovoljava.
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
aktiviranje zelene karte wingreen Vaša strana 27 03.03.2022 02:01
Brak posle dobijanja zelene karte zanesena Vodič za emigrante 37 07.03.2017 20:01
Valjanost zelene karte Marley Stare teme 2 07.04.2013 14:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.