ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Limit za prenos novca » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 02.05.2017, 12:43
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Ima li neko iz prve ruke da kaze kako je prosla / prosao kada su slali veci iznos u SAD?
Npr, godinu dana po dolasku skontaju da je to to, da ce ostati, i prodaju stan. I onda taj novac, npr 50,000 USD prebace sebi na racun u SAD.

Koji je poreski tretman tog novca, kako su ga prijavili, koliko poreza su platili i sl?
Reply With Quote
  #122  
Staro 19.05.2017, 21:15
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Dobra vijest za Bosance, u pravi čas...

Prijašnji limit od 2500 Eura je bio jednostavno premali, tako da ovo već ima smisla.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izno...eura/170519125
Reply With Quote
  #123  
Staro 21.05.2017, 09:34
SaFuture SaFuture je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2017
US lokacija: DC, Miami
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Dobra vijest za Bosance, u pravi čas...

Prijašnji limit od 2500 Eura je bio jednostavno premali, tako da ovo već ima smisla.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izno...eura/170519125
Pozdravljam i ja odluku FBIH Inace nedavno sam pokusavao dobiti informaciju od carine na aerodromu i rekli su mi da se moze iz BIH prenijeti bilo koji iznos ukoliko imamo dozvolu iz Ministarstva finanasija Federacije (ne znam kako funkcionise za RS).
Medjutim kada sam zvao Ministarstvo, da bi nam izdali potvrdu moramo donijeti odjavu prebivalista sa sadasnje adrese i prijavu prebivalista iz zemlje u koju idemo. Ja sam pokusavao objasniti da je nemoguce da predam potvrdu iz Amerike, jer nisam ni bio tamo, a da nemam namjeru da se odjavim sa svoje adrese. Kako god, nije moguce dobiti potvrdu bez ta dva dokumenta....
Super je da nam sada to nece ni trebati!
Reply With Quote
  #124  
Staro 05.02.2018, 22:58
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno nosenje para iz srbije

kakvo je sad stanje za Srbiju?

1)Mi s iseljenickom vizom , mozemo da iznesemo kolko hocemo jel tako?

2) A tamo u USA jel nam uzimaju neki porez na tu sumu koju donesemo?
Reply With Quote
  #125  
Staro 09.04.2018, 10:22
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Takodje bih molio nekoga da kaze koji su sada limiti za prenos novca, sto pojedinacno sto porodicno.
Hvala.
Reply With Quote
  #126  
Staro 09.04.2018, 16:30
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik subman Prikaz poruke
kakvo je sad stanje za Srbiju?

1)Mi s iseljenickom vizom , mozemo da iznesemo kolko hocemo jel tako?

2) A tamo u USA jel nam uzimaju neki porez na tu sumu koju donesemo?
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Takodje bih molio nekoga da kaze koji su sada limiti za prenos novca, sto pojedinacno sto porodicno.
Hvala.
Mislim da sve preko $10000 u bilo kom obliku podleze obaveznoj prijavi tog iznosa, a porez na to 'ne uzimaju'.
Reply With Quote
  #127  
Staro 11.04.2018, 12:50
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Je li to 100% tako?
Jos neko ima info ?
Reply With Quote
  #128  
Staro 11.04.2018, 21:46
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Je li to 100% tako?
Jos neko ima info ?

Procitajte link sa Uprave Carina,jeste tako

'Slobodno je iznošenje iz zemlje platnih kartica i hartija od vrednosti koje su stečene u skladu sa propisima .
Svaki prenos fizički prenosivih sredstava plaćanja preko državne granice u iznosu od 10.000 evra i više putnik je dužan prijaviti carinskom organu.'

http://www.upravacarina.rs/lat/Putni...aPlacanja.aspx
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #129  
Staro 12.04.2018, 07:48
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Znaci 10k eura to ispada 12k dolara onda .
Reply With Quote
  #130  
Staro 12.04.2018, 10:39
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Ja ne vidim razlog zasto biste krili novac od bilo koga. Prema nasim carinskim propisima obavezni ste da prijavite sve sto nosite u kesu preko 10000 eur a ja bih licno prijavila i manji iznos immigration sluzbi tamo jer na taj nacin imam siguran dokaz da sam novac unela u zemlju (i samim tim stekla pre nego sto sam postala USA poreski obveznik) i sutra slobodno mogu da ga deponujem u banku. U suprotnom kako cu dokazati da taj novac nisam zaradila od kad sam u USA i da na njega ne treba da platim porez...
Sa druge strane sve sto steknete nakon aktivacije GC je podlozno porezima, pa u slucaju prodaje stana u Srbiji taj iznos treba prijaviti poreskim vlastima USA koji ce verovatno biti oporezovan u zavisnosti od toga kako ste stan stekli (kupovina, poklon i sl). Ja sam se raspitivala samo za slucaj kada se stan stice kupovinom i tada se placa porez na kapitalnu dobit kao i kod nas (tj eventualnu razliku kupovne i prodajne cene) i to razlika izmedju poreske osnovice koju u istu svrhu eventualno placate u Srbiji i americke poreske osnovice ( tj. ako je srpska veca tamo ne placate nista)
Dodatno ja bih svima koji zele da nose kes savetovala oprez jer rizik ne vredi cenu kojom taj novac regularno moze da se prenese preko banke.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.