ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 05.05.2010, 06:52
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Istina je. Jer, ukoliko mobilni operator u USA i u Srbiji nemaju potpisan Roaming ugovor nema ni razmene poruka (radeci u Telenoru, secam se da smo imali neki zastoj pre dve godine sa AT&T mrezom koji je trajao mesec dana i za to vreme su nam u Call Centru ljudi mozak probijali zbog toga). Vecina mobilnih operatora nema potpisane ugovore. Za AT&T (pod AT&T mrezom je i ovaj moj podprovajder H2O unlimited) i T-Mobile sam siguran da idu poruke i tamo i vamo i za Telenor i za mt:s, za ostale (Verizon, US Cellular, Sprint, Cricket...) ne smem da garantujem. Neki cak, kao CricKet npr uopste nemaju mogucnost ni slanja ni prijema poruka. Ocito tvoj prijatelj ima neku od ovih inkompatibilnih varijanti.

Ako zelis unlimited opciju i sto se razgovora i poruka tice, cim dodjes prosetaj do najblizeg BestBuy-a (ima ih na minimum 10 mesta u Cikagu, sad ne znam gde ces biti smesten) i uzmi i karticu i vaucer. Kartica je $10 a vaucer koji vazi 30 dana $49.99. Naravno, iz Srbije ponesi telefon za tu namenu da ne bacas novac ovde. Ja sam se iskreno razocarao kakve ovde kante od telefona prodaju uz prepaid pakete tako da je bolje da poneses fon iz domovine :-)
  #12  
Staro 05.05.2010, 07:41
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

Tako ce i da bude, spremio sam cigletinu koja moze da radi na njihovoj mrezi, ali mi izgleda treba jos jedan za nasu karticu. Inace, bicu smesten severnije, West Higgins & Major Ave.
  #13  
Staro 05.05.2010, 18:12
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Pozdrav svima :-)

Iako nov na forumu, ali ne i u Cikagu, citijacu postove ostalih clanova osetio sam se duznim da i ja ostavim jos neke informacije koje ce novopridoslima sigurno biti od koristi :-)

Prvo, svima koji dolaze u Cikago savetujem da (ukoliko prvi put dolaze) da to urade ili u prolecnom ili letnjem delu godine kako biste imali najbolji dozivljaj i utisak o gradu. Ja sam dosao zimus i jos uvek ne mogu da se otresem osecaja hladnoce iako je maj vec uveliko. Kao sto mi rekose svi ovde, Cikago zaista jeste divan kada je toplo, ali je preko zime kao da vas je neko smestio u Oslo ili Murmansk u najmanju ruku.
Dobrodosao. Inace, ovo je bila jedna od najtoplijih zima :-)

Citat:
Posao: Najskakljivija tema u danasnje vreme :-) Opet kazem, craigslist ce tu dosta pomoci. Sve naravno zavisi od toga cime se bavite i koliko vam je diploma ovde priznata. Sume sumarum, oni "losiji" poslovi donose na sat u proseku $8.75 (bez odbitaka). Sve preko je ok. Prijave za poslove se mahom vrse online (racunar i pristup internetu je ovde pola posla) i nikako nemojte zapadati u depresiju kada na internetu naidjete na maratonske upitnike. Mi na to nismo navikli, ali sta je - tu je. Nemojte se takodje izdeprimirati ako vas neko vreme niko ne zove na posao. Moj je savet da prihvatite bilo sta (iole normalno naravno) i da sve vreme trazite dalje i bolje jer to izgleda ovde tako svi i rade. Ako jedno radi, onda za prezivljavanje treba nekih $1.500 sto znaci da ce dvoje sa minimalcem npr. ziveti sasvim pristojno.
Mislim licno da je craiglist najgora varijanta za trazenje poslova. Pogotovo tih losijih. Cesto se prijave odatle ni ne citaju, jer bi firma morala da unajmi tim od 50 ljudi da proceslja samo prijave. Moja zena je gubila vreme sa craiglistom jedno 9 meseci i 4-5k prijava....na kraju je oba posla koja ima nasla licno. Tako da ja i dalje savetujem licni odlazak u radnje i raspitivanje (iako se prijava popunjava online...treba ih cimati posle toga da bi obratili paznju na tebe u svoj onoj hrpi prijava).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #14  
Staro 05.05.2010, 19:42
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Znam da je ovo bila jedna od toplijih zima, pa je to i razlog vise da, cim iole stanem na noge i odradim koji deo nostrifikacije diplome, odem iz ovog grada. Klima je ekstrenma i vetar mi ide na zivce. Florida ili Washington D.C. ce biti krajnja odredista po svoj prilici.

Grad nije nista posebno da bi bio vredan nekog duzeg ostanka. Iako je ogroman, u njemu se uopste nema utisak metropole. Hipertrofisali gradic na srednjem zapadu sa neboderima u centru i to je to. Dakle, iako sam ovde trenutno (manje vise nesrecnim slucajem) planiram preseljenje.

Sto se posla i craigsliste tice, ja imam sasvim drugacije iskustvo (mozda zato sto sam trazio poslove vezane za zdravstvenu struku). Oba posla koja radim sam nasao preko pomenutog sajta, a jedan od njih je cak na Northwestern univerzitetu gde radim kao lekar na klinickim istrazivanjima (koliko god nemoguce zvucalo, DA, kinez nacelnik je oglas stavio bas na pomenutoj craigs listi jer nije zeleo da se bakce sa regruterskim kucama i njima placa procenat).

Slazem se da treba odlaziti na mesta za koja ste se prijavili bilo online, bilo preko craigsliste, i "sedeti im na kicmi do besvesti" kako bi imali u vidu da ste maksimalno zainteresovani.

Opet dajem jedan predlog, pogotovo za ljude koji dolaze singl. U Cikagu se jako dobro placaju poslovi vezani za negu starijih ljudi. U pitanju je bukvalno cuvanje starijih osoba - caregiving i postoje "live-in" opcije - bukvalno stanujete kod osobe o kojoj vodite racuna (znaci nema stanarine) a plata je prosecno $550 mesecno. Zenski deo populacije ima opciju i za baby-sitting. Dosta je nasih devojaka tako inicijalno i doslo ovamo i posle i ostalo.
  #15  
Staro 05.05.2010, 22:03
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Grad nije nista posebno da bi bio vredan nekog duzeg ostanka. Iako je ogroman, u njemu se uopste nema utisak metropole. Hipertrofisali gradic na srednjem zapadu sa neboderima u centru i to je to. Dakle, iako sam ovde trenutno (manje vise nesrecnim slucajem) planiram preseljenje.
Mislim da malko prerano zakljucujes tako nesto. Grad ima itekako svoju dusu, ali je fakat da zimi pada u zimski san i sve je u potpunosti mrtvo. Ja sam iz Novog Sada i navikao sam da i zimi ima dosta desavanja (jer je Novi Sad itekako i zimi ziv), medjutim ovde to ne ide tako. Bukvalno zimski san i onda odjednom ozivi. Leti je stvarno fenomenalno biti u Cikagu, a i jesen je odlicna. Posle novembra je dovidjenja do maja-juna.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #16  
Staro 06.05.2010, 00:35
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno Korekcija

Za live-in je plata $550 NEDELJNO, ne mesecno, moja greska
(mesecno mu dodje $2200)

I to je donja plata. Moj cimer radi za $125 dnevno (5 dana nedeljno, ne daju vise), pa donosi nedeljno $625. Ako duze radis plata ide i do $150 dnevno, a daju i sign-in bonus i do $1000 ("Home Instead" u Northbrooku).

Last edited by Magelan; 06.05.2010 at 00:45.
  #17  
Staro 06.05.2010, 01:04
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Daj, napisi jos o tim poslovima za cuvanje matoraca u Cikagu. Gde ih nalazis? Sad Dreamerns pise da Craiglista ne valja, a taman su mi je neki prijatelji preporucili ne znam sta da radim
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen
  #18  
Staro 06.05.2010, 01:21
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Pa pazi, njegova žena je imala loše iskustvo sa tim, ne znaći da ne valja.Jednostavno za poslove na koje se javlja zilion ljudi male su šanse da ćes uraditi nešto preko craigliste, za neke specifićnije druga priča.
  #19  
Staro 06.05.2010, 01:29
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno CAREGiver

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sima Prikaz poruke
Daj, napisi jos o tim poslovima za cuvanje matoraca u Cikagu. Gde ih nalazis? Sad Dreamerns pise da Craiglista ne valja, a taman su mi je neki prijatelji preporucili ne znam sta da radim
Evo ovako: Poslove te vrste se upravo i nalaze preko Craigsliste, u opciji Jobs > Medical / health (http://chicago.craigslist.org/hea) naziv zanimanja je "Care Giver", ne treba ti prethodno medicinsko obrazovanje i imas dosta raznih agencija i privatnih oglasa na tu temu.

To sto neko pise da Craigslista ne valja ne znaci da i zna sta govori - treba i to znati koristiti. Isti forumas je napisao, ako se ne varam, da ti za hranu treba famoznih $1000 mesecno (!)
Nebitno, tip za tebe je: gledaj oglase sa brojem telefona ili Emailom, pa ih direktno kontaktiraj. Konkretno za ove poslove oni i ostavljaju telefon i kontakt osobu.
Evo ti danasnji oglas sa Craigliste (tu radi moj cimer): http://chicago.craigslist.org/chc/hea/1726498034.html

Pogledaj i ovaj link o poslu i firmi: http://www.homeinstead.com/caregiver/default.aspx
  #20  
Staro 06.05.2010, 07:33
Nikolica014 Nikolica014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.05.2009
US lokacija: Cikago
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 77
Nepromenjeno

Slazem se sa Dragancetom. Sa craiglistom je kao i sa mnogo drugim stvarima u zivotu-stvar licnog dozivljaja. Moj pasa u NY je promenio par poslova, sve ih trazeci na tom site-u. Sa druge strane drugar kod koga idem u Chicago, do sada nije imao srece...
Licno mislim da su oglasi za kola nerealni, tacnije na osnovu iskustva drugih, cene koje se tu mogu videti su za 5-10% vise od onoga sto moze da se nadje
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.