ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » East vs West Coast vs Midwest » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 26.05.2020, 07:19
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Zanimljivo. Evo ovde kod mene klikni

Znaci tu je max kao ovde u maju (u proseku). Cini mi se da sa bilo koje strane, zapadne ili istocne postoji neka tacka gde je plaza nikad, jun-avgust ili kad vec. Ljubitelji plaze, bitni podaci za izbor omiljenog mesta.

Meni licno je vaznije ima li snega ili nema li snega. Ne videh ga ove godine uopste. Lep je za gledanje ali treba to lopatati.

Generalno kod kupanja u moru/okeanu treba imati nekoliko stvari na umu i ne radi se samo o temperaturi koja je mozda i najmanji problem. Dakle,

- temperatue
- struje
- razne zivuljke iz mora

Mi iz Srbije smo uglavnom navikli i kalili se na Jadranu ili pak Egejskom moru. Oba mora su idealna, da ne mogu biti idealnija za kupanje. Egej doduse ima jace struje malo za nijansu i vetar Meltemi koji ne staje tri meseca. Od zivuljki treba paziti na jezeve, da vas ne opece koja meduzica, a ajkula zaluta povremeno i to bude udarna vest.

Sledece more koje sam posetio bio je Baltik ili kako ga nemci zovu Ostsee istocno more. Temperatura je takva da kupanje mozete zaboraviti no ipak oni su uspeli da razviju poprilican turizam morski ponajvise iz cinjenice da su to bile komunisticke zemlje koje nisu mogli lako putovati pa su koristili to sto imaju: DDR, Poljska, Rusi itd...

Severno more ista prica, samo jos gore jer se oni nisu ni trudili da razviju morski turizam posto im je lako dostupna bila juzna Evropa.

Sledece: Azurna obala, Francuska. Prvi put sam se tamo okvasio u pocetkom avgusta i voda je u poredjenju sa Jadranom bila takav spich da se to ne moze opisati. neuporedivo hladnije, neprijatnije...

2014 posetio sam prvi put Portugaliju. Lisabon. Bilo je leto takodje, moj domacin mi kaze idemo na okean ali kupanja nema. ZNACI: u celoj onolikoj obali portugalskoj niko se ne kupa, jer su struje jake, Atlantik je jos hladniji od Mediterana i ima gomila zaisa otrovnih hobotnica, ajkula i svakakvih nemani. A svo vreme ti gledas prelepi okean koji te mami, osecas se kao evnuh u haremu. Ima samo jedna oblast na jugu koja je malkico bolja i tu oni svi hrle da se kupaju i gore im je 7x nego u Francuskoj npr.

I tako dolazimo do Pacifica pa vi sad sami izracunajte ako ste lubitelj kupanja u moru kako cete se provesti.

Eh da. Jednom sam pricao sa jednim Japancem i pitam ga kako se provode za godisnji. Da li se kupate? On me gleda belo kao da sam rekao the Emperor sux, zatim trepne i kaze: u Japanu se mi ne ku pa mo u moru ! Za razliku od the West Coast gde je plaza makar bozantvena Japanci ni tu nisu imali srece... Gomila travuljina algi, stene i sljunak crne boje itd itd...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #72  
Staro 29.07.2021, 22:18
ldnlions ldnlions je offline
Član
 
Datum prijave: 29.07.2021
Poruke: 2
Nepromenjeno

pozdrav kolega, ja sam iz hrvatske i studiram pravo. radi se o integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom pravnom studiju koji traje 5 godina. namjeravam se prijaviti pa me zanima, s obzirom da sam 4. godina, pod dosadašnje obrazovanje stavljam 'some university courses'? ako sam dobro razumjela, to bi bilo to, ali evo, da provjerim.

e sad, s obzirom da se naš pravni sustav uvelike razlikuje od anglosaksonskog, jasno mi je da se tamo bez njihove diplome definitivno ne mogu baviti primjerice odvjetništvom ili sudstvom, ali s obzirom da to ni ne želim, zanima me priznaju li uopće išta s naše diplome (jer se na pravu ne polažu isključivo pozitivnopravni predmeti) ili je potpuno beskorisna i moram nešto završiti ispočetka? ako ovdje ima pravnika koji su otišli u ameriku ili to namjeravaju ili znaju nekoga tko je s diplomom pravnog fakulteta otišao u USA molila bih vas da napišete koje je dodatno školovanje potrebno da bi naša diploma tamo bila upotpunjena nekom njihovom pa omogućila posao koji ima bar neke veze s pravnom strukom. hvala svima
Reply With Quote
  #73  
Staro 29.07.2021, 22:23
ldnlions ldnlions je offline
Član
 
Datum prijave: 29.07.2021
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cobecar Prikaz poruke
33,5 godine, neoženjen, nisam u stalnom zaposlenju i nemam nepokretnosti na svoje ime(razmišljao o onim programima, tipa Aljaska,ali tu mislim da nemam šanse zbog svega navedenog)!
Iskreno, nisam se mnogo ni raspitivao o programima i mogućnostima,tako da nisam u toku šta sve postoji kao opcija!
A završio sam Pravni fakultet(Univerzitet u Bg) i što se tiče pokušaja odlaska "preko diplome", to je skoro pa nemoguće i onda su mi minimalne šanse u toj nekoj opciji.
Krenuo sam samostalno da učim programiranje i tu sam neki početnik pa se nadam da ću preko toga možda moći kroz par godina da dođem do USA ili možda neke "jače" evropske zemlje(realno ni u Srb. nisu male zarade u toj branši ali ne gledam samo i isključivo zaradu u životu).
Tako da,videćemo šta će od svega toga biti. Niko ne zna šta nas čeka sutra!
Hvala, takođe i tebi puno sreće!
pozdrav kolega, jeste li otišli u USA? ja sam iz hrvatske i studiram pravo. radi se o integriranom preddiplomskom i diplomskom sveučilišnom pravnom studiju koji traje 5 godina. namjeravam se prijaviti pa me zanima, s obzirom da sam 4. godina, pod dosadašnje obrazovanje stavljam 'some university courses'? ako sam dobro razumjela, to bi bilo to, ali evo, da provjerim.

e sad, s obzirom da se naš pravni sustav uvelike razlikuje od anglosaksonskog, jasno mi je da se tamo bez njihove diplome definitivno ne mogu baviti primjerice odvjetništvom ili sudstvom, ali s obzirom da to ni ne želim, zanima me priznaju li uopće išta s naše diplome (jer se na pravu ne polažu isključivo pozitivnopravni predmeti) ili je potpuno beskorisna i moram nešto završiti ispočetka? ako ovdje ima pravnika koji su otišli u ameriku ili to namjeravaju ili znaju nekoga tko je s diplomom pravnog fakulteta otišao u USA molila bih vas da napišete koje je dodatno školovanje potrebno da bi naša diploma tamo bila upotpunjena nekom njihovom pa omogućila posao koji ima bar neke veze s pravnom strukom. hvala svima
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Key West, Florida tijana2401 Lokacije u USA 1 23.04.2016 14:29
Midwest & West USA dragonn Lokacije u USA 31 11.10.2015 20:55
Charleston, West Virginia ivkodrg Lokacije u USA 10 12.09.2014 21:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.