ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.08.2010, 14:24
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno A Kanada?

Znam, znam da je ovaj site posvećen samo USA i lutriji ali verujem da, mnogima koji želimo otići iz ove zemlje i to preko bare i nije nešto preterano bitno da li je to USA ili Canada. Iz te perspektive, možda ne bi bilo loše da se malo raspričamo i na ovu temu

Ja sam bila u Kanadi (Kitchner naravno ) u poseti rodjacima nekih mesec dana 2007, i videla kako je divno živeti tamo. E sad, kako su mi tamo rekli, život amerikanaca i kanadjana se i ne razlikuje nešto preterano, osim nekoliko razlika koje se tiču obrazovnog sistema i zdravstvenog osiguranja koji pretežu na Kanada tasu.

Mi smo u početku bili više zainteresovani za Kanadu ali je čitav proces oko imigracije jako komplikovan, toliko da čak i lutrija za USA ima više šansi da upali.

Čula sam da je u poslednjih nekoliko godina bilo nekakvih promena tj da je skraćeno vreme potrebno za odobravanje iseljeničke vize ili nešto slično. Interesuje me da li je neko skoro prošao kroz ceo proces i kako to izgleda. Možda ne bi bilo loše da neko baci razmišljanja USA vs. Canada.

P.S. Izvin'te još jednom što počinjem priču oko Kanade, ali bi mi stvarno godila pomoć. Pretražila sam čitav net, ali nigde nema ni približno dobar forum. Bio je nekakav na krstarici.com i ljudi su se dopisivali nekoliko godina, a onda se svi isvadjali i izvredjali i thread locked.
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.08.2010, 22:03
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Kapiram da ti nitko neće dati iseljeničku vizu na lepe oči, ali mislim da je otići u Kanadu, Australiju ili Novi Zeland jednostavnije, nego otići u SAD, bar što se tiče papirologije.

Čuo sam dosta priča, tipa, završio "dobar" fax, ima nekoliko godina radnog iskustva, zna engleski... da možeš naći poslodavca i dobiti iseljeničku vizu. Sumnjam u verodostojnost svih tih priča, ali opet kapiram da ima ima nešto istine... još nikad nisam čuo da je netko na tu foru otišao u SAD. Priče da je netko dobio green card su uglavnom bile ili preko kao izbeglice, braka, ili preko lutrije, ili istekla mu B2 viza i nikad nije izašao. Moja fav story je nisu dobili US vizu, dobili Kanadsku, pa u gepeku usli u SAD.

Meni je Kanada uvek bila želja... ali eto, izgleda nista od toga
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.08.2010, 23:22
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Prostudiraj zvanicnu prezentaciju kanadskog imigracionog. Evo linka:
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

Ono sto ja znam vezano za kanadsku iseljenicku vizu je da se u proseku ceka malo jace od godinu dana. Za exYU prostore je zaduzena ambasada u Becu. Kanadski "Green Card" je lakse dobiti sa te strane sto postoji bodovni sistem i jasna pravila i zahtevi koje je neophodno ispostovati da bi se uslo u proces. 67 poena je minimum koji je neophodan kako bi te uopste uzeli u razmatranje. Takodje je jako vazno znanje engleskog i/ili francuskog. Na osnovu rezultata IELTS testa dobijas odredjeni broj bodova, a ako probas i TEF (test francuskog) mozes dobiti i dodatne poene sto svakako ne skodi. Boduju ti godine starosti, nivo obrazovanja... (imas sve na tom njihovom sajtu, malo je mozda konfuzno, ali ces se snaci).

Svakako treba pokusati, a lutriju za USA igrati svake godine, pa sta pre upali. Moje licno misljenje je da je USA bolja za zivot. Prvo zbog klimatskih faktora, a drugo sto u Kanadi bas i nemas neki preterani izbor mesta za zivot. Sve se na kraju svede na Toronto i Vankuver, a ostatak manje-vise nije vredan pomena (ne znam koliko bi te u USA usrecili Severna ili Juzna Dakota ili Nebraska kad bi te tu neko bacio npr. jer se Kanada van dva pomenuta "velika" grada moze uporediti sa ovim americkim zabitima).
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.08.2010, 00:59
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Ma kakva crna Kanada, tamo i pingvini padaju u nesvest.
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #5  
Staro 21.08.2010, 06:44
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Magelan je sve lepo napisao.
67 BODOVA je minimum, sve se boduje a preko linka ces saznati i sta.
Salje se direkt u Austriju ali je moj kolega za oko 9 meseci prosao sve i samo otisao. Naravno pre toga se ozenio.
Kaze da procedura bas nije komplikovana.
Pre nekog vremena su dobili dete. Mislim da mi je rekao da su isli u bugarsku ili Rumuniju po pasos.
Price oko intervjua i da li ga je bilo ne mogu da se setim. Oba jezika ti daju vise poena I sl.
Ipak, posle 15 meseci zivota na jugoistoku USA tesko da bih se preselio na sever... Mozda bas ako ponudu ne bih mogao da odbijem. Zima brate, samo se setim price o onom sto cistio sneg i odmah mi ladno
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #6  
Staro 21.08.2010, 07:35
TanjaMarjan TanjaMarjan je offline
Član
 
Datum prijave: 20.06.2010
Poruke: 12
Nepromenjeno

zdravo

Ima odlichan forum za Canadu i sve oko imigracije i zivot tamo

http://forums.snapsolutions.ca/

pozdrav
Reply With Quote
  #7  
Staro 22.08.2010, 15:48
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Da li je neko imao iskustva ili zna nekoga ko je otisao u Australiju? Na sajtu australijske ambasade sam videla da se moze otici, a da prednodno ljudi nemaju obezbedjne posao(sponzora).

Hvala unapred!
Reply With Quote
  #8  
Staro 22.08.2010, 21:49
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Moj drugar je tako otisao u australiju. Procedura je trajala ukupno manje od 2 godine. Imas informacije na njihovom sajtu, koliko se secam isto se nesto boduje ko i za kanadu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 23.08.2010, 19:43
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Moj drugar je tako otisao u australiju. Procedura je trajala ukupno manje od 2 godine. Imas informacije na njihovom sajtu, koliko se secam isto se nesto boduje ko i za kanadu.
Hvala dreamerns
Reply With Quote
  #10  
Staro 24.08.2010, 09:49
vesnicica vesnicica je offline
Član
 
Datum prijave: 08.09.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 22
Pošalji Yahoo poruku korisniku vesnicica
Nepromenjeno

S obzirom da smo moj muž i ja razmišljali o Kanadi mi smo se malo i raspitivali....Skratili su period čekanja sa 3 godine na max 1 godinu,tako kažu a ono što znam je da su neki naši poznanici preko neke Agencije iz Zemuna (advokatska kancelarija,mislim) za 6 meseci dobili iseljeničke vize,rasprodali sve i otišli.Ukoliko dođem do telefona,maila ili bilo koje informacije ja ću je postaviti.Uglavnom imaš da platiš da ti fiktivno nađu posao jer tako dobijaš poene i da platiš da ti nađu posao koji će te čekati.Ovi ljudi su izabrali varijantu fiktivno.Ali klima je definitivno nešto što te tera u depresiu tj nostalgiju.Prijatelji koji su tamo već nekih 7 godina,ona radi u državnoj službi,on za Nemce,super im je,putuju,često dolaze...ali kukaju...ubi ih klima i depresija.Razmišljaju da menjaju kontinent.
Procedura oko papira je skuplja,duže traje ali mislim da oni vraćaju neki novac ako dobiješ vizu.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.