ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #141  
Staro 16.12.2020, 03:40
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Slazem se da je tesko da ce putnicko osiguranje pokriti porodjaj.

Moze da dobije Emergency Medicaid recimo (kako bi se poradjale inace silne zene iz Latinske Amerike koje nemaju legalan status i SSN...). Da li bi to uticalo kasnije kad aplicira za drzavljanstvo je pitanje, moze da komplikuje, ali ne mora da znaci.
Najveci problem u ovom slucaju, i kad je u pitanju Medicaid i privatno osiguranje, je vreme koje potrebno da se tehnicki i papiroloski sve odradi, taman i da ima SSN od prvog dana. Za privatno osiguranje treba vremena dok se aktivira nadje lekar, bolnica... Za Medicaid sa druge strane je verovatno mnogo kraca procedura, ali je opet pitanje da li moze da se zavrsi za to vreme.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #142  
Staro 16.12.2020, 08:44
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Nema sanse da ce i jedno putnicko osiguranje da je pokrije porodjaj. SSN nema a bez njega je nemoguce da dobije zdravstveno ovde, koliko bar znam.
Tako je...
Prosto neverovatno kolko ljudi lupetaraju ovde u fazonu uzmes bilo koje zdravstveno i BAM mi pokrivamo sve, plus beba dobija drzavljanstvo scenario iz snova ali juce....

Meni se zena prosle god porodila u Chicagu, imaka je zdravstveno ali je opet oko 7000$ bio deductible iz naseg dzepa, ostalih 30k je pokrilo osiguranje, a da bi dobila "free insurance " opet je moralo da im se dostave kolka su primanja u domacinstvu
Reply With Quote
  #143  
Staro 16.12.2020, 10:57
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Normalno zvuci da niko nece da osigura nekiga da leti u doba kada se ocekuje porodjaj, ali niko nije napisao da se uzme BILO KOJE zdravsteno osiguranje, nego vise nesto tipa https://www.travelwithjane.com/pregnancy-add-on/ sto moze da pokrije neke troskove.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Tako je...
Prosto neverovatno kolko ljudi lupetaraju ovde u fazonu uzmes bilo koje zdravstveno i BAM mi pokrivamo sve
To zavisi od toga koje ste osiguranje uplacivali. Da ste uplacivali osiguranje koje je $5000 deductible, platili bi $5000.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Meni se zena prosle god porodila u Chicagu, imaka je zdravstveno ali je opet oko 7000$ bio deductible iz naseg dzepa, ostalih 30k je pokrilo osiguranje, a da bi dobila "free insurance " opet je moralo da im se dostave kolka su primanja u domacinstvu
Reply With Quote
  #144  
Staro 16.12.2020, 11:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Ono sto meni trenutno pada na pamet, a nisam znao pre nego sto sam dosao je da u godini u kojoj ne zaradjujete puno, ni ne placate punu cenu zdravstvenog osiguranja, jer mozete da racunate na tax credit u tu svrhu. Na primer ako ste zaradjivali $50k godisnje vise cete placati potpuno isto zdravsteno osiguranje od onog ko zaradjuje $40k godisnje ako ste ga kupili na healthcare.gov i sl. i prijavili se za tax credit, sve do neke granice ispod koje zdravstveno osiguranje mozete da imate i uopste ga ne placate (nisam skroz siguran, ali to je valjda Medicaid, nisam bas najsigurniji). Takodje je veoma vazno da ukoliko zaradite do 400% Federal Poverty Level (FPL) (koji je $17,240 za 2 osobe za 2020.), dakle do $68960 imate prava na tax credit, a preko toga ne. I tu je bas dobra razlika u ceni - evo koliko placa i dobija odbitka neko ko zaradjuje 68000, a koliko 69000.
Zasto sve ovo pisem: ne znam da li je nekako izvodljivo da oboje dodjete, mozda i u ovoj godini i zatrazite ssn, a vi se odmah vratite. Za tih para dana imate neko "pregnancy add on" osiguranje (ukoliko postoji). Suprug ostaje i podnosi molbu za zdravstveno osiguranje sa tax creditom prijavljujuci realne proslogodisnje prihode i uzme najskuplje koje postoji ($0 deductible ako je moguce), jer (nije da vam to zelim) najverovatnije necete previse zaraditi u prvoj godini i morati da vratite unapred pozajmljeno. U tom slucaju mozete skoro da birate gde cete se poroditi.

Last edited by slucajni_prolaznik; 16.12.2020 at 11:38.
Reply With Quote
  #145  
Staro 16.12.2020, 13:53
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Eh ljudi moji dragi sta sve lova pravi svi ste se uhvatili za osiguranje dal da se porodi u USA il ne a niko ne pominje u stvari pravu situaciju u kom se nalazi majka i kakve sve komplikacije mogu da se naprave.
1. Zena je u ozbiljnom trudnoci kao sto navela ulazi u osmi mesec ako me dobro memorija drzi.
2. Koja bi avio kompanija ce da primi zenu u tom stanju.
3. Spominje da ima rodjake koji ce da ih prime u pocetku sve je to lepo al u ogromnom upitniku kako ce sve se desavati otom potom videce sami oni pogotovo sad kakva je trenutno stanje bog da nas cuva sve a ne pa za pocetnike koji treba tek da se ukuce u USA.

Moj savet ti je Orhideja da se porodis ti u Srbiju a tek onda pred isteka vize da sve vas odete u Usa podnsete svu potrebnu dokumentaciju da bi i beba dobila green card i da ne napustate Ameriku sve dok ne dobijete papire za vas i bebu. Tek onda ce da razmisljate dal ce da zivite u Srbiju il Ameriku pravite razne kombinacije.
Ovo ti pricam posto imam poznanike koji su bili iz generacije DV-2019 porodila se majka u Skoplje i onda svi otisli za Ameriku podneli zahtev za bebu i mislili da ce sve da ide glatko al znamo sta uradi sva ova zabrana Trampova oko imigracije a dodatno i korona i do dan danas nisu dobili green cartu za bebu. Dobili su ono prvicno da im je primljen zahtev a green card nigde. Ma svugda su se obracali bukvalno svuda i sad ne mogu da naprave ulaz sa bebom posto su pre toga napustili zemlju.

Pozdrav i cuvajte se posto zdravlje na prvo mesto pa onda sve ostalo ce da bude ok ako se dobro postapi.
Reply With Quote
  #146  
Staro 16.12.2020, 17:29
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Orhideha ideja Prikaz poruke
Zdravo ljudi. Mozda pitanje nije za ovu grupu, al vidim da ste aktivni u poslednje vrijeme. Izvucena sam za zelenu kartu, dobili vizu muz i ja, i od januara do sredine marta mozemo uci u Ameriku. Medjutim, ja u januaru ulazim u 8 mjesec trudnoce, i zbog cijele situacije ne znam koliko je pametno da putujem u januaru. Da li je moguce da muz ide bez mene iako sam ja nosilac zelene karte, uz sva ljekarska obrazlozenja i moje nalaze, saceka zelenu kartu tamo, a ja da dodjem aprila/maj. Jel bio ikad ovakav slucaj?
Moramo odluciti cim prije, ne znam sta mi je ciniti, a ne mogu tek tako ovu priliku pustiti hvala
Ako sam dobro shvatila, vama sredinom marta istice 6 mjeseci od ljekarskog? Probajte da kontaktirate ambasadu i pitate ih, da li je moguce da uradite novi ljekarski pregled, kako bi vam se produzio rok za ulazak u SAD. Objasnite situaciju da zbog korone i poodmakle trudnoce niste u mogucnosti da putujete posle nove godine
Reply With Quote
  #147  
Staro 16.12.2020, 21:22
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Planiramo u Kaliforniju, al ist tako smo culi da rijetko koje osiguranje ce primiti tako trudnicu, jer je vec njima na teretu, a to ne zeli nijedno osiguranje. Uz to prva mi je trudnoca i hvata me bas trip zbog svega, korone, hormona itd. Padalo mi je na pamet i to da idemo poslije poroda, al meni je termin kraj februara, a viza vazi do 15 marta. Znaci ne mogu putovat sa djetetom od 10-15 dana. Ili mogu 😂 Takodje, razmisljam da pisem ambasadi u Sarajevu, al je poenta sta smo ih god do sad pitali ljudi nemaju pojma, nisu bas upuceni. Naravno pisacu im, al se u to najmanje uzdam
Vama hvala svima na izdvojenom vremenu
Reply With Quote
  #148  
Staro 17.12.2020, 03:22
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Mozete se odluciti da ponovo prodjete kroz ceo proces / lekarski/ viziranje/...

Ja sam imao operaciju i oporavak je trajao skoro 7 meseci i iso sam ponovo kroz ceo proces, doduse posto sam ja jedinac i sam sam doso ovde nije me iskostalo mnogo, verujem da bi bio veliki udarac na budzet za troje...

Po meni je to mozda bolja opcija nego da se putuje sa detetom od 15 dana
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #149  
Staro 17.12.2020, 11:03
Orhideha ideja Orhideha ideja je offline
Član
 
Datum prijave: 11.07.2019
Poruke: 26
Nepromenjeno

Ako postoji opcija ponovnog viziranja, mozda bi to bilo najnormalije sada. JEste da opet kosta, al kad smo toliko do sad potrosili mozemo jos toliko 😃 Ne znam samo da li da im saljemo odmah mejl, ili da ipak sacekam januar?
Reply With Quote
  #150  
Staro 17.12.2020, 12:25
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja mislim da to nije moguće kada se završi fiskalna godina. Jedino, ako nešto bude sa ovih 9095 viza, ali to je na dugačkom štapu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.