ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #251  
Staro 07.11.2020, 20:13
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

U svakom slucaju mi lutrijasi moramo biti zadovoljni Bidenovom pobedom jer je Trump vise puta izjavljivao da je za ukidanje lutrije. A kad se ukine, tezak je put do povratka.
Demokrate su i uvele lutriju, i cak dvaput pokusali da prosire na 100.000 viza. Nije proslo u kongresu. Mozda opet pokusaju ko zna, a za ukidanje ne treba da brinemo
Takodje, pratim americke izbore od 80ih i redosled uvek ide: republikanac pokvari sve, demokrata ispravlja. Ovako kako republikanci vode zemlju mogu i ja.
Sniziti poreze ali zbog toga se poveca deficit, glumiti religioznost i porodicne vrednosti, pozivati se na "bad foreigners" koji uzimaju poslove amerikancima da bi ljudi glasali za mene.
Nista drugo i nemaju da ponude

Last edited by Andrew Wiggins; 07.11.2020 at 20:19.
Reply With Quote
  #252  
Staro 07.11.2020, 20:17
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
не ''браним'' ја никога, и никако не треба доносити закључке у туђе име! просто сам рекао да је забранио јер је корона ударила што је колико знам било званично обавештење (могуће да грешим-али евидентно је да је корона направила застој), а то да ли је он то једва дочекао јер је против имиграната или не је друга прича.
Naravno da gresis, zvanicno obrazlozenje je da ce zli pokvareni imigranti da ukradu poslove vrednim Amerikancima. Korona je napravila zastoj zato sto je on to hteo, moglo je sve da se nastavi normalno kao sto sve normalno i funkcionise. Podizanje za duplo skoro imigracionih taksi, uvodjenje zabrana za citave zemlje da putuju mnogo pre korone, ukidanje radnih viza..
Reply With Quote
  #253  
Staro 08.11.2020, 01:40
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Димитрије Prikaz poruke
ја сам само питао питање, које није требало да има циничан карактер, али нема везе сада. свестан сам шта трамп жели о имиграцији и шта је донекле радио, али нисам знао све потезе, и моје питање је било просто у смислу шта је урадио од закона. буквално ништа друго. не видим потребу да се гледа цинизам у питању јер га свакако нисам имао намеру направити.
исто сам питао и за бајдена јер се прича да су демократе про имигрантски настројени и да ће олакшати много око имиграције (као што је наводно било пре трампа).
Ni moj odgovor zaista nije bio cinican. Ja sam radila u sistemu imigracije godinama, pa znam ipak malo vise od prosecnog poznavaoca imigracije, stoga i objasnjenje.
Sto se demokrata tice, nisu pokusavali da miniraju imigraciju, menjaju i dopunjuju zakone i otezavaju legalne procese za dobijanje papira. To ne znaci da svi oni mnogo vole imigrante, ali su svesni sta imigranti znace. Uzgred, Obamina administracija je deportovala jako mnogo ljudi, mozda i vise nego Trampova, ali Demokrate ne propagiraju netrpeljivost prema imigrantima, manjinama itd. Nece demokrate sigurno nista olaksati oko imigracije, ali nece ni otezavati, niti ce imati takvu rasisticku, mizogonisticku retoriku. Nista nije navodno, pre Trampa je postojao imigracioni sistem, koji je kao takav funkcionisao, a onda je Tramp resio da sve to oteza i zakomplikuje bez ikakvih razloga.
Koronu je iskoristio samo da bi sproveo sve sto u normalnim uslovima nije mogao. Ban nije iz razloga da se ne prenosi korona, donesen je upravo da bi stopirao imigraciju, ljudi sa vizama, legalnim statusom i drzavljani Amerike putuju...
Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #254  
Staro 08.11.2020, 12:27
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Ni moj odgovor zaista nije bio cinican. Ja sam radila u sistemu imigracije godinama, pa znam ipak malo vise od prosecnog poznavaoca imigracije, stoga i objasnjenje.
Sto se demokrata tice, nisu pokusavali da miniraju imigraciju, menjaju i dopunjuju zakone i otezavaju legalne procese za dobijanje papira. To ne znaci da svi oni mnogo vole imigrante, ali su svesni sta imigranti znace. Uzgred, Obamina administracija je deportovala jako mnogo ljudi, mozda i vise nego Trampova, ali Demokrate ne propagiraju netrpeljivost prema imigrantima, manjinama itd. Nece demokrate sigurno nista olaksati oko imigracije, ali nece ni otezavati, niti ce imati takvu rasisticku, mizogonisticku retoriku. Nista nije navodno, pre Trampa je postojao imigracioni sistem, koji je kao takav funkcionisao, a onda je Tramp resio da sve to oteza i zakomplikuje bez ikakvih razloga.
Koronu je iskoristio samo da bi sproveo sve sto u normalnim uslovima nije mogao. Ban nije iz razloga da se ne prenosi korona, donesen je upravo da bi stopirao imigraciju, ljudi sa vizama, legalnim statusom i drzavljani Amerike putuju...
Danijela



Sta mislite dali Trump u ovo malo vremena koje mu preostaje na predsednickoj funkciji, dali on moze dodatno da produzi BAN za ulaz u SAD?

Dali on ima takve ingerencije? Jos malo vremena je on na vlasti, i pitam se dali on ima neku moc da dodatno oteza migraciju?

Izvesno je da ce Trump da smeni Fauci kao glavnog epidemiologa i da ce promeniti neke rukovodne pozicije u CIA i FBI. No mene zanima dali Trump ima nadleznost da i ume ,, stara dobra vremena" produzi BAN za ulaz u SAD? I da jos vise zakomplikuje potencijalnim migrantima?
Reply With Quote
  #255  
Staro 08.11.2020, 13:12
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Sta mislite dali Trump u ovo malo vremena koje mu preostaje na predsednickoj funkciji, dali on moze dodatno da produzi BAN za ulaz u SAD?

Dali on ima takve ingerencije? Jos malo vremena je on na vlasti, i pitam se dali on ima neku moc da dodatno oteza migraciju?

Izvesno je da ce Trump da smeni Fauci kao glavnog epidemiologa i da ce promeniti neke rukovodne pozicije u CIA i FBI. No mene zanima dali Trump ima nadleznost da i ume ,, stara dobra vremena" produzi BAN za ulaz u SAD? I da jos vise zakomplikuje potencijalnim migrantima?

Tramp je do 20.januara predsednik. Do tada, moze da radi apsolutno sta hoce i ima apsolutnu moc kao i do sada.
__________________
DV2018 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00030XXX
Reply With Quote
  #256  
Staro 08.11.2020, 17:01
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pablo Prikaz poruke
Tramp je do 20.januara predsednik. Do tada, moze da radi apsolutno sta hoce i ima apsolutnu moc kao i do sada.
Ne moze da radi sta hoce i nema apsolutnu moc, niti je imao. Kao sto uostalom, ni jedan drugi predsednik pre njega nije imao apsolutnu moc.
Ako i pokusa da "spali sve za sobom" tesko da ce uspeti jer njegovi su vec poceli da ga napustaju i da se sklanjaju od njega.
Reply With Quote
  #257  
Staro 08.11.2020, 18:03
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Sta god da uradi to ce uraditi samo preko izvrsnih odredbi koje naredni predsednik isto tako moze da ponisti. A Ameri i imaju termin "lame duck" za ovaj period od dva meseca. Ne moze da smeni Faucija.
Reply With Quote
  #258  
Staro 08.11.2020, 18:39
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Ne moze da radi sta hoce i nema apsolutnu moc, niti je imao. Kao sto uostalom, ni jedan drugi predsednik pre njega nije imao apsolutnu moc.
Ako i pokusa da "spali sve za sobom" tesko da ce uspeti jer njegovi su vec poceli da ga napustaju i da se sklanjaju od njega.
Bravo bukvalisto.:d rool:
__________________
DV2018 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00030XXX
Reply With Quote
  #259  
Staro 08.11.2020, 21:29
edo edoni edo edoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2019
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Master Yoda Prikaz poruke
@Vladimir95 veoma je pohvalno sto si vec dogurao do B1 nivoa nemackog. Ja sam se sav polomio za A1. Nazalost kod nas je situacija takva da samo par fakulteta imaju prodju, a bojim se da mehatronika nije medju njima.
Moj prijatelj je zavrsio mehatroniku, a radi kao business analyst u jednoj IT firmi sto nema nikakve veze sa mehatronikom, ali eto snasao se.
Automaticari, elektronicari, telekomunikacije, sve je to puklo i svi idu na IT kurseve ne bi li nasli neko uhlebljenje.
Ima ona izreka "Ne zatvaraj vrata dupetom", ako nemcima trebaju mehatronicari, naci ces ti vec put do njih, ako ne, trebaju im kamiondzije . Sa B1 si bolji od vecine nasih likova koji rade po Becu, Stuttgartu itd. i ne znaju beknuti nemacki.
Ja sam isto zainteresovan za jos neki vid vize ka USA sem lutrije, ali imam neki utisak da je mnogo tesko, da bas moras biti Wunderkind da bi se neko pomucio da ti izganja papire, ali moram priznati da jos uvek nisam probao tak oda ne smem da tvrdim, ovo je samo moja impresija.
Ma ja sam trenutno na b1 i taj a2 je smijesan ali kao i ti meni se Njemacka ne svidja i ako sam tu par godina i fino mi ide hajmo reci solidno ali jezik,ljudi,mentalitet nikako
Reply With Quote
  #260  
Staro 09.11.2020, 04:39
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Sta mislite dali Trump u ovo malo vremena koje mu preostaje na predsednickoj funkciji, dali on moze dodatno da produzi BAN za ulaz u SAD?

Dali on ima takve ingerencije? Jos malo vremena je on na vlasti, i pitam se dali on ima neku moc da dodatno oteza migraciju?

Izvesno je da ce Trump da smeni Fauci kao glavnog epidemiologa i da ce promeniti neke rukovodne pozicije u CIA i FBI. No mene zanima dali Trump ima nadleznost da i ume ,, stara dobra vremena" produzi BAN za ulaz u SAD? I da jos vise zakomplikuje potencijalnim migrantima?
Mislim da se nece produzavati ban, sam po sebi nema ingerencije da menja, ali kao sto smo vec videli moze da donese executive order. Sad, da li za to realno ima vremena i da li oni time uopste zele da se bave ne bih znala, mislim da oni sad imaju vece prioritete od toga. Njima je bilo najbitnije da postave svog sudiju u Supreme Court, zato su zurili da to odrade pre izbora, i uspeli su.
Cak i da produze ban, cim novoizabrani preuzme vlast moze da isti "ponisti".
Logicno je da ce se truditi da postave svoje ljude svuda gde mogu i dok mogu, ali zaista ne verujem da ce se nesto drasticno menjati po pitanju imigracije, mada sve je moguce. Mislim da se ne treba mnogo brinuti oko toga sad...
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:04.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.