ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv-2022 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #341  
Staro 17.11.2020, 14:53
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Ako se ne varam ti sponzorski obrasci nisu šala. Neka me ispravi neko ako griješim ali bukvalno padaš nekome na teret i to narednih 10 godina?
Ja lično da sam tamo nikada nikome ne bi bio sponzor, ali većina ljudi i ne zna svoju odgovornost pa potpiše šta bilo samo da mu neko drag dođe (mislim na časne izuzetke ) ...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #342  
Staro 17.11.2020, 15:05
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

I-134 ako se ne varam, nije "legally binding". U smislu, sve i ako padnes na teret drzavi, sponzor nema legalnu obavezu da te finansijski pomaze.

Ovaj drugi je vec puno ozbiljnija prica i koliko se sjecam, koriste ga masovno firme kao obavezan dio dokumentacije u toku sponzorisanja novih radnika.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #343  
Staro 17.11.2020, 18:45
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Cekajte ja jos ne znam dal su dosad trazili ikome iz Srbije i134 ili taj drugi i864 za Green Card ili se prica da Makedoncima traze?
Reply With Quote
  #344  
Staro 17.11.2020, 20:29
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Jako je cudno sto je taj formular za neimigrantske vize a koriste ga za imigrantske vize. I134 je smesan gde se samo kaze da ce se pokriti troskovi tokom boravka u US, dok u i864 jasno pise dok neko ne postane drzavljanin ili 40 poreskih kvartala ne odradi imas obavezu da ga izdrzavas tj da si odgovoran.

Mada zelim svakom ko misli da od tih jadnih mrvica koje vlada daje kao "socijalu" da zivi do kraja zivota sa tim bonovima za hranu. Stvarno je smesno kad neko prica ko nije u Americi kao mora to da ne bi pao na socijalu da ne krades drzavu, a socijala u Americi ne postoji.
To za socijalu je tacno, jer food stamps (zavusno od clanova porodice) budu oko 200 $ ,

I-134 ili Affidavit of support nije smesan jer se opet obavezuje na neki nacin da ce pokriti troskove, pritom sponzor mora da navede platu, takse, racun u banci, vrednost nekretnina, i da sve to podrzi dokazima, odnosno da za sve ima papire (sve to moze da se vidi u instructions za tu fomu). Ljudi cesto nece da iznose takve detalje, i uopste da imaju veze sa tim stvarima, sa tim sam se susretala na poslu.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #345  
Staro 18.11.2020, 09:08
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Mislim da vam ne moze to potpisati nikakva organizacija. Novac na racunu bio svakako bio dobra alternativa, nema sta oni tu da prihvate, to je jeste dokaz. Koliko se secam bila je nek cifra od 10,000 $ po osobi, ali ne bih da tvrdim, nek me neko ispravi ako zna sigurno.
Ako vas izvuku vi cete lepo pozvati ambasadu i pitati ih tacno oko toga. Za sad pregledajte forum. Verovatno ima iskustava iz Makedonije. Pozdrav


Nasao sam obrazac I-134 na internetu, i nije niti ovaj obrazac zanemariv.
Postoje puno obaveza u i ovom formularu, niti ovo ne bi svako prihvatio kao obavezu.

Mislio sam u organizacijama koje postoje u SAD-u a koje se bave Srbima dali mozda neka fizicka osoba bi zelela da se prihvati.
Ukoliko me izvuku na lutriji, ja cu svakako da pitam u ambasadi SAD-a u Skoplju, samo nisam siguran dali cu dobiti konkretan, jasan i precizan odgovor. Bojim se da mi nece u ambasadi u Skoplju da kazu direktno i precizno dali ce mi trebati I-134, bojim se da tek kada bude bio intervju u ambasadi tek tada ce mi reci oko I-134 a tada je naravno kasno.
Reply With Quote
  #346  
Staro 18.11.2020, 09:13
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Jako je cudno sto je taj formular za neimigrantske vize a koriste ga za imigrantske vize. I134 je smesan gde se samo kaze da ce se pokriti troskovi tokom boravka u US, dok u i864 jasno pise dok neko ne postane drzavljanin ili 40 poreskih kvartala ne odradi imas obavezu da ga izdrzavas tj da si odgovoran.

Mada zelim svakom ko misli da od tih jadnih mrvica koje vlada daje kao "socijalu" da zivi do kraja zivota sa tim bonovima za hranu. Stvarno je smesno kad neko prica ko nije u Americi kao mora to da ne bi pao na socijalu da ne krades drzavu, a socijala u Americi ne postoji.

Jako je cudno sto I-134 se trazi samo u ambasadi SAD-a u Skoplju, a to se ne trazi u Beogradu, Zagrebu, Sarajevu.
Kao da smo mi Makedonci okoreli kriminalci pa za nas vaze strozija i drugacija pravila.
Nije I-134 smesan, pronasao sam i procitao taj formular, i u I-134 postoje obaveze za onog koji potpise, manje su obaveze u I-134 u usporedbi sa I-864 ali ipak postoje obaveze.

Neki vas savet, ako me izvuku na lutriji, gde da se obratim a I-134? Dali ima organizacije Srba ili ostalih ljudi sa Balkana u SAD? Dali ima istaknuti Srbi u SAD koji bi pomogli za I-134?

Jer ja cu pitati u ambasadi SAD u Skoplju ali ne verujem da cu dobiti jasan i precizan odgovor, bojim se da ce mi reci iz ambasade nesto poput ovo: Znate u sustini i generalno za zelenu lutriju nije potreban sponzor i affidavit of support, tako je bilo u principu.
I onda na intervju sok, situacija u kojoj zahtevaju I-134 ali na intervju je onda kasno da se popravi nastali problem.
Reply With Quote
  #347  
Staro 18.11.2020, 09:15
Green Green je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2020
US lokacija: Dallas
YU lokacija: Kumanovo, Severna Makedonija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Cekajte ja jos ne znam dal su dosad trazili ikome iz Srbije i134 ili taj drugi i864 za Green Card ili se prica da Makedoncima traze?

Bez brige za vas u Srbiji, ovaj I-134 se trazi samo u ambasadi SAD-a u Skoplju, ne trazi se ovaj formular u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu.
Kao da smo mi Makedonci okoreli kriminalci, ne razumem zasto je za nas teze i zasto su za nas komplikovanija pravila.
Reply With Quote
  #348  
Staro 18.11.2020, 10:21
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Samo polako drug nemoj puno razbijati glavu...
Ima ljudi na forumu po 20 god igraju lutriju pa ništa.
Sve polako prvo čekaj da budeš srećan da te izvuku pa onda razbijaj glavu šta i kako...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #349  
Staro 18.11.2020, 11:04
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green Prikaz poruke
Bez brige za vas u Srbiji, ovaj I-134 se trazi samo u ambasadi SAD-a u Skoplju, ne trazi se ovaj formular u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu.
Kao da smo mi Makedonci okoreli kriminalci, ne razumem zasto je za nas teze i zasto su za nas komplikovanija pravila.
Verovatno sa razlogom postoji, kao sto neko ima bezvizni rezim sa US, tako za Makedoniju treba i134. Ne verujem da bi ti iko to potpisao, bude realan ne bi nikome ni ti to uradio. Znam da dosta ljudi ima problem za bracne vize kad treba da nadju kosponzora za i864 da rodjena familija nece da ulazi u to.
Reply With Quote
  #350  
Staro 18.11.2020, 12:54
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Red face

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Verovatno sa razlogom postoji, kao sto neko ima bezvizni rezim sa US, tako za Makedoniju treba i134. Ne verujem da bi ti iko to potpisao, bude realan ne bi nikome ni ti to uradio. Znam da dosta ljudi ima problem za bracne vize kad treba da nadju kosponzora za i864 da rodjena familija nece da ulazi u to.
Pa rekao bi sa pravom, kada je bila ona prica o I-134 ja sam dobio ponudu od jedne kucne prijateljice iz Cikaga koja mi je kao familija da ako bude potrebe ona bi to uradila za mene, medjutim ja to nikada ne bi prihvatio radije ne bi ni isao u SAD nego da osjecam neki teret da moram non stop da razmisljam da jadnoj zeni ne padnem na teret i tako hiljadu nekih stvari tipa zdravlja, itd.
Jednostavno takav sam covjek ne bi volio taj pritisak na sebi, niti bi zelio da padnem na teret nekome.
Ali dobro, svako je drugaciji, sigurno da ima i slucajeva koji bi zloupotrijebili tudje neznanje, itd.
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.