ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 21.04.2020, 02:32
ALEX2606 ALEX2606 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2018
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Kad kliknes na tu opciju dobijes upozorenje da ne nastavljas dalje ukoliko nisi bio u USA 2019. godine.
Nisam naisao ni na kakvu slicnu opciju; dobio sam cak i confirmation e-mail da je file-ovani 1040 automatski prosledjen IRS-u.
Reply With Quote
  #72  
Staro 21.04.2020, 03:56
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ALEX2606 Prikaz poruke
Nisam naisao ni na kakvu slicnu opciju; dobio sam cak i confirmation e-mail da je file-ovani 1040 automatski prosledjen IRS-u.
Kad ides na Non-Filers i odaberes Enter Your Information lepo stoji upozorenje Do NOT continue here if:
You were not a U.S. citizen or U.S. permanent resident in 2019.
Reply With Quote
  #73  
Staro 21.04.2020, 12:10
Katarina12 Katarina12 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2019
Poruke: 29
Nepromenjeno

Ne znam da li ste videli ali Trumpov novi post na Twitteru glasi ovako :
In light of the attack from the Invisible Enemy, as well as the need to protect the jobs of our GREAT American Citizens, I will be signing an Executive Order to temporarily suspend immigration into the United States!
Reply With Quote
  #74  
Staro 21.04.2020, 14:51
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Katarina12 Prikaz poruke
Ne znam da li ste videli ali Trumpov novi post na Twitteru glasi ovako :
In light of the attack from the Invisible Enemy, as well as the need to protect the jobs of our GREAT American Citizens, I will be signing an Executive Order to temporarily suspend immigration into the United States!
Videli smo, i taj post je na temi visa buletin_____________<<<<<__^________________
Reply With Quote
  #75  
Staro 21.04.2020, 23:54
ALEX2606 ALEX2606 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2018
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Kad ides na Non-Filers i odaberes Enter Your Information lepo stoji upozorenje Do NOT continue here if:
You were not a U.S. citizen or U.S. permanent resident in 2019.
Nada umire poslednja... Poslacu ti $5 Burlington gift card ako legne
Reply With Quote
  #76  
Staro 22.04.2020, 05:59
losmi94 losmi94 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2018
US lokacija: Washington, D.C.
YU lokacija: Beograd
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Kad ides na Non-Filers i odaberes Enter Your Information lepo stoji upozorenje Do NOT continue here if:
You were not a U.S. citizen or U.S. permanent resident in 2019.
Sta mislis da li ALEX2606 kasnije moze imati probleme prilikom prijavljivanja poreza za naredne godine zato sto je ovo popunio? Pitam posto sam u istoj situaciji i ne znam sta mi je pametno da radim.
Reply With Quote
  #77  
Staro 22.04.2020, 13:32
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik losmi94 Prikaz poruke
Sta mislis da li ALEX2606 kasnije moze imati probleme prilikom prijavljivanja poreza za naredne godine zato sto je ovo popunio? Pitam posto sam u istoj situaciji i ne znam sta mi je pametno da radim.
Ja sam krenuo da popunjavam i na kraju trazi da potvrdimo da li se slazemo da mozemo imati probleme, penale i sl. I odustao sam. Moja supruga i dete nemaju jos ni socijalni broj, zbog korone, ne rade institucije. Cudno je i to da traze neki pin kod od prosle godine... Bas bi nam znacilo da dobijemo tu pomoc, ali ne znam da li smemo da apliciramo
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #78  
Staro 22.04.2020, 14:36
johnny_nyc's Avatar
johnny_nyc johnny_nyc je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.05.2011
US lokacija: New York
YU lokacija: Rijeka
Poruke: 296
Nepromenjeno

Po ovome tko god je emigrirao u USA u 2020 nije eligible za stimulus payment:

“Resident aliens” are people who have green cards or people who can prove that they have been physically present in the United States long enough to establish “substantial presence,” as per U.S. tax law.

The IRS substantial presence test counts and calculates whether you were physically present in the United States at least 31 days during the current tax year and a total of 183 days during the last three tax years (including the current tax year).
__________________
Prijave: 2001, 2009, 2010, 2011,2012...

06.05.2013. cura izvučena broj 15***
07.06.2013. poslani papiri za KCC
17.06.2013. papiri stigli u KCC
03.09.2013. odgovor iz KCC da su papiri u procesu
03.02.2014. interview odgođen
28.02.2014. liječnički odrađen
24.03.2014. novi datum interviewa

24.03.2014. green day
21.08.2014. USA LPR
Reply With Quote
  #79  
Staro 22.04.2020, 15:40
ALEX2606 ALEX2606 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2018
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik losmi94 Prikaz poruke
Sta mislis da li ALEX2606 kasnije moze imati probleme prilikom prijavljivanja poreza za naredne godine zato sto je ovo popunio? Pitam posto sam u istoj situaciji i ne znam sta mi je pametno da radim.
Ne znam zasto vi brinete oko toga da li cu ja imati penale naredne godine jer sam se prijavio za stimulus payment; ovo je vanredna situacija oko koje ste svi svesni i naravno da cu pokusati za svoju porodicu da dobijem bilo kakav support...
Reply With Quote
  #80  
Staro 22.04.2020, 16:09
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ALEX2606 Prikaz poruke
Ne znam zasto vi brinete oko toga da li cu ja imati penale naredne godine jer sam se prijavio za stimulus payment; ovo je vanredna situacija oko koje ste svi svesni i naravno da cu pokusati za svoju porodicu da dobijem bilo kakav support...
To je potpuno normalno i treba pokusati sve...
Sto se tiče ove diskusije oko toga da li ce dobiti novac koji su tek dosli, pa nelogicno je da ga dobiju bas svi pa i tek koji su dosli, sta, uzme lovu za 4 clana porodice i zapali nazad odakle je dosao. Ne ide to bas tako u USA da ti drzava da na lepe oci a ti njoj nista!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.