ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Life sciences (hemičari, biohemičari, biolozi) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 25.06.2015, 21:49
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno Pitanje za mame o pelenama

Cao svima, htela sam da pitam nase mame u Americi, da li ovde ima gde da se kupe svecke pelene i obicne pamucne pelene? Znam da ameri to sigurno ne koriste(specijalno mislim na svecke), niti da povijaju decu na nas nacin, ali ja bi volela da dete povijam prvih par meseci siroko povijanje za svaki slucaj. Elem , da nedetaljisem ...samo ako moze neko da me uputi dali to ima ovde i gde? Ili da donosim iz Srbije Mi smo u California ali to ne bi trebalo da je bitno, mislila sam nesto tipa online kupovine

Hvala unapred ...pozz
Reply With Quote
  #2  
Staro 25.06.2015, 22:33
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Slobodno ponesi, jer za te pelene i previjanje ni svedjani nisu culi, a kamo li ameri. Mi smo ih koristili tacno jedan dan, a onda prestali da maltretiramo dete. I naravno, sve je proslo OK.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #3  
Staro 26.06.2015, 14:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Meni je mama poslala paket tih pamucnih pelena. Nisam ih nikad koristila jer se ovde ne preporucuje to siroko povijanje koje je po predanju neko u Svedskoj video od ovdasnjih Indijanaca. Dete mi je nosilo samo pampers od dana prvog. I kao sto rekoh, mogu tvoji da ti posalju paket, jer ako dodjes sa koferom punih pelena, mislim da ti je dzabe utrosen prostor. Postoji dosta ljudi ovde koji ne bi da zagadjuju zivotnu sredinu pa im bebe nose "non-disposable diapers" ili ti pelene za ne-jednokratnu upotrebu. Ali one su u principu drugacije od nasih pamucnih koje su vise kao gaza.
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.06.2015, 20:14
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Hvala vuxanne za taj link . Zakljucak je , ovde nema da se kupi... Onda cemo naruciti paket, ne nesto veliki al da imamo par komada. pozzz
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.06.2015, 01:11
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik katrin Prikaz poruke
Hvala vuxanne za taj link . Zakljucak je , ovde nema da se kupi... Onda cemo naruciti paket, ne nesto veliki al da imamo par komada. pozzz
Mislim da ti je dzabe par komada sa obzirom da kad se tek rode, menjas pelene i do 11 puta dnevno. Ne moze masina da postigne da opere tih par komada dok oni to ponovo napune
Reply With Quote
  #6  
Staro 01.03.2017, 15:26
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Svedske i pamucne pelene se stavljaju preko pampersa (ili nekih drugih pelena za jednokratnu upotrebu) kod sirokog povoja i ne moraju se menjati svaki put kad se menja pampers pa je zaista dovoljno par komada. E sada, druga stvar je kad se pampers uopste ne koristi...
Reply With Quote
  #7  
Staro 03.03.2017, 02:43
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Hvala ti ... prerasli smo siroko povijanje
Ja sam htela da to nosimo jer imam u genetici neke rodjake koji imaju kracu nogu, pa zbog prevencije smo nosili 3 meseca siroko povijanje. Doneli su nam na kraju iz Srbije.
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.03.2017, 05:04
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Americki doktori ne preporucuju siroko povijanje zato sto, koliko sam ja razumela, kod zanemarljivog broja beba se kukovi iscase. Iz istog razloga ne rade ni ultrazvuk kukova. Medjutim, postoje istrazivanja koja pokazuju da kod dece sa nasih podrucja, uglavnom devojcica, u jako velikom procentu, negde cak i do 25% dodje do iscasenja kukova. E sad, da se ogradim, ja nisam strucno lice, vec sam pokusala da se maksimalno informisem kada je bebi moji prijatelja dijagnostifikovan iscasen kuk. Devojcica je sa 20 meseci imala dve operacije (namestanje kuka i skracivanje butne kosti), nosila sica-cast skoro dva meseca, ucila ponovo da hoda i ceka je jos jedna operacija kroz nekoliko meseci gde bi trebalo da joj izvade plocice iz kukova pa opet sica-cast. Ko ne zna sta je sica-cast, neka googla, nije prijatno ni najmanje.

Ovo pisem samo da pokusam nekako ljudima da docaram da nisu svi nasi doktori pali sa drveta. Mnogi nasi roditelji su "culi" da se siroko povijanje i ultrazvuk kukova ne rade na zapadu i posto su vec "culi" mora da je tacno. Ja samo molim svakog roditelja pre nego odluci da ne povija siroko svoje dete da se bar informise - zasto se kod nas to jos uvek preporucuje, koje su posledice po vase dete...
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.03.2017, 06:44
Nati Nati je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2016
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik katrin Prikaz poruke
Hvala ti ... prerasli smo siroko povijanje
Ja sam htela da to nosimo jer imam u genetici neke rodjake koji imaju kracu nogu, pa zbog prevencije smo nosili 3 meseca siroko povijanje. Doneli su nam na kraju iz Srbije.
Izvini, nisam gledala datum posta Al kad smo vec kod toga, svakako da siroko povijanje nema nikakvih stetnih efekata pa onda, zasto da ne. Mada, ja nisam praktikovala siroki povoj kod bebe jer je rodjena u letnjem periodu pa da joj ne bude previse vruce, a i dr je nakon ultrazvuka kukova rekla da nije potreban.
Reply With Quote
  #10  
Staro 03.03.2017, 07:11
katrin katrin je offline
Član
 
Datum prijave: 11.11.2013
US lokacija: Bay Area , California
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nati Prikaz poruke
Izvini, nisam gledala datum posta Al kad smo vec kod toga, svakako da siroko povijanje nema nikakvih stetnih efekata pa onda, zasto da ne. Mada, ja nisam praktikovala siroki povoj kod bebe jer je rodjena u letnjem periodu pa da joj ne bude previse vruce, a i dr je nakon ultrazvuka kukova rekla da nije potreban.
Bravo .. Ja sam morala posebno da trazim da ide na ultra zvuk, mislim ne ulazi u regularni checkup , i nisam bila zadovolja jer mi je ona rekla (sve je simetricno) a mislim da se tu gleda i gustina kosti a ne samo simetrija. Tako da smo gledali i u SR a i promenila sam ovde 4 pedijatra dok nisam nasla neku da mi se dopada.

Siroko povijanje nije nista strasno a i dobra je prevencija pogotovu ako nosite to u genima kao ja.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
mame, pelene

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.