ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.07.2013, 18:55
b0ki b0ki je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno New Jersey

Pozdrav
Nisam toliko dobar u pisanju pa cu da vam objasnim ukratko i da vam postavim par pitanja!

=Evo ovako zavrsio sam 4god skolu Hemijsko Medicinska Skola- Smer: Hemijski laborant i zeleo bih da odem preko.
E sad ja vec moze se reci da mogu odmah da izdvojim oko 20-30.000e cak mozda i malo vise za pocetak,razmisljao sam da ako budem mogao da uzmem stan (naravno pre toga nadjem posao) pa da odem.Zanima me da li je to moguce sa toliko para u taj novi "pocetak" da krenem...
=Nisam radio nigde ali zelim da radim jer ovde u srbiji nema sanse da nadjem posao.Sta god da mi se ponudi pa ako znate nekog javite!

E sad vi meni recite misljenje da li je moguce i sta da uradim da dodjem do posla,stana i na kraju da zivim tamo...

+Citao sam dosta po netu razumem neke stvari ali nisam nasao nikog da je spreman sa malo vise para u taj pocetak pa da se informisem..


+++Zeleo bih u New Jersey-Atlantic city(jer mi se jako svidja tamo ali moze i drugde za pocetak)

ZNAM DA PISEM NEVEZANE STVARI ALI NADAM SE DA CETE RAZUMETI I POMOCI MI!

Hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.07.2013, 17:28
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

pa ne vidim u čemu je štos, mnogi odu sa puno, puno manje u džepu

poverty guidline kaže 10.400 $ za jednu osobu
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.07.2013, 21:24
b0ki b0ki je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

hteo sam neke informacije ako je neko imao slucaj kao ja...i da li sa tim parama moze da se nadje neki stan-ali da kupim I sredim..nadam se da razumes

hvala u svakom slucaju :-)
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.07.2013, 23:27
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik b0ki Prikaz poruke
Pozdrav
Nisam toliko dobar u pisanju pa cu da vam objasnim ukratko i da vam postavim par pitanja!

=Evo ovako zavrsio sam 4god skolu Hemijsko Medicinska Skola- Smer: Hemijski laborant i zeleo bih da odem preko.
E sad ja vec moze se reci da mogu odmah da izdvojim oko 20-30.000e cak mozda i malo vise za pocetak,razmisljao sam da ako budem mogao da uzmem stan (naravno pre toga nadjem posao) pa da odem.Zanima me da li je to moguce sa toliko para u taj novi "pocetak" da krenem...
=Nisam radio nigde ali zelim da radim jer ovde u srbiji nema sanse da nadjem posao.Sta god da mi se ponudi pa ako znate nekog javite!

E sad vi meni recite misljenje da li je moguce i sta da uradim da dodjem do posla,stana i na kraju da zivim tamo...



+Citao sam dosta po netu razumem neke stvari ali nisam nasao nikog da je spreman sa malo vise para u taj pocetak pa da se informisem..


+++Zeleo bih u New Jersey-Atlantic city(jer mi se jako svidja tamo ali moze i drugde za pocetak)

ZNAM DA PISEM NEVEZANE STVARI ALI NADAM SE DA CETE RAZUMETI I POMOCI MI!

Hvala
kad planiras ici? ja isto hocu negdje NY NJ i ako zelis cimer evo sam ja a za posao videcemo jednom kad stizemo. pozz
Reply With Quote
  #5  
Staro 21.07.2013, 01:31
b0ki b0ki je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

ne treba mi cimer..ja sam hteo da uzmem neki stan/kucu i da nadjem posao sve sam...zato mi trebaju infomacije.

inace tek planiram sledece godine da idem dok ne sredim jos sta imam da sredim...
Reply With Quote
  #6  
Staro 21.07.2013, 06:03
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

@b0ki A ti si izvucen ove godine na lutriji?
Kad kazes "hocu da uzmem kucu" pomislim da hoces da kupis kucu
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #7  
Staro 21.07.2013, 14:36
b0ki b0ki je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

Nisam izvucen,nisam se ni konkurisao.
Ja sad zelim samo informacije da izvucem!

Ovo je krenulo u drugu stranu,ja zelim da ako ima nekog ko je je otisao preko sa tim parama,znaci da vidim sta je moguce itd..Znaci neke opcije.
Reply With Quote
  #8  
Staro 21.07.2013, 14:46
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

imaš opcije na thread-u "Koliko košta život u Americi" (Tema na više strana 1 2 3 ... )na opštoj temi "Vodič za emigrante" od onih koji su otišli
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.07.2013, 14:52
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik b0ki Prikaz poruke
Nisam izvucen,nisam se ni konkurisao.
Ja sad zelim samo informacije da izvucem!

Ovo je krenulo u drugu stranu,ja zelim da ako ima nekog ko je je otisao preko sa tim parama,znaci da vidim sta je moguce itd..Znaci neke opcije.
pa ovisi o tome sta zelis. ako zelis kupiti kuca onda je to malo para a ceni su zaista veliki. Ako zelis da placas kirija ja mislim da za pocetak dok ne nadzes posao to bi bilo dovoljno ako vec nadzes prije odlaska onda bolje.

Last edited by Маче; 21.07.2013 at 15:05.
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.07.2013, 15:08
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Mislim da ti je onda najbolje da pitas Маче da se uda za tebe i da prihvatis njenu ponudu da zivite zajedno i posle nekog vremena dobijes i ti zeleni karton i uzivas legalno Ne zamerite, morao sam da se nasalim :P
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.