ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.07.2013, 15:13
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Mislim da ti je onda najbolje da pitas Маче da se uda za tebe i da prihvatis njenu ponudu da zivite zajedno i posle nekog vremena dobijes i ti zeleni karton i uzivas legalno Ne zamerite, morao sam da se nasalim :P
hahhaha nije problem taj ce imati karton ja stan i onda svi cemo bidi srecni i zadovoljni
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.07.2013, 15:20
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Pa to
Vidim da decko ima pare a ne zna kako da investira u prave stvari
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #13  
Staro 21.07.2013, 15:24
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

[quote=IgorMAD;39787]Pa to
Vidim da decko ima pare a ne zna kako da investira u prave stvari [/QUOTE

bas tako :P
Reply With Quote
  #14  
Staro 22.07.2013, 18:18
dekintirani's Avatar
dekintirani dekintirani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2012
US lokacija: Bilo gde samo odavde da begam
Poruke: 43
Smile

Decko je mislio da li postoji varijanta da pomocu izvesnog novca koji ima kupi stan u USA i ta mu nekretnina obezbedi legalan boravak i pravo zaposlenja,ako sam dobro razumela?! Znam da to moze u Evropi obezbediti,ali sa znatno vecom sumom novca,a za USA mi nije poznato! Lepo on razmislja,ako je to ono sto je zeleo da pita,ponavljam. Raspitaj se,a mozda neko i sa foruma ko zna,uleti sa nekim informacijama. Moje skromno misljenje i savet za bOkija: "Samo u nasu drzavu ne ulazi i ne pocinji nista u njoj ako nemas debelu zaledjinu,veze u Opstini,kod inspektora i ako Tvoji najblizi nisu zainteresovani za nekakav biznis ili obrt,kako hoces. Batali radnike,samo porodicni biznis i "podmazivanje" kad zatreba,ali naj,najbolje je da "begas" sa svojim kapitalom u neku zemlju i tamo kupis nekretninu ili otpocnes posao!" Srecno!
__________________
02.11.2012.-DV2014-1.prijava
01.05.2013.-DV2014-HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2013.-DV2015-2.prijava
01.05.2014.-DV2015-HAS NOT BEEN SELECTED

Last edited by dekintirani; 22.07.2013 at 18:19. Razlog: gramatika
Reply With Quote
  #15  
Staro 23.07.2013, 10:24
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

ja se slažem sa gore navedenim.
Najbolje uložiti kapital vani.
Ponekad neki amerikanac dođe ovamo u naše krajeve, svide mu se naši ljudi i zemlja i kaže "ovo je dobro mjesto za ulaganje, za biznis" (može mu biti, a kad mu biznis ovdje zaškripi, on će se lagano izvući)
Reply With Quote
  #16  
Staro 23.07.2013, 12:27
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

E pa to je zato sto su kod nas na Balkanu takse za nekretnine skoro nevidljive.Nju Jersey ima jedne od najvecih taksa za nekretnine u Americi,tako da ako kupis kucu ili stan cak i u gotovini,godisnje ti dodje da placas taksu od 4000 do 10000 dolara na taj stan ili kucu,plus osiguranje na koje su poslednjih godina dodali i flood insurance zato sto su poplave i oluje sve cesce i cesce.Tako ako hoces da zadrzis taj stan,ili treba da si nadzes poso i redovno da placas rate,ili duplo skuplje da ga izdajes da bi ti izaso racun.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.