ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Salt Lake City, Utah » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 16.10.2016, 23:58
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik albeli Prikaz poruke
Utah. Doselili smo se pre godinu ipo dana pravo iz Srbije u Salt Lake City. Ukratko, ekonomija na visikom nivou sa tendencijom rasta, stopa kriminala veoma niska. Klima slična kao naša umereno kontinentalna, stim da je vlažnost vazduha veoma niska tako da se topla leta veoma lako podnose. Stopa nezaposlenosti veoma niska ako ne i najniža u USA. Trosoban stan u skoro samom centru grada plaćamo $860. Cene nekretnina su takodje povoljne. Grad je u kotlini a na pola sata vožnje se nalaze luksuzni ski centri. Saobraćajna infrastruktura perfektna. Idealno za porodičan život. Nedostaje još okean ili more za potpuni ugodjaj. Jedna od mana je što je noćni život prilično siromašan.

Ako neko ima konkretnih pitanja neka izvoli slobodno.
Pozdrav,Niste pomenuli plate koje se ostvaruju na mesecnom ili godisnjem nivou u vasoj drzavi.
Reply With Quote
  #12  
Staro 18.10.2016, 14:57
albeli albeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.07.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Novi Bečej
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Pozdrav,Niste pomenuli plate koje se ostvaruju na mesecnom ili godisnjem nivou u vasoj drzavi.
Ne mogu generalno da govorim o platama jer nemam proverenih informacija ali mogu da ti kažem da za poslove gde se ne traži diploma fakulteta i prethodno radno iskustvo plaćaju od 10-15 dolara na sat. Ja radim u pošti (USPS) full time za 16$ na sat a imam skromno znanje engledkog i završenu srednju školu. Ima raznih poslova u navedenom opsegu a sa znanjem engleskog, većim iskustvom i većim stepenom stručne spreme veća je i zarada.

Iz našeg iskustva posao se lako pronalazi. Supruga je drugi dan po dolasku imala intervju i posle par dana počela da radi. Ja sam prvi posao našao u renta car kompaniji HERTZ posle nepunih mesec dana i za to mi je trebala vozačka dozvola Jute. Čim sam počeo tu da radim aplicirao sam za poštu i pošto je to federal job, procedure su malo duže, čekao sam oko dva meseca da predjem.

Sada sa dve plate možemo da servisiramo sve troškove i da priuštimo stvari koje nismo mogli u Srbiji ali nešto preko toga tj da se stavlja nešto sa strane, teško. Stavke koje mi nekako najviše opterećuju budžet su osiguranja (za dva auta i zdravstveno za četvoročlanu porodicu) i račun za mobilne telefone. Na hranu takodje odlazi znatna količina novca ali opet kažem sve to lepo staje u dve skromne plate.
Reply With Quote
  #13  
Staro 19.10.2016, 09:17
milica_smile milica_smile je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik albeli Prikaz poruke
Utah. Doselili smo se pre godinu ipo dana pravo iz Srbije u Salt Lake City. Ukratko, ekonomija na visikom nivou sa tendencijom rasta, stopa kriminala veoma niska. Klima slična kao naša umereno kontinentalna, stim da je vlažnost vazduha veoma niska tako da se topla leta veoma lako podnose. Stopa nezaposlenosti veoma niska ako ne i najniža u USA. Trosoban stan u skoro samom centru grada plaćamo $860. Cene nekretnina su takodje povoljne. Grad je u kotlini a na pola sata vožnje se nalaze luksuzni ski centri. Saobraćajna infrastruktura perfektna. Idealno za porodičan život. Nedostaje još okean ili more za potpuni ugodjaj. Jedna od mana je što je noćni život prilično siromašan.

Ako neko ima konkretnih pitanja neka izvoli slobodno.
I mi stizemo u Salt Lake city u decembru! Obzirom da nije bilo novijih vesti iz tog grada, puno nam znace vasi pozitivni komentari!
Reply With Quote
  #14  
Staro 19.10.2016, 17:45
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Vrlo zanimljiva destinacija. Kad stignete, pišite više o SLC, kako ste se snašli i slično
Reply With Quote
  #15  
Staro 20.10.2016, 23:27
emilyankees emilyankees je offline
Član
 
Datum prijave: 18.04.2016
YU lokacija: CG
Poruke: 5
Nepromenjeno

@albeli kolika vam je bila plata u rent-a car-u.I kakvo je vase bilo iskustvo,a kakvo je sad u posti.Pozdrav
Reply With Quote
  #16  
Staro 22.10.2016, 01:34
albeli albeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.07.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Novi Bečej
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik emilyankees Prikaz poruke
@albeli kolika vam je bila plata u rent-a car-u.I kakvo je vase bilo iskustvo,a kakvo je sad u posti.Pozdrav
HERTZ je multinacionalna rentacar kompanija koja zapošljava ogtoman broj radnika pa su im procedure prilično zahtevne bez obzira da li se konkuriše za entty level poziciju perača automobila ili za nekog menadžera. Iako sam imao preporuku prijatelja koji je njihov dugogodišnji radnik ceo postupak konkurisanja i dostavljanja dokumentacije se odvijao online a telefonsku komunikaciju sam imao sa regruterom koji je bio ma drugom kraju Amerike. Cela procedura je trajala oko desetak dana stim da je background check trajao malo duže jer su morali da proveravaju moju kriminalnu istoriju u Srbiji. Drug test je takodje neophodan. Plata je bila $11.5 (ako se dobro sećam) plus bonus. Beneficije startuju posle dva meseca. Pozicija Vehicle Service Attendant što bi se po naški reklo perač automobila. Norma je četiri auta na sat a za svaki opran auto dobija se Bonus $1. Tokom leta i tokom zimske ski sezonekada je navala turista pa ima dosta prekovremenog rada a svaki sat preko vremenog je oko $18. Posao nije nešto naročito težak. Radi se napolju ispod nadstrešnice. Brzinsko usisavanje, pražnjenje smeća, četkom se opere blato sa karoserije i potom se prodje kroz automatsku praonicu. Verujem da zimu baš nije prijatno raditi sa vodom napolju ali većina radnika je tamo već duži niz godina. Plata raste pola dolara godisnje ako se ne varam tako da je bilo nekih koji imaju i satnicu preko $20. Ima dosta Meksikanaca i Arapa ali nisam imao nikakvih problema sa bilo kime.
Eto tolko o ovom poslu a o pošti ću kasnije.
Reply With Quote
  #17  
Staro 22.10.2016, 07:25
MirkoJ MirkoJ je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.10.2016
US lokacija: Pittsburgh (jednog dana :))
YU lokacija: Beograd
Poruke: 34
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik albeli Prikaz poruke
HERTZ je multinacionalna rentacar kompanija koja zapošljava ogtoman broj radnika pa su im procedure prilično zahtevne bez obzira da li se konkuriše za entty level poziciju perača automobila ili za nekog menadžera. Iako sam imao preporuku prijatelja koji je njihov dugogodišnji radnik ceo postupak konkurisanja i dostavljanja dokumentacije se odvijao online a telefonsku komunikaciju sam imao sa regruterom koji je bio ma drugom kraju Amerike. Cela procedura je trajala oko desetak dana stim da je background check trajao malo duže jer su morali da proveravaju moju kriminalnu istoriju u Srbiji. Drug test je takodje neophodan. Plata je bila $11.5 (ako se dobro sećam) plus bonus. Beneficije startuju posle dva meseca. Pozicija Vehicle Service Attendant što bi se po naški reklo perač automobila. Norma je četiri auta na sat a za svaki opran auto dobija se Bonus $1. Tokom leta i tokom zimske ski sezonekada je navala turista pa ima dosta prekovremenog rada a svaki sat preko vremenog je oko $18. Posao nije nešto naročito težak. Radi se napolju ispod nadstrešnice. Brzinsko usisavanje, pražnjenje smeća, četkom se opere blato sa karoserije i potom se prodje kroz automatsku praonicu. Verujem da zimu baš nije prijatno raditi sa vodom napolju ali većina radnika je tamo već duži niz godina. Plata raste pola dolara godisnje ako se ne varam tako da je bilo nekih koji imaju i satnicu preko $20. Ima dosta Meksikanaca i Arapa ali nisam imao nikakvih problema sa bilo kime.
Eto tolko o ovom poslu a o pošti ću kasnije.
Mozete li nam reci nesto vise o stanovnistvu tamo, crime rate i slicno? Citao sam (informativno) na vise foruma da su recimo prilicno "hladni i odbojni" prema ljudima koji nisu clanovi njihove crkve (Mormoni). I to pišu i amerikanci a ne samo imigranti...
Reply With Quote
  #18  
Staro 23.02.2017, 23:19
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno vozacka dozvola

Dobar dan zelim.

Ne mogu nikako da pronadjem na forumu, a ni na web-u da li je bitno imati medjunarodnu vozacku dozvolu ukoliko se doseljavas pravac u Jutu. Za Kaliforniju sam nasao da medjunarodna vozacka dozvola vazi ako si turista, ali ako si DV dobitnik nista ne znaci nego MORAS (ni to nisam najbolje shvatio, ali 'ajde) da se prijavis za polaganje u roku od 10 dana. Da li je zaista uopste potrebna medjunarodna vozacka dozvola, pored nacionalne, ukoliko dolazis u Jutu preko DV lutrije?

Hvala.

P. S. Ako sam promasio topic, izvinjavam se, ali mislim da cu pre odgovor dobiti ovde.
Reply With Quote
  #19  
Staro 24.02.2017, 07:42
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Dobar dan zelim.

Ne mogu nikako da pronadjem na forumu, a ni na web-u da li je bitno imati medjunarodnu vozacku dozvolu ukoliko se doseljavas pravac u Jutu. Za Kaliforniju sam nasao da medjunarodna vozacka dozvola vazi ako si turista, ali ako si DV dobitnik nista ne znaci nego MORAS (ni to nisam najbolje shvatio, ali 'ajde) da se prijavis za polaganje u roku od 10 dana. Da li je zaista uopste potrebna medjunarodna vozacka dozvola, pored nacionalne, ukoliko dolazis u Jutu preko DV lutrije?

Hvala.

P. S. Ako sam promasio topic, izvinjavam se, ali mislim da cu pre odgovor dobiti ovde.
Izvor informacija za Kaliforniju vam nije tacan - Kalifornija ne priznaje internacionalne dozvole, vec samo dozvolu izdatu od strane drzavnih organa zemlje iz koje dolazite. Ista je situacija i u Juti. Juta ima posebnu agenciju za izdavanje dozvola, te ove infomacije ne mozete pronaci na njihovom DMV sajtu, vec na Department of Public Safety. Prevare sa internacionalnim dozvolama su ceste, ali ih i dalje neke drzave priznaju. Ne moze da vam steti, ali originalnu dozvolu obavezno ponesite.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #20  
Staro 24.02.2017, 12:32
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Izvor informacija za Kaliforniju vam nije tacan - Kalifornija ne priznaje internacionalne dozvole, vec samo dozvolu izdatu od strane drzavnih organa zemlje iz koje dolazite. Ista je situacija i u Juti. Juta ima posebnu agenciju za izdavanje dozvola, te ove infomacije ne mozete pronaci na njihovom DMV sajtu, vec na Department of Public Safety. Prevare sa internacionalnim dozvolama su ceste, ali ih i dalje neke drzave priznaju. Ne moze da vam steti, ali originalnu dozvolu obavezno ponesite.

Sup.Mod.
Najpreteranije hvala. Da Juta ima posebnu agenciju zaista nisam ocekivao.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.