ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » DV2016 Statistika - sa FB stranice amabasade SAD u Beogradu » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 30.04.2016, 00:32
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Da, broj odbijenih je stvarno mali, što negde i znači da ukoliko se ispunjavaju svi uslovi nema brige. Broj AP je svakako veći nego u tabeli i tačan broj bi znali da smo mogli da pratimo stanje svakog meseca. Ali u svakom slučaju jasno je da se čak i te AP reše na pozitivan način

Hrabro nema šta! Drago mi je da ste se super snašli
Moje mišljenje je da mnogo zavisi od toga u koji deo Amerike se ide! U SF bi bila na primer totalna ludost otići sa 2000$ i gotovo nemoguća misija, osim ako naravno imate kod koga da odete (i ovo je takodje jako bitna stavka).
Apsolutna istina!
Ako bi bračni par sa djetetom od 6 godina došao u Čikago i da nema nikog ko bi ga sačekao šta mislite koliko bi trebalo novca za prvih dva mjeseca dok se ne nadje neki poslić?
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #42  
Staro 30.04.2016, 00:47
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

pa ovo je jako teska situacija bar ja tako mislim. Prvo se treba zapitati oko smestaja za prvo vreme..ovde manje.vise svi stanodavci traze prvu i zadnju kiriju plus neki move in deposit a u najjeftinijoj nekoj kombinaciji je to oko 2-3 hilj dolara, plus stan je ne namesten i za osnovne neke stvari tipa da spavate na vazdusnim dusecima, case, escajg, hrana za prvih mesec dana i pokucstvo vam treba bar 700 800$.
e sad da nadjete stan u nekom delu grada gde je jako jeftino opet ce vam traziti i kreditnu istoriju koju vi jos nemate. Dete ce vec od sept trebati u skolu da krene a sam kvalitet skole odredjuje manje vise i cenu stana, a da gurnete dete sa meksikancima i crncima mislim da nije pametno ..ja bar tako nikad ne bih uradio.

Sto se posla tice..niko vas nece zaposliti bez soc broja pa mozda cak i zelene karte a na to se ceka isto neki period od mesec dana za zel kartu, za soc broj 7do10 dana.
Trebace vam auto, koji da kazes za minimalne relacije mozes da bezbedno koristis je oko 1000$...

Znaci najveca peripetija ce biti oko smestaja a to mozete i iz Srbije mozda da resite tj da kontaktirate stanodavce putem maila.

I mozda najbitnija stavka...znanje engleskog? Ako je na nekom slabom nivou ja se ne bih kockao sa dolaskom ukoliko ne nadjem nekog ko bi mi pomogao za pocetak u USA.

Last edited by markoss; 30.04.2016 at 00:56.
Reply With Quote
  #43  
Staro 30.04.2016, 05:48
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
Sto se posla tice..niko vas nece zaposliti bez soc broja pa mozda cak i zelene karte a na to se ceka isto neki period od mesec dana za zel kartu, za soc broj 7do10 dana.
.
Ne mora da se ceka Zelena karta da bi se pocelo da se radi - viza u pasosu je zelena karta i to na njoj jasno i pise
Reply With Quote
  #44  
Staro 30.04.2016, 06:38
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Ne mora da se ceka Zelena karta da bi se pocelo da se radi - viza u pasosu je zelena karta i to na njoj jasno i pise
Iz mog slucaja cu vam reci da sam ja morao da cekam zelenu kartu da bi se zaposlio, jer da bi kompletirali aplikaciji za posao koja ide online poslodavcu je bio potreban broj sa poledjine zelene karte, broj pocinje sa 3 slove i ima jos 10 brojeva.Ovo ke verovatno redak slucaj, ali eto cisto da znate nikad se ne zna.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #45  
Staro 30.04.2016, 08:05
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Iz mog slucaja cu vam reci da sam ja morao da cekam zelenu kartu da bi se zaposlio, jer da bi kompletirali aplikaciji za posao koja ide online poslodavcu je bio potreban broj sa poledjine zelene karte, broj pocinje sa 3 slove i ima jos 10 brojeva.Ovo ke verovatno redak slucaj, ali eto cisto da znate nikad se ne zna.
Kod mene su trazili samo A number koji je na vizi i u pasosu.
Alii ne mozete da pocnete ikakav posao bez SSN-a. A zelena karta dolazi uvek ranije nego SSN.
Broj zelenog kartona i sve ostalo mogu da nadju onliine ako provere i dobiju sve podatke. Ali SSN im treba da te uspesno prijave i urade background check.

A ima u Chicago brdo srbende koji zaposljavalju na crno, tako da i posao moze da se nadje. Na crno bez papira mozete u neki restoranima isto, mada je to malo redje u zadnje vreme ali nije nemoguce. plus opet cu da ponovim sto sam rekao pre,ako dolazite u CHi imati auto po meni je suvisno, osim ako ne zeliti da zivite negde udaljeno van grada gde nema prevoza. Ili ako vam godi luksuz.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com

Last edited by oskark; 30.04.2016 at 08:11.
Reply With Quote
  #46  
Staro 30.04.2016, 12:38
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
pa ovo je jako teska situacija bar ja tako mislim. Prvo se treba zapitati oko smestaja za prvo vreme..ovde manje.vise svi stanodavci traze prvu i zadnju kiriju plus neki move in deposit a u najjeftinijoj nekoj kombinaciji je to oko 2-3 hilj dolara, plus stan je ne namesten i za osnovne neke stvari tipa da spavate na vazdusnim dusecima, case, escajg, hrana za prvih mesec dana i pokucstvo vam treba bar 700 800$.
e sad da nadjete stan u nekom delu grada gde je jako jeftino opet ce vam traziti i kreditnu istoriju koju vi jos nemate. Dete ce vec od sept trebati u skolu da krene a sam kvalitet skole odredjuje manje vise i cenu stana, a da gurnete dete sa meksikancima i crncima mislim da nije pametno ..ja bar tako nikad ne bih uradio.

Sto se posla tice..niko vas nece zaposliti bez soc broja pa mozda cak i zelene karte a na to se ceka isto neki period od mesec dana za zel kartu, za soc broj 7do10 dana.
Trebace vam auto, koji da kazes za minimalne relacije mozes da bezbedno koristis je oko 1000$...

Znaci najveca peripetija ce biti oko smestaja a to mozete i iz Srbije mozda da resite tj da kontaktirate stanodavce putem maila.

I mozda najbitnija stavka...znanje engleskog? Ako je na nekom slabom nivou ja se ne bih kockao sa dolaskom ukoliko ne nadjem nekog ko bi mi pomogao za pocetak u USA.

Mnogo hvala, svaki savjet i/ili preporuka dobro dodje. Važna je i pravovremena informacija da se na vrijeme može planirati.
Još jednom mnogo hvala
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #47  
Staro 30.04.2016, 12:42
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Nepromenjeno

Divni ste što želite podijeliti svoja iskustva i savjete. Hvala mnogo
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #48  
Staro 30.04.2016, 15:52
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Kako zelena karta dolazi uvek pre SSN-a? Koliko znam svima na forumu je stigao prvo SNN pa onda GC. Mi smo SSN dobili nakon nedelju dana a GC jos cekamo, iako smo ga platili pre polaska a ovde smo vec sest nedelja.
Reply With Quote
  #49  
Staro 30.04.2016, 15:54
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
Kod mene su trazili samo A number koji je na vizi i u pasosu.
Alii ne mozete da pocnete ikakav posao bez SSN-a. A zelena karta dolazi uvek ranije nego SSN.
Broj zelenog kartona i sve ostalo mogu da nadju onliine ako provere i dobiju sve podatke. Ali SSN im treba da te uspesno prijave i urade background check.

A ima u Chicago brdo srbende koji zaposljavalju na crno, tako da i posao moze da se nadje. Na crno bez papira mozete u neki restoranima isto, mada je to malo redje u zadnje vreme ali nije nemoguce. plus opet cu da ponovim sto sam rekao pre,ako dolazite u CHi imati auto po meni je suvisno, osim ako ne zeliti da zivite negde udaljeno van grada gde nema prevoza. Ili ako vam godi luksuz.
Ocigledno i to da zelena karta stize pre SSN zavisi od drzave do drzave. Npr. moja supruga je dobila SSN tacno dve nedelje nakon ulaska u USA, a Green Card joj je stigao mesec dana nakon SSN. Dok je meni SSN stigao oko mesec dana nakon ulaska u usa i i nekih dve nedelje nakon toga i Green Card. U pitanju je Florida.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #50  
Staro 30.04.2016, 16:35
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

meni je ssn stigao 8 dana posle ulaska a tacno mesec dana od ulaska je stigla greencard..GC se upravo i aktivira ako je placena od trenutka ulaska u USA
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2016 Selected Winners - DV2016 Izvuceni Dobitnici cirapfc Prijava na Lutriju 238 13.05.2016 15:52
Statistika po godinama(2008-2012) miladinovicb Stare teme 65 03.10.2012 00:06
Statistika DV Lutrije od 1995 - 2011 godine i oktobarsko izvlacenje :) oskark Vaša strana 5 13.08.2012 02:34
Statistika milosx Prva koverta 10 18.07.2011 22:06
Izmena naslovne stranice srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 30 17.11.2009 11:29

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.