ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #191  
Staro 04.05.2015, 01:48
Ray Ray je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav svima!
Pratim forum i zaista ima dosta korisnih informacija, pa verujem da i za nas ima nekog saveta. Svaki savet je dobrodošao. Više godina unazad, supruga i ja pokušavamo da dobijemo GC, za sada bezuspešno. Istražujemo i druge mogućnosti za legalan boravak. Obzirom da imamo dosta godina (ja 45, ona 41) cilj nam je da legalno udjemo u USA: razmisljam da upisem neki community college (npr. grafički dizajn)?
Supruga je diplomirani modni kreator: da li doći kao bachelor pa upisati master?
Najviše modnih kreatora ima u New Yorku i Kaliforniji.
Da li je moguće naći nekakav posao tokom školovanja, i da li se uopšte vredi upuštati u ovakvo nešto? Ima li nekog sa sličnim zanimanjima?

Svima se unapred zahvaljujem.
Reply With Quote
  #192  
Staro 07.06.2015, 09:31
Nena M Nena M je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

Cao! Zanima me da li iko ima iskustvo sa postdiplomskim na UCLA ? Htela bih da upisem master na odeljenju za društvene nauke, pa bi mi bilo kakve informacije na tu temu bile veoma korisne.Hvala, pozdrav!
Reply With Quote
  #193  
Staro 17.06.2015, 11:04
Danica Danica je offline
Proteran
 
Datum prijave: 18.08.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pozdrav dragi forumski ljudi,imam par pitanjca za vas stručnjake za tematiku nastavka školovanja u USA

Što se tiče Kalifornije, posle koliko vremena od dolaska, kao emigrant preko zelene lutrije, imam pravo da upišem neki master program?

Diplomirala sam na Filozofskom u Novom Sadu, odsek za Filozofiju, po starom programu (pre nego je uvedena Bolonja). Pitala sam na svom faksu da li imaju "recognition" sa nekim od kalifornijskih univerziteta, tj. znaju li na kom se uniju ispiti koje sam polagala priznaju i da bi zvanje koje sam ovde stekla (B.A. in Philos.) bilo priznato, tako da mogu nastaviti školovanje - rekli su mi da ne znaju ništa o tome.

Zna li neko konkretno što se tiče UCLA da li bih mogla sa našom diplomom da upišem tamo master?
Ciljala bih na školovanje uz rad na fakultetu kao metod plaćanja školarine.
Reply With Quote
  #194  
Staro 11.05.2016, 04:03
vladimir123 vladimir123 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.11.2013
Poruke: 11
Nepromenjeno

Da li ima neko iskustva sa skolom jezika SOLEX iz Chikaga? Interesuje me da li ima posla u kampusu i da li je neko u skorije vreme upisao?
Reply With Quote
  #195  
Staro 12.05.2016, 19:28
AmarM AmarM je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2016
Poruke: 9
Nepromenjeno

Zdravo,nije mi jasna razlika izmedju in-state i out of state nacina placanja.Sta podrazumijeva jedno,a sta drugo.Ako odlucim recimo da upisem college u Floridi,podrazumijeva se da cu tamo i odsjedati.Da li tada placam in-state ili out of state tuition?Stvarno mi to nije jasno i volio bih da mi neko objasni
Reply With Quote
  #196  
Staro 13.05.2016, 03:40
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AmarM Prikaz poruke
Zdravo,nije mi jasna razlika izmedju in-state i out of state nacina placanja.Sta podrazumijeva jedno,a sta drugo.Ako odlucim recimo da upisem college u Floridi,podrazumijeva se da cu tamo i odsjedati.Da li tada placam in-state ili out of state tuition?Stvarno mi to nije jasno i volio bih da mi neko objasni
Kako sam ja shvatio In-state: Da u trenutku prijave (prijave, ne pocetka studiranja) imas prebivaliste u odredjenoj saveznoj drzavi(npr u Floridi), a mislim da sam procitao da kod nekih fakulteta traze i odredjeno vrijeme prije slanja prijave
Reply With Quote
  #197  
Staro 29.08.2016, 18:21
Dusan83 Dusan83 je offline
Član
 
Datum prijave: 23.08.2016
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Danica Prikaz poruke
Pozdrav dragi forumski ljudi,imam par pitanjca za vas stručnjake za tematiku nastavka školovanja u USA

Što se tiče Kalifornije, posle koliko vremena od dolaska, kao emigrant preko zelene lutrije, imam pravo da upišem neki master program?

Diplomirala sam na Filozofskom u Novom Sadu, odsek za Filozofiju, po starom programu (pre nego je uvedena Bolonja). Pitala sam na svom faksu da li imaju "recognition" sa nekim od kalifornijskih univerziteta, tj. znaju li na kom se uniju ispiti koje sam polagala priznaju i da bi zvanje koje sam ovde stekla (B.A. in Philos.) bilo priznato, tako da mogu nastaviti školovanje - rekli su mi da ne znaju ništa o tome.

Zna li neko konkretno što se tiče UCLA da li bih mogla sa našom diplomom da upišem tamo master?
Ciljala bih na školovanje uz rad na fakultetu kao metod plaćanja školarine.
Imaš na njihovom sajtu sve, evo ovde. Ne vidim razloga što ti ne bi bila priznata diploma. Mogu eventualno da ti traže evaluaciju transkripta na U.S. sistem. To možeš da odražiš bez problema ovde. Ja sam se dopisivao sa par fakulteta, neki mi nisu tražili evaluaciju, neki su tražili. Najbolje da ih pitaš, pa na vreme da odradiš to ako treba.

Klikni na sajt UCLA departementa koji te interesuje i isčitaj šta nude, tj. koje opcije su ti na raspolaganju za finansijsu pomoć i pri upisu i tokom studija.

Ako dobiješ školarinu pri upisu super. Ako ne dobiješ školarinu i nemaš $50,000 na računu, onda stvar postaje komplikovana ili nemoguća misija i ja ne znam šta je tu činiti
Reply With Quote
  #198  
Staro 31.08.2016, 11:04
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AmarM Prikaz poruke
Zdravo,nije mi jasna razlika izmedju in-state i out of state nacina placanja.Sta podrazumijeva jedno,a sta drugo.Ako odlucim recimo da upisem college u Floridi,podrazumijeva se da cu tamo i odsjedati.Da li tada placam in-state ili out of state tuition?Stvarno mi to nije jasno i volio bih da mi neko objasni
In state tution placas ako zivis u drzavi vise od 12 meseci, na nekima traze vise od 6 meseci. Neke drzavne skole imaju i in district tuition. Out of state su ti studenti koji dolaze iz drugih stateva, te placaju vise. Meni nista nisu rekli jer zivim u Illinoisu vise od tri godine, ali mome drugaru su pravili problem jer je bio manje od 12 meseci
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
Reply With Quote
  #199  
Staro 31.08.2016, 13:55
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
In state tution placas ako zivis u drzavi vise od 12 meseci, na nekima traze vise od 6 meseci. Neke drzavne skole imaju i in district tuition. Out of state su ti studenti koji dolaze iz drugih stateva, te placaju vise. Meni nista nisu rekli jer zivim u Illinoisu vise od tri godine, ali mome drugaru su pravili problem jer je bio manje od 12 meseci
Oskare sad citam tvoj blog! Sjajno! Od sad sam ti verni pratilac da znas!
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #200  
Staro 08.02.2017, 02:02
banjalucanin banjalucanin je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2017
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 6
Nepromenjeno Da li je fakultet priznat u Americi

Pozdrav
Procitao sam citavu temu ali nisam uspio naci odgovor kako znati da li je fakultet priznat u Americi.Posto tek upisujem fakultet ove godine pa bih volio da to ne bude dzabe ako me izvuku
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:27.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.