ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Poslediplomske studije u Americi (Graduate studies) » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 26.02.2019, 22:11
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Pozdrav svima na temi, narocito vuxanne koja je zaista podijelila ovdje mnogo sjajnih savjeta.

Imao bih par pitanja vezano za samu proceduru. Prije toga kratak uvod.
Bavim se IT-em, profesionalnog iskustva vec nekih 5 godina. Krenuo sam u cijelu pricu sa upisom na Master's, oslanjajuci se na funding rodbine koju imam u SAD-u, a koja se u zadnjem trenutku samo predomislila, tako da sam ostao nazalost bez toga. U svom tom prethodnom periodu sam odradio sve potrebno vezano za aplikaciju - polozio GRE sa ocjenom 319 (Q: 159, V: 157, A:3) i TOEFL sa ocjenom 106 (R: 27, L: 28, S: 24, W: 27), te odradio onu nostrifkaciju diplome sa WES agencijom koja se preporucuje od strane fakulteta, a na osnovu koje mi je undegraduate GPA za 4 zavrsene godine u Crnoj Gori: 3.8/4. S obzirom da sam sve to odradio, sad mi je iskreno malo bzv da odustanem od citave to price.
Sada, kapiram da su ovo prilicno korektni rezultati, da bih mogao uhvatiti neki RA i TA, ali me zanima sada, s obzirom da je ovo vec kraj februara - da li sam zakasnio za to, za ovu godinu? Ono sto sam mogao vidjeti po fakultetima, vecini je deadline za fall term za PHD studije decembar prethodne godine.
Ovo pitam iz razloga sto me zanima, da li vrijedi uopste pokusavati ove godine ili cekati narendu godinu ili eventualno spring term 2020 ako fakultet vrsi prijem za tada. Najveci problem mi je cimati ljude za preporuke, pa ako mislite da nema bas smisla sada to pokusavati, bolje mi je da onda to ostavim za narednu godinu, da ne bih cimao ljude bzv ako su mi vec sanse u ovom trenutku male za takvo nesto.

Ima li neke preporuke?
Inace sam drzavljanin CG i posjedujem jedino turisticku vizu.
Reply With Quote
  #232  
Staro 26.02.2019, 22:50
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Pozdrav svima na temi, narocito vuxanne koja je zaista podijelila ovdje mnogo sjajnih savjeta.

Imao bih par pitanja vezano za samu proceduru. Prije toga kratak uvod.
Bavim se IT-em, profesionalnog iskustva vec nekih 5 godina. Krenuo sam u cijelu pricu sa upisom na Master's, oslanjajuci se na funding rodbine koju imam u SAD-u, a koja se u zadnjem trenutku samo predomislila, tako da sam ostao nazalost bez toga. U svom tom prethodnom periodu sam odradio sve potrebno vezano za aplikaciju - polozio GRE sa ocjenom 319 (Q: 159, V: 157, A:3) i TOEFL sa ocjenom 106 (R: 27, L: 28, S: 24, W: 27), te odradio onu nostrifkaciju diplome sa WES agencijom koja se preporucuje od strane fakulteta, a na osnovu koje mi je undegraduate GPA za 4 zavrsene godine u Crnoj Gori: 3.8/4. S obzirom da sam sve to odradio, sad mi je iskreno malo bzv da odustanem od citave to price.
Sada, kapiram da su ovo prilicno korektni rezultati, da bih mogao uhvatiti neki RA i TA, ali me zanima sada, s obzirom da je ovo vec kraj februara - da li sam zakasnio za to, za ovu godinu? Ono sto sam mogao vidjeti po fakultetima, vecini je deadline za fall term za PHD studije decembar prethodne godine.
Ovo pitam iz razloga sto me zanima, da li vrijedi uopste pokusavati ove godine ili cekati narendu godinu ili eventualno spring term 2020 ako fakultet vrsi prijem za tada. Najveci problem mi je cimati ljude za preporuke, pa ako mislite da nema bas smisla sada to pokusavati, bolje mi je da onda to ostavim za narednu godinu, da ne bih cimao ljude bzv ako su mi vec sanse u ovom trenutku male za takvo nesto.

Ima li neke preporuke?
Inace sam drzavljanin CG i posjedujem jedino turisticku vizu.
mister, it's none of my business but if I was you I would check the PhDs.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #233  
Staro 26.02.2019, 22:55
Ender Ender je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2018
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Pozdrav svima na temi, narocito vuxanne koja je zaista podijelila ovdje mnogo sjajnih savjeta.

Imao bih par pitanja vezano za samu proceduru. Prije toga kratak uvod.
Bavim se IT-em, profesionalnog iskustva vec nekih 5 godina. Krenuo sam u cijelu pricu sa upisom na Master's, oslanjajuci se na funding rodbine koju imam u SAD-u, a koja se u zadnjem trenutku samo predomislila, tako da sam ostao nazalost bez toga. U svom tom prethodnom periodu sam odradio sve potrebno vezano za aplikaciju - polozio GRE sa ocjenom 319 (Q: 159, V: 157, A:3) i TOEFL sa ocjenom 106 (R: 27, L: 28, S: 24, W: 27), te odradio onu nostrifkaciju diplome sa WES agencijom koja se preporucuje od strane fakulteta, a na osnovu koje mi je undegraduate GPA za 4 zavrsene godine u Crnoj Gori: 3.8/4. S obzirom da sam sve to odradio, sad mi je iskreno malo bzv da odustanem od citave to price.
Sada, kapiram da su ovo prilicno korektni rezultati, da bih mogao uhvatiti neki RA i TA, ali me zanima sada, s obzirom da je ovo vec kraj februara - da li sam zakasnio za to, za ovu godinu? Ono sto sam mogao vidjeti po fakultetima, vecini je deadline za fall term za PHD studije decembar prethodne godine.
Ovo pitam iz razloga sto me zanima, da li vrijedi uopste pokusavati ove godine ili cekati narendu godinu ili eventualno spring term 2020 ako fakultet vrsi prijem za tada. Najveci problem mi je cimati ljude za preporuke, pa ako mislite da nema bas smisla sada to pokusavati, bolje mi je da onda to ostavim za narednu godinu, da ne bih cimao ljude bzv ako su mi vec sanse u ovom trenutku male za takvo nesto.

Ima li neke preporuke?
Inace sam drzavljanin CG i posjedujem jedino turisticku vizu.
Ja imam nekog iskustva oko prijavljivanja na PhD ali pre toga bih te pitao posto nisam siguran da li sam dobro razumeo, da li se prijvaljujes na master ili PhD? Pretpostavljam da ides na PhD ali da proverim.

Sto se tice deadline-a za prijavu na PhD za jesenji semestar 2019, on je uglavnom do decembra prethodne godine (2018), mozda neki fakulteti imaju nesto kasniji deadline ali ne verujem. Redje se graduate studenti primaju na letnji semestar ali mogao bi da potrazis. Mislim da je najrealnija opcija da sacekas za upis na jesenji semestar 2020, tj. da se prijavis do decembra 2019.

Inace sto se pre prijavis, to bolje. Vec sada mozes da nadjes programe koji ti se dopadaju i da apliciras. Moj savet ti je da prvo posaljes mail profesoru koji bi ti bio P.I. (primary investigator, mentor za PhD) i da vidis da li bi on bio zainteresovan da te primi. Pre toga obavezno pogledaj koja mu je oblast istrazivanja, procitaj nesto od clanaka sto je izbacio i to pomeni u mail-u, da bi prof. video da si zainteresovan i motivisan. Takodje kada biras P.I.-a obrati paznju koliko clanaka izbacuje godisnje, da li ima i od koga odobrene grantove (fond za istrazivanje) i kolika mu laboratorija (koliko ima PhD-ova, postdoc-ova i tako to). Uglavnom mozes da vidis sve to na sajtu laboratorije koja moze ali i ne mora da bude na sajtu fakulteta (mozes uvek da guglas nesto tipa Smits lab at Washington University npr. ). Poenta ovoga je da ako ima dovoljno sredstava moze da te primi kao Research Assistant i mozete da se dogovorite oko plate. Ako ne, onda moze da te primi kao studenta a da radis za univerzitet kao Teaching Assistant (najcesce) i tu je lova nesto manja ali dovoljna za prezivljavanje.

Rezultati su ti sasvim dobri i sa GRE i sa TOEFLa tako da to nije problem. Mislim da ti daju 4 prijave na razlicite programe bez doplate tako da bih ti savetovao da nadjes 4 programa i kontaktiras profesore i sve po redu, kako bi bio siguran da ces negde upasti. To jeste skuplja varijanta ali je sigurnija (placas 4 prijave na graduate studies).

Sto se preporuka tice, moras da iscimas profesore ali to ostavi kada budes nasao 4 programa kako bi oni mogli da proslede istu preporuku odjednom da ih ne bi ganjao 4 puta i komplikovao stvari.

Ja sam se prijavljivao na PhD iz biologije i ovo su mahom moja iskustva iz te oblasti. Mozda se proces nesto razlikuje za IT mada ne verujem. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.

Last edited by Ender; 26.02.2019 at 23:10.
Reply With Quote
  #234  
Staro 26.02.2019, 23:35
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Propustio sam da napisem nekako to u prethodnoj poruci, ali da, ganjacu vjv PhD. Mislim, bio bih ja skroz OK sa Master's-om, ali mislim da su tu sanse da se zakaci neka RA ili TA prakticno nemoguce, tako da cu se fokusirati na PhD.

Puno hvala na informacijama. Skapirao sam to da se preporucuje kontaktirati prvo profesore prije nego li se posalje prava aplikacija, i to ce mi i biti cilj onda. E sad, nasao sam nekoliko programa koji rade prijem studenata na PhD u spring semestru, ali ne znam kakvo je tu stanje sa RA i TA - kontam da cu ih direktno pitati to. AKo neko ima neke informacije vezano za to, svakako neka podijeli, bio bih zahvalan.

Iz ovog napisanog ako sam dobro razumio - RA je bolji od TA?

Sto se tice ovog slanja rezultata, nazalost, moracu iskesirati svako to slanje, bar za GRE, jer se to besplatno slanje moze odraditi samo na dan ispita, svako naknadno naplacuju. Za TOEFL nisam siguran je li tako.

Sto se tice referenci - s obzirom da imam vec 5 godina radnoga staza u struci, sta mislite, da li je OK da im dostavim reference tih ljudi? Konkretno, mogu dobiti referencu sa sadasnjeg posla, ali mogu dobiti i preporuku nekih ljudi iz nekih medjunarodnih institucija (UNDP npr) sa kojima sam saradjivao tj za koje je moja firma radila softver, pa sam imao direktnu komunikaciju sa njima- koliko su bolje takve reference od akademskih? Ideja mi je svakako bila kada napravim spisak fakulteta, da onda zamolim da ih odjednom popune i posalju.

Hvala jos jednom na detaljnom odgovoru.
Reply With Quote
  #235  
Staro 27.02.2019, 00:15
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

probaj malo da pretrazis i Exchange scholar programs to je lepa prilika da vidis Ameriku i nesto zaradis i naucis.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #236  
Staro 01.03.2019, 13:23
Ender Ender je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2018
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
Propustio sam da napisem nekako to u prethodnoj poruci, ali da, ganjacu vjv PhD. Mislim, bio bih ja skroz OK sa Master's-om, ali mislim da su tu sanse da se zakaci neka RA ili TA prakticno nemoguce, tako da cu se fokusirati na PhD.

Puno hvala na informacijama. Skapirao sam to da se preporucuje kontaktirati prvo profesore prije nego li se posalje prava aplikacija, i to ce mi i biti cilj onda. E sad, nasao sam nekoliko programa koji rade prijem studenata na PhD u spring semestru, ali ne znam kakvo je tu stanje sa RA i TA - kontam da cu ih direktno pitati to. AKo neko ima neke informacije vezano za to, svakako neka podijeli, bio bih zahvalan.

Iz ovog napisanog ako sam dobro razumio - RA je bolji od TA?

Sto se tice ovog slanja rezultata, nazalost, moracu iskesirati svako to slanje, bar za GRE, jer se to besplatno slanje moze odraditi samo na dan ispita, svako naknadno naplacuju. Za TOEFL nisam siguran je li tako.

Sto se tice referenci - s obzirom da imam vec 5 godina radnoga staza u struci, sta mislite, da li je OK da im dostavim reference tih ljudi? Konkretno, mogu dobiti referencu sa sadasnjeg posla, ali mogu dobiti i preporuku nekih ljudi iz nekih medjunarodnih institucija (UNDP npr) sa kojima sam saradjivao tj za koje je moja firma radila softver, pa sam imao direktnu komunikaciju sa njima- koliko su bolje takve reference od akademskih? Ideja mi je svakako bila kada napravim spisak fakulteta, da onda zamolim da ih odjednom popune i posalju.

Hvala jos jednom na detaljnom odgovoru.
Nema na cemu. Izvinjavam se sto malo kasnim sa odgovorom. Ne stizem da proveravam forum stalno.

Pretpostavio sam da je PhD, sa master studijama je jako tesko dobiti TA ili RA. Nije nemoguce, znam ljude koji su na masteru imali iste ugovore kao i PhD studenti ali ih je bilo neuporedivo manje. Sa PhD-jem je skoro zagarantovana pozicija TA ili RA.

Stvarno ne znam kako ide TA/RA kada se krene u prolecnom semestru. Pretpostavljam da bi trebalo da bude manje vise isto ali definitivno proveri. Kada sam se ja prijavljivao (inace ja sam bio primljen na PhD program na jednom univerzitetu u Micigenu ali sticajem okolnosti nisam mogao u tom trenutku da odem tako da cu morati opet da se prijavljujem i radim sve od pocetka) i kada su me primili poslali su mi prvo ugovor i pitali me da li se slazem sa svim. Tu pise sve, plata, koliko si u obavezi da radis nedeljno, kada pocinjes, itd. Pretpostavljam da je to neka praksa za sve univerzitete. Tako da neces biti u mraku i moci ces da planiras trazenje stana, put i ostale troskove.

Sto se tice sta je bolje, RA ili TA, mislim da zavisi. Po mom misljenju je RA bolji zato sto nemas dodatne obaveze tipa spremanja predavanja, testova, ocenjivanja, konsultacija sa studentima i tako to. Mada je nekim ljudima to zabavno i ok da rade kao predavaci. U svakom slucaju, sta god da dobijes uvek postoji mogucnost da se prebacis sa jednog na drugo. Npr, odradis godinu dana TA pa onda predjes kod P.I.-ja kao RA. Sta god da dobijes, ne odbijaj zbog toga jer se to sve regulise u hodu kada si tamo.

Sto se refernci tice, mislim da univerziteti vise cene reference od profesora, pogotovo ako su izdavali nesto u oblasti ili radili neko znacajnije istrazivanje. Ostale reference uvek mozes da prilozis kao dodatnu dokumentaciju i to obavezno uradi jer ce ti to, kako oni kazu, "ojacati" aplikaciju. Opet, ja nisam u IT-ju tako da ne znam tacno kakva je situacija. Meni su trazili iskljucivo refernce od profesora i to pozeljno da budu u vezi sa oblascu za koju se prijavljujem. Bilo bi sjajno ako bi nasao nekog iz struke ko je radio dokotorske da ti da neki konkretan savet.

Hteo bih da te pitam kako si prosao sa WES agencijom? Ja cu morati da odradim nostrifikaciju diplome sa osnovnih studija. Sta su ti trazili od dokumenata i koliko im je trebalo da zavrse sve?
Reply With Quote
  #237  
Staro 01.03.2019, 20:53
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ender Prikaz poruke
Ja imam nekog iskustva oko prijavljivanja na PhD ali pre toga bih te pitao posto nisam siguran da li sam dobro razumeo, da li se prijvaljujes na master ili PhD? Pretpostavljam da ides na PhD ali da proverim.

Sto se tice deadline-a za prijavu na PhD za jesenji semestar 2019, on je uglavnom do decembra prethodne godine (2018), mozda neki fakulteti imaju nesto kasniji deadline ali ne verujem. Redje se graduate studenti primaju na letnji semestar ali mogao bi da potrazis. Mislim da je najrealnija opcija da sacekas za upis na jesenji semestar 2020, tj. da se prijavis do decembra 2019.

Inace sto se pre prijavis, to bolje. Vec sada mozes da nadjes programe koji ti se dopadaju i da apliciras. Moj savet ti je da prvo posaljes mail profesoru koji bi ti bio P.I. (primary investigator, mentor za PhD) i da vidis da li bi on bio zainteresovan da te primi. Pre toga obavezno pogledaj koja mu je oblast istrazivanja, procitaj nesto od clanaka sto je izbacio i to pomeni u mail-u, da bi prof. video da si zainteresovan i motivisan. Takodje kada biras P.I.-a obrati paznju koliko clanaka izbacuje godisnje, da li ima i od koga odobrene grantove (fond za istrazivanje) i kolika mu laboratorija (koliko ima PhD-ova, postdoc-ova i tako to). Uglavnom mozes da vidis sve to na sajtu laboratorije koja moze ali i ne mora da bude na sajtu fakulteta (mozes uvek da guglas nesto tipa Smits lab at Washington University npr. ). Poenta ovoga je da ako ima dovoljno sredstava moze da te primi kao Research Assistant i mozete da se dogovorite oko plate. Ako ne, onda moze da te primi kao studenta a da radis za univerzitet kao Teaching Assistant (najcesce) i tu je lova nesto manja ali dovoljna za prezivljavanje.

Rezultati su ti sasvim dobri i sa GRE i sa TOEFLa tako da to nije problem. Mislim da ti daju 4 prijave na razlicite programe bez doplate tako da bih ti savetovao da nadjes 4 programa i kontaktiras profesore i sve po redu, kako bi bio siguran da ces negde upasti. To jeste skuplja varijanta ali je sigurnija (placas 4 prijave na graduate studies).

Sto se preporuka tice, moras da iscimas profesore ali to ostavi kada budes nasao 4 programa kako bi oni mogli da proslede istu preporuku odjednom da ih ne bi ganjao 4 puta i komplikovao stvari.

Ja sam se prijavljivao na PhD iz biologije i ovo su mahom moja iskustva iz te oblasti. Mozda se proces nesto razlikuje za IT mada ne verujem. Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
Joj, bas steta sto ti je propalo to kad si vec bio primljen i sve. Vidim sada koliko energije i vremena treba za jednu aplikaciju, pa znam koliko je onda tek cimanje kad krenes sve ispocetka

Sto se tice WES-a, registrovao se na sajt, platio, dobio reference number. Iscimao ove na fakultetu da mi zidaju 2 transkripta ocjena - za Bachelor studije (3 godine) i za Specijalisticke (cetvrta godina). Na svakom papiru sam ih natjerao da napisu WES reference number kako se to ne bi zagubilo. Sve u dvije koverte, jedna za osnovne, druga za specijalisticke studije, sa sve pecatom na prelomu i potpisom osobe iz studentske sluzbe. Pored toga, skenirao i odstampao kopiju diplome - opet 2 primjerka, jedan za osnovnem drugi za speicjalisticke studije. Ne traze da se ovjerava kod notara ili tako nesto. Sa svim tim, u DHL, velika zuta koverta sa ove 2 koverte sa faksa i kopijama diploma. Na DHL koverti takodje pises WES Reference number i obrati paznju na adresu jer imaju razlicitu adresu za ove express posiljke tipa DHL, UPS itd. Stiglo kroz 2 dana iz CG u NY gdje je agencija, za otprilike 15 dana su sve zavrsili i dobio sam potvrdu. Ja sam uzeo ovaj skuplji paket od 200 i nesto dolara jer onda ti oni cuvaju podatke i svaki put kad prilikom aplikacije treba da prilozis transkript, oni ti salju instituciji uz nadoknadu od 30 dolara. Inace naplacuju tu uslugu 50 dolara.

Nasao sam neki faks koji navodno nudi graduate assistantships za Masters. Bio u roku, poslao svu dokumentaciju i aplikaciju - cekam da vidim sta ce biti od toga, valjda daju odgovor u narednih mjesec dana. Sustinski, primljen cu biti sigurno, ali ne znam dal ce mi dodijeliti taj Assistantship. U suprotnom, spremacu se detaljno za ovaj spring term 2020 za PhD. Za to cu vec imati dovoljno vremena i bez zurbe da odradim sve kako treba.
Reply With Quote
  #238  
Staro 02.03.2019, 11:30
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kako su ti priznali diplomu na kraju od te dve kao jednu ili?
Reply With Quote
  #239  
Staro 02.03.2019, 19:55
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Zajednicki obije diplome su priznate kao US Equivalency: Bachelor's degree from regionally accredited institution.
Ukupno kredita 159 i GPA odnosno prosjek mi je izracunat na osnovu svih ispita (iz sve 4 godine).
Kao komentar za prvu diplomu (nas Bachelors) stoji: Three ears of undergraduate study.
Reply With Quote
  #240  
Staro 04.03.2019, 14:18
Ender Ender je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2018
Poruke: 18
Nepromenjeno

@neus

Hvala puno na inofrmacijama. I ja cu kod njih raditi.

Probaj tu varijantu za master pa ako prodje super, ako ne teras dalje sa prijavama na ostale programe. Srecno i ako treba neka pomoc, javljaj.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
Porodjaj u Americi Lykoss Stare teme 28 18.01.2013 18:21
svetska kriza u americi bibi Stare teme 15 18.06.2010 11:19
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Master studije i ostanak u USA nelson Stare teme 1 13.01.2009 17:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.