ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.03.2006, 14:59
srle
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno O zaposlenju i garanciji...

milose dao si dosta korisnih informacija koje su mi dosta pomogle ali imam par pitanja pa ako te ne mrzi odgovori mi.. zeleo bih ove godine 2006 da se prijavim za lutriju pa me interesuje tacan datum kada istice prijavljivanje i da li je tacna informacija da je prijavljivanje besplatno samo u periodu oktobra a da se ostalim mesecima placa? Imam pitanja oko garantnog pisma.. Ukoliko budem izvucen na lutriji koji su nacini da dodjem do garantnog pisma jer u Americi nemam nikoga? postoji li neka nasa organizacija tamo koja bi mi pomogla? da li postoji mogucnost da u tih 6 meseci u okviru kojih moram da odem u USA da nadjem posao (da li je poslodavcima moguce objasniti okolnosti i da li ih prihvataju) pa da podnesem potvrdu umesto garantnog pisma? Ja sam po profesiji web developer, imam 5 godina iskustva i gomilu projekata pa me zanima koje su mi sanse da sa ovim kvalifikacijama nadjem posao preko interneta?
  #2  
Staro 09.03.2006, 17:23
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Zdravo Srle.
1. Prijava je besplatna SAMO na sajtu Americke vlade ( http://www.dvlottery.state.gov ), a na njemu je formular aktivan samo u periodu okt-dec. Na SVIM OSTALIM sajtovima se placa, a zato oni uvek imaju formular, ti ga popunis kad god hoces, a oni ce umesto tebe da popune formular na sajtu US vlade (zato ti uzimaju pare). :-)
2. Stvarno ne znam ni za jednu organizaciju koja pomaze u takvim stvarima. Ja imam ovde rodbinu pa se nisam uopste bavio time. Moraces da se raspitas negde o tome... :-(
3. Ne vidim vezu izmedju posla i vize. Ti dobijes vizu, sa njom moras da udjes u US u roku od 6 meseci. Od tada zivis u Americi. A kada ces (i da li ces) naci posao, trazis ga, isto ti je kao u Srbiji, niko te ne pritiska da nadjes posao u neko odredjeno vreme (sem novacnika, naravno).
4. Posao ces ovde i naci samo preko interneta. Ima sajtova sa oglasima gomilu, izlazi dosta oglasa iz nase struke. Ja sam posao nasao posle ravno 3 meseca. Prvog meseca cekas papire (broj socijalnog, ID, vozacku, itd...), a posao sam trazio 2 meseca. Pise na blogu o svemu tome. ;-)
  #3  
Staro 09.03.2006, 18:04
srle
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

prvo hvala na odgovoru a sto se tice veze izmedju posla i vize mislio sam na sledece: posto da jos jednom napomenem nemam bas nikoga tamo :-( a imam taj rok od 6 meseci za ulazak u SAD koja je sansa da za tih sest meseci nadjem posao preko neta ( da li su firme spremne da prihvate objasnjenje da si izvucen na lutriji i da cekas na papire i da li hoce da te zaposle) i posalju ti poziv da radis i da sa tim pozivom odem u tih sest meseci u USA bez tog garantnog pisma koje je tebi rodbina poslala srecnice :-)) ako znas neku nasu organizaciju koju bih mogao da kontaktiram u tom trenutku i zamolim za uslugu javi. inace voleo bih da ti posaljem neke projekte da pogledas i napises komentar pa ako mozes posalji mi tvoj e-mail. pozdrav iz beograda
  #4  
Staro 09.03.2006, 20:40
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Nisam siguran da postoje takve agencije... Sto se tice zaposljavanja, ovde su prilicno rezervisani prema ljudima ciji background ne mogu da provere. Recimo, ja sam naglasio svom sefu da trazim entry-level poziciju iako imam iskustva (pripravnik), pa me je verovatno zato uzeo u obzir. Sto se tice toga da te neko zaposli dok si jos tamo, za to moras da budes jos veci srecnik nego sto sam ja. :-P
Sumnjam da ce te neko zaposliti (ne TEBE, nemoj pogresno da me shvatis) bez intervjua, oci-u-oci, itd... Mozes da pokusas, ali tesko. U svakom slucaju, dok ne stignes ovde (plus mesec dana da prodje papirologija), ti za njih jos ne postojis, nemas ni SSN (kao kod nas JMBG), a to o cemu ti pricas treba da se dogodi dok jos nemas ni vizu. Znaci, male sanse. Ali sam siguran da ako krenes da kopas, da ces iskopati neku organizaciju, ili ces naci nekog prijatelja on-line koji je spreman da ti pomogne ili sl.
Mislim da treba da igras, pa ako te izvuku, onda imas DOVOLJNO vremena do intervjua u ambasadi kada treba da im pokazes garanciju. Kao sto rekoh, ljudi su dobijali vizu sa samo email-ovima istampanim. Tako da, vredi...
Poslao sam ti email na adresu koju si ostavio na forumu. ;-)
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.