ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Razvod i GC » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 01.05.2010, 20:37
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Jao cuti ko ce da ih pohvata vise - hiljadu osnova za imigraciju i jos toliko pravila. Zbuni se valjda i imigracioni advokat ponekad, a kamoli mi "obicni" imigranti
Jeste, ja sam najzbunjenija. Ko se to razvodi?

znaci, supruznici DOBITNIKA GC preko DV lottery, nakon razvoda, bez obzira na vreme provedeno u braku, imaju jednaka prava da ostanu i budu u USA? Ako dokazu da im brak nije bio iz interesa? Tako nekako? Nikad se ne zna da l' ce ti zatrebati (kuc kuc). Narocito sad kad sam videla Dejancica sa onim sarmantnim osmehom
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #12  
Staro 12.07.2010, 22:51
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Question

није ми баш јасан термин "спонзорство путем брака" (некако ми не звучи поштено и легално),па ако је неко вољан да ми објасни,био бих захвалан...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #13  
Staro 12.07.2010, 23:02
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

A sta se desava u slucaju razvoda gde ima dece a jedan partner bi da ostane s deteom a drugi bi nazad u Srbiju?
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #14  
Staro 13.07.2010, 04:33
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Mante ljudi pitanja na forumu za koja advokati naplacuju po nekoliko stotina dolara na sat Da postoji formula za dodeljivanje starateljstva, ne bi ljudi zaglavljivali na sudu oko toga...U poslednje vreme sve neke cudne diskusije - ljudi koji nisu izvuceni na forumu razmisljaju kako se kupuju kuce, kako se radi ovo ili ono...

Ako cete da se razvodite a imate decu, bolje to uradite odmah. Dete americkog drzavljanina (i u tom smislu i buduceg drzavljanina) ne mozete da izvedete nigde iz zemlje bez sudske odluke i detaljnog pristanka drugog roditelja. Sve drugo je otmica, koja se u 99 odsto slucajeva zavrsi tako sto se prevrne zemlja i nebo da vas nadju. Srbija nije nikakvo skloniste po tom pitanju - zavrsilo bi dete u ambasadi sa sve u Ivicinoj pratnji u roku od odma'. Ne bi vas kao ovog kosarkasa ni milion evra spaslo...

Dobijte prvo zelene karte, nadjite stan i posao, pa onda sa srecom kupujte kuce, razvodite se etc.

p.s.

"Sponzorstvo putem braka" je termin za neophodni Affidavit of Support koji americki drzavljin potpisuje bracnom supruzniku prilikom imigracione aplikacije. Nista drugo.

p.s. 2

Celestine, roditelju ne treba dozvola da "ostavi" dete i ode. Treba mu dozvola da odvede dete sa sobom. Nadam se da muz ne cita ove postove, svasta ce da mu padne na pamet XoXo
Reply With Quote
  #15  
Staro 13.07.2010, 11:12
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Ne može dete da se izvede ni iz Srbije, bez pismene saglasnosti drugog roditelja bez obzira da li su roditelji razvedeni ili je proces u toku.

Moja drugarica je htela da ode na turističku vizu u USA sa sinom, ali njen muž sa kojim se razvodi nije hteo da potpiše pismenu saglasnost za dete.
Reply With Quote
  #16  
Staro 13.07.2010, 11:27
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Celestine, roditelju ne treba dozvola da "ostavi" dete i ode. Treba mu dozvola da odvede dete sa sobom. Nadam se da muz ne cita ove postove, svasta ce da mu padne na pamet XoXo [/quote]

Ha, ha. Ja to onako, za ne-daj-boze. Inace daleko bilo!
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #17  
Staro 13.07.2010, 12:09
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Ljudi koriste informacije sa ovog foruma kako bi bili pripremljeni za sve jednog dana i tu nema ništa loše. Stan, deca, razvodi i zakonska regulativa oko toga su sastavni deo života tako da je meni ok i korisno diskutovati o tome kako bi jednog dana kada se nađe u usa čovek mogao da zna šta da očekuje ili kako da ostane (postane) legalan jer je to mislim interes svih nas.
Možda o nekim stvarima jeste rano razmišljati, ali u svakom slučaju informacija ne može da škodi.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #18  
Staro 13.07.2010, 16:03
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Ljudi koriste informacije sa ovog foruma kako bi bili pripremljeni za sve jednog dana i tu nema ništa loše. Stan, deca, razvodi i zakonska regulativa oko toga su sastavni deo života tako da je meni ok i korisno diskutovati o tome kako bi jednog dana kada se nađe u usa čovek mogao da zna šta da očekuje ili kako da ostane (postane) legalan jer je to mislim interes svih nas.
Možda o nekim stvarima jeste rano razmišljati, ali u svakom slučaju informacija ne može da škodi.
Informacije nisu na odmet, ali te teme nisu nesto sto se obradjuje jednim postom. Suvise je mnogo "ako", a postupke je jako tesko objasniti nekom ko ne poznaje sistem ovde - onda sve mora u crevca. Ja licno za to nemam zivaca: ako se kaze FICO, onda uzme pola strane da se objasni; ako se kaze forleclosure, onda isto; ako se kaze escrow onda se zna sta je kad zivis ovde... u suprotnom, samo se otvara prostor za dalja pitanja i diskusije, po mom misljenju, bez velike potrebe jer su pitanja "sta bi bilo, kad bi bilo". Kad postoji konkretna situacija - meni licno nije problem...
Reply With Quote
  #19  
Staro 13.07.2010, 17:54
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Razumem. Neke teme su ipak previse opsirne da bi se dao jednostavan i kratak odgovor.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #20  
Staro 13.07.2010, 22:01
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Question

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Misa Prikaz poruke
Moja greska. Izvinjavam se. Nisam pazljivo procitao postove, a u podsvesti mi je bila prica jednog od clanova foruma, dobitnika zelene karte na lutriji (ne secam se tacno koga), koji je postovao (ako se ja dobro secam) da je njegov/njen pratilac (vencani neposredno pre razgovora u ambasadi) po ulasku u Ameriku dobio zelenu kartu na 2 godine...
Da li mozda neko zna nickname za tog clana foruma koji je prosao kroz ovu situaciju? Interesuje me koji su "rizici" po nosioca i pratioca koji sklope brak neposredno pre intervijua (2 - 3 meseca). Hteo bih da se razjasni da li je stvarno tacno da se takvim supruznicima (dobitnicima Green card na DV lutriji) ogranicava Green card na 2 godine? I da li se to ogranicenje odnosi samo na pratioca ili i nosioca vize?
Reply With Quote
Odgovori

Tags
brak, razvod, zajednica

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.