ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 15.09.2008, 09:17
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Check

Da u pravu si, mozda sam bila malo konfuzna sto i nije cudo jer je vec 1:20 ujutro Ako imas direct deposit novac ide odmah u banku. Ali ako se zaposlis preko temp agencije ili na privremeno, ili dok si na probnom radu (probation) primas platu regularnim cekom. Tu ti banka neda da koristis odmah novac. Ali sa direct deposit nemas tih problema. Valjda ovo sad ima vise smisla ja sad definitivno moram da proverim svoj facebook (to u slucaju da me je Michael Phelps primetio izmedju svojih milion i po obozavalaca i resio bas meni da napise post :lol i da bezim na spavanje inace sam pocela i samu sebe da zbunjujem sta pisem i govorim
Zana
Reply With Quote
  #32  
Staro 15.12.2008, 08:00
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

bank of america ima sad akciju da vraca novac za svaku transakciju koja se obavi preko njihove kreditnih katica -neznam koliko dugo ce to trajati ali vidim da vracaju oko 2-3% u zavisnosti koliko potrosis ,u NY vracaju na pr.i 10% od svakih 100 dolara potrosenih na "tranzit" (taxi ili subway ).nije lose samo neka nastave .ja sam inace registovao racun/pay pal nalog i sad da bi obavio verifikacju morao sam da dam pay pal-u broj kreditne katice da bi miskinuli 1.95 dolara koje mi onda vrate ako je verifikacija uspela - ja sam to obavio i sve je proslo ok -oni uzeli novac i posle uredno vratili na pay pal racun -e sad kad sam se ulogovao na bank of america on line banking vidim da su ovi to uracunali kao transakciju i dali mi nazad 0.05 centi te eto zaradih lovu ne radeci nista .
Reply With Quote
  #33  
Staro 11.01.2009, 04:38
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Imam jednog prijatelja koji je isto dobio zelenu kartu i zapucao u USA u novembru. Covek ima skroz drugo iskustvo od svih ovde...pa rekoh da podelim njegovo.

Cim se uzme SSN, odmah lepo otici u Bank of America i otvoriti racun. Americki ID vam uopste nije potreban (ja sam prvo to bio vadio), nego lepo sa pasosem.
E sada glavna stvar.....covek je stavio svoje pare na racun i trazio odmah credit card i...dobio. Znaci, nikakvi secure credit card i ostale zezancije, odmah se prijavite lepo sa credit card. Ne dobije se odmah neki narocit iznos (300$), ali bar ne moras svoje novce davati. Ja cu od nedelje otici ovo da probam u Chase, pa cu da vidim da li i tamo radi...ili samo u BoA.
Da odem malo u offtopic, misterije koje sam ja slusao da je Seattle skup grad, su gluposti. Sve je bar 3-4 puta jeftinije nego u Chicago. Trosoban stan u centru (2 bedroom) je 800$.

Trebali bi temu otvoriti gde bi bacali prosecne cene stanova u raznim gradovima...mislim da je to super informacija.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #34  
Staro 11.01.2009, 05:04
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Hmmm....ne nalazim opciju da editujem post.

Hteo sam da dodam (sada sam saznao)....lik je rekao da je student i da sada upisuje faks. Moguce da je to pomoglo u dobijanju kreditne :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #35  
Staro 11.01.2009, 11:44
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Imam jednog prijatelja koji je isto dobio zelenu kartu i zapucao u USA u novembru. Covek ima skroz drugo iskustvo od svih ovde...pa rekoh da podelim njegovo.

Cim se uzme SSN, odmah lepo otici u Bank of America i otvoriti racun. Americki ID vam uopste nije potreban (ja sam prvo to bio vadio), nego lepo sa pasosem.
E sada glavna stvar.....covek je stavio svoje pare na racun i trazio odmah credit card i...dobio. Znaci, nikakvi secure credit card i ostale zezancije, odmah se prijavite lepo sa credit card. Ne dobije se odmah neki narocit iznos (300$), ali bar ne moras svoje novce davati. Ja cu od nedelje otici ovo da probam u Chase, pa cu da vidim da li i tamo radi...ili samo u BoA.
Da odem malo u offtopic, misterije koje sam ja slusao da je Seattle skup grad, su gluposti. Sve je bar 3-4 puta jeftinije nego u Chicago. Trosoban stan u centru (2 bedroom) je 800$.

Trebali bi temu otvoriti gde bi bacali prosecne cene stanova u raznim gradovima...mislim da je to super informacija.


U Chase sigurno mozes uzeti kreditnu karticu na 300$ isto ko i u BOA s tim sto ce ti otvoriti i saving racun. Mom cimeru u CHI to zavrsili za pola sata samo sa american ID i sa kesh lovom koju je polozio na racun (cim se preselio) i nije bio nikakav limit, mislim na to koliko novca se mora poloziti tako da ne brini, odobrice ti to sigurno...
Reply With Quote
  #36  
Staro 11.01.2009, 16:01
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke

Da odem malo u offtopic, misterije koje sam ja slusao da je Seattle skup grad, su gluposti. Sve je bar 3-4 puta jeftinije nego u Chicago. Trosoban stan u centru (2 bedroom) je 800$.

Trebali bi temu otvoriti gde bi bacali prosecne cene stanova u raznim gradovima...mislim da je to super informacija.
Seattle je super grad sto se tice cijena stanova.. ali je klima shit totalni... 3 mjeseca OK vremena, a ostatak kisha i magla..i totalna depra

Ovo ti nije losa ideja za temu sa prosjecnim cijeama stanova, a mozda da dodamo jos neke parametre, tipa struja, plin, porezi i sl.

Vjerovatno nisi mogao editovati post jer je proslo 15 minuta. (na nekim forumima je edit vremenski ograncen)
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #37  
Staro 14.04.2010, 19:01
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Da li zna neko postoji li mogućnost otvaranja bankovnog računa u USA - iz Srbije,bez odlaska tamo ukoliko bih našao nekog da za mene odradi ako se mora otići do banke.Ono što meni treba je samo da imam račun u banci na koji mogu da primam uplate i debitnom karticom ovde u Srbiji dižem sa ATM.Ono što sam našao na netu je gomila sajtova koji nude knjige koje će kao objasniti kako to da se uradi i neki odgovor na google answers da kao može.Medjutim zaista ne mogu da pronadjem nikakvu zvaničnu informaciju od neke banke da li može ili ne.Ono što znam to je da posle 9/11 sve postalo pooštrenije i da je mala šansa, al eto ako neko ima bilo kakvu informaciju biće mi korisno.
Reply With Quote
  #38  
Staro 15.04.2010, 09:36
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Za otvaranje računa ti treba SSN ili ITIN broj, bez neki od njih... ništa od otvaranja računa.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #39  
Staro 15.04.2010, 17:55
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
Za otvaranje računa ti treba SSN ili ITIN broj, bez neki od njih... ništa od otvaranja računa.

osim ovoga potrebana su i dva ID dokumenta npr. pasos, zelena karta, vozacka dozvola, state ID.....
Reply With Quote
  #40  
Staro 01.06.2010, 12:46
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Jedno upozorenje za sve - cuvajte se ovakvih i slicnih sms poruka: sms centar je 3620 - " JPM_EFS@myaccount.chase.com/Message from CHASE. Please call (877) 332-6810 immediately about recent activity on your account. Thank you. / ". Meni je stigla na mobilni pre neki dan, ali mi nije bilo tesko da odem do banke i proverim o cemu se radi. Broj na koji je kao trebalo da se javim nije uopste Chase broj nego je iz Kine i radi se o prevari - kao javish se dash im podatke i oni ti "pomognu" da ti novac sa racuna odleprsa ... Ako mislite da ova poruka ne spada u ovu temu prebacite je u neku drugu, meni je delovalo da moze da se ovde uklopi posto ima veze sa bankama, doduse ne bash u pozitivnom smislu ali cisto da obratite paznju na tako nesto.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.