ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Koliko košta život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 27.11.2009, 10:18
kaya kaya je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2009
YU lokacija: bgd
Poruke: 17
Nepromenjeno

au dmi, soma i po?

wow.

a hrana?
Reply With Quote
  #12  
Staro 27.11.2009, 11:05
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

ne znam zato sto je MM tamo trenutno sam a nas dve smo u BgD
jeste soma i po ali to je LA. U stvari ako oduzmes gas, vodu, struju, djubre koji budu oko $200 (uglavnom manje) to0 znaci da je stan $1300.
s obzirom da je nase trazenje prostora za zivot trajalo 3 meseca i s obzirom sta je MM video sve dok je obilazio stanove i kakve su cene, ovo nam je ispalo perfektno.
u LA su cene izuzetno visoke
no, svako bira gde ce da zivi pa tako smo i mi
Reply With Quote
  #13  
Staro 28.11.2009, 04:22
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Dali bi neko mogao da mi da sledece podatke:
koliko kosta rucak za dvoje u pristojnom restoranu? (rang restorana= Fransh, Lipov lad, Madera, restorani u Skadarskoj)
Koliko kosta izlazak na kafu?
Koliko kosta usluga pranja auta?
Koliko kosta zubar ( umrtljivanje zivca + plomba)?
Koliko kosta odlazak u servis za auto (vulkanizer, zamena ulja i filtera)
Koliko kostaju casopisi?
Koliko kostaju knjige?
Koliko kosta parking (kada odete u setnju)?
Koliko kostaju usluge servisiranje kompjutera?
Koliko kosta odlazak na more ili planinu (ne kampovanje)?
Koliko kostaju dobre cipele ili patike?
Koliko kosta vrtic?
Koliko kosta jedna godina srednje skole, a koliko fakulteta?

Pretpostavljam da ce se neko bar odluciti posteno odgovoriti na postavljena pitanja.
Reply With Quote
  #14  
Staro 28.11.2009, 05:16
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Na sve sto si pitao postoji konkretan odgovor, ali svako opet odlucuje koliko ce ici na kave, u restorane, dali ce dat 20 dolara da mu u praonici oni peru auto dok on pije kavu, ili sam opere za 3 dolara, dali je sposoban sam servisirat kompjuter (vecina na ovom forumu jesu), otici u setnju gdje se ne placa parking (ovisno dali si u vecem ili manjem gradu-negdje je parking kao u Chicagu neizbjezan), dali ce kupiti cipele u Rossu ili u trgovini iz najnovije sezone, dali ce uopce imati pretplatu na casopise ili ne.

Pitanja su ti ok, ali su vrlo subjektivna, nece svako imati iste troskove. Ja mogu reci koliko trosim na sve ovo nabrojano, moram priznat da to nisu neki troskovi. Ne jedemo cesto vani, vise se druzimo po kucama, zovemo jedni druge na rucak, na kave se ovdje ne ide kao kod nas na Balkanu, ljudi nemaju vremena za to ko kod nas i to nije ovdje neki djir. ja ako odem ,to je najvise dva put mjesecno, kava kosta oko 7 dolara. kampiranje je ovdje velika stvar, u drzavi Colorado gdje ljudi vole outdoor aktivnosti medutim to kupis jednom opremu i kampiras za relativno male pare po okolnim kamp parkovima. Fakulteti su nam vecini daleko od planova jer imamo malu djecu, kad se financijski jos bolje sredimo sigurno cemo i to staviti u plan za stednju.

Vrtic kosta oko 800 ali i to ovisi od mjesta do mjesta. Ni to se ne moze generalizirati, svakako ko god ima djecu ce i to imati u vidu kao potencijalni trosak.

Zubarske usluge su skupe kao i doktori medutim, sve vece zahvate je preporucljivo napraviti prije dolaska, mi smo tako uradili, ali naravno uvijek se moze desiti da ti ispadne plomba ili nakon odredenog vremena da imas karijes. Zato se, prema mogucnostima, uzima dental insurance sto prije. Planovi nisu nesto sto se nemoze financirat ,cak i ako samo jedna osoba radi.

Servisi se isto ne rade svaki mjesec, zato je dobro uzeti makar malo bolji polovni auto da se odma u startu izbjegnu troskovi poput mijenjanja kocnica, guma ili neceg goreg i skupljeg.

Eto iskreno i posteno, ali subjektivno jer svaki grad ima drukcije troskove. Zato biramo gdje cemo zivjeti. Ne razumijem zasto bi neko davao ''nepostene'' informacije ili lagao. Tako je kako je iz svacije perspektive, a iz prilozenog se vidi da se situacija moze razlikovati iz drzave u drzavu.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #15  
Staro 28.11.2009, 08:16
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik konislav Prikaz poruke
Dali bi neko mogao da mi da sledece podatke:
koliko kosta rucak za dvoje u pristojnom restoranu? (rang restorana= Fransh, Lipov lad, Madera, restorani u Skadarskoj)
Koliko kosta izlazak na kafu?
Koliko kosta usluga pranja auta?
Koliko kosta zubar ( umrtljivanje zivca + plomba)?
Koliko kosta odlazak u servis za auto (vulkanizer, zamena ulja i filtera)
Koliko kostaju casopisi?
Koliko kostaju knjige?
Koliko kosta parking (kada odete u setnju)?
Koliko kostaju usluge servisiranje kompjutera?
Koliko kosta odlazak na more ili planinu (ne kampovanje)?
Koliko kostaju dobre cipele ili patike?
Koliko kosta vrtic?
Koliko kosta jedna godina srednje skole, a koliko fakulteta?

Pretpostavljam da ce se neko bar odluciti posteno odgovoriti na postavljena pitanja.
Pa što pitaš ljude na forumu za te informacije?!
Rekao si da imaš masu prijatelja koji su tamo pa si trebao ti sve sabrati i napisati ljudima da im treba još 60 hiljada dolara za "normalan život" (servisiranja, pranja, kafe) !
Nemoj da vršiš više pritisak na ljude koji su skromnijih mogućnosti od tebe. Svako ima pravo na svoje razmišljanje i svoj plan.
Neko je srećan i da ode tamo i da čisti wc ako treba i ima na to pravo, ma kako god ga ti smatrao bezvrijednim na ovom svijetu.
Ako si ti pun ko brod, ne znači da ljudi nisu borci i spremni na mnogo toga i da treba odmah se predaju ako nemaju novac.
Ako si ti pun ko brod ne znači da ostali ne treba da žive i da si samo vrijedan na svijetu ti i takvi kao ti puni ko brod.
Nemoj mi odgovarati jer si iskompleksiran tip čije ću poruke ubuduće ignorisati, što predlažem i ostalima.
Reply With Quote
  #16  
Staro 28.11.2009, 14:51
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik konislav Prikaz poruke
Dali bi neko mogao da mi da sledece podatke:
koliko kosta rucak za dvoje u pristojnom restoranu? (rang restorana= Fransh, Lipov lad, Madera, restorani u Skadarskoj)
Al' smo skromni
Ja bih voleo da mi neko u USA nadje riblju corbu kao u Radeckom i ja odmah idem u tu drzavu, ali i da kosta kao i u Radeckom
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #17  
Staro 28.11.2009, 16:01
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

I ja bih zeleo cisto informativno da cujem odgovore na poneka pitanja koja je postavio konislav. Zivimo skromno, ali ipak, tu su vrtic, dete ce jednog dana da podje u skolu, ponekad i izadjemo negde na telecu corbicu , popravimo ponekad zube...Pitanja su skroz na mestu, bilo bi ok da neko kaze barem okvirne cene, za drzavu/mesto u kome zivi. Mnoga pitanja koja je postavio konislav nisu pitanja luksuza, vec necega sto tvoj kvalitet zivota podize za nijansu iznad pukog prezivljavanja.
Reply With Quote
  #18  
Staro 28.11.2009, 16:25
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

nije u redu da napadate konislava,covek ima svoje razloge i svoj plan kako zeli da zapocne zivot sa one strane konitnetna ako vam pitanja ne odgovaraju ne morate da mu odgovorite ali isto tako ne treba ni da budete sarkasticni,neko hoce da riba wc solje neko nece,i jedan i drugi izbor su ispravni i o njima ne treba diskutovati jer su licne prirode,nije svako u teskoj materijalno situaciji pa da emigrira samo zbog toga,ako je covek uspeo da ovde obezbedi sebi lagodan zivot velika je sansa da ce i tamo uspeti,oni kojima je drzava i ostali nebulozni razlozi krivi za neuspeh ne verujm ni da ce u americi bolje proci.ne zelim da se niko uvredi
Inace srecno svim starim i buducim emigrantima u njihovim ciljevima ma kakvi oni da su.
Reply With Quote
  #19  
Staro 28.11.2009, 17:51
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Zasto ste se sad narogusili na konislava? Covjek je rekao svoje misljenje i to je to. Mnogi su dokazali da se moze jako fin pocetak napraviti i sa mnogo manje para. On je za sebe tako odlucio i bujrum. Ja razumijem i cijelu debatu oko "klosarskih" poslova.

Meni je recimo velika dilema bila da li ostaviti pristojan zivot sa finim poslom (i losom platom) ali sa fakultetskom diplomom i "ugledom" koji raste i doci ovdje raditi u Starbucksu ili McDo ili cistiti ili nesto trece godinama. Kod mene je vrlo brzo prevagnulo da dodjem ovdje jer vjerujem da kroz neko vrijeme sve to mogu da postignem i to, drzim se onoga sve se moze kad se hoce.
A sa druge strane, da mi egzistencija ovisi o tome sigurno mi ne bi bio problem raditi bilo kakav posao sve dok su pare zaradjene posteno i legalno. Mislim da je najveci problem kod nas kad ljudi odmah iz skole ganjaju direktorsku poziciju i onda zavrse u kafani 24/7 jer Boze ne bi oni radili klosarski posao ...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #20  
Staro 28.11.2009, 18:16
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik konislav Prikaz poruke
Dali bi neko mogao da mi da sledece podatke:
koliko kosta rucak za dvoje u pristojnom restoranu? (rang restorana= Fransh, Lipov lad, Madera, restorani u Skadarskoj)
Koliko kosta izlazak na kafu?
Koliko kosta usluga pranja auta?
Koliko kosta zubar ( umrtljivanje zivca + plomba)?
Koliko kosta odlazak u servis za auto (vulkanizer, zamena ulja i filtera)
Koliko kostaju casopisi?
Koliko kostaju knjige?
Koliko kosta parking (kada odete u setnju)?
Koliko kostaju usluge servisiranje kompjutera?
Koliko kosta odlazak na more ili planinu (ne kampovanje)?
Koliko kostaju dobre cipele ili patike?
Koliko kosta vrtic?
Koliko kosta jedna godina srednje skole, a koliko fakulteta?
Evo da ti pokusam dati odgovor za Phx, Az.
Fin rucak za dvoje u lijepom, pristojnom (ne sad ekskluzivnom restoranu) oko 50-70$
Kafa, zavisi gdje je pijes i kakvu hoces 4-6$,
Zubar,nemam pojma konkretno ali je prilicno skupo. Ovdje dosta ljudi ode u Nogales (Mexico) na jedan dan samo da odu zubaru. Iako imaju dental planove, opet im je ovo jeftinije.
Pranje auta ... zavisi sta hoces, 3 dolara je da ga provezes kroz praonicu, ako hoces detaljno ciscenje da ti neko bas svaki milimetar ispolira moze ici i do 100$.
Casopisi i knjige ... opet zavisi sta te zanima. Knjige nisu skupe, recimo kao i kod nas (samo cijena u $), casopisi 3-15 $, neki specijalizovani mogu biti i skuplji ali uvijek imaju dobre ponude za pretplate.
More i planina, opet zavisi sta te zanima. Sada su jos mnogi smanjili cijene tako da na krstarenje 7 dana mozes otici za 400$ recimo.
Cipele i patike i generalno odjeca je dosta jeftinija nego kod nas. I tu zavisi sta te zanima,ali ne kosta vise nego tu.
Vrtic je 100$ sedmicno, cijelodnevni boravak, za djecu od 1 do 12 godina.
Skola i fakultet ne znam bas. Imas razne univerzitete, sa razlicitim cijenama.Obicno se placa po predmetu.Jedna prijateljica je trenutno na University of Phoenix i placa 1700$ po predmetu. O tome razmisljaj kad dodjes.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko smem da razvlacim odsustvo van USA? Enter Vodič za emigrante 21 23.02.2018 02:08
Programer u Americi greenie Vaša strana 46 29.01.2015 09:16
koliko je sigurno da cu dobiti zelenu kartu? wingreen Druga koverta 61 28.06.2009 22:05
Zene u Americi ex-usa Vaša strana 11 24.02.2009 23:31
Anketa: Koliko dugujete na kreditnim karticama? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 08.12.2008 15:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.