ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Ulazak i izlazak iz USA GC i SSN » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 13.04.2010, 06:53
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

To bih i volela da dobije jos neki odgpvor.Nisam bukvalno mislila da ostanem 2 dana vec 2-3 nedelje pa da se vratim.
Reply With Quote
  #12  
Staro 13.04.2010, 08:34
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Problem sa tvojim pitanjem je to sto stoji na "sta ako". U takvom slucaju veoma je tesko dati precizan i definitivan odgovor jer ima mnogo mogucnosti. Mozda sve bude u redu i vama za tri nedelje stignu svi papiri. Super, pakujemo se i idemo nazad sa svim dokumentima. Kako Marfijevi zakoni najvise vole ovakve slucajeve, a ako ima makar najmanje mogucnosti da stvari krenu naopako, one ce sigurno tako krenuti, i to proporcionalno komplikacijama koje uzrokuju, nemoj da brines, ionako ne mozete tu nista da uradite, vise sile su u pitanju. Salu na stranu, ulazak na vreme i aktivacija vize garantuju normalan povratak u pristojnom roku (nekoliko meseci) i tu nema bas nista da te brine. Elektronska komunikacija moze da bude od velike pomoci, pa verujem da i ako iskrsne neki problem, on moze da se resi. Kako necete da koristite SSN i GC dok ste van Amerike, u najgorem slucaju mozete da prijavite greske, ako ih bude, i kada ponovo dodjete. Mozda ce vam uzeti dodatnog vremena, ali nista nije neresivo...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #13  
Staro 13.04.2010, 12:43
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Kako necete da koristite SSN i GC dok ste van Amerike, u najgorem slucaju mozete da prijavite greske, ako ih bude, i kada ponovo dodjete. Mozda ce vam uzeti dodatnog vremena, ali nista nije neresivo...
Upravo i ja tako razmisljam, u najgorem slucaju cete se malo z... kada drugi put konacno udjete u zemlju, ako je bilo problema i papiri nisu jos stigli. A sa vizom u pasosu svakako necete imati problema da udjete u zemlju drugi put...
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
  #14  
Staro 15.04.2010, 17:09
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

Kako mislis imamo vizue u pasos,imamo iseljenicku koja ce nam isteci do drugog puta.Koliko asm ja shvatila niko me nece pitati na izlasku iz amerike da im pokazem bilo sta da'l to bila viza ili ssn i gc?Hvala Vam svima na pomoci!
Reply With Quote
  #15  
Staro 16.04.2010, 10:43
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

Dreadnot,
Vidim da si ti dobio vizu u pasos u aprilu mesecu 2009.Sad sam cula informaciju da u toku te godine moras da budes 6 meseci u americi +1 dan.
Sto znaci da ja necu moci da ispunim taj uslov i da li si ti ispunjavao taj uslov tj kad si ti usao u USA i koliko si bio u toku te godine u americi.
Reply With Quote
  #16  
Staro 16.04.2010, 11:34
nevena's Avatar
nevena nevena je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coka Prikaz poruke
Dreadnot,
Vidim da si ti dobio vizu u pasos u aprilu mesecu 2009..
mala ispravka- dreadnot je vize dobio u aprilu, da, ali u aprilu 2010.
Reply With Quote
  #17  
Staro 16.04.2010, 14:05
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coka Prikaz poruke
Dreadnot,
Vidim da si ti dobio vizu u pasos u aprilu mesecu 2009.Sad sam cula informaciju da u toku te godine moras da budes 6 meseci u americi +1 dan.
Sto znaci da ja necu moci da ispunim taj uslov i da li si ti ispunjavao taj uslov tj kad si ti usao u USA i koliko si bio u toku te godine u americi.
Nisi dobro video, vizu smo dobili u aprilu ove godine, a planiramo da odemo krajem septembra, ukoliko nesto ne iskrsne ranije. To za boravak 6 meseci + 1 dan je da bi ti se ta godina racunala za drzavljanstvo i nista drugo. Pri tome, mozes 4 godine da budes u USA 6 meseci + 1 dan, da pete godine budes krace i onda ti se prethodnih 4 ne racunaju, vec moras sve Jovo nanovo. Da bi odrzavao zelenu kartu ne smes da budes van USA duze od godinu dana, a cak i to mozes ako podneses poseban zahtev da ti odobre uz valjane razloge... Dakle, osim ako ne mislis da se odmah vracas i da jaaakoo dugo odlozis sledeci odlazak u USA, ne brini, nema nikakvog posebnog uslova.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #18  
Staro 16.04.2010, 16:05
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Planiramo da odemo na intervju i da sletimo u USA u narednih 6 meseci, onda da se vratimo nazad i malo bolje se pripremimo (sakupimo vise para) za "finalni" odlazak...trebali bi taj plan da funkcionise...ali me zanima koliko dugo posle toga mogu da odlazem, znam za ovo 6 meseci i jedan dan, ali neko rece da su mu ukinuli GC posle 2 i kusur godina. Da li oni salju neko upozorenje, da li te nekako obaveste o tome, ili jednostavno kad sledeci put preletis okean i probas da udjes tamo, a oni ti kazu: zao nam je, morate nazad? U tom najgorem slucaju, moze li negde da se proveri da li ti je GC ponovno aktivna?
Reply With Quote
  #19  
Staro 22.04.2010, 22:32
coka coka je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno

dreamerns jel mozes molim te da mi objasnis taj tvoj dogadjaj vezano za izlazenje iz usa bez gc i ssn.tj da li ja imam nesto u pasosu sa cim kogu da napustim usa bez ssn i gc i da li ce mi neko praviti problem pri izlasku?Hitno mi treba odgovor.
Reply With Quote
  #20  
Staro 23.04.2010, 10:20
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coka Prikaz poruke
Kako mislis imamo vizue u pasos,imamo iseljenicku koja ce nam isteci do drugog puta.Koliko asm ja shvatila niko me nece pitati na izlasku iz amerike da im pokazem bilo sta da'l to bila viza ili ssn i gc?Hvala Vam svima na pomoci!
Citat:
Prvobitno poslao korisnik coka Prikaz poruke
dreamerns jel mozes molim te da mi objasnis taj tvoj dogadjaj vezano za izlazenje iz usa bez gc i ssn.tj da li ja imam nesto u pasosu sa cim kogu da napustim usa bez ssn i gc i da li ce mi neko praviti problem pri izlasku?Hitno mi treba odgovor.
Cek cek... kad smo pominjali "vizu" u pasosu, da, mislili smo na iseljenicku vizu, ali koliko sam ja shvatila ti imas rok 6 meseci da je "aktiviras" ali ne gubi ona vaznost za tih 6 meseci vec ti godinu dana sluzi umesto GC. Ako je tako kako sam ja shvatila, ti udjes, aktiviras, izadjes, i posle sa tom istom vizom normalno ulazis u tih godinu dana.
Ljudi, ajmo, ko je strucan na ovu temu???
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ulazak u SAD steficacvek Vodič za emigrante 393 22.03.2023 22:54
Ulazak roditelja u USA D$D Porodične imigrantske vize 49 05.10.2014 03:49
Ulazak u USA juresmith Stare teme 1 16.11.2009 00:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.