ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odbijeni - Rejected » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #231  
Staro 10.08.2020, 10:17
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Drago86

Nista toliko strasno, prepravio si... ako dodje do intervjua i nekakvog pitanja u vezi toga samo objasni da nisi lepo razumeo, ni slucajno nemoj reci da nisi znao. Radila sam godinama posao vezan za imigraciju, i tacno je da svaki naizgled beznacajan detalj/podatak mora biti istinit, zaista se ne sme lagati. Stvarno nije tragedija ako se nesto zaboravi, ne razume kako treba, uvek postoji mogucnost ispravke, bitno je samo da se ne laze. Tako da bez brige, samo pazljivo sledeci put sa takvim stvarima Veca briga je trenutno sta ce se sa lutrijom desavati u narednim mesecima...

Napomena za sve da se ne sme lagati u aplikacijama za vizu (turisticku, imigrantsku svejedno), imigracija je ozbiljan proces i sve se moze proveriti, mogu bilo koga odbiti bez objasnjenja ukoliko postoji osnovana sumnja.
DS može da se otključa nekoliko puta prije intervjua?
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
  #232  
Staro 20.03.2021, 01:12
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Oprezno! Ako priložiš samo diplomu, mislim da se tu neće videti da li si neku godinu završila redovno ili ne. Ako ti budu tražili, kao nama, svedočanstva pretpostavljam, gledaće datume kada je završena svaka godina i ako ti ide godina za godinom, onda je valjda u redu. Takođe, obrati pažnju na ono polagao/pohađao pa uvek jedan pojam precrtaju. Polagao znači vanredno, a pohađao redovno. Ja nisam sigurna ni da idu toliko duboko ali ne pada mi više ni jedna stvar na koju bi mogli da obrate pažnju na diplomama i svedočanstvima.
Sad sam gledao svoju diplomu.Završio sam 12godina škole bez prekida ali 3 godišnju i odmah nakon toga upisao 1 godinu mašinca.I na svjedočanstvu za mašinca piše polagao.Znači piši propalo, pao sam u depresiju

Samo to je malo poglupo,nisam izgubio ni dana u 12 god škole i nepriznaju.To je užas.A inače bio sam na cruiser 5 godina radio kao konobar a vidim da ni to nespada u kategoriju 4
Reply With Quote
  #233  
Staro 20.03.2021, 03:09
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Questionados Prikaz poruke
Sad sam gledao svoju diplomu.Završio sam 12godina škole bez prekida ali 3 godišnju i odmah nakon toga upisao 1 godinu mašinca.I na svjedočanstvu za mašinca piše polagao.Znači piši propalo, pao sam u depresiju

Samo to je malo poglupo,nisam izgubio ni dana u 12 god škole i nepriznaju.To je užas.A inače bio sam na cruiser 5 godina radio kao konobar a vidim da ni to nespada u kategoriju 4

Moderatori,izvinjavam se zbog žurbe.
Upitao pa tek onda krenuo čitati od str 1 do str 24.
Žao mi je svih koji su odbijeni,nažalost nekad te stvarnost ošamari.
Sudeći po svim komentarima,nemoguće je dobiti GC ako nemaš 4 godišnju srednju završenu u kontinuitetu i da ta ista mora da zadovolji sa pojedinim predmetima,matematika,fizika,hemija i biologija.
Ja samo kao dokaz za neko iskustvo imam recommendation letter sa cruisera.I na njemu piše da sam radio više od 5 godina na brodu kao konobar i ispod potpis kapetana i human resource directora iz Miami.
Ja ću da nazovem ambasadu pa da provjerim dali je moguće šta postići,pa ću da se javim ponovo.
Pozdrav iz BiH,dosta ste pomogli svojim komentarima
Stranica 10/10
Moderatori 10/0
Članovi 10/10
Reply With Quote
  #234  
Staro 20.03.2021, 05:39
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Questionados Prikaz poruke
Sad sam gledao svoju diplomu.Završio sam 12godina škole bez prekida ali 3 godišnju i odmah nakon toga upisao 1 godinu mašinca.I na svjedočanstvu za mašinca piše polagao.Znači piši propalo, pao sam u depresiju

Samo to je malo poglupo,nisam izgubio ni dana u 12 god škole i nepriznaju.To je užas.A inače bio sam na cruiser 5 godina radio kao konobar a vidim da ni to nespada u kategoriju 4
A da proveris sa skolom zasto ne pise "pohadjao"? Mozda je neka administrativna greska?
Reply With Quote
  #235  
Staro 20.03.2021, 06:07
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
A da proveris sa skolom zasto ne pise "pohadjao"? Mozda je neka administrativna greska?
To bi bilo super,mislim platio bi ja školi da prepravi i šta već ne ali najveća je prepreka to što nisam išao u 4 godišnju školu,već završio 3 godišnju pa naknadno još 1 godinu,nema gubitka niti 1 dan ali eto.Mogu ja to i razumiti,nemože se nikada porediti 1 godina neke škole i položiš neke predmete i dobiješ naziv.Ali ipak im pravilo nije fino,zamisli koliko naših ljudi ovakav isti problem ima.Šteta,poslao sam email ambasadi pa ću vidjeti šta će odgovoriti mada znam 99% odgovor.A što se tiče tog pohadjao,termin važi za redovno školovanje a polagao za vanredno kao što je neko več objasnio na forumu mada ja nikada nisam ni obraćao pažnju na to.
Hvala na komentu
Reply With Quote
  #236  
Staro 20.03.2021, 07:18
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Questionados Prikaz poruke
To bi bilo super,mislim platio bi ja školi da prepravi i šta već ne ali najveća je prepreka to što nisam išao u 4 godišnju školu,već završio 3 godišnju pa naknadno još 1 godinu,nema gubitka niti 1 dan ali eto.Mogu ja to i razumiti,nemože se nikada porediti 1 godina neke škole i položiš neke predmete i dobiješ naziv.Ali ipak im pravilo nije fino,zamisli koliko naših ljudi ovakav isti problem ima.Šteta,poslao sam email ambasadi pa ću vidjeti šta će odgovoriti mada znam 99% odgovor.A što se tiče tog pohadjao,termin važi za redovno školovanje a polagao za vanredno kao što je neko več objasnio na forumu mada ja nikada nisam ni obraćao pažnju na to.
Hvala na komentu
Pa dobro, ali ako si ipak "pohadjao" i tu cetvrtu godinu, red bi bilo da tako i napisu, pa makar i naknadno. Mislim da su po ambasadama skroz realni i ako ikako uspes da dokazes, ili oni da provere, nisi bez sansi. Pravila kazu da je potrebno da si isao u skolu makar koliko ovdasnji srednjoskolci, a to je 12 godina bez prekida.
Reply With Quote
  #237  
Staro 20.03.2021, 07:54
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Pa dobro, ali ako si ipak "pohadjao" i tu cetvrtu godinu, red bi bilo da tako i napisu, pa makar i naknadno. Mislim da su po ambasadama skroz realni i ako ikako uspes da dokazes, ili oni da provere, nisi bez sansi. Pravila kazu da je potrebno da si isao u skolu makar koliko ovdasnji srednjoskolci, a to je 12 godina bez prekida.

Pa oni mislim, od 2004 do 2007 i od 2007 do 2008 bez prekida ali sad kako oni to gledaju sa njihove strane neznam.Kako god kad dobijem odgovor iz ambasade,javiću kako.je prošlo pa da makar bude od pomoći nekom drugom,ako bude imao istu situaciju kao ja
Reply With Quote
  #238  
Staro 20.03.2021, 08:08
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Auuu jesam se zeznuo lol

To se desi kada uzmeš u 2-3 ujutro pa gledaš u diplome xD
Piše pohadjao na svakom svjedočanstvu a ja mahinalno samo pogledao na lijevu stranu gdje piše kad sam polagao maturski ispit.
Izvini do mene je,hvala puno na pomoći da nije tebe nebi više ni pogledao u diplome da se uvjerim jeli administrativna greška ili je do mene bilo
Legenda si.
Reply With Quote
  #239  
Staro 14.01.2023, 09:17
Dreamer94 Dreamer94 je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2023
Poruke: 6
Nepromenjeno

Koliko ste dugo cekali od trenutka kada ste predali supportting documents, u mom slucaju za dokaz veze? Receno nam je da dostavimo dokaze o vezi (slike, prepiske) na kojima pisu I datumi i vize ce nam biti izdate. Da li je iko bio u ovakvoj situaciji I da li mu je na kraju I izdata viza?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.