ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 30.09.2018, 05:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Na zalost, izgleda da je takva ekipa ovde posto vidim da je tu i podrska i izgleda da ste starosedeoci, nema problema navikao sam da ispadam 'glup' i ismevan u takvim drustvima.
E, da si glup, malo morgen bi dolazio ovde preko H1B vize, zna se kome se ona daje. Dobro ti nama dosao i nemoj da se sekiras. Samo si upao u pola digitalne rasprave koja se polako pretvara u ne razumem bas sta. Slazem se sa tim da nismo svi isti, ne bezimo od istih stvari i ne cine nas iste stvari srecnima.
Reply With Quote
  #222  
Staro 30.09.2018, 16:17
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Macca Prikaz poruke
Sta je ovo...kakva rasprava!

Idem se pokrit usima, ja iz BiH odoh u januaru na Karibe.
Ko se sprema na put, bolje da ne ide. Amerika tek što nije propala.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #223  
Staro 02.10.2018, 11:01
Ivan__T's Avatar
Ivan__T Ivan__T je offline
Član
 
Datum prijave: 25.09.2018
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ko se sprema na put, bolje da ne ide. Amerika tek što nije propala.
Samo ga stavi na ignore listu, kod mene je na ignore listi na svim nalozima i ne zagadjuje prostor, provereno. Na jednom drugom forumu je proteran posle 3-4 poruke, samo se tamo predstavljao kao zensko.
Kesa, pa pocepana, u kratkim crtama.

Elem, americka ekonomija ce po svemu sudeci zadrzati rast od 4% GDP-a, a kako je baza najveca na svetu -- oko 20 hiljada milijardi dolara, tj. triliona u dugoj skali, pritom nista losije rangiran nije ni raspoloziv dohotak domacinstava (DI), sasvim bi bilo razumno da se ne obazirete na trolove i marsirate bez opterecenja ka US.
Reply With Quote
  #224  
Staro 02.10.2018, 19:12
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ivan__T Prikaz poruke
Samo ga stavi na ignore listu, kod mene je na ignore listi na svim nalozima i ne zagadjuje prostor, provereno. Na jednom drugom forumu je proteran posle 3-4 poruke, samo se tamo predstavljao kao zensko.
Kesa, pa pocepana, u kratkim crtama.

Elem, americka ekonomija ce po svemu sudeci zadrzati rast od 4% GDP-a, a kako je baza najveca na svetu -- oko 20 hiljada milijardi dolara, tj. triliona u dugoj skali, pritom nista losije rangiran nije ni raspoloziv dohotak domacinstava (DI), sasvim bi bilo razumno da se ne obazirete na trolove i marsirate bez opterecenja ka US.
Šalio sam se. Komentar je bio ironičan.
Ovde (još nisam u USA) skoro svi (izuzev većine na ovom forumu) pričaju kako Zapad propada, hvale Putina, a igraju Lutriju i/ili čekaju nemačke papire. Da ne govorim o gastarbajterima koji maju standardnu priču da "nije sve tako lepo na Zapadu".
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #225  
Staro 03.10.2018, 11:29
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Evo jedne simpaticne interaktivne mape tipa: "kol'ko para, ko i gde" http://www.hamiltonproject.org/chart...ys_interactive. Obratite paznju da mozete ukljuciti u proracun Cost of Living i Income Taxes sto prilicno menja situaciju.
Reply With Quote
  #226  
Staro 03.10.2018, 21:59
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Šalio sam se. Komentar je bio ironičan.
Ovde (još nisam u USA) skoro svi (izuzev većine na ovom forumu) pričaju kako Zapad propada, hvale Putina, a igraju Lutriju i/ili čekaju nemačke papire. Da ne govorim o gastarbajterima koji maju standardnu priču da "nije sve tako lepo na Zapadu".
ja sam otisao iz Srbije pre nekih +15 godina i letos kad sam bio primetio sam da je proruska propaganda veca nego 90tih. Tako da to je neki opsti fazon tamo, zato i mi mnogi koji zivimo preko samo klimamo glavom i pretvaramo se, jer znas odemo retko samo jos fali da se raspravljamo o politici.

Uostalom bas me i briga. Neka rade kako im volja, a ja cu raditi kako je meni volja. Posteno.

A drugo, nije svima ni lepo na ZApadu ! Posla nema vise kao pre (govorim o EU, o Americi jos uvek malo znam). Ljudi krenu lepo da rade, sredjuju zivot, uvale se normalno u kredite i onda cap, pukne posao. A u medjuvremenu stigla i deca. Da li mislis da ce ti taj hvaliti Zapad ? Tesko.

Da se vrati, ali gde ? Bilo bi mu jos gore. Ovako, jesce pasulj i marmeladu dok ne nadje posao i nekako ce pregrmeti, a u Srbiji bilo bi mu jos gore. A tek kakva nam je kretenska drzava.... eto jedna moja prijateljica doktorirla na Princeton NJ dakle PhD i resila da se vrati u NS na faks oni raspisali konkurs.

ALI kazu treba da nostrifikujes doktorat ! ALO ! Gde jos ko u svetu nostrifikuje doktorat ?! Covek doktorira u Cirihu, pa radi kao postdoc na Oxfordu, pa posle ode u Ameriku. I naravno primili su nekog malog guzonjinog sina, i zato mi propadamo kao drzava.

Sto se tice ovih sto se vracaju iz Amerike, mogu i to da razumem. Narocito ako su stekli solidnu ustedjevinu i dobili pasos, sto da ne, malo za promenu. A u USA mogu uvek da se vrate jer imaju pasos.

Mozda i ovi sto igraju DV misle da je Amerika za njih, a posle kad dodju totalno promenu misljenje. Mozda nije lose doci na neko vreme cisto da vidis jel to tvoj cup of tea ili ne. Ja sam tako igrao lutriju, a onda sam resio da sam sredim vizu da vidim to cudo i evo sad sam tu, privremeno naravno, a za par meseci videcu, skontacu, da li je ovo drzav za mene ili ne. Za sada mi se svidja.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #227  
Staro 04.10.2018, 18:58
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

@uran Hvala na lepom postu To je prava dijagnoza našeg stanja.

Eh, ja trpim rusofile skoro čitav život (što nije malo ). Sve vreme se svađam sa njima. Sad je druga priča. Kad rusofilima pokažem vizu u pasošu, volim da gledam njihovu kiselu facu.
Kako volim da im pijem krv na slamčicu nakon toga.
Sad se razmišljam da li da odem u USA odmah ili da sačekam svih 6 meseci, da im se dobro napijem krvi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #228  
Staro 04.10.2018, 21:42
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

Ovaj sa promenade (promenada sa BG na vodi 😁)
Garantovano neki sendvicar ili mozda neki sa visim statusom (sendvic i metar drva)
I ima zadatak da prica bajke o Srbiji, a zastrasuje narod kako nigde nemaju perspektivu sem u Srbiji.
Prijavio se prvog septembra i bacio se na odvracanje ljudi, taman mesec dana pred prijavljivanje na program.
Promenado provaljen si 😁😁😁
Reply With Quote
  #229  
Staro 04.10.2018, 23:31
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
@uran Hvala na lepom postu To je prava dijagnoza našeg stanja.

Eh, ja trpim rusofile skoro čitav život (što nije malo ). Sve vreme se svađam sa njima. Sad je druga priča. Kad rusofilima pokažem vizu u pasošu, volim da gledam njihovu kiselu facu.
Kako volim da im pijem krv na slamčicu nakon toga.
Sad se razmišljam da li da odem u USA odmah ili da sačekam svih 6 meseci, da im se dobro napijem krvi.
tako je. Ja sam bas letos bio u Srbiji i vecma sam hvalio velikog brata cara nad carevima, a u najvecoj tajnosti popunjavao DS160 i prosto crkvao od srece. Taman htedoh da pohvalim i malog Kimija ali avaj on se slikao sa Donaldom i onda sam u horu morao da ga pljujem kako je samo izdao svetsku revoluciju za saku $$$.

Nego, zanima me visa za DV od kad do kad ima rok vazenja i jel multi ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #230  
Staro 05.10.2018, 02:27
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
tako je. Ja sam bas letos bio u Srbiji i vecma sam hvalio velikog brata cara nad carevima, a u najvecoj tajnosti popunjavao DS160 i prosto crkvao od srece. Taman htedoh da pohvalim i malog Kimija ali avaj on se slikao sa Donaldom i onda sam u horu morao da ga pljujem kako je samo izdao svetsku revoluciju za saku $$$.

Nego, zanima me visa za DV od kad do kad ima rok vazenja i jel multi ?
moja viza u pasosu vazhi 6 meseci (Jul to Dec.) i nema multi, imigraciona viza u pasosu ti sluzhi samo za legalan ulazak u USA i da predash za Green Card, kad to dobijesh sa tim izlazish i ulazish u USA kolika ti je volja, jedino shto se ne preporuchuje da budesh duzhe od 6 meseci van USA.
Chak sam chuo da sa Green Card mozhesh i u Canadu ali bih voleo ako neko to mozhe da mi potvrdi. neko ko je stvarno to proverio, ne samo priche.
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.