ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » San Diego, California » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 09.06.2018, 08:37
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Nema na cemu ljudi, ovaj forum mi je mnogo pomogao i zelim da se oduzim, slobodno pitajte sta vas interesuje.

Elem posle par dana na poslu skoro po ceo dan nije lose. Ovi ameri nemaju pojma sta je ugostiteljstvo u RS
Juce sam radio u jednom elitnom ketering restoranu u La Jolla (tamo zive suvi milioneri btw), bila malo guzva i poslodavci nam se izvinjavali sto smo "kao" bili understaffed i rekli da ce nam platiti vise lol
Reply With Quote
  #132  
Staro 10.06.2018, 20:19
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pozdrav Jorda! Mozete li malo detaljnije opisati kako ste nasli posao, koji je najbolji nacin za apliciranje? I sve drugo o San Diegu je od koristi... Pozdrav
Reply With Quote
  #133  
Staro 10.06.2018, 21:52
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Najbolji nacin je preporuka.
Opet kazem imao sam veliku pomoc, momci koji su tu neko vreme su me preporucili na mestima gde oni rade i na meni je bilo samo da se dokazem na intervjuima. 10 godina iskustva je naravno pomoglo. Mada je ovde sve drugacije, po meni i lakse nego u nasoj domovini.
Pozdrav!
Reply With Quote
  #134  
Staro 10.06.2018, 21:58
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Hvala puno na odgovoru! Obzirom da ne znamo nikog tamo, ako se odlucimo za San Diego moramo traziti druge nacine za zaposlenje. Raduje me sto se ostale popratne stvari mogu zavrsiti brzo, bar da se nesto odradi dok se trazi posao
Reply With Quote
  #135  
Staro 29.08.2018, 19:15
Mickey_Mouse Mickey_Mouse je offline
Član
 
Datum prijave: 20.03.2013
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav svima!

Kao neko ko je dugo citao ovaj forum pre nego sto je dosao u USA, osecam da sada i ja mogu da dam svoj doprinos i ostavim utiske o zivotu u San Diegu.

Sto se klime tice, izuzetno je prijatna tokom cele godine! Leta nisu preterano vruca, a zime uopste i nema. Letnje temperature su u proseku od 25-35 dok je zimi od 15-25 stepeni. Kise gotovo da nema, cak i kada pada kratko traje.

Sto se tice saobracaja, u poredjenju sa vecim gradovima, odlican je. Slabo ima guzve na putevima, izuzev peak hour-a, a i tada nije katastrofa Sve sto vam je potrebno u gradu da vidite i zavrsite 20-30min voznje je dovoljno.

San Diego je prilicno bezbedan grad za zivot, jedino mozete u par blokova blizu downtowna da naidjete na grupe beskucnika koji zive po satorima.

Cene stanova su vece nego na istocnoj obali. Neki prosek za rentanje stana sa dve sobe i dva kupatila je oko $2000, jednosoban je oko $1600.

Sto se tice trazenja posla, generalno nije tesko ali zavisi od vase struke.
Ja mogu da napravim paralelu sto se tice restoranskog posla, na istocnoj obali sam dosta bolje zaradjivao nego u San Diegu. Satnica je $11.5 min i zbog toga su uglavnom smene krace i restorani se ne trude da zaposle veliki broj radnika. Postoji veliki broj aplikacija za dostavu hrane i paketa tako da i to nije los nacin za neku dodatnu zaradu u pocetku.

Gorivo je definitivno skuplje nego na istocnoj obali. Ako imate Costco membership, mozete sipati gorivo na njihovim pumpama po nizim cenama.


Sto se tice razonode, ima toliko lokacija i atrakcija da mi dva dana pisanja ne bi bilo dovoljno.


Do sada sam imao prilike da zivim u Ilinoisu, Juznoj Karolini i Nevadi i mogu reci da je San Diego savrseno mesto za zivot bez obzira na visoke cene.


Ako neko ima dodatnih pitanja, slobodno pisite, vrlo rado cu odgovoriti.
Reply With Quote
  #136  
Staro 18.10.2018, 19:35
Jocovics's Avatar
Jocovics Jocovics je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2018
US lokacija: Somewhere over the rainbow
YU lokacija: Pancevo, RS
Poruke: 123
Nepromenjeno

Pozdrav svima,
procitali smo celu prepisku o SD ali nam se cini da nismo dobili mnogo informacija koje nas zanimaju. Nasa zelja je da zivimo u SD, dopada nam se klima i zivot na moru. Ako uspemo da odemo u US icicemo prvo u Chicago jer tamo imamo dosta prijatelja, ali ne planiramo tamo da ostanemo. Voleli bismo vise informacija o porodicnom zivotu u SD iz prve ruke. Ono sto smo gledali na sajtovima za nekretnine u SD nas nije ohrabrilo. Nema mnogo dobro ocenjenih skola, a nekretnine u okolini njih su paprene. Da li je SD dobro mesto za porodicni zivot ili je on prvenstveno za provod?
Reply With Quote
  #137  
Staro 16.11.2018, 18:24
Axl Axl je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2018
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Najbolji nacin je preporuka.
Opet kazem imao sam veliku pomoc, momci koji su tu neko vreme su me preporucili na mestima gde oni rade i na meni je bilo samo da se dokazem na intervjuima. 10 godina iskustva je naravno pomoglo. Mada je ovde sve drugacije, po meni i lakse nego u nasoj domovini.
Pozdrav!
Pozdrav Jordo. Da li nam mozete reci koji je deo SD dobar za porodicu. Za koju cenu se moze naci pristojan smestaj?
Reply With Quote
  #138  
Staro 16.11.2018, 21:09
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Pozdrav Axl,

mi smo na Hillcrest, to je inace gay naselje San Diega ali je poprilicno mirno i lepo mesto.
Pored Hillcresta mogu preporuciti i okolinu dakle Bankers Hill, Mission Hills, North Park, Mission Valley.
La Jolla savrsena al to je bogati deo grada, skup ko djavo.
Ocean Beach je lep, Pacific Beach takodje ali tu su pretezno studenti i zurke u nedogled .

Mi placamo 1 bed 1 bath $1385 i to je nesto najjeftinije za da kazem pristojan stan za pocetak.
Pogledajte cene na craigslist ima dosta stanova za rentu.
Ako jos kako mogu pomoci javite.
Svako dobro!
Reply With Quote
  #139  
Staro 18.11.2018, 17:27
Axl Axl je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.08.2018
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 33
Nepromenjeno

Hvala Jordo na odgovoru. Za Hillcrest su nam rakli da je dobar kraj i da ima i dosta srba tamo, ali za ove ostale delove nismo imali neku informaciju, tako da nam to puno znaci. Svideli su mi se i tvoji postovi posto mi deluju realno jer sam vec posetio SD. Ako sve prodje kako treba na intervjuu za par meseci porodicno bi trebalo da dodjemo tamo. Jedino sto su svi sa nekim nastupom: "Samo dalje od nasih tamo" a eto iz tvoih objava, ako sam razumeo dobro, ispada da su ti izasli u susret. To mi je drago da cujem bas zbog svih tih "upozorenja". Ne tvrdim da nije bilo i losih iskustava Pitanja ce sigurno jos biti jer ste i vi tamo porodicno. Verovatno vezano za decu, posao ili za nesto na sta nismo racunali Ako imas neki savet bili bi radi da ga cujemo ...
Reply With Quote
  #140  
Staro 18.11.2018, 20:31
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Da, ovde je zgrada u kojoj su vecinom srbi. Ne znam sto su ti rekli da se klonis nasih, mozda su mislili sto se tice posla. Tu ne znam sta da ti kazem, ima svega verovatno.
Intervju je formalnost, nista ne brinite.
Ne znam kojim poslom biste se bavili, ali posla ima dosta, samo nije ga bas lako dobiti bez preporuke.

Savet hmm.. bez brige i samo polako, ipak je ovo California.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Los Angeles, California asmiki Lokacije u USA 191 15.05.2019 19:38
San Francisco, California bibi Lokacije u USA 134 19.01.2019 09:14
San Jose, California (Bay Area) poshtica Lokacije u USA 28 23.06.2017 16:10
Beverly Hills, California Mitkoni Lokacije u USA 0 20.12.2014 13:43
Santa Barbara, California elefteros Lokacije u USA 0 15.12.2014 07:39

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.