ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Hoboken - Jersey City - Newark, New Jersey » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 18.06.2017, 07:33
tomas121974 tomas121974 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno NJ

Moja supruga, cerka i ja smo dobili imigrantske i u oktobru (2017) planiramo da krenemo za NJ. Svaka informacija bi nam bila korisna.
Koji krajevi su bezbedni, dobro povezani javnim prevozom sa NYC? Da stanarina za 2 bedroom ap. bude oko 1000$, da ima skola i sl.?
Mi smo u mini-agoniji, ne znamo sta nas je snaslo Jedino sto znamo je da moramo da idemo kad smo vec imalu srecu da dobijemo ZK, pa ce svaka informacija biti vise nego dobrodosla...
Reply With Quote
  #12  
Staro 20.06.2017, 05:07
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tomas121974 Prikaz poruke
Moja supruga, cerka i ja smo dobili imigrantske i u oktobru (2017) planiramo da krenemo za NJ. Svaka informacija bi nam bila korisna.
Koji krajevi su bezbedni, dobro povezani javnim prevozom sa NYC? Da stanarina za 2 bedroom ap. bude oko 1000$, da ima skola i sl.?
Mi smo u mini-agoniji, ne znamo sta nas je snaslo Jedino sto znamo je da moramo da idemo kad smo vec imalu srecu da dobijemo ZK, pa ce svaka informacija biti vise nego dobrodosla...
Ovako, za pocetak, zaboravi dobar kraj i 2 BR za 1000$ ako zelis da budes iole blizu NY. Ja zivim u Nutley-u, na Porth Authority sam za nekih 30 min. U mom malom mistu vecinsko stanovnistvo je italijaskog porekla, sto znaci - miran/dobar kraj. 1 BR placamo 1300, doduse sa bazenima i teretanom u kompleksu. Dobro za znati je da su stanovi u NJ puno veci nego u NYC. Sada, pitj dalje sta te interesuje...
Reply With Quote
  #13  
Staro 25.06.2017, 23:11
tomas121974 tomas121974 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala NYCB,
Nisam bio tu par dana pa nisam video tvoj odgovor.
Evo par pitanja:
1. Da li ti je u cenu apartmana od 1300$ uracunat i namestaj?
2. Koliko kosta iznajmljivanje namestaja u tvom kraju?
3. Mi smo troclana porodica i nije nam potrebno nista vise od "1 bedroom apartment". Ali, cuo sam jednu suludu stvar za koju ne znam da li je istina - da porodice sa decom mogu da imaju nekih problema sa socijalnom sluzbom ako zive u manjem stanu od "2 bedroom apartment" - Navodno, to je nemogucnost dobrog staranja o detetu!!?? Da li ta ludost ima ikave veze s istinom?
Reply With Quote
  #14  
Staro 27.06.2017, 05:16
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tomas121974 Prikaz poruke
Hvala NYCB,
Nisam bio tu par dana pa nisam video tvoj odgovor.
Evo par pitanja:
1. Da li ti je u cenu apartmana od 1300$ uracunat i namestaj?
2. Koliko kosta iznajmljivanje namestaja u tvom kraju?
3. Mi smo troclana porodica i nije nam potrebno nista vise od "1 bedroom apartment". Ali, cuo sam jednu suludu stvar za koju ne znam da li je istina - da porodice sa decom mogu da imaju nekih problema sa socijalnom sluzbom ako zive u manjem stanu od "2 bedroom apartment" - Navodno, to je nemogucnost dobrog staranja o detetu!!?? Da li ta ludost ima ikave veze s istinom?
Evo ovako:
1. Na zalost, nije. Opet, on sto je dobro je da uvek imas sporet, frizider i kuhinjske elemente. Mi smo se namestili iz Ikee. Nije skupo i polako.

2. Kod mene su 1BR od 1000 do 1500. Realno, ne bi trebalo biti vise od 1100.

3. Nemoj da brines. Nas je isto troje i zivimo u 1BR. Pre nego smo iznajmili sta, bord stanara ej trebalo da odobri nas kao buduce stanare, i nije bilo nikakvog zakonskog problema. Takodje sam video neke Indijce - njih 3 odraslih sa dvoje male dece u 1BR. Ovo je NJ, sve je opustenije nego u NY.
Reply With Quote
  #15  
Staro 27.06.2017, 18:04
tomas121974 tomas121974 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

NYCB,

puno ti hvala na odgovorima... Mi razmisljamo da odemo u neki od krajeva NJ za koje smo culi da su ok, a imaju direktnu liniju prevoza ka NYC i relativno su mu blizu. Jos razmatramo, ali sad znamo da cemo uzeti 1BR - to je olaksavajuca okolnost.

Jedna stvar mi nije jasna. Rekao si da pre nego ste iznajmili stan, bord stanara je to odobrio, i nije bilo nikakvog zakonskog problema. Ja sam cuo da moras da imas nekog da garantuje da bi mogao da iznajmis stan, inace stanodavci nisu zainteresovani. U smislu, neko ko ima kreditnu istoriju u US treba da ti bude "garant" za ugovor o iznajmljivanju stana (dakle da ugovor treba da potpises ti kao zakupac, stanovlasnik i garant)...?

Inace cime se bavite ti i supruga? Kako ste nasli posao i koji? Posle koliko vremena?
Reply With Quote
  #16  
Staro 29.06.2017, 17:04
beba.kg beba.kg je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2014
US lokacija: Morristown, New Jersey
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 24
Nepromenjeno

Zdravo, izvini sto tek sada odgovaramo. Nismo pre videli poruku. Mi smo i dalje u NJ, tako da ako ikako mogu da pomognem nekim informacijama slobodno pitaj sta god vas zanima.
Zelimo vam puno srece i sto laksi i uspesniji pocetak ovde.
Reply With Quote
  #17  
Staro 02.07.2017, 12:51
tomas121974 tomas121974 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zdravo beba.kg, hvala,
Kako stoje stvari za iznajmljivanjem 1br stanova u NJ, neki bolji kraj (poljski, italijanski i sl.), culi smo da je cena oko 1100 / 1200 u proseku. Takodje smo culi da se ugovor potpisuje na duzi period (godinu dana), da se placa mesecno (mesec za mesecom) uz placanje depozita na pocetku. Culi smo i da na ugovoru o zakupu mora da garantuje neko trece lice sa kreditnom istorijom u USA. Da li je sve to tako? Posebno nas zanima taj obavezni garant sa kreditnom istorijom - jel znate nesto o tome? Ispada da covek ne moze da dodje sa novcem u ruci, da izbroji koliko treba i potpise ugovor??

Last edited by tomas121974; 02.07.2017 at 12:59.
Reply With Quote
  #18  
Staro 03.07.2017, 00:50
beba.kg beba.kg je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2014
US lokacija: Morristown, New Jersey
YU lokacija: Kragujevac
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tomas121974 Prikaz poruke
Zdravo beba.kg, hvala,
Kako stoje stvari za iznajmljivanjem 1br stanova u NJ, neki bolji kraj (poljski, italijanski i sl.), culi smo da je cena oko 1100 / 1200 u proseku. Takodje smo culi da se ugovor potpisuje na duzi period (godinu dana), da se placa mesecno (mesec za mesecom) uz placanje depozita na pocetku. Culi smo i da na ugovoru o zakupu mora da garantuje neko trece lice sa kreditnom istorijom u USA. Da li je sve to tako? Posebno nas zanima taj obavezni garant sa kreditnom istorijom - jel znate nesto o tome? Ispada da covek ne moze da dodje sa novcem u ruci, da izbroji koliko treba i potpise ugovor??
E ovako, ja cu ti pisati o nasem iskustvu, sto ne mora da znaci da ce kod vas biti isto. Mi nismo nikoga imali ovde, pa smo preko airbnba iznajmili smestaj u West Orangu na 2 nedelje. Imali smo srece da za taj period i pronadjemo stan. Izabrali smo Morristown, jer nam je lokacija odgovarala, moj muz radi blizu. Morristown je jako skup, pogotovo u poslednjem nekom periodu rente samo idu gore. Ovde za taj novac ne mozes da iznajmis 1bd. Sigurna sam da se mogu pronaci neka mesta gde mozete proci jeftinije nego mi, a da ste opet povezani sa Njujorkom.
Moj muz je pronasao posao iz Srbije, pa smo uspeli da iznajmimo stan zahvaljujuci tome sto je on imao offer letter. To je njima predstavljalo neku vrstu dokaza da cemo moci da placamo stan, inace svi proveravaju kreditnu istoriju. Sto se tice garanta, stvarno nemam informacije o tome. Deposit je uglavnom u iznosu od 1 ili 1,5 mesecne rente. Ukoliko trazite stan preko real estate agenta onda ce vam on naplatiti fee uglavnom u iznosu jedne mesecne rente. Da, ugovor se potpisuje na godinu dana, a placas rentu mesecno.

Verovatno znas ali ukoliko ne znas, sajtovi na kojima mozes pogledati stanove, da bi imao vise informacija oko rente su zillow, trulia,padmapper.

I jos jedna korisna informacija, u dzerziju ce vam najverovatnije trebati makar jedan auto, jer je tesko organizovati se za bilo sta bez auta.
Reply With Quote
  #19  
Staro 25.09.2017, 14:35
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pozdrav BEBA.KG i jedno pitanje ako nije tajna, kako ste pronašli posao iz Srbije(sad sam tek pročitao prvi post)? Mislim da li ste imali neki skype intervju ili nešto tome slično? Izvinjavam se ako ste negdje već odgovorili na isto pitanje. U svakom slučaju hvala
Reply With Quote
  #20  
Staro 01.01.2018, 07:44
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tomas121974 Prikaz poruke
Hvala NYCB,
Nisam bio tu par dana pa nisam video tvoj odgovor.
Evo par pitanja:
1. Da li ti je u cenu apartmana od 1300$ uracunat i namestaj?
2. Koliko kosta iznajmljivanje namestaja u tvom kraju?
3. Mi smo troclana porodica i nije nam potrebno nista vise od "1 bedroom apartment". Ali, cuo sam jednu suludu stvar za koju ne znam da li je istina - da porodice sa decom mogu da imaju nekih problema sa socijalnom sluzbom ako zive u manjem stanu od "2 bedroom apartment" - Navodno, to je nemogucnost dobrog staranja o detetu!!?? Da li ta ludost ima ikave veze s istinom?
1. Obicno ne
3. Meni nisu hteli da iznajme jednosoban stan sa dvogodisnjim detetom jer mu zaboga treba posebna soba. Zavisi od stanodavca do stanodavca.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Salt Lake City, Utah mebely Lokacije u USA 22 13.10.2018 18:30
Kansas City, Missouri sile2302 Lokacije u USA 0 24.12.2014 20:19
New Jersey b0ki Vaša strana 15 23.07.2013 12:27
New Jersey oligoce Lokacije u USA 12 17.11.2012 11:51
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.