ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 11.07.2017, 21:17
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Ja da sam na vasem mestu, nista ne bi dirao, ako vec imate pristojna primanja, nekretnine, onda mozete detetu da priustite priv skolu. Ja bi bar tako uradio.

Ovde koliko god imali kvaliteta i iskustva, sve vam pada u vodu bez americke diplome.

E sad ako bi dosli ovde sa pristojjnom kolicinom novca, da ne morate da se nervirate kada ce da vam stigne zel karta, ili vozacka ili socijalni brojevi...onda bi mozda i bio dobar potez.
Reply With Quote
  #122  
Staro 11.07.2017, 22:05
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Zdravo svima:-)
Da reaktiviran malo ovu temu bas me zanima vase misljenje iz danasnje perspektive. Naime izvuceni smo u maju na lutriji. Presrecni. Cekamo intervju. Kako vreme prolazi i kako se upoznajemo sa americkim zivotom javljaju se zebnje i strahovi od neizvesnosti. Nasa situacija je sledeca: imamo po 40 god, zivimo sa srpske uslove veoma dobro: u elitnom delu Beograda, imamo nekoliko nepokretnosti, ja radim vec 15 godina u stranoj korporaciji imam dobru platu, privatno zdravstveno osiguranje i penzioni fond. Muz je promenio nekoliko velikih korporacijam i pre par godina osnovao privatnu firmu. Sada se malo muci, vise ulaze nego sto zaradjuje ali veruje da ce mu se jednog dana vratiti. I pored toga zivimo veoma pristojno: odemo min 2 puta godisnje na more i isto toliko na skijanje, otputujemo i van toga na neki mini break po Evropi. Imamo kcerku od 10 godina koja ovde svira uspesno klavir, trenira pobedjuje na takmicenjima. Bili smo dva puta turisticki u USA i odusevili kako su ljudi tamo bez predrasuda.
Mi ne idemo zbog finansija! nama su se u Srbiji smucili ljudi! Opsta devalvacija ljudkih vrednosti i morala: u korporacijama laktanje, namestanja, ogovaranja, malogradjanstina, mediokriteti na svakom koraku. U privatnom biznisu, prevare, lazi, nepostovanje dogovora, naplata postenog rada nemoguca misija; kod kcerke u skoli takmicenje od 1. razreda ko ima bolji telefon, koliku kucu, ciji mama ili tata je na boljoj poziciji, ucitelji koji slezu ramenima a kolo vode "uspesni biznismeni", deca nevaspitana, ne postuju nikakav red. Radimo mnogo, a prijatelje koje volimo i koje smo izabrali redje vidjamo jer su dalje, a osudjeni smo na kompromise sa ljudima koji imaju decu slicnog doba ili u blizini.Novine, vesti i politiku smo odavno prestali da pratimo kako bi "pregurali" dan.
Od USA ocekujemo da radimo i da se nas rad adekvatno vrednuje i materijalno i moralno.Ali i da nastavimo da mozemo da putujemo i uzivamo u zivotu. Najvise da pruzimo detetu bolju perspektivu. Imamo i puno prijatelja tamo koji su afirmisani i rade na dobrim pozicijama u dobrim kompanijama i koji ce nam pomoci. Imamo i love za pocetak. Sa GC i radnim iskustvom od 15 i vise godina na razlicitim menadzerskim pozicijama ne bismo se zadovoljili radom u butiku ili piceriji.Svesni smo da cemo morati malo da zrtvujemo makar u pocetku ali me zanima vase misljenje sta biste radili na nasem mestu i da li je neko imao slicno iskustvo.
Veliki pozdrav svim forumasima:-)
Neka vam je sa srećom.

Naravno, odluka je vaša, ali i mi smo u skoro istoj situaciji. 40 godina, 2 djece, nekoliko nekretnina, prilično novca za naše uslove, s tim da je lokacija Bosna, a ne Srbija.

Mi smo odlučili da idemo, iz jednostavnog razloga što se ovdje uvijek možemo vratiti, a isto tako, vjerujem da je SAD puno bolja opcija za djecu, a možda i za nas.

Ovdje me brinu demografski trendovi, neodrživost ekonomskog sistema, te uopšte jako malo novca u opticaju, a sa nekim stvarima se nisam nikada ni slagao (sve ono što bi se moglo svrstati pod balkanizme u negativnom smislu).

Već ste putovali, tako da ste dobrim dijelom upoznati sa onim što vas čeka vani. Mi smo imali tu sreću i da smo i putovali, ali i živjeli vani. Npr, djeca su nam išla u američku školu zadnjih par godina, i bojim se da ćete i tamo vidjeti to 'takmičenje' ko ima više.

Također, neko opšte pravilo je da ćete imati manje vremena nego što imate sada, iz jednostavnog razloga što ćete imati manje godišnjeg, a i npr. poprijeko se gleda na bolovanje, itd. Možda vi budete izuzetak.
S obzirom da radite u internacionalnim kompanijama, ne vjerujem da će to biti neki veliki kulturološki šok u organizacijskom smislu.

I na kraju, moj neki zaključak je da u najveće govno, bar na početku, moraju da pojedu oni koji najviše ostavljaju iza sebe. Npr ako ste u tituli imali 'manager' i vozili solidno auto, možda se treba pomiriti sa tim da ćete (bar neko vrijeme) morati provesti radeći kao konobar ili na kasi, što nije stepenicu ili dvije niže, nego baš početak od nule. Naravno, neko ko ima 24 godine i radio je kod nas kao konobar će sasvim drugačije gledati na to.

I opet kažem, svjestan svega toga, odlučio sam da idem, zajedno sa porodicom.

I btw, prodajemo sve nekretnine koje imamo u Bosni, a radio bih isto i da sam npr u Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji, pa i Sloveniji.
Reply With Quote
  #123  
Staro 13.07.2017, 12:43
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Hvala drustvo! Mogla sam ocekivati razlicita misljenja a posto smo mi po prirodi avanturisti a ovo je sve jedna velika avantura idemo da probamo: manje mozemo da izgubimo nego da dobijemo. Srecno nam svima!
Reply With Quote
  #124  
Staro 14.07.2017, 23:28
tomas121974 tomas121974 je offline
Član
 
Datum prijave: 11.06.2017
US lokacija: NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 5
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Sa zenom i detetom odlazim u USA krajem godine. Po misljenju vas koji ste vec otisli, da li je 10-tak / 15-tak hiljada $ dovoljna cifra za start?

Da dodam da mi ne idemo sa nekom strukom koja je cenjena tamo (drustvenjaci), niti se nadamo nekom boljem poslu u pocetku.
Btw, dobitnici smo GC na lutriji i odlazimo legalno. Poznajemo jednog Amera koji ce da nam pomogne oko iznajmljivanja stana u NJ (garantovace za nas, a mi cemo naravno placati kiriju i sve po redu).
Reply With Quote
  #125  
Staro 14.07.2017, 23:57
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tomas121974 Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Sa zenom i detetom odlazim u USA krajem godine. Po misljenju vas koji ste vec otisli, da li je 10-tak / 15-tak hiljada $ dovoljna cifra za start?

Da dodam da mi ne idemo sa nekom strukom koja je cenjena tamo (drustvenjaci), niti se nadamo nekom boljem poslu u pocetku.
Btw, dobitnici smo GC na lutriji i odlazimo legalno. Poznajemo jednog Amera koji ce da nam pomogne oko iznajmljivanja stana u NJ (garantovace za nas, a mi cemo naravno placati kiriju i sve po redu).
Pa bice vam dovoljno za 3 4 meseci... ako ne budete motorizovani, onda cete najvise para da date za kola
Reply With Quote
  #126  
Staro 19.11.2017, 17:47
Mrrk Mrrk je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: ny/chi
YU lokacija: danilovgrad/podgorica
Poruke: 36
Nepromenjeno

Nazalost kakvo je stanje u ex yu otici sto prije a onda za koju deceniju ako se stvari poprave opet se vratiti
Reply With Quote
  #127  
Staro 19.11.2017, 21:52
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Siguran sam da se stvari za našeg života neće popraviti. Ovo se odnosi na sve koji imaju 10+ godina. Ovde se uništavalo poslednjih 30 godina. Nismo se vratili na nivo iz 80-tih godina prošlog veka. Prvo treba to da se desi, a onda da se kaže da se nešto promenilo. Na žalost, ovde se stvari menjaju samo og lošeg ka gorem.

Moje mišlješljenje je: Bežite koliko vas noge nose i ne pomišljajte da se vratite bez preke potrebe.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.