ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.01.2009, 23:55
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno Subjektivna mišljenja - optimisti vs pesimisti

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Tolko za sada, uskoro se nadam da cemo se moci pohvalit poslom, heheh.

vi ste definitivni sampioni. posla nigde na horizontu, ali je vazno da ste se vi opremili svim i svacim, i sto treba i sto ne treba. to se kod nas kaze: "pravis razanj, a zec u sumi", a i u USA isto imaju izreku slicnog znacenja: "don't count your chickens before they hatch". ne zelim da ti stajem na muku, ali logika vam je po meni u najmanju ruku cudna. ili mozda imate para na pretek, pa vas boli uvo, ali u tom slucaju je krajnje nejasno sto ste dolazili ako ste puni ko brod? do sada ste za kratko vreme sigurno vec pukli oko 10,000 a pitanje je da li cete i kada naci posao. znaci bacate pare na gluposti kao sto je coffee table od 150 dolara, a da pri tome ne znate ni od cega cete ziveti i kupovati tu kafu?!? zao mi je da kazem, ali sleduje vam tvrdo prizemljenje, i rasanjenje od americkog sna ubrzo. da li stvarno ocekujete plate od 100,000?!? ako vam je toliko bilo stalo do shopping-a, pa mogli ste doci i kao turisti i uciniti to isto.......izvini na mojoj iskrenosti, znam da mozda nemam pravo da nikome solim pamet, ali ti si ovde pisala u detalje sve sta radite ocekujuci komentare, pa eto.....pozzzz
Reply With Quote
  #2  
Staro 12.01.2009, 04:01
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Izvni, ali ovdje to radimo, dajemo opsirne opise svega sto radimo jer nekoga to zanima da cita. Mozda ti nisi jedan od tih kojeg ce to zanimati, i jedino sto si zbrojio je koliko smo na sto potrositi, no nisi vidio hrpu drugih podataka koje ce se ticati svih buducih imigranata. neznam zasto bi se trebala opravdavati nekom kolko sam na sto potrosila, ali da znas da sam trosila vrlo pametno i sa ciljom, naime imam obitelj, znaci dijete i zelim da svima nama ovo bude jedan divan pocetak. Za posao se ne brinem, vjerujem da ce doci skoro iako nikad ni nismo dolazili za nikakvin American dream. ovo nam je palo onak s neba, a tak ce nam past i posao, mi tako zivimo sa vjerom i nadom, pozitivni da nas cekaju mnoge uzbudljive i lijepe stvari ovdje. Ti mi zvucis mnogo pesimistican, od tud i potreba da spustas nekog na zemlju. Mi nikad nismo bili u nebesima tako da ni ne ocekujemo da cemo tako brzo pasti na zemlju.
Ne bi bilo lose da napises nesto o sebi jer po postovima vidim da ti je ovo tek druga poruka. Umjesto da kritiziras nekog ko zna da je ovaj forum vrlo pozitivan i postoji sa ciljom da pomaze i ohrabri svoje clanove. Peace!!!!
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #3  
Staro 12.01.2009, 08:32
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Stizeljeto,

samo naprijed.. naravno da ces ti imati drugaciji stil zivota, od nekoga ko nema djecu.. i jasno je da necemo imati svi iste pocetke u USA, a i ne idemo svi sa istom kolicinom novca u novi pocetak..

Svi mi koje ocekuje taj novi pocetak uzivamo u tvojim i dreamerovim postovima, i tako se pripremamo za ono sto i nas ocekuje. Naravno, sa nekom od Vasih odluka se nekada ne moram sloziti ili je odobravati, ali to je Vas zivot i naravno da mi ne pada na pamet da ih komentarisem kao ex-usa. Mada, mislim da covjek nije imao zle namjere.. ali ipak ne treba nikoga ovde osudjivati ni kritizirati zbog njegovog nacina zivota..

Poz.. i svako dobro Vam zelim.. i samo naprijed..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #4  
Staro 12.01.2009, 08:48
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Naravno da svako ima svoje vidjenje, pricu i razloge, strasno podrzavam ljeto u svemu sto rade kao i Kolju, Dreamera, Siberiana, Pepeljuga... i sve ostale jer svako od njih ide drugom taktikom.
S druge strane odlicno je sto se ex-usa javlja na taj nacin a bas iz razloga da sve ovo nekome ko tek treba da ode ne bi izgledalo kao bajka. Apsolutno nije tako, to znamo i sva iskustva i saveti su dobrodosli ali bi bilo divno da sve ostane u granicama misljenja i saveta, nema potrebe da bilo sta prelazi u raspravu.
Ako se neko sa bilo cime ne slaze to mu je motiv veci da dokaze suprotno.
Ljeto vec sam rekao da podrzavam taj nacin na koji ste startovali jer mislim da treba stisnuti nutz i krenuti samouvereno i hrabro.
Ex-usa nadam se da ces naci vremena da te bar naokolo "upoznamo", apsolutno me sve interesuje. Zasto ex-usa, nadam se da cu ja uskoro biti ex-rs?
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.01.2009, 08:48
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

E sad, 'ajde da ja budem malo diplomata mada mi ni ide baš od ruke uvek...

Ja se usaglašavam i sa jednim i sa drugim stavom - lično, ja ne bih pravila nikakve troškove pre nego što počnem da zarađujem novac. E sad, tu je i činjenica da sam ja pristigla u u dragu mi Kalifoniju sa $2000. A ne bih sad i da nagađam ŠBBKBB (šta bi bilo kad bi bilo), jer zaista ne znam da li bih isto razmišljala da sam došla sa više novca i/ili sa detetom... Ko zna, možda ne bih počela da radim posle tri dana, ili...

Sve u svemu, samo napred... Stiželjeto, nastavi pls da nas izveštavaš šta se dešava

Ex-USA pls napiši nešto i o svojim razlozima odlaska iz USA i o iskustvima

Pozdrav oboma!
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.01.2009, 08:52
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

znas kako, mozda sam za tebe pesimistican, ali za sebe i mnoge druge koji me znaju sam samo vrlo realan. ja sam ziveo u americi i prosao sve sto vi tek treba da prodjete, i zato se i cudom cudim da se neko tako zalece ko grlom u jagode a da pri tome ne zna ni sta ga ceka. to mi je nekako ishitreno i nepromisljeno. samo sam to hteo da kazem. ali mislim da si i sama toga negde svesna samo sto mozda ne zelis da priznas, no dobro. nismo svi isti, i nekome je draze da sebe ubedi u nesto nego da se suoci sa realnoscu. ja znam neke stvari koje ti ne znas, a to je da se u USA posao nekad trazi i po 6-12 meseci. narocito ako su ljudi tako izbirljivi kao tvoj muz i zele da se bave samo jednom odredjenom stvari i nicim drugim.

moj cilj nije da nikoga ovde "prizemljujem" i "obeshrabrujem", vec da skrenem ljudima paznju na neke stvari i greske koje obicno prave u pocetku, jer neke greske mogu biti jako skupe, cak i mnogo skuplje nego sto ti se sada cini. no dobro, ti veruj ako hoces, ako neces ne moras, samo znaj da u USA nista ne pada tek tako sa neba ko sto ti kazes, i ocekujes koliko vidim. znam puno ljudi (ja nisam jedan od njih) koji su dosli u USA, potrosili velike pare, i vratili se nazad, jer su bili nerealni i ocekivali nerealne stvari. isli logikom: "ma ovo je Amerika, ovde se desavaju cuda", a jedino cudo koje im se desilo je da su na kraju oni bili u cudu i ceskali se po glavi. da uprostim pricu, pare se u Americi jako lako trose, a mnogo tesko stede, i recimo za 10,000 koje puknes u pocetku, moze ti biti potrebno i godinu-dve da ih ponovo ustedis. narocito ako imas porodicu (obitelj) jer to sa sobom povlaci mnoge troskove koje ovi koji su bez dece nemaju! ja da sam na tvom mestu, pre bih uplatio nekakav health insurance, makar za dete, nego kupovao coffee table. razumes? izvinjavam se ako ste vec uplatili nisam sve procitao.

inace, ja takodje mislim da je ovaj sajt jako koristan i pozitivan, i kamo lepe srece da je postojao i ranije. ja sam tek prekjuce saznao za njega i reko da svratim da vidim sta rade kolege lutrijasi. medjutim, ono sto me izuzetno nervira je kad vidim da neki ovde prikazuju samo ulepsanu i dobru stranu, sireci nekakve polu-istine koje su po meni najveci krivac za zablude u vezi Amerike od kojih pate mnogi nasi (i ne samo nasi), i time daju ljudima iskrivljenu sliku zivota u USA. ja sam surovi realista inace u zivotu, i mislim da nekakve bajke mogu samo odmoci ljudima a ne pomoci. u svemu treba naci balans, i koliko ima pozitivnih stvari, bar toliko ima i negativnih. u svemu. svuda. i ne vidim zasto je lose i o tome pisati.
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.01.2009, 09:42
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Ex-usa nadam se da ces naci vremena da te bar naokolo "upoznamo", apsolutno me sve interesuje. Zasto ex-usa, nadam se da cu ja uskoro biti ex-rs?


Ex-USA pls napiši nešto i o svojim razlozima odlaska iz USA i o iskustvima

Pozdrav oboma!
pa ne znam sta vas konkretno zanima?

ali ukratko, pre 13 godina smo zena i ja isto bili izvuceni na toj famoznoj lutriji i otisli u USA, tada nismo imali dece, ali su nam se tamo rodila, ziveli smo u Chicago i San Francisco Bay Area, tako da sto se kaze been there ~ done that....I have seen it all....from the good to the baddest! LoL

sve u svemu nije bilo lose. ali smo se ipak vratili prosle godine. zasto? upravo zbog dece, koju je u danasnjoj Americi sve teze i teze podizati, narocito kada su mali, a nasi su mali. kasnije kad dodje vreme za velike i ozbiljne skole, mogu slobodno nazad jer su obojica citizens. inace, pre nego sto kazete da se nismo snasli itd, moram da napomenem da smo u Americi izuzetno pristojno ziveli, ali je nasa licna situacija takva da su nama za decu ovde bolji uslovi. "support system" koji imamo ovde i ljubav kojom su deca okruzena je mnogo bolji i veca nego tamo gde smo bili sami i nismo imali nikoga. naravno da smo imali prijatelje, ali ipak za decu znace i bake i deke, i rodjaci, i drugari, i bezbednost, i drugacije, opustenije i prirodnije druzenje sa vrsnjacima. jednom recju zeleli smo da nam deca imaju srecno detinstvo, kao sto smo i mi imali. i super su se uklopili. ovde su procvetali u svakom smislu. cak se i manje razboljevaju nego tamo. tamo su bili jako bolesljivi. da li zbog hrane ili vazduha koji su disali kroz central Air, ja stvarno ne znam, ali je cinjenica...osim toga ovde su vrtici i skole mnogo bezbednije i kvalitetnije nego bilo koja koju smo recimo videli u kaliforniji, koliko god to vama neverovatno zvucalo. to cu detaljnije da opisujem na temi o San Francisku, jer ona me je zena pitala upravo neke stvari za dete itd.

inace znajte da i sami Amerikanci lupaju glavu oko toga koji je "best place to raise a family" jer to je u velikim i atraktivnim gradovima (u kojima po meni jedino i vredi ziveti) jako tesko, skupo, i u danasnje vreme recesije i inflacije gotovo nemoguce. samo ukucajte tu frazu na google i izacice vam gomile sajtova gde amerikanci sami (ne emigranti) diskutuju na tu temu. medjutim, problem je to sto u obzir treba uzeti mnogo faktora, dobre skole, stopa kriminala, odnos plate i cene zivljenja, i mnogo toga jos drugog....i kad se to sve uzme, sabere, oduzme, prepacuna itd, obicno ispadne da je najbolje podizati porodicu u nekakvim ruralnim mestima da ne kazem vuko*ebinama, a s'obzirom da smo i zena i ja oboje iz BGD-a i totalno urbani, mi smo zakljucili da je mnogo bolje da se vratimo u svoj rodni grad, gde smatram da uopste nije toliko lose, nego da idemo u neku Minesotu i zivimo sa vukovima. izmedju opcije da se vratimo u BGD ili da idemo po nekim americkim zabitima ubedjujuci sebe da nam je super, mi smo se resili da se vratimo. i za sada nije uopste lose. zena se zaposlila odmah kao graficki dizajner, ja jos uvek trazim posao, ali i ne zurim jer hocu da otvorim nesto svoje, mislim da je to the way to go, bilo gde. ovde ili tamo svejedno je. radeci za drugog, niko se nije previse ovajdio.

u stvari, ono sto smo mi zakljucili je da niti je u Americi vise toliko dobro, niti je u Srbiji toliko lose kao pre. za sposobne ljude uvek i svuda postoje mogucnosti. imam ovde primere drugara koji su se izuzetno dobro snasli, a da pri tome nisu nikada nigde ni isli iz Srbije. to su mi drugovi sa kojima sam odrastao i znam da nisu ni kriminalci niti politicari, niti su deca nekakvih "budza". poenata je to sto mi svi kad odemo preko, odjednom postanemo mnogo vredniji, jer nas muka narera, ali kada bi ulozili istu kolicinu rada, ambicije i kreativnog razmisljanja u Srbiji, bilo bi nam i u Srbiji dobro. Nekima koje ja poznajem je u Srbiji mnogo veca Amerika, nego mnogima koji su stvarno u Americi. ako razumete sta hocu da kazem.

zato kad objektivno o svemu razmisljam, i rezimiram, moram da kazem da iako nismo u USA prosli ni malo lose, postavljamo sebi pitanje, da li je sve to bilo neophodno? neko je ovde rekao da se niko ko ode ne vraca. to je velika neistina. mi licno znamo nekoliko parova koji su se vratili iz USA i Kanade, upravo zbog male dece koja su im se tamo izradjala. znamo cak i dva slucaja mesovitih brakova, on/a nas/i - on/a amerikanac/amerikanka i dosli da zive u Beograd!! znaci ima svega u Bozjoj basti sto se kaze......
Reply With Quote
  #8  
Staro 12.01.2009, 09:52
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Pozdrav ex-usa i Ljeto.

Nema razloga za bilo kakvom raspravom.
Ja bih (kao i ostali) voleo da nam ex-usa napise svoje iskustvo prvih dana boravka u usa i kako se on snasao. Koliko je bilo tesko, sta si radio i na kraju krajeva kako ti vidis da treba zapoceti zivot tamo.
Svi se nadamo samo boljem zivotu koji bi uz rad sigurno imali (u odnosu na ovde) e sad kako doci do toga, to je individualno a priznaces i da je za nekog 150$ skupo a za nekog nije (kada vec o toj cifri pricas)

Mislim da se svi ovde slazemo da treba dobro izvagati sta uraditi, a Stize ljeto i njena porodica imaju moju punu podrsku da nastave i da ne staju. Snaci ce se sigurno.
Relativna je stvar kako zapoceti bitno je imati za pocetak novca (ili ako ne onda bilo kakav posao) i posebno presaltati u glavi da to tamo nije Srbija (ili ex Yu) i da se ne zivi isto.
Po meni to je osnovna greska koju "nasi" ljudi prave tamo. Ja sam cak ziveo sa drugom koji je cene tamo pretvarao u dinare pa odredjivao sta je skupo a sta ne. I to je njegov metod, covek ceo zivot proveo radeci na pijaci...

Pozdrav svima
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.01.2009, 10:34
wingreen's Avatar
wingreen wingreen je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida
YU lokacija: Srbija
Poruke: 344
Nepromenjeno

Ne bih da se ponavljam, delim misljenja koja su izneta gore, znaci i jedna i druga strana su na svoj nacin iznela celu stvar i zaista bi ovo gledala kao razmenu misljenja bez ikakve rasprave.
Volela bih, posto imam dete od godinu i po i planiramo sa njom da idemo u USA da mi kazes (ex-USA) koliko su vrtici bezbedni i sigurni, na koji nacin funkcionisu (negde na netu sam procitala da su cak drzavni bolji od privatnog, da ide 1 vaspitacica na troje dece, da se svaki dan dobija izvestaj sta je dete tog dana jelo, kako se igralo, koliko je napredovalo u engleskom jeziku...zanima me da li je to istina), koliko kostaju...Sigurno je da je totalno drugacije kada su deca okruzena bakama i dekama to je neprocenjivo i verovatno je jos uvek sigurnije kod nas ali sto se tice skola sigurno si procitao u zadnje vreme se svasta desava i po nasi skolama...
Kazes da bi deca mogla da se vrate da uce skolu, a da li biste se vi vratili?
__________________
2009EU000237xx
15.05.2008. stigla prva koverta
23.05.2008. vracena nazad u KCC
26.03.2009. stigla druga koverta
15.05.2009. zakazan intervju
14.05.2009. obavljen lekarski
15.05.2009. odobrene vize
18.05.2009. podigli vizirane pasose
02.09.2009. Stigli u USA
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.01.2009, 10:35
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ex-usa Prikaz poruke
... ziveli smo u Chicago i San Francisco Bay Area, tako da sto se kaze been there ~ done that....I have seen it all....from the good to the baddest...
Citat:
Prvobitno poslao korisnik ex-usa Prikaz poruke
...kasnije kad dodje vreme za velike i ozbiljne skole, mogu slobodno nazad jer su obojica citizens...
Pa samo ove 2 stvari koje si naveo pokazuju koliko ste bogatiji (ne mislim materijalno) od drugara koji su se izuzetno dobro snasli, a da pri tome nisu nikada nigde ni isli iz Srbije, ako nista vise vase iskustvo i mogucnost izbora koji ste drugim drzavljanstvom omogucili sebi i deci su od neprocenjive vrednosti... ili bolje da se ispravim, nisu od neprocenljive vrednosti, moze se kupiti USA drzavljanstvo ulaganjem $1.000.000 u americku privredu ili... postoji jos par nacina. Po meni vredi otici i truditi se "makar" i zbog toga.
Znas da uvek vazi da - ko nije probao taj se nije na.ebao ali ni za.ebao.
Lako je rezimirati, tesko je predvideti. Zelim vam srecu ovde... ili tamo, kako god odaberete, ja se jos borim za svoju slobodu izbora.
Vec te smatram za veoma bitnog clana ovog foruma jer ces nas moci u mnogo cemu posavetovati, upozoriti, uputiti... nadam se da ces naci vremena i nemoj moj post shvatiti ni na koji nacin uvredljivim jer to su ipak
just my 2c
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:39.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.