ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #521  
Staro 19.03.2014, 09:53
Eregrin Eregrin je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno Odg

Moje objašnjenje je da Amerikanci ne rade ništa bez razloga. Podigli su ove godine broj izvučenih dobitnika jer su videli u prethodnim godinama da sa manjim brojem izvučenih ne mogu da popune kvotu. Ne bi vam sigurno dali broj da nemate šanse da budete pozvani na intervju. Gledeo sam i po stranim forumima i nisam video da je neko odradio proceduru pravilno a da nije ne bio pozvan na intervju već i dobio zelenu kartu. Mnogi ljudi se bezveze prijave i ne shvatajući komplikovanost i ozbiljnost procesa, ne znajući da li su uopšte kopetentni da konkurišu. A ni viza nije za džabe a o ceni karte da ne govorim.
A i evo zvaničnog odgovora na moje pitanje poslato KCC-u.

Hello
I want to ask you?
I don't know what mean when in visa bulletin writes Current in month such as August and September in last year. And I can not find answer on offical site.

Odgovor:
Thank you for your inquiry.

Current means that all case numbers that have completed processing are eligible to have an interview scheduled for that region.

Posmatrajte to s vedrije strane odabrani ste od nekoliko miliona možda čak i preko 10 miliona prijavljenjih i to ne bez razloga, u životu ništa nije slučajno
Reply With Quote
  #522  
Staro 19.03.2014, 21:40
Salec's Avatar
Salec Salec je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2013
US lokacija: Phoenix
Poruke: 168
Nepromenjeno

Ovo je broj izdatih viza po godinama (http://travel.state.gov/content/dam/...TableVII.pdf):


51.312 2010
51.118 2011
34.463 2012
51.080 2013

Ako izuzmemo cuvenu 2012.g. ne vidim razlog za novih 30.000 izvucenih ljudi.. Premasili smo 50.000 svake godine, a onaj program Nacara (ili kako se vec zove) bi trebao da ima jos 5.000. Moze biti da hoce da raspodele i te brojeve, ali 30.000 je puno za manje od 4.000 viza..

Pojma nemate koliko bih volela da gresim, ali eto brinem se..
__________________
DV 2014 – Case Number 46xxx - nismo stigli na red...
Reply With Quote
  #523  
Staro 20.03.2014, 23:31
DjoleBGD's Avatar
DjoleBGD DjoleBGD je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2013
US lokacija: California
YU lokacija: Beograd
Poruke: 22
Nepromenjeno

Mene ubi neizvesnost......
Reply With Quote
  #524  
Staro 23.03.2014, 19:50
Danyda Danyda je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Eregrin Prikaz poruke
Moje objašnjenje je da Amerikanci ne rade ništa bez razloga. Podigli su ove godine broj izvučenih dobitnika jer su videli u prethodnim godinama da sa manjim brojem izvučenih ne mogu da popune kvotu. Ne bi vam sigurno dali broj da nemate šanse da budete pozvani na intervju. Gledeo sam i po stranim forumima i nisam video da je neko odradio proceduru pravilno a da nije ne bio pozvan na intervju već i dobio zelenu kartu. Mnogi ljudi se bezveze prijave i ne shvatajući komplikovanost i ozbiljnost procesa, ne znajući da li su uopšte kopetentni da konkurišu. A ni viza nije za džabe a o ceni karte da ne govorim.
A i evo zvaničnog odgovora na moje pitanje poslato KCC-u.

Hello
I want to ask you?
I don't know what mean when in visa bulletin writes Current in month such as August and September in last year. And I can not find answer on offical site.

Odgovor:
Thank you for your inquiry.

Current means that all case numbers that have completed processing are eligible to have an interview scheduled for that region.

Posmatrajte to s vedrije strane odabrani ste od nekoliko miliona možda čak i preko 10 miliona prijavljenjih i to ne bez razloga, u životu ništa nije slučajno
Genijalan si! Hvala ti u ime svih nas sto si nam pojasnio znacenje CURRENT-a i svima nam olaksao, bar sto se toga tice.
Potpuno se slazem sa tobom da Ameri nista slucajno ne rade. Budimo strpljivi i pozitivni.
Reply With Quote
  #525  
Staro 24.03.2014, 13:51
LAV Sk's Avatar
LAV Sk LAV Sk je offline
Član
 
Datum prijave: 08.02.2014
US lokacija: Michigan
YU lokacija: Skopje
Poruke: 22
Nepromenjeno

nemojte da brinete svi cemo doci na red 100%,samo ovo cekanje je stvarno bezveze treba da se izdrzi ova neizvesnost a kako?-osim...

____________________
CN34XXX
Reply With Quote
  #526  
Staro 25.03.2014, 16:18
Susurin Susurin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.02.2013
US lokacija: Arizona
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Ma i ako ne dodjete na red igracete ponovo lutriju, nije smak sveta.
Reply With Quote
  #527  
Staro 30.03.2014, 15:52
gruja.kg.srb's Avatar
gruja.kg.srb gruja.kg.srb je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
US lokacija: Aurora, CO
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 84
Pošalji Skype™ poruku korisniku gruja.kg.srb
Nepromenjeno

Evo dodjosmo otpirlike na pola puta od kada je pocelo zakazivanje intervjua. Zanimljiva je trenutna situacija prema podacima sa ino-foruma. Na 182. dan situacija izgleda ovako:
Ukupno (svi regioni):
Obradjeno: 44876
Izdato: 19395
Odbijeno: 1935
Zanimljivo je da poslednji mesec belezi drastican skok u broju obradjenih zahteva skoro 13000.
Sto se naseg EU regiona tice situacija je sledeca:
Obradjeno: 17576
Izdato: 8162
Odbijeno: 492
Takodje poslednji mesec belezi prilican rast u broju obradjenih zahteva oko 5000.
Ovi podaci ukoliko su tacni pruzaju nadu nama sa viskim CN.
Sretno svima, i da svi dodjemo na red
Reply With Quote
  #528  
Staro 30.03.2014, 16:51
Danyda Danyda je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2013
Poruke: 24
Nepromenjeno

Hvala Grujo...iako mi brojevi bas nista ne znace i ne kapiram u celosti sistem, naravno da ima smisla sto su ove godine povecali broj dobitnika i da znaju zasto to rade. Naravno ne...da bi nas zezali. A koji si ti broj? Ja sam 52000.
Reply With Quote
  #529  
Staro 30.03.2014, 17:36
gruja.kg.srb's Avatar
gruja.kg.srb gruja.kg.srb je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
US lokacija: Aurora, CO
YU lokacija: Kragujevac, Serbia
Poruke: 84
Pošalji Skype™ poruku korisniku gruja.kg.srb
Nepromenjeno

Mi smo 51825. Blizu smo Ocekujem da nam intervju bude zakazan u septembru
Reply With Quote
  #530  
Staro 30.03.2014, 18:17
The Goddess The Goddess je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2013
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 17
Nepromenjeno

A gde se to moze videti oficijalno, koliko su izdali-koliku su odbili itd. ?
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.