ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #1011  
Staro 25.09.2015, 05:29
nenaLA nenaLA je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2015
Poruke: 23
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Dosao je i taj dan kada smo pozeleneli, vize odobreneeee Upravo se vracamo iz ambasade, pisacu detaljnije kasnije
Vojo cestitamo
  #1012  
Staro 25.09.2015, 06:52
Mrs.Ryan's Avatar
Mrs.Ryan Mrs.Ryan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2015
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Hvala svima na cestitkama ljudi, ovo je bila borba do samog kraja, hvala bogu sve se dobro zavrsilo Osecaj je neverovatan, posle vise od godinu dana iscekivanja i neizvesnosti, a pogotovo nakon pronadjene greske na intervjuu 9. Septembra konacno smo dobili ono sto smo zeleli.
Pa evo da ukratko opisem i nas intervju. Intervju nam je bio zakazan danas 24.09. u 14h. Stigli smo ispred ambasade oko 13:30, ispred nas je bio jos jedan par koji su takodje dobili na lutriji. U 14h ulazimo u ambasadu, unutra je samo nas 4 I krece procedura, dakle sve standardno kao sto je nebrojeno puta opisano. Nakon prozivanja naseg broja dolazimo na prvi salter, na kome je sluzbenik sa kojim smo se culi vec toliko puta telefonom da imam osecaj da ga poznajem oduvek Od papira su uzeli:
Za suprugu(nosioca):
1. Izvod iz suda - uzeli original kopiju nam vratili
2. Izvod iz supa - uzeli original kopiju nam vratili
3. Izvod iz MK rodjenih iz srbije i iz bosne jer mi je supruga rodjena u bosni, ali ima samo srpsko drzavljanstvo - uzet original i kopija, ali su nam kasnije vraceni originali
4. Izvod iz MK vencanih - uzeta kopija i original, kasnije nam vracen original
5. Svedocanstvo srednje skole i sve diplome - zadrzao kopije, originali nam vraceni
6. 2 slike 5x5 cm
7. Odstampana stranica za poslat DS260 - zadrzao
8. Affidavit of support - zadrzao, mi smo ovaj dokumenat imali, mada vam nije potreban ukoliko imate intervju u srbiji
9. CD sa slikama - ovo su nam takodje trazili, iako smo se vencali jos u martu 2013 dakle pre same prijave za lutriju
10. Koverta sa lekarskog pregleda - to je zadrzao, a CD sa snimkom pluca ostaje nama da nosimo u USA

Za mene:
1. Izvod iz suda
2. Izvod iz supa
3. Izvod iz MK rodjenih
4. 2 slike 5x5 cm
5. Odstampana stranica za poslat DS260
Moju diplomu sredje skole i svedocanstva je samo pogledao i vratio mi kao i uverenje da sam odsluzio vojni rok.
Nakon krace pauze idemo na sledeci salter gde dajemo otiske prstiju, nakon toga opet cekamo da prozovu nas broju i idemo na sledeci salter gde placamo 2 takse za vize 660$.
I na kraju sledi prijatan razgovor sa konzulom, intervju je bio na engleskom, pitala nas je par pitanja, cime se bavimo, sta imamo zavrseno od skole, da li smo nekada bili u americi, gde idemo i da li imamo nekoga u americi, pitala nas je za vezu od kada smo zajedno i na kraju ono sto smo toliko dugo cekali VASE VIZE SU ODOBRENE!
I na kraju svega ovoga, zelimo da zahvalimo sluzbeniku iz ambasade sa kojim smo bili u kontaktu svo vreme nakon utvrdjene greske na prvom intervjuu, svaka cast coveku koji se zauzeo da ovaj problem resi neizmerno smo mu zahvalni.
Cestitam Vojo! Sada se opustite i uzivajte. Sve najbolje u novom zivotu!
__________________
DV-2016 Prvi put, dve prijave
05.05.2015. "Session time out"
07.05.2015. SELECTED!
CN 2016EU00001xxx
11.07.2015. Poslat DS-260
10.10.2015. Ponovo poslat DS-260
06.01.2016. Intervju
18.04.2016. Vize odobrene
  #1013  
Staro 28.09.2015, 20:57
margos13 margos13 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Beograd
Poruke: 122
Pošalji Skype™ poruku korisniku margos13
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Dosao je i taj dan kada smo pozeleneli, vize odobreneeee Upravo se vracamo iz ambasade, pisacu detaljnije kasnije
Čestitam Vojo, završio si sve u minut do 12. Video sam i da si napisao post sa opisom iskustva sa intervjua.

Pre više meseci sam pogodio da ćeš ti biti current, ali da neće svi stići na intervju. Drago mi je što sam bio u pravu zbog tebe, a žao mi je što sam bio u pravu da neće svi stići na red.
E, sada kada si preskočio prvi stepenik, i tek sada slede ozbiljne i teže stvari. Ista stvar važi i za mene, ja sam još u Srbiji, i tek treba da odem u Ameriku (u oktobru).
__________________
01.11.2013. - Prijava na DV-2015 (1. put i jedna prijava)
01.05.2014. - Izvučen (1NL), 2015EU00029xxx
03.06.2014. - Poslat DS-260
24.03.2015. - Obaveštenje o datumu intervjua (2NL)
20.05.2015. - Obavljen lek.pregled (Smiljanićeva, BG)
27.05.2015. - Intervju (Beograd) - VISA APPROVED
02.06.2015. - Preuzet pasoš sa vizom
06.11.2015. - LPR (Beograd-Frankfurt-Houston-Las Vegas)
  #1014  
Staro 09.10.2015, 18:09
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Evo i naseg iskustva iz USA ambasade u Sarajevu

Dosli smo do ambasade oko 13:10h, i pitali smo onog policajaca da li mozemo da sacekamo i objasnili koji je razlog naseg dolaska. Predali smo mu pasose i onaj papir gdje ima termin i mjesto zakazanog intervijua. Poslije provjere rekao nam je da udjemo radi fizickog pregleda jedno po jedno ( skeniranje , odlaganje telefona torbica itd.). Obavezno iskljucite telefone i ponesite novac sa sobom za placanje troskova vize. Onda nam je receno da predjemo u drugu zgradu i tamo ima jedan policajac ( veoma su prijatni i komunikativni), uzeli smo broj i sacekali dok ne budemo prozvani.


Cekali smo oko 15 minuta dok nas nisu prozvali ali su bili tacni 13:30h kada je zakazan interviju .


Kada su nas prozvali sluzbenica je trazila nasa dokumenta koje smo trebali da donesemo:

- Uvjerenja iz suda i policije
- Diploma iz srednje skole
- Rodni list
- Vjencani list

Za suprugu

-Uvjerenja iz suda i policije
- Rodni list
- Vjencani list

Supruga je ponijela i diplomu ali nija trebala.

Pitala me je ime oca, majke i ona standardna pitanja, da li sam zaposlen itd
Rekla mi je da sjednemo i sacekamo da nas pozove konzul

Konzul nas je prozvao poslije 5 minuta i rekao da dignemo desnu ruku i da se zakunemo da je sve istina u dokumentima i poceo da prica sa suprugom oko ponistenja poslovne vize ( supruga je bila na interviju za poslovnu vizu prije 14 dana i putuje pocetkom novembra u USA) , govorio je da je ovo specifican slucaj i da se to ne desava tako cesto posto nije moguce da se udje u USA po dva osnova ili sa dvije vize. Prilikom naseg interviju konzul je objasnjavao ovaj slucaj jednoj " pripravnici " kojoj je revnosno sve zapisivala. Rekao nam je da je najbolje da odlozimo viziranje za mjesec dana kada supruga se vrati iz USA , tako da cemo opet u Sarajevo pocetkom novembra mjeseca . Mi smo ga pitali da li to znaci da smo dobili vize on je rekao da to nije upitno i da nam iskreno cestita. Ljudi ovo je cista formalnost , najbitnije je da ste izvuceni

Sta da Vam kazem nasoj sreci nema kraja i mogu da svima da pozelim srecu
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
  #1015  
Staro 10.10.2015, 00:11
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Vojo da čestitam konačno i tebi!!!
Pratila sam tvoj slucaj onako na brzaka u zadnje vreme i evo sada konačno iščitah sve lepo na tenane.
Mnogo mi je drago da je na kraju sve ispalo dobro!!! Mislim da ništa nije džaba i premda je tebi i tvojoj porodici ovo iskustvo verujem bio strašan stres, pozitivna stvar je da može mnogo da pomogne nekim ljudima koji se tek prijavljuju i prijavljivaće se u budućnosti na lutriju.
Iskreno, natreralo je i mene da se dobro preispitam da nemam i sama neku grešku u prijavi... jer ovako nešto može da se desi baš svakom od nas.
Dobro je da i u tom slučaju znamo da ipak postoje velike šanse za srećan završetak.

Želim vam srećan početak novog života i ostvarenje sna tamo u USA!
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
  #1016  
Staro 20.10.2015, 18:22
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Zamolila me Danica da vas pitam na koji način ste se prijavljivali na sitem za preuzimanje pasoša DHL-om?
Njima je rečeno da treba da unesu Case Number sa dodatkom 0, ali im ne uspeva...
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
  #1017  
Staro 20.10.2015, 21:22
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Neka sacekaju par dana, mora CEAC baza da se apdejtuje pa posle toga sve radi bez problema. Do petka ce sigurno sve moci, samo strpljivo
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.