ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 18.11.2017, 23:31
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlada33 Prikaz poruke
Nek je sa srecom na toploj Floridi, meni se mnogo svidja ideja ziveti negde gde je vecito leto... Samo obavezno proveravaj bazen da te krokodil ne iznenadi...

Malo je tvoj post ostao u senci zbog jucerasnjih desavanja,pa kasnimo sa cestitkama...
Pravo da ti kazem , ovde je za sad fenomenalno. Ne bih da zvucim kao onaj sa klipa "Bosanac u Kanadi".. hahah Znam da nas cekaju paklene vrucine na "leto" ali osecaj sada da od kad smo dosli ovde ( 15 dana ) temperatura je izmedju 23 i 30 stepeni.
Bazen i plaza preko dana, uvece tenis. ( da poceo sam da igram tu zanimljivu igru ) .

Sto se tice aligatora, zanimljivo da sam pre neki dan setao okolo od kuce 5 min i naletim na aligatora. Nije veliki, oko 1.5 metar, ali kontam da ce da poraste. Bio mi je na nekih 3 metra od mene. Uspeo sam da ga slikam ( pokusacu da zakacim sliku)
Nadam se da blizih susreta nece biti
Attached Images
File Type: jpg viber image.jpg (56,4 KB, 100 views)
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #202  
Staro 18.11.2017, 23:40
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Drago mi je da ste se ponovo javili, a i postavili članak (odnosno dva) na vaš blog.

Mislim da svi (naravno, i ja se pridružujem ) sa nestrpljenjem očekuju vaše nove utiske i članke na blogu.
Hvala puno! Sto se bloga tice , to je moja supruga zaduzena i to je njen mali projekat. Bice jos tekstova to znam, i znam da prati desavanja kroz koja mi prolazimo.

Bili smo gledali stanove u Fort Lauderdale, bas juce, i utisak nam je da je Fort predivan ako pricamo o delu desno od US 1. Stanovi su 1800+ mesecno u centru u novijim zgradama, okolo se moze naci nesto pristojno za oko 1200-1300. Ipak smo resili da ne idemo tamo , vec da se drzimo prvog plana a to je Boca Raton ( Delray! ). Sledeci ponedeljak idemo na 2 dana tamo pa cemo imati bolju sliku. Sve u svemu, gospodja ce vec obraditi ovo na svom blogu.

Pozdrav i sve najbolje!
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #203  
Staro 19.11.2017, 11:24
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Pravo da ti kazem , ovde je za sad fenomenalno. Ne bih da zvucim kao onaj sa klipa "Bosanac u Kanadi".. hahah Znam da nas cekaju paklene vrucine na "leto" ali osecaj sada da od kad smo dosli ovde ( 15 dana ) temperatura je izmedju 23 i 30 stepeni.
Bazen i plaza preko dana, uvece tenis. ( da poceo sam da igram tu zanimljivu igru ) .

Sto se tice aligatora, zanimljivo da sam pre neki dan setao okolo od kuce 5 min i naletim na aligatora. Nije veliki, oko 1.5 metar, ali kontam da ce da poraste. Bio mi je na nekih 3 metra od mene. Uspeo sam da ga slikam ( pokusacu da zakacim sliku)
Nadam se da blizih susreta nece biti
Na Bosanca sam i ciljao ali ne u Kanadi, imas drugi deo kada se preselio na Floridu, potrazi na netu... Videcea zasto sam spomenuo aligatora (ili krokodila meni to gotovo isto). Za tenis svaka cast, uz kosarku meni omiljen sport, aktiviras i ruke i noge...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #204  
Staro 19.11.2017, 13:18
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Kakva je potražnja za IT stručnjacima u vašoj okolini? Našao sam skoro na forumu da se firme sele iz Kalifornije na Floridu. Vidim da ima oglasa, ali ne mogu da procenim da li je to znak da je potražnja velika.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #205  
Staro 21.11.2017, 03:05
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vlada33 Prikaz poruke
Na Bosanca sam i ciljao ali ne u Kanadi, imas drugi deo kada se preselio na Floridu, potrazi na netu... Videcea zasto sam spomenuo aligatora (ili krokodila meni to gotovo isto). Za tenis svaka cast, uz kosarku meni omiljen sport, aktiviras i ruke i noge...
Jao nisam znao da ima nastavak toga! Sad cu bas da pogledam Vidis kako sam se prepoznao hahhahah
Sto se tenisa tice, nisam ni mislio da je tako "opterecujuci" po misice. Iako sam u fudbalu i futsalu ceo zivot, tenis me je dobro namucio, iako i ni ja ni supruga pojma nemamo o udaranju loptice...
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #206  
Staro 21.11.2017, 03:14
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Kakva je potražnja za IT stručnjacima u vašoj okolini? Našao sam skoro na forumu da se firme sele iz Kalifornije na Floridu. Vidim da ima oglasa, ali ne mogu da procenim da li je to znak da je potražnja velika.
Kolega zbog tog razloga smo se i preselili iz Chicaga ovde. Jako dosta poslova ima. Samo da me ne shvatis pogresno, u Chicagu sam mogao da nadjem do 10 poslova ( oglasa ) i za svaki traze 5+ godina iskustva itd.. Ovde imam 3 stranice na indeedu , th oko 30 poslova, sa realnim i razumnim zahtevima.
I da, to sto si cuo, je tacno. I ja sam cuo. I dosta nasih prijatelja je culo... I ja radim za kompaniju iz SF, online, od kuce, i skoro su ugasili ceo svoj department u SF, a ostavili samo tu kod tebe u Tx.
Prica se da ce Orlando biti kao SF, ali generalno Florida otvara vrata za IT. Ja sam vec imao razg za posao ovde, a jos nemamo ni svoj stan, kod druga smo u kuci.
Prati i sam, ja cu pisati ovde kako budem dobijao osecaj sta se dogadja okolo. Mogu ti dati moj br tel...

Sve u svemu, nama je ovde fenomenalno.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #207  
Staro 22.11.2017, 23:16
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Kolega zbog tog razloga smo se i preselili iz Chicaga ovde. Jako dosta poslova ima. Samo da me ne shvatis pogresno, u Chicagu sam mogao da nadjem do 10 poslova ( oglasa ) i za svaki traze 5+ godina iskustva itd.. Ovde imam 3 stranice na indeedu , th oko 30 poslova, sa realnim i razumnim zahtevima.
I da, to sto si cuo, je tacno. I ja sam cuo. I dosta nasih prijatelja je culo... I ja radim za kompaniju iz SF, online, od kuce, i skoro su ugasili ceo svoj department u SF, a ostavili samo tu kod tebe u Tx.
Prica se da ce Orlando biti kao SF, ali generalno Florida otvara vrata za IT. Ja sam vec imao razg za posao ovde, a jos nemamo ni svoj stan, kod druga smo u kuci.
Prati i sam, ja cu pisati ovde kako budem dobijao osecaj sta se dogadja okolo. Mogu ti dati moj br tel...

Sve u svemu, nama je ovde fenomenalno.

Hvala na odgovoru. Još uvek nisam u Hjustonu, pošto tek čekam intervju i nadam se najboljem.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #208  
Staro 01.12.2017, 17:04
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Hvala na odgovoru. Još uvek nisam u Hjustonu, pošto tek čekam intervju i nadam se najboljem.
Ma ne brini bice to sve ok, samo hrabro! To cekanje ubija znam, svasta ste vrti po glavi. 100 situacija, 100 pitanja i 100 odgovora. Laganica, bices top
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #209  
Staro 08.03.2018, 16:21
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno Boca Raton

Pozdrav ljudi.
Mali update od mene. Evo vec 2 puna meseca smo nasem novom gradicu. Stan nam je u Boca Raton , 2 minuta juznije od Mizner Parka. Utisci su fenomenalni, sto onime sto Boca pruza, sto zivotom generalno na Floridi.
Majami je na 50-60 minuta voznje, Fort Lauderdale na 20 min, a West Palm Beach isto toliko na sever. West Palm - Boca - Fort Lauderdale su 3 totalno razlicita gradica, svako sa svojom "tematikom" i duhom. Fenomenalan spoj zurki ( fort ) , laganijeg zivota ( boca ) i malo zivljeg a ne previse ludog ( west palm ). Jos nismo isli zapadnije i obilazili dodatne gradice ali ima vremena.
Cudi me da u okolini nema nasih ljudi vise, upoznali smo neke, no dobro.
Aligatore nisam vidjao, najdivljije stvorenje je bila poveca iguana, ali s obzirom koliko je mrzi da se pokrece i da nije opasna po ljude nisam nesto obracao paznju.
P.s. Ko voli sportske aktivnosti, ne treba da kazem kako je to na floridi uradjeno... bazeni, tereni, teretane, sportovi na pesku ( plazi ), staze za bicikle,vodeni sportovi itd....
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #210  
Staro 12.03.2018, 01:44
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

A kakva je situacija sto se tice vlage? Meni je vlaga mnogo gora nego klasicna vrucina/toplota.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.