ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.02.2012, 12:07
tuljan tuljan je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2012
Poruke: 7
Nepromenjeno Netacan datum rodjenja na diplomi!

Pozdrav svima!
U iscekivanju izvlacenja DV2013, htio bih nesto provjeriti sa svima vama, dok je jos vrijeme. Naime na diplomi iz srednje skole mi je greskom upisan pogresan datum rodjenja (pogresan mjesec, umjesto 4 upisano je 7). Koliko ovo moze biti nezgodno ukoliko me izvuku i pozovu na razgovor? I kako se ovo ispravlja? Mogu li traziti prijepis diplome?

Unaprijed hvala na odgovorima!
  #2  
Staro 19.02.2012, 12:41
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Iz navedenog ti imas problema sa ispravnom diplomom srednje skole a ne sa prijavom na lutriju. Cim si to video trebao si da im vratis diplomu na korekciju. Osim lutrije to ti moze biti problem i za druge stvari tokom zivota, tako da bih ja to menjao sto pre. Da li ce sluzbenik jednog dana na razgovoru u ambasadi kada te izvuku da primeti taj detalj na diplomi to ti moze odgovoriti samo Kleopatra svojim prorocanstvom. :1060: SBBKBB
  #3  
Staro 19.02.2012, 13:34
tuljan tuljan je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2012
Poruke: 7
Nepromenjeno

mijan,
hvala na brzom odgovoru. znam da je to problem ali to je bilo davne 1992. godine i nije mi bilo do ispravljanja diplome...

ne bih da zloupotrijebim topic ali imam jos jedno podpitanje: zivio sam u Srbiji za vrijeme rata (iz BIH sam) ali nisam bio nigdje prijavljen. tamo sam bio 4 godine, nakon rata vratio sam se u BIH. moram li vaditi potvrdu o nekaznjavanju u Srbiji obzirom da tamo nikad nisam imao prijavljeno prebivaliste. na intervjuu me mogu pitati za zivot u Srbiji, obzirom da mi je diploma od tamo, tako da ne bih nista da krijem...

hvala jos jednom!!!
  #4  
Staro 19.02.2012, 14:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Trazi od srednje skole da ti naprave novu. Njihova je greska. Meni su na diplomi sa faksa stavili pogresan smer pa su mi posle napravili drugu kad sam se zalila.

A za prijavu prebivalista mislim da ne treba da brines jer je u to vreme sto se Srbije tice, to smatrano kao jedna zemlja. Obaveznu prijavu prebivalista su uveli kasnije cini mi se. Probaj da trazis u MUP-u tu potvrdu. Mozda da im pokazes diplomu ako si je dobio u Srbiji, ona pokazuje valjda da si bio u tom gradu 4 godine...

Elem, zovi skolu i MUP pa pitaj. Mi ti to ne mozemo nista nagadjanjem pogoditi bolje od njih sto ti mogu reci. Jer takva greska je bas specifican slucaj.
  #5  
Staro 19.02.2012, 15:36
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Ti bi trebao prvo da sredis neke stvari u svom zivotu pa tek onda da se interesujes za lutriju. To ti je moj savet. :;D:
  #6  
Staro 19.02.2012, 15:55
tuljan tuljan je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2012
Poruke: 7
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;27294]Ti bi trebao prvo da sredis neke stvari u svom zivotu pa tek onda da se interesujes za lutriju. To ti je moj savet. :;D:[/QUOTE]

Ovo je sala je li tako? Ne vidim zasto se ne mogu interesovat za vizu (supruga i ja smo se prijavili za ovu godinu), vidim na stotine puno "gorih" slucajeva na ovom forumu pa su ljudi sve zavrsili na vrijeme i bez problema. Samo sam trazio savjet, kao i stotine drugih ljudi ovdje, a ne popovanje.

vuxanne, hvala.
  #7  
Staro 19.02.2012, 16:08
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Jeste, salio sam se. Eto Kolumbo saznao si da za korekciju diplome trebas da nazoves skolu koja ti je izdala diplomu, a za potvrdu o prebivalistu da trebas nazvati MUP. :;D:
  #8  
Staro 19.02.2012, 16:18
tuljan tuljan je offline
Član
 
Datum prijave: 19.02.2012
Poruke: 7
Nepromenjeno

[QUOTE=mijan;27296]Jeste, salio sam se. Eto Kolumbo saznao si da za korekciju diplome trebas da nazoves skolu koja ti je izdala diplomu, a za potvrdu o prebivalistu da trebas nazvati MUP. :;D:[/QUOTE]

da, a saznao sam i da mu ti na ovom forumu dodjes kao neki lokalni saljivdzija
  #9  
Staro 19.02.2012, 16:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Potvrdu iz policije da nisi osudjivan moze da ti uzme bilo ko ko ima potpisano ovlascenje od tebe. Ja sam bila u SAD kad mi je majka izvadila takvu potrvdu u MUP-u u rodnom gradu. A MUP Srbije ima integrisanu bazu podataka, mislim da tu potvrdu mozes dobiti u bilo kom vecem gradu. Zovi ih i raspitaj se. I ako imas rodbinu u Srbiji u nekom gradu pitaj jel mogu oni da ti izvade.

A imas ovde na forumu temu [URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=239"]Potvrda iz policije[/URL]

Last edited by vuxanne; 19.02.2012 at 16:51.
  #10  
Staro 19.02.2012, 23:05
NadjaM NadjaM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.04.2011
Poruke: 51
Nepromenjeno

[QUOTE=tuljan;27297]da, a saznao sam i da mu ti na ovom forumu dodjes kao neki lokalni saljivdzija[/QUOTE]

Nije on uopste saljivdzija,nego ima neki poremecaj u komunikaciji ili je zeljan konflikta.Najbolje ga je samo zaobici.

Po meni,najbolje je sva dokumenta proveriti i ispraviti sve greske na vreme,da se posle u brzini ne bi nesto zaboravilo i previdelo.A,uostalom,sve vezano za ovu lutriju,a kasnije i preseljenje je dosta stresno,pa zasto bi se covek nervirao zbog takvih sitnica,kao sto su greske na dokumentima.
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Datum na pismu milosx Prva koverta 5 18.07.2011 15:56

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.