ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.08.2011, 20:03
zooloo870 zooloo870 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
Poruke: 2
Nepromenjeno Pitanje za Imigraciju u USA putem Vereničke vize

Pozdrav svima,
Registrovao sam se na ovaj forum, i vidim da ima jako zanimljivog sadržaja, te da ste svi uglavnom dobri ljudi koji su spremni da pomognu jedni drugima te da podijele svoja znanja i iskustva.
Čitao sam razne teme, i vaše postove, a obzirom da imam pitanje na koje nisam mogao pronaći odgovor, odlučio sam da vam se ovako javno obratim, pa da mi odgovori ako neko zna, može, želi i ima vremena. Unaprijed zahvaljujem na tome.
Naime, ono što ja želim pitati je slijedeće:
Ja sam u Sarajevu, državljanin sam BiH, te bih pod svaku cijenu želio (Kao i mnogi ovdje, naravno) da idem iz ove zemlje. Obzirom da bez uspjeha već dugi dugi niz godina igram zelenu lutriju, i nemam baš nikakve sreće, odlučio sam da pokušam neke druge korake. Razmišljao sam da pokušam putem ove vjereničke vize, te da se oženim sa jednom svojom drugaricom koja je u USA, te koja ima američko državljanostvo. Na stranici ambasade sam čitao o tome, čini mi se da je riječ o K1 vizi, međutim tamo nema nekih stvari vezanih za to, pa bih ja molio nekog od vas da samnom podjeli svoja iskustva vezano za tu proceduru, ukoliko ima takvih. Ono što mene zanima je, ako bih otišao u USA, sa prijateljicom u roku od 90 dana, koliko dugo mi trebamo biti vjenčani da bih mogao ostati legalno u USA? Koji status dobivam tamo ukoliko se vjenčamo? Također sam na internetu našao i neka iskustva ljudi koji su otišli turistički, pa se vjenčali i tražili Adjustment of status. Da li je i ta varijanta moguća?
Obično, koliko ovaj proces traje?
Izvinjavam se ako sam smorio ovom temom i pisanjem, ali mi je stvarno potrebno da mi neko malo detaljnije pojasni sve ovo. Bit ću vam mnogo zahvalan!
Sve najbolje!

Seno

Last edited by zooloo870; 26.08.2011 at 20:15.
Reply With Quote
  #2  
Staro 26.08.2011, 23:49
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zooloo870 Prikaz poruke
Pozdrav svima,
Registrovao sam se na ovaj forum, i vidim da ima jako zanimljivog sadržaja, te da ste svi uglavnom dobri ljudi koji su spremni da pomognu jedni drugima te da podijele svoja znanja i iskustva.
Čitao sam razne teme, i vaše postove, a obzirom da imam pitanje na koje nisam mogao pronaći odgovor, odlučio sam da vam se ovako javno obratim, pa da mi odgovori ako neko zna, može, želi i ima vremena. Unaprijed zahvaljujem na tome.
Naime, ono što ja želim pitati je slijedeće:
Ja sam u Sarajevu, državljanin sam BiH, te bih pod svaku cijenu želio (Kao i mnogi ovdje, naravno) da idem iz ove zemlje. Obzirom da bez uspjeha već dugi dugi niz godina igram zelenu lutriju, i nemam baš nikakve sreće, odlučio sam da pokušam neke druge korake. Razmišljao sam da pokušam putem ove vjereničke vize, te da se oženim sa jednom svojom drugaricom koja je u USA, te koja ima američko državljanostvo. Na stranici ambasade sam čitao o tome, čini mi se da je riječ o K1 vizi, međutim tamo nema nekih stvari vezanih za to, pa bih ja molio nekog od vas da samnom podjeli svoja iskustva vezano za tu proceduru, ukoliko ima takvih. Ono što mene zanima je, ako bih otišao u USA, sa prijateljicom u roku od 90 dana, koliko dugo mi trebamo biti vjenčani da bih mogao ostati legalno u USA? Koji status dobivam tamo ukoliko se vjenčamo? Također sam na internetu našao i neka iskustva ljudi koji su otišli turistički, pa se vjenčali i tražili Adjustment of status. Da li je i ta varijanta moguća?
Obično, koliko ovaj proces traje?
Izvinjavam se ako sam smorio ovom temom i pisanjem, ali mi je stvarno potrebno da mi neko malo detaljnije pojasni sve ovo. Bit ću vam mnogo zahvalan!
Sve najbolje!

Seno
Zdravo,evo kod mene na poslu ima takav slucaj.Cerka moje direktorice se udala za Italijana pre dva meseca,on je dosao sa njom u Ameriku,turisticki,i odma su podneli molbu za SSN(Socijalni broj)i posto je dobio turisticku vizu na samo tri meseca podneli su molbu za produzetak vize,sa izgovorom da je vec nasao poso,i da treba da ostane tu dok mu se promeni status.
Sa druge strane moja sestra se udala za mog zeta pre 14 godina-on je Amerikanac,vencali su se u Makedoniji,on je dosao,bili su u ambasadi zaedno,pa se on vratio u Ameriku,a moja sestra je ostala da saceka dokumente,posle nepuna tri meseca su je pozvali u ambasadu,na razgovor i odma izdali vizu.
Eto sad vidi tu imas dva razlicita nacina kako da postupis ,kad stupis u brak sa americkim drzavljaninom.Najvaznije od svega je da tvoja drugarica ima Americki pasos a ne samo green kartu.
Reply With Quote
  #3  
Staro 27.08.2011, 06:53
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Ovdje ces pronaci sve odgovore www.visajourney.com

A ovdje imas i naseg naroda http://www.visajourney.com/forums/fo...uk-and-russia/
Reply With Quote
  #4  
Staro 27.08.2011, 07:21
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Zaboravih ti odgovoriti na pitanja koja si postavio

''Ako bih otisao u USA sa prijateljicom u roku od 90 dana..." - 90 dana ti je rok da se vjencas kad dodjes u USA... ne moras doci sa njom - dodji sam lol, samo nek ona posalje USCIS-u sto je potrebno za K1 vizu.
Kad se vjencas, dobijas permanent resident card - dobijas zelenu kartu na dvije godine, a onda tri mjeseca prije isteka te dvije godine dizes uslove za desetogodinju, naravno ako je brak jos uvijek valjan.

Ovo da odes turisticki pa se onda vjencas je moguce, ali nije preporucljivo!!
Proces traje do 6 mjeseci...dosta zavisi i od vas koliko imate pripremljene dokumente na vrijeme tako kad vam USCIS ili ambasada trazi to i to, da vec imas spremno i time skracujes sebi period trajanja procedure.

Jos nesto - USCIS nije nimalo naivan i vrlo lako mogu provaliti ''brak zbog papira''... prema tome - u pamet!
Morate dokazati vasu vezu, a poslije i brak kroz raznorazne zajednicke slike, putovanja, racune, rentanja, osiguranja, account na banci itd...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
EB5 Viza botexag Poslovne imigrantske vize 11 02.04.2011 18:40
Srpski pasos sa GC & vize Gugly Stare teme 7 23.02.2011 10:43
pitanje o ruskih diplome angelco Prva koverta 3 26.11.2008 10:20
Pitanje vezano za putovanje u USA dekica Vaša strana 1 28.10.2008 00:55
Pitanje računice 4thman Stare teme 4 24.10.2008 15:29

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.