ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.02.2013, 21:01
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno Pitanje u vezi skole .

Dobitnici smo zelene karte i imam ponudu za posao. Trenutno sam u pregovorima sa novi poslodavcem ali nam cerkica od 8 godina ide u skolu. Nasa ideja je bila da odemo u USA i aktiviramo green card i SSN, zatim bi se supruga i cerkica za 10 dana vratile u Srbiju kako bi cerka zavrsila skolsku godinu u Srbiji na 3-4 meseca, a ja da ostanem tamo na novom poslu.

Pitanje :
Da li ima nekih potencijalnih problema sa takvim scenarijom, u smislu da li smo u obavezi da tamo odmah upisemo dete u skolu i u smislu ne ugrozavanja green card statusa?

sa postovanjem
Laslo Pastor
  #2  
Staro 18.02.2013, 21:14
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

[QUOTE=lpastor;35966]Dobitnici smo zelene karte i imam ponudu za posao. Trenutno sam u pregovorima sa novi poslodavcem ali nam cerkica od 8 godina ide u skolu. Nasa ideja je bila da odemo u USA i aktiviramo green card i SSN, zatim bi se supruga i cerkica za 10 dana vratile u Srbiju kako bi cerka zavrsila skolsku godinu u Srbiji na 3-4 meseca, a ja da ostanem tamo na novom poslu.

Pitanje :
Da li ima nekih potencijalnih problema sa takvim scenarijom, u smislu da li smo u obavezi da tamo odmah upisemo dete u skolu i u smislu ne ugrozavanja green card statusa?

sa postovanjem
Laslo Pastor[/QUOTE]

Nema nikakvih problema da tako resite samo mislim da bi vam bilo jeftinije da sacekate ovde dok ona zavrsi skolu. Viza se izdaje na 6 meseci i treba da izracunate da li imate dovoljno vremena da cekate a ako ne onda mozete tako da uradite bez problema.
  #3  
Staro 19.02.2013, 10:48
lpastor lpastor je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 26
Nepromenjeno

Pa problem je sledeci ...

Zena je nosilac vize, znaci ona mora da bude "prva" u USA, ja sam dobio posao ..tako da moramo svi krenuti .. 6 meseci nam se racuna od 12.12.2012 znaci malo smo nategnuti ..tako da cemo sada svi otici ...

Problem je sto je zena u "tripu" da ne prekrsimo neki zakon po kojem bi mozda morali odmah da dete tamo upisemo u skoli ? ...

Inace kada se zavrsi sklolska godina ona (zena i dete ) bi mi se pridruzili a od septembra bi je redovno upisali u skolu

da li neko zna nesto po tom pitanju

hvala unapred
  #4  
Staro 19.02.2013, 11:18
minimaxus minimaxus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.10.2012
YU lokacija: Banja Luka, RS-BiH
Poruke: 96
Nepromenjeno

Pazi ovako, ako ti viza vazi od 12.12.2012. to znaci da tamo moras biti do 12.5.2013. godine. Skolska godina se zavrsava 15.6. sto znaci da je tu neki gubitak od mjesec dana. Moj savjet ti je da odes u skolu i zatrazis da se dijete racnije ocijeni zbog tog i tog razloga. Izvodljivo je, provjereno. Olazak u SAD pa vracanje u Srbiju predstavlja samo dodatne komplikacije, da ne spominjemo ogroman trosak.
  #5  
Staro 19.02.2013, 12:21
blueman's Avatar
blueman blueman je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2012
US lokacija: Las Vegas, NV
Poruke: 21
Nepromenjeno

Cekaj ako ti viza vazi od 12.12.12 onda ona istice 12.06.13 sto ti daje mogucnost da dete zavrsi skolu u Srbiji...
  #6  
Staro 19.02.2013, 14:09
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=lpastor;35980]Pa problem je sledeci ...

Zena je nosilac vize, znaci ona mora da bude "prva" u USA, ja sam dobio posao ..tako da moramo svi krenuti .. 6 meseci nam se racuna od 12.12.2012 znaci malo smo nategnuti ..tako da cemo sada svi otici ...

Problem je sto je zena u "tripu" da ne prekrsimo neki zakon po kojem bi mozda morali odmah da dete tamo upisemo u skoli ? ...

Inace kada se zavrsi sklolska godina ona (zena i dete ) bi mi se pridruzili a od septembra bi je redovno upisali u skolu

da li neko zna nesto po tom pitanju

hvala unapred[/QUOTE]

Vi slobodno mozete doci sedmicu dana prije 6.6, znaci krajem maja, zamoliti da se dijete ranije ocijeni i to. Ovdje skola pocinje u avgustu, ne u septembru, pa planirajte.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #7  
Staro 19.02.2013, 15:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

U svakom slucaju nemoj propustiti priliku za posao, ako si ga vec dobio. Cak i ako morate doci svi ovde pa i na sedmicu dana nije strasno.

Kad imas posao pare ce se vec vratiti. Da nemas tu ponudu za posao ili da si ti nosilac ja bih ti rekao da sacekaju, ali propustiti posao zbog par hiljada dollara nije dobra ideja.

Gdje dolazite?

Sretno us vakom slucaju.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #8  
Staro 19.02.2013, 16:21
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

I ja bih se slozio da ne propusta posao. Ako se vec dogovorio za posao, resava sigurno najvaznije pitanje po dolasku, stalni priliv novca. A on ako bude odugovlacio sa dolaskom, poslodavac nadje drugog, da mu posao ne stoji i ceka "nekog tamo emigranta", pa se ti onda slikaj.

Isto tako verujem da se moze srediti u skoli da se prevremeno zavrsi skolska godina, razlog za to je jak. svakako se pred kraj skole uglavnom odgovara, a malo manje uci plus sto ce posle toga ici po drugacijem obrazovnom sistemu...


Nego da se ja nadovezem na ovu temu... Sa koliko godina deca krecu u skolu tamo u americi? 5? 6? 7? 8? 9? ... i ako bi neko mogao konkretnije da napise o tome. Ja sam malo gledao i trazio po internetu i uglavnom ima price o srednjoj skoli i koledzima i o vrticima. Mozda ja nisam dobro gledao, pa ako nekog mrzi da prepricava, a zna dobar link o toj temi nek bar njega prosledi ovde pa da se baci pogled :)
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
  #9  
Staro 19.02.2013, 23:33
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Sta god da odlucite, obavezno prihvati posao, dodji na vreme i pocni da radis! To je imperativ. Ostalo se da sarediti. Nisam znao za ovu foru, da dete moze da bude ranije ocenjeno, ali ako je tako, a ako jos niste kupili avio karte, odmah se baci na planiranje, zakazi joj ispite, kupite karte za sredinu juna (ili kad vec moras da dodjes) i paljba!
Ne znam gde skola pocinje u avgustu, u Wisconsinu pocinje 1. septembra, pa se to raspitaj. Ne znam kako dete stoji sa engleskim, verovatno ce za pocetak morati u ESL razred, ali gledaj da je sto pre izvuces odatlke i prebacis u normalan razred, sa americkom decom, tako ce brze i bolje nauciti jezik.
Srecno!
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #10  
Staro 20.02.2013, 09:35
slobo2712 slobo2712 je offline
Član
 
Datum prijave: 02.02.2013
US lokacija: wish..Arkansas
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 8
Nepromenjeno

mozda nije u vezi ove teme ali me kolega zamolio da pitam,da li se moze aplicirati sa trogodisnjom skolom?
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje u vezi DV 2014 Slobodan021 Vaša strana 14 01.05.2013 19:05
Pitanje u vezi adrese pod brojem 8e ekson Stare teme 8 22.10.2012 22:34
Prijavljivanje na Lutriju pre zavrsene Srednje skole Nedim Stare teme 18 10.03.2012 15:01
Jedno pitanje u vezi odlazka u USA srboljub89 Stare teme 10 03.08.2009 15:07
Pitanje u vezi kopija formulara mariags Prva koverta 8 25.05.2008 15:26

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.