ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Fotografija za prijavu » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.09.2014, 12:26
TheSashka TheSashka je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2014
Poruke: 2
Question Fotografija za prijavu

Pozdrav svima!
Imam jednu nedoumicu i molim za savet. Naime, želela bih da se prijavim za DV, i planiram da se fotografišem ovih dana. Pogledala sam sve linkove sa specifikacijama za fotografiju, (to ću da odštampam i da gnjavim fotografa ) ali ja imam jedan drugi "problem" - nosim šiške. Guste šiške koje idu do obrva, ali ne pokrivaju moje oči. Npr.
Da li će mi te šiške predstavljati problem na fotografiji za DV? Ako ih sklonim šnalicama (pročitah da su traka ili rajf zabranjeni, ali za šnalice ništa nisam pronašla), opet to ne odslikava moj pravi izgled, a fotografija (valjda) treba da isti verno oslikava. Ako ih ostavim da li će mi to napraviti neki problem?
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.09.2014, 13:55
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik TheSashka Prikaz poruke
Pozdrav svima!
Imam jednu nedoumicu i molim za savet. Naime, želela bih da se prijavim za DV, i planiram da se fotografišem ovih dana. Pogledala sam sve linkove sa specifikacijama za fotografiju, (to ću da odštampam i da gnjavim fotografa ) ali ja imam jedan drugi "problem" - nosim šiške. Guste šiške koje idu do obrva, ali ne pokrivaju moje oči. Npr.
Da li će mi te šiške predstavljati problem na fotografiji za DV? Ako ih sklonim šnalicama (pročitah da su traka ili rajf zabranjeni, ali za šnalice ništa nisam pronašla), opet to ne odslikava moj pravi izgled, a fotografija (valjda) treba da isti verno oslikava. Ako ih ostavim da li će mi to napraviti neki problem?
Ja sam na prijavi,i na poslatim formularima imala iste siske ko tvoje,a na razgovoru u ambasadi ponela slicice gde sam sa pokupljenom kosom.Isto moj mali je imao dugu kovrdzavu kosu na prvoj slici a pre intervjua ga osisali i izgledao sasvim drugacije,pa se sluzbenik samo nasalio na njegov racun,kao kaze nam jel to isti decak.Ali nismo imali bas nikakvog problema.
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.09.2014, 14:11
TheSashka TheSashka je offline
Član
 
Datum prijave: 16.09.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru, puno mi znači! Baš sam se pitala da li da se šišam ili šta da radim
Reply With Quote
  #4  
Staro 12.10.2014, 15:53
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno Slika za prijavu

neko je naveo da pozadina slike mora biti neutralna?
znači da samo bijela dolazi u obzir? Jel tako?
ta se pozadina na slici ne smije dirati ni sredjivati u fotošopu?
jesam li u pravu?
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.10.2014, 16:10
dakiva dakiva je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.02.2014
Poruke: 30
Nepromenjeno

Druže, dok nisi dobio po ušima, od nekih starijih članova koji su pogubili živce kada se pojavljuju pitanja milion puta obrađena, da ti odgovorim. U upustvu koje sam ja čitao stoji da pozadina mora biti svetlija i jednobrazna, što ne znači isključivo bela koja je verovatno najpoželjnija. Ne znam kakva ti je pozadina, ali ne igraj se previše sa fotošopom, jer ćeš verovatno imati problema ako preteraš.
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.10.2014, 16:13
Srećko's Avatar
Srećko Srećko je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2014
US lokacija: San Diego <3
YU lokacija: Niš
Poruke: 26
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik allenton Prikaz poruke
neko je naveo da pozadina slike mora biti neutralna?
znači da samo bijela dolazi u obzir? Jel tako?
ta se pozadina na slici ne smije dirati ni sredjivati u fotošopu?
jesam li u pravu?
Što se tiče pitanja o editovanju slike, citiraću zaključak/odgovor jedne osobe u drugoj temi koju vrlo dobro poznaješ.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik allenton Prikaz poruke
znaci, fotka mora bit izvorna........................................... .....................
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.10.2014, 19:45
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

For fu*k sake, koja tema po redu?!!!! Koliko je komplikovano otici kod je*enog fotografa i traziti sliku za USA vizu?
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #8  
Staro 12.10.2014, 20:02
Andrija89's Avatar
Andrija89 Andrija89 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.03.2013
US lokacija: O tome kad me izvuku...
YU lokacija: Nis
Poruke: 122
Nepromenjeno

Ljudi kod fotografa ( u Nisu) slikanje je 100 din ( bez izrade fotografije, znaci samo na flesku da prebaci), ne verujem da je nesto mngo skuplje u drugim gradovima. Idite i zavrsite to i nemate brige. Vec pocinju da se gomilaju teme, bice tesko za pretrazivanje posle. Nemojte da pravite samo nove teme, nego forum u sake i pretrazujte.
Reply With Quote
  #9  
Staro 12.10.2014, 20:18
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
For fu*k sake, koja tema po redu?!!!! Koliko je komplikovano otici kod je*enog fotografa i traziti sliku za USA vizu?
da. vecina ih poslije obradi sliku iako im kazes da je za vizu
Reply With Quote
  #10  
Staro 12.10.2014, 22:14
koje kude's Avatar
koje kude koje kude je offline
Član
 
Datum prijave: 01.10.2014
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrija89 Prikaz poruke
Ljudi kod fotografa ( u Nisu) slikanje je 100 din ( bez izrade fotografije, znaci samo na flesku da prebaci), ne verujem da je nesto mngo skuplje u drugim gradovima. Idite i zavrsite to i nemate brige. Vec pocinju da se gomilaju teme, bice tesko za pretrazivanje posle. Nemojte da pravite samo nove teme, nego forum u sake i pretrazujte.
Tako je, ja sam se juče slikao u Novom Sadu u podzemnom prolazu i cena je 50 dinara, novih. Kad sam rekao devojci da mi treba samo da nabaci na flash ona pita jel to za američku ambasadu i kaže da svakodnevno ljudi dolaze iz istog razloga da se slikaju. Dakle nemojte za 50, 100 dinara da rizikujete diskvalifikaciju, dovoljno je to što nam šanse za izvlačenje nisu prevelike nema potrebe dodatno ih umanjivati eventualnim nepravilnim apliciranjem za GC.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li odgovora ova fotografija? Dzeremija Stare teme 20 07.10.2013 22:05
Ispravnost fotografija za prijavu na DVL nenadbdc Stare teme 1 02.10.2012 19:24
Agencije za prijavu GC! V777 Vaša strana 35 20.04.2012 20:56
fotografija, dimenzije, kvalitet... bmilos Stare teme 263 04.11.2011 23:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.