ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Pomozite » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 06.05.2012, 21:34
neverovatnojeto neverovatnojeto je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno Pomozite

Vec sam pitao ali niko ne odgovara, posto sam isao u dve osnove skole i dva fakulteta studirao interesuje me da li je bitno da se navedu adrese skole posto nemam mesta gde da ih upisem jer ima samo 5 kolone i da li tamo gde treba da pisem diploma za ovu prvu skolu iz koje sam preso u drugu samo ostavim praznu kolonu, isto i za prvi faks. Odgovorite mi molim vas sto pre, posto sutra treba da posaljem. poz
  #2  
Staro 06.05.2012, 21:39
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neverovatnojeto Prikaz poruke
Vec sam pitao ali niko ne odgovara, posto sam isao u dve osnove skole i dva fakulteta studirao interesuje me da li je bitno da se navedu adrese skole posto nemam mesta gde da ih upisem jer ima samo 5 kolone i da li tamo gde treba da pisem diploma za ovu prvu skolu iz koje sam preso u drugu samo ostavim praznu kolonu, isto i za prvi faks. Odgovorite mi molim vas sto pre, posto sutra treba da posaljem. poz
Osnovne skole se ne pisu, samo od srednje navise. Sve fakultete navedi.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #3  
Staro 06.05.2012, 21:49
neverovatnojeto neverovatnojeto je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Brate pisus se skole jer mora da bude zbir 12 godina skolovanja i onda kad navedem sve ne ostaje mi mesta za odrase osim za zadjni fakultet... na prve tri skole i prvi faks sam pisao samo grad i drzava ...jel to ne pravi neki problem
  #4  
Staro 06.05.2012, 21:53
neverovatnojeto neverovatnojeto je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

I najveca fora sto ne znam posto sam studirao faks od 2006 - 2011 ali nikakva diploma nista jel samo da ostavim prazno ili nesto drugo, posto sam naveo da mi je high school diploma najvece obrazovanje
  #5  
Staro 06.05.2012, 22:27
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neverovatnojeto Prikaz poruke
Vec sam pitao ali niko ne odgovara, posto sam isao u dve osnove skole i dva fakulteta studirao interesuje me da li je bitno da se navedu adrese skole posto nemam mesta gde da ih upisem jer ima samo 5 kolone i da li tamo gde treba da pisem diploma za ovu prvu skolu iz koje sam preso u drugu samo ostavim praznu kolonu, isto i za prvi faks. Odgovorite mi molim vas sto pre, posto sutra treba da posaljem. poz
Od osnovne škole u kojoj si na kraju dobio svedočanstvo videćeš da je napisano kao da si u nju išao od prvog razreda pa do osmog, pišeš tu školu. i pišeš Diploma.

Ako si naveo da ti je srednja najviši nivo, napišeš za srednju Diploma.
Za fakultet napišeš datume od kada do kada si tamo bio.. ali napišeš da nisi završio, npr Unfinished

Aj pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
  #6  
Staro 06.05.2012, 22:34
neverovatnojeto neverovatnojeto je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

pa da samo sto je naveca fora nemam pojma gde su mi ta svedocanstva, iz srednje su na faksu a za ovo pojma nemam, ajde snaci cu se nekako...hvala.
  #7  
Staro 06.05.2012, 23:42
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Milosdv Prikaz poruke
Od osnovne škole u kojoj si na kraju dobio svedočanstvo videćeš da je napisano kao da si u nju išao od prvog razreda pa do osmog, pišeš tu školu. i pišeš Diploma.

Ako si naveo da ti je srednja najviši nivo, napišeš za srednju Diploma.
Za fakultet napišeš datume od kada do kada si tamo bio.. ali napišeš da nisi završio, npr Unfinished

Aj pozdrav
Milosdv, : valjda ako navedes srednju skolu podrazumijeva se da si zavrsio osnovnu (ne bi se mogao upisati u srednju bez zavrsene osnovne, ta logika).
Sad sam pogledala svoju kopiju formulara: navela od srednje pa nadalje, nigdje se osnovna ne spominje.
A ako pogledas bolje pitanje:
Citat:
Names and Addresses of all Schools, Colleges, and Universities Attended (Include Trade and Vocational Schools)
: Ovdje nigdje ne pise primary/elementary school? Nemojte komplikovati stvari, dovoljno je da imate papire od srednje skole (4 razreda) i to je to.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #8  
Staro 07.05.2012, 23:10
Maruko's Avatar
Maruko Maruko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2012
US lokacija: Miami, i okolina. Dosta mi je snega za 3 zivota :)
YU lokacija: Zlatibor
Poruke: 42
Nepromenjeno

Pise ALL schools. Takodje stoji i sledece "If there is insufficient room on the form, answer on separate sheet using the same numbers that appear on the form. Attach any additional sheets to the form."

Da sam na tvom mestu, ja bih na dodatnom listu lepo pod rednim brojem pitanja za skole, naveo sve skole koje sam pohadjao, i taj list zakacio za obrazac ds 230. Bas kao sto pise u uputstvu za popunjavanje.
  #9  
Staro 08.05.2012, 14:25
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ???

Cao ljudi,umrecu oko ove aplikacije jer ne mogu da najdem odgovore na sva pitanja...Te molim da mi neko pomogne.
1.Moj rodjak je drzavljanin SAD.Kod pitanja DS-230 PART I,da li mi je plus ako upisem njegovu adresu,ime i ostale informacije?
2.Kod pitanja Occupation,posto radim(prodavac) a i studiram,da li mogu da napisem STUDENT AND SALLER?
3.I kod pitanja kojim poslom bih voleo da se bavim,da li mogu da napisem dva zanimanja,HR MANAGER AND KARATE COACH???

Hvala puno svima
  #10  
Staro 08.05.2012, 15:29
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Cao ljudi,umrecu oko ove aplikacije jer ne mogu da najdem odgovore na sva pitanja...Te molim da mi neko pomogne.
1.Moj rodjak je drzavljanin SAD.Kod pitanja DS-230 PART I,da li mi je plus ako upisem njegovu adresu,ime i ostale informacije?
2.Kod pitanja Occupation,posto radim(prodavac) a i studiram,da li mogu da napisem STUDENT AND SALLER?
3.I kod pitanja kojim poslom bih voleo da se bavim,da li mogu da napisem dva zanimanja,HR MANAGER AND KARATE COACH???

Hvala puno svima
Samo da upozorim na nešto izuzetno važno; bila je negdje tema da je momak odbijen za useljeničku vizu jer je rekao da radi, ali da nije prijavljen, tj. da radi na crno. Zato svi dobro pazite i ne spominjite nikakve poslove na kojima niste prijavljeni onako kako zakon propisuje.
__________________

DV 2020
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pomozite mi molim vas!!1 stankovich Stare teme 18 03.09.2011 14:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.